Cizí dluh

Cizí dluh https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475897/bmid_cizi-dluh-qYi-475897.jpg 3 499 106

Démoni z Los Angeles série

Kdo se rozhodne podepsat smlouvu s ďáblem, musí být připravený na všechno. Po otcově smrti Jessica Turnerová zjistí, že jí po něm zbyly dluhy. A ona je ta, která je musí zaplatit. Záchranu hledá u svého věřitele – Liama O´Direa, přezdívaného Ďábel z Los Angeles. Lhostejný a bezcitný šéf místního podsvětí jí však nabídne vskutku ďábelskou smlouvu: život výměnou za to, že se její tělo stane jeho majetkem. „Mohu být tvůj pán, nebo tvůj kat. Klidně tě tady a teď zabiju.“ Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů. Je plný nečekaných zvratů a střetů dvou různých světů, kde se moc a nadvláda mísí s touhou a vášní. Autorka bez příkras popisuje drsný život mafianského podsvětí Los Angeles i temná zákoutí lidských duší. Dokáže mladá, nezkušená dívka ustát střet s pohledným mužem, jehož srdce před lety zkamenělo? A co se stane, když časem oba zjistí, že je spojuje víc, než by chtěli? „Podepiš smlouvu s ďáblem, kotě. Podepiš a tvoje tělo i duše budou patřit jen mně. Udělej to, pokud nechceš zemřít. Budeš moje a jen já rozhodnu, jestli jsi splatila dluh.“... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Nie mój dlug , 2020

lihate
26.01.2022 3 z 5

Okey, moc jsem od téhle knihy nečekala a taky mi toho moc nedala. Chvílemi je to extrémně čtivé, chvílemi vtipné, chvílemi nudné. Zkrátka od všeho něco a vlastně jsem se při čtení nenudila, celkem mě to i bavilo.
Ale!
Z tohoto žánru a tématu, o kterém je ta kniha jsem četla i lepší příběhy. Celkem mě vyvedl z omylu konec, který jsem čekala jiný, uzavřený. Ale asi by nebylo o čem psát dál.
Jass mi přišla sympatická, celkem fajn, inteligentní, přidrzlá, prostě stále svoje. Její myšlenky byli, tedy na jejím místě, trochu chladné. Asi bych měla větší strach, kdyby mě někdo unesl a nechtěl mě pustit ze své ložnice ani na chodbu.
Liam... To je otazník sám pro sebe. Vlastně vůbec netuším, jaký je. Občas se choval vážně hnusně, arogantně, nepřístupně a opovržlivě. Ale jindy zase ukazoval, že v době má i tu dobrou část. Jenže i když se choval hezký, byl tak neuvěřitelně výbušný, až mi bylo líto lidí, s kterými komunikoval.
Obecné mě tohle téma knih baví, možná si časem přečtu i druhý díl Cizího dluhu, ale že by mě něco překvapilo nebo posadilo na zadek, tak to asi ne.

"Láska je na hovno, člověk kvůli ní zblbne."

Knihy_nad_zlato
21.01.2022 odpad!

(SPOILER) Čekala jsem, že se mi tahle knížka bude hodně líbit, že si užiju každou chvíli s ní strávenou (vždyť jak by taky ne, anotace zní dobře a navíc jsou na Cizí dluh výborný ohlasy). No, opak byl pravdou.
Knížka je vyprávěná z pohledu obou hlavních postav, ale je to úplně zbytečné, jelikož od sebe nejdou rozlišit. Což by měly, vždyť on je prej ten nejkrutější týpek na světě a ona naprosto hodňoučká nevinná holčička. Tak jak to, že od sebe nejdou rozeznat?! Navíc ani jeden nemají žádnej charakter, o tak plytkých postavách sem četla snad poprvé (a fakt to nebylo vůbec příjemný).
Vedlejší postavy mají taky vždy jen jeden rys. Valerie - hodná stařenka, Kim - mrcha, Morris - tak trochu kámoš. U žádné z postav se nejde do hloubky. Pravda, nejspíš by to ani nešlo, protože prostě žádná z postav nemá hloubku.
A vztahy mezi nimi? Třeba mezi Liamem a Valerii? Pardon, ale to absolutně nedává smysl. Že by sám ďábel nezištně pomohl bezmocné stařence? Ha, tak tomu nevěřím. A co vztah mezi Liamem a Jess? Žádný porozumění, přátelství nebo dokonce láska. Nýbrž dokonalej příklad Stockholmskýho syndromu.
Prostředí taky naprosto nijaký, což je dost škoda, člověk by řekl, že prostředí podsvětí by se dalo dobře využít a barvitě popsat, ale to ne, to bych chtěla moc.
Jdeme hledat něco pozitivního na knížce, co třeba děj? Děj? Co to vůbec (pro tuhle knížku) je? Sprostý slovo? Ne to těžko, cokoliv sprostýho by sem dokonale zapadlo. Ne, děj je skvělá věc. Tudíž tu samozřejmě není. Zato sexu je tu spoustu, což je dobře, tak to přeci v erotice má být, ale to neznamená, že se může vynechat děj!
Ale tak něco pozitivního by se možná taky našlo, a to sice, že se to snadno četlo, žádný šíleně kostrbatý věty. Takže i když bylo čtení velmi frustrující a plný vzteku, tak bylo aspoň rychlý.

AnetaVelJur
21.01.2022 3 z 5

Čekala jsem něco jiného když jsem si knihu kupovala. Překvapila mě, byla čtivá, ale spíše dám přednost jiným erotickým románům.
Druhý díl si nejspíš nekoupím.

Toledo
20.01.2022 5 z 5

Jsem asi divná, ale musím dát plný počet hvězd. Tohle mě opravdu bavilo a nedokázala jsem přestat číst. Už se těším na druhý díl :)

Pája699
18.01.2022 4 z 5

Asi jsem divná, ale mě to svým způsobem bavilo, stránky mi mizeli pod rukama. Taková drsnější Pretty women :-D Jen bych upřímně čekala „nějaký“ děj, zvrat, komplikace čehokoli..no snad se to autorce podaří v dalším díle. Zatím si ale nejsem tak úplně jistá, jestli chci číst, jak se drsný mafián Liam mění v podpantofláka :-D Jessici mi bylo ze začátku líto, do jaké situace se dostala vinnou vlastního otce...pak mě ale začala svými nekonečnými otázkami vytáček jako Liama. No udivíme co přinese pokračování…..

barborelka
17.01.2022 odpad!

Bože, to je kravina, myslela jsem si,že mě nemůže nic už překvapit po setkání se " spisovatelkou" Amo Jones ale tohle je teda taky totální haluz. Mafián to určitě, Jessica mega hloupá nána celkové prostředí, příběh 0....!!!!

LilianaFalcon
16.01.2022 4 z 5

Sexy erotická romance. Nečekejte žádnou hlubokou myšlenku ani zajímavý děj... prostě spousta sexu a v rámci žánru je to ještě dobře napsané...

georginaa
12.01.2022 4 z 5

Příběh plný emocí, je to ukázka, co se děje v hlavě chlapa a co se děje v hlavě ženě. Když se dva sejdou, co jsou si souzeni, je to emociální výbuch. Jen si musí připustit, co vlastně k sobě cítí. V tomto případě mi nijak nevadila ani vybraná slova, to jako k němu docela sedly. Jako vždy konec je otevřený a mi musíme čekat na druhý díl, který vyjde bůh ví kdy.

Makyt
11.01.2022 4 z 5

Jo, tak tohle byla pecka... a musím říct - kam se hrabe Paulina Swift.. i když jsem nečetla, ožívaly mi před očima obrazy a já si říkala, proč to někdo nezfilmuje. Konec jsem dost předpokládala, ale dominance, postavení, dostatek, to vše tam bylo. A bylo toho dost.

TheMelorry
10.01.2022 4 z 5

Možná je to zvrácené, ale já si knihu opravdu užila. Přesně se mi trefila do nálady, kdy jsem potřebovala něco nenáročného, čtivé a ano lehce odvážnějšího.
Příběh je zde trochu upozaděný, s čímž se ale dá počítat. Hlavní postavy jsou zajímavé, překvapivě i docela originální. Velkým plusem je to, že hlavní hrdina Liam zůstává stejně drsný po celou knihu...což nebývá obvyklé.
Lamentace nad otevřeným koncem se v komentářích objevuje vícekrát a já se můžu jedině přidat...

janina66
09.01.2022 3 z 5

Čtivý příběh. On mafián, ona nevinná dívka. První polovina knihy taková nijaká, a druhá půlka už záživnější. Konec předvídatelný, když i Liam zjistí, že má city a srdce.

Starlet
08.01.2022 4 z 5

Kde je sakra jako zbytek? Furt jsem čekala nějaký mega zvrat, ale jako nic.
Tohle byla úchylárna, jako přiznejme si to, ale čtivost příběhu byla neuvěřitelná a já nedokázala odvárit zrak.

Hlavní postavy mě svými výlevy a náladami vytáčely, ale dalo se to.

Pokud čekáte nějaký příběh no, tak ho nečekejte, kniha se skládá z 90% sexu a 10% nějakého toho příběhu plných hádek. Více určitě nečekejte.

Jednohubka na jeden či dva večery fakt skvělá.

WaN635
06.01.2022 3 z 5

Takové soft porno . Každopádně i kniha se zaměřením na sex by mohla mít příběh a napětí. A to já postrádala a přiznám se, že ke konci jsem již scény, ,,kdy ji drsně šukal a jí se to líbilo,, přeskakovala.

V.Marie
03.01.2022 3 z 5

No nevím, čekala jsem nějakou zápletku, ale v podstatě je to jen sex, sex, sex.. nijak extra mě to teda nechytlo a dost se to podobá knihám Meghan March.

eliska2126
02.01.2022 4 z 5

(SPOILER) V této knize sledujeme Jessicu, která zdědí dluh svého otce, na který samozřejmě nemá. Proto se rozhodne vyhledat chlapa, o kterém je známo, že nemá problém půjčit hromadu peněz s malým úrokem. Už v první kapitole zjistíme, že to je taky přesně ten chlap, kterému Jessičin otec dlužil peníze. Jessica má tak dvě možnosti, jak Liamovi dluh splatit. Buď zemře, nebo se mu plně oddá.
Když jsem začala číst Cizí dluh, tak jsem se maličko lekla, protože začátek mi hrozně připomněl Rudou galerii, což je za mě odpad odpadů a pěkný bizár. Nicméně tam za čtvrtinou knihy se něco změnilo a kniha mě začala docela bavit a neprotáčela jsem oči na každé druhé stránce.
Postava Jessici mi byla celkem sympatická už od začátku. Ocenila jsem, že se do "splácení dluhu" nevrhla s nadšením, ale bylo na ní vidět, že prostě jen nechce umřít. Za to Liama jsem měla už od začátku za pěkného kreténa. Bože, tak sebestředný, egoistický a výbušný chlap to byl. Jenže! Cca ve třetí třetině knihy, když nás konečně nechal nahlédnout do svého života a myšlenek, tak jsem to maličko přehodnotila. Všem nám je snad jasné, že tenhle vztah mezi Jessicou a Liamem nezůstane jen u splácení dluhu. A právě potom, když si Liam konečně začal připouštět, že Jessicu nebere stejně jako na začátku, ale že s city k ní musí bojovat, tak jsem na něj názor změnila.
Celá kniha se čte sama, autorčin styl je celkem jednoduchý, ale věty nejsou nijak osekané a holé. Prostředí i postavy autorka také popsala skvěle. Příběh se rozjel spíš tak v druhé polovině knihy.
Takže za mě lehčí nadprůměr a na další díl se určitě mrknu. Jen teda doufám, že obálka bude lepší, protože tohle fakt ne.

JitulHa
31.12.2021 5 z 5

Poslední dobou u nás vychází množství knih s podobnou zápletkou, aneb nebezpečný muž a žena zcela lapená v jeho moci (365 dní, Mount Trilogy), takže se pokaždé těšíte na ten kontrast a vzájemné zápolení mezi ústřední dvojicí. Když se, ale dáte do čtení příběhu, zjistíte, že ten muž, jehož provází tak nebezpečná pověst, na vás tím dojmem vlastně ani nepůsobí. Rozhodně to však není přídad téhle knížky - což bylo příjemně osvěžující. Liam O' Dire, hlavní hrdina zdejšího příběhu, je totiž ve skutečnosti mnohem, mnohem horší, než zvěsti, které se o něm šíří. Nebudu vám lhát z toho chlapa šel strach, jeho výhrůžky nebyly planými řečmi, jednal bez slitování i bez výčitek, a ve chvíli, kdy mu v očích blýskl vztek, bylo lepší se klidit z cesty, pro všechny bez výjimky. Vážně, autorka svého hrdinu popsala naprosto skvěle - prostě jste výhradně věřili tomu, že je všehoschopný. Právě tohle vidím, jako obrovské plus, protože se mi u žádné jiné takové knihy ještě nestalo, že by mě nějaký autor dokázal přesvědčit o tom, že jeho hrdina je naprosto bez skrupulí, a to se Cizímu dluhu stoprocentně povedlo! Samotný děj, je pak vystavěn bez jakýchkoliv příkras, ať už jde o popisy sexu, násilí, hrubého chování či vyjadřování, takže určitě nesedne každému čtenáři. Ti, kdo se toho však nezaleknou a nechají se příběhem pohltit, nebudou věřit svým očím. Dějová linka má zajisté, co nabídnout rovněž v dalších pokračováních, a já už se proto těším, co přinese Nová zkouška!!

peta88
30.12.2021 5 z 5

U některých knih si říkám, proč mají tak vysoké hodnocení, u této zase nechápu docela nízké. Kniha se mi četla na jeden nádech a musím říct, že nebyla nikterak nudná nebo bez děje. Celkový příběh mi hooodně připomínal trilogii od Megan March - Nemilosrdný král..., ale vůbec mi to nevadí, protože tyto knížky byly také super. Nesouhlasím s komentářem pode mnou, že kniha je urážlivá vůči ženám a za nic nestojí. Já si myslím, že pokud někomu tento žánr nesedí a chce číst knihy na oslavu žen, měl by se pustit do čtení Jane Austinové a těmto knihám se vyhýbat.

moma08
19.12.2021 4 z 5

Já jsem byla spokojená. Přečtěno během dne, takový únik od starostí, do nereálného světa Těším se na pokračování.

hana1039
18.12.2021 3 z 5

No, tak ani pořádně nevím, co napsat.. Příběhy z mafiánského prostředí miluji, je to fakt drsný život pro každého, kdo pro mafii pracuje, ale taky i ženy si musí dávat velký pozor na to, co říkají a jak se chovají,a Jessica to zvládla, dá se říct dobře, Liam má srdce, ale nechce ho,, použít,,.. Uvidíme, jak se s tímto problémem oba, hlavně Liam, vypořádá v dalších dílech...

Jita160
08.12.2021 4 z 5

Ďábel, mafián ,bezohledný ,úchylný a nepředstavitelný to je Liaman.
Jessica je milá a nezkušená, která po otcově smrti zjistila, že je úplně na mizině a všechny dluhy musí splatit právě ďáblovi a to vlastním tělem.
Velmi čtivý příběh kde nechybí vzrušení ,tajemství ,láska ,dominance a spousty sexu.
2. Díl si rozhodně nenechám ujít.

Los Angeles

Kinga Litkowiec