Cizí dluh

Cizí dluh https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475897/bmid_cizi-dluh-qYi-475897.jpg 3 499 106

Démoni z Los Angeles série

Kdo se rozhodne podepsat smlouvu s ďáblem, musí být připravený na všechno. Po otcově smrti Jessica Turnerová zjistí, že jí po něm zbyly dluhy. A ona je ta, která je musí zaplatit. Záchranu hledá u svého věřitele – Liama O´Direa, přezdívaného Ďábel z Los Angeles. Lhostejný a bezcitný šéf místního podsvětí jí však nabídne vskutku ďábelskou smlouvu: život výměnou za to, že se její tělo stane jeho majetkem. „Mohu být tvůj pán, nebo tvůj kat. Klidně tě tady a teď zabiju.“ Cizí dluh není jen další z řady romantických příběhů. Je plný nečekaných zvratů a střetů dvou různých světů, kde se moc a nadvláda mísí s touhou a vášní. Autorka bez příkras popisuje drsný život mafianského podsvětí Los Angeles i temná zákoutí lidských duší. Dokáže mladá, nezkušená dívka ustát střet s pohledným mužem, jehož srdce před lety zkamenělo? A co se stane, když časem oba zjistí, že je spojuje víc, než by chtěli? „Podepiš smlouvu s ďáblem, kotě. Podepiš a tvoje tělo i duše budou patřit jen mně. Udělej to, pokud nechceš zemřít. Budeš moje a jen já rozhodnu, jestli jsi splatila dluh.“... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Red

Nie mój dlug , 2020

haWranka
07.04.2024 odpad!

Tohle bylo bizarní. Jednoduché erotické romance si přečtu na odreagování ráda, drsnější alfa samci jsou v literatuře někdy fajn (čau, pane Greyi). Ale tohle? Do čeho se jako hrdinka měla zamilovat? Do vraha, který rád škrtí ženský a podplácí a ovlivňuje policii? A to je jako v pořádku? Ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle se snad nemůže líbit nikomu normálnímu ani v knížce. Ten chlap byl prostě prase, který si zaslouží kriminál, hlavní hrdinka nána bez charakteru a příběh extrémně jednoduchý až pitomý, opravdu jsem to dočetla jen silou vůle a s nadějí, že se to někam posune. A ono ne. Odpady často nedávám, ale tohle si ho zaslouží.

Slezadav
04.03.2024 1 z 5

Chtěl jsem přečíst knihu z žánru, který jsem ještě nečetl a našel ve své e-knihovně tohle.
Boha jeho, nechápu, co na tomhle druhu literatury někdo vidí.
Prostředí, kde se vše odehrává je zcela absurdní. Mafiánské doupě, kde vládne Liam, který působí spíše jako nevycválané dítě, než mafiánský boss. Naprosto jsem nevěřil, že někdo s takovou povahou, kdo nezvládá přívaly hněvu by mohl být úspěšný businessman (a to v jakémkoli oboru) nebo mít vůbec nějaké zaměstnance.
Jessse z naprosto nerealistických okolností dostane do tohoto doupěte, kde traví minimálně několik měsíců tím, že celé dny kouká do zdi a po večerech je znásilňována bossem a dojde u ní ke Stockholmském syndromu.
Postavy zcela jednodimenzionální, které dokáží myslet jen pohlavními orgány (u Liama je ještě druhá dimenze nekontrolovatelná agrese). Děj prakticky žádný, prostředí nereálné. Ani ty erotické scény mi nepřipadaly nikterak žhavé, spíše jen brutální. Ale asi existuje skupina lidí, kteří tohle ocení.
Dávám 1* za to, že si někdo dal tu práci a vydal to knižně, jinak opravdu není co hodnotit kladně. Čekal jsem erotiku, ale tohle bylo jen zcela bezduché porno s nezajímavými a nerealistickými postavami i neskutečně trapným a povrchním příběhem. Nadále se tomuto žánru hodlám vyhýbat.

IrenaMikerová
16.02.2024 2 z 5

Já ani moc nevím co k této knize říct. Ze začátku jsem si říkala, že autorka fakt umí dobře napsat mafiána, ale co tohle mělo bejt? Liam se ještě jakž takž dá přežít, ale Jessica? Ta mi připadá úplně blbá a zamilovala se do něho doslova pro nic za nic. Už je to dlouho co jsem knihu četla tak tomu dám ještě šanci a zkusím přečíst další díly, ale tenhle první teda za mě rozhodně ne!

Annabelle
13.02.2024 2 z 5

Po otcově smrti zbyly Jessice jenom dluhy a ne zrovna malé. Jediný, kdo by ji mohl pomoci je její mocný a ďábelský věřitel Liam ODire. Po chvíli váhání nakonec Jessica podepisuje osudnou smlouvu, kde své tělo vydává na pospas Liamovi, aby si zachránila holý život.

Abych řekla pravdu, tak vůbec nevím, proč jsem si knížku koupila a dala se do jejího čtení. Obvykle tohle skutečně není ten typ knihy, které čtu, ale asi jsem měla potřebu si přečíst něco jiného a ostřejšího. Co teď k tomu říct Kniha se podle anotace zdála zajímavá, než jsem zjistila, že se opravdu jedná o porno, porno a porno a s troškou děje a spoustou sprostých slov, které jsou adresovány většinou ženám. A přesto všechno, přes ty urážky a ponižování, vznikne mezi hrdiny něco jako láska.

No nevím, sice se říká, že někdy má žena touhu po “záporákovi, že ve skrytu duše touží si vyzkoušet trošku drsnější zacházení a podmanění (samozřejmě ale vše v rámci hry a s danými pravidly), ovšem skutečně pochybuji, že bych se dokázala zamilovat do muže, který má přede mnou cíleně sex s někým jiným, nadává mi, využívá mě, ponižuje mě, říká mi, že jsem věc Kniha sice směřovala k Liamovu napravení, ale chtěla bych po tom všem mít někoho takového po svém boku? Proč jsou sakra některé ženy takové?

Svým způsobem jsem opravdu nečekala, že kniha bude až tak ostrá. Jistě, nemohla jsem asi čekat romantiku. Na jednu stranu mě další díl láká, protože chci vědět, jak příběh dopadne (doufám, že ona prozře), ale říkám, že další ubližování ženám bych těžko snášela. Třeba se ke mně kniha dostane, třeba si ji v nějaké akci za pár korun koupím, ale cíleně pokračování vyhledávat nebudu.

Ig: annabelle_life_diary

miruska1
13.11.2023 3 z 5

Četlo se to dobře, žádné zbytečně okecávání, příběh krásně plinul. Ale není to to pravé pro mě. Takže, nebudu číst další díl.....

Ála1968
17.10.2023 5 z 5

Podle komentářů jsem myslela, že to bude nějaký hrubý porno,ale vůbec to tak nebylo.Byl to skvělý příběh a já prostě tyhle zvrhlý, drsný chlapy miluju.Těším se na pokračování

andy_nejedla
27.08.2023 4 z 5

Knížka se četla dobře, rychle. Konec byl zbytečně useklý.

Misshell1
27.07.2023 5 z 5

Knížku mi půjčila kamarádka a mně se líbila. Svižný příběh, žádný okecávání...možná jsem zrovna potřebovala něco rychleho k přečtení. drsný svět, pekelná pravidla...popis Liama- přesně tak si představuji mafiána s jeho charaktrem. Stará paní do toho vnáší trochu naději, ale stejně nic není sluncem zalité.

knizni.taurus
17.06.2023 1 z 5

Tak jo. Kniha dočtena hlavně proto, že je krátká a opravdu nad ní nemusíte dlouho hloubat, nic vám nepředá. Taky je to psáno ze dvou pohledů, i když tady mi to bylo celkem fuk, protože od každého se dozvídáme jen to, že nechápe své pocity. Jo lidi, to jsem taky nepochopila. :D

První kapitola je vlastně převyprávění anotace a hned se tedy vrháme do říše nebezpečných mafiánů. Ale to zpracování proboha. Je to za mě stejně špatné jako 365 dní, jen bez alkoholismu hlavní hrdinky (tahle ani tak nemá žádnou výmluvu :D).

Hlavní postavy jsou ploché, bez výraznějšího charakteru. Hlavní hrdinka je občas drzá, ale jinak nijak výrazná. Kromě toho, že o ni několikrát uslyšíme, že je nádherná, tak toho o ni moc nezjistíme a upřímně mi bylo jedno, jestli náš mafián nakonec nezabije i ji. :D Co se týká Liama, tak mu autorka propůjčila klasickou masku zlého a naštvaného mafiána, který své problémy řeší jen pomocí zabití, sexem nebo posilováním. Jak originální.

Dějová linka vlastně žádná, je tady jen spoustu sexu, spoustu vulgarismů, pár kšeftařských schůzek a jinak nic. Na to, že hlavní hrdinka je uvězněná v baráku, tak by mě zajímalo co proboha celý den dělá, když se ji náš velevážený a všemi obávaný Liam nevěnuje, když nesmí nikam jít, kromě povolenky na jídlo a Liamovy schůzky.

Hele jako odreagovačka asi dobrá. Psané je to svižně, takže se to čte i rychle. Já jsem to začala číst zejména z toho důvodu, že jsem chtěla vypnout, ale i takový eroticky román může něco nabídnout, nejen porno v psané verzi.

Libby1711
12.06.2023 odpad!

(SPOILER) Jediné plus to mělo: přečetla jsem knihu za den! Možná to bylo i tím, že mnohé stránky jsem četla stylem "začátek, prostředek a konec". Celou dobu jsem čekala na DĚJ, kdy sem doufala v akci. Na ten drsný sex. Pokud si autorka představuje tohle, jako drsný sex, tak ji doporučuji navštívit BDSM kluby. A tu romantiku. Nejsem na sladké řeči a klišé, ale tady nebylo nic z ničeho. Postavy o ničem. Ani jedna mě nějak nenadchla, nijak mi nepřirástla k srdci. Hlavní hrdinka mi přišla jako dítě a hlavný hrdina? Mít to doma, sama to něčím vezmu! Mafianské prostředí si také představuji jinak...
Když jsem četla knihu, musela sem se podívat kolik je autorce. Věk mě překvapil, pač jsem měla pocit, že to psala náctiletá dívka.

Ophelie
11.05.2023 2 z 5

Chtěla jsem po všech těch thrillerech a dramatech a psycho románech něco na odreagování a tuto knihu jsem měla ve čtečce už dlouho. Tak jako oddychovka asi dobrý, nechybí tam ani romantická linka v podobě tolik otřepané lásky mezi nevinnou, nádhernou ženou a sexy zloduchem, sexuální scény nejsou popsané nijak extra vulgárně, což je taky plus. Nečekejte ale žádnou kvalitní literaturu na úrovni - plytké dialogy, dějová linka nudnější, vykreslení postav povrchové, ale tak z toho důvodu člověk po takových knihách nesahá ;-). Na odreagování se dobrý.

Madelisi
10.05.2023 odpad!

Četla jsem dlouho, dočetla jsem jenom kvůli tomu, že nemám ráda rozečtené knížky, když už na té čtečce zabírají to místo

Hlavní mužská postava je odporná. Všichni zmínění muži tu mají ženy za pouhé hračky. A všichni to považují za normální. Navíc je v tomto univerzu naprosto normální zabíjet lidi. Osobně bych si moc ráda přečetla příběh, ve kterém odvážný státní zástupce rozkryje tento všudypřítomný hnus.

Hlavní ženská postava se do něj sice zamilovala, ale osobně mi připadá, že zde se musí jednat o stockholmský syndrom.

Příběh je jednoduchý. Tvrďák má ukázat, že má taky city a miluje. Sice se jedná o erotický román, ale postavy spolu pouze souloží. Erotika tu není. Znám lepší příklady z tohoto žánru.

miloslava3256
03.05.2023 3 z 5

(SPOILER) Už od začátku je poznat, že hlavní postava je opravdu drsný a ničeho se nebude štítit. Myšlenka knihy dobrá, ale kdyby byla propracovanější, tak by ji to jen prospělo. Jelikož je to romantárna, tak jsem se začetla s myšlenkou, co se změní? co se stane, že si určitě k sobě najdou cestu? První kapitole se moc nechtělo, tu jsem překousala, ale zbývající se četlo v pohodě. Prakticky se navzájem přes celou knihu provokují a nebo šukají. Téměř až do konce si čtenář říká - už bude konec knihy a stále si to nevyřešili. Co je v druhých knihách v sérii ještě nevím, ale konec je tak náhle, jednoduše a s otevřeným koncem napsaný, že to vůbec nevadí.

thessi98
24.04.2023 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala na doporučení na webech z žebříčky knih a vzhledem k různorodým tématům v oblasti erotických knih mě nakonec zaujala tento jsem fanouškem bad boyů, hlavně z této sekce lidí a tak volba byla předem jasná. I když jsem už měla menší znalost v tomto žánru a tušila jsem, jak to celé dopadne dala jsem tomu šanci.

A nelitovala jsem bylo to strhující a já to přečetla během asi tří hodin. Děj byl napínavý, postava Liama pěkně popsaná a i vývoj této postavy se mi líbil. Nejsem typ čtenáře, který si přečte, jak se hned někdo změní prakticky lusknutím prstu. Mám ráda, když vidím vývoj postavy, souboje vnitřních pochodů.

Luckazudoli
24.03.2023 3 z 5

Zajímavé čtení, splnilo moje očekávání.

Leído
10.03.2023 5 z 5

Komentář píšu s odstupem, až po dočtení třetí dílu.
Tato knížka je pro mě jedna z nejlepších, které jsem loni četla. Četla jsem ji dvakrát, protože pro připomenutí jsem si ji dala znovu po vydání druhého dílu, abych mohla plynule navázat. Chápu nízké hodnocení, protože to určitě není literatura pro všechny.

Já mám zlé hochy v knížkách ráda, problém ale je, že málo kdo umí vykreslit zlo věrohodně a zároveň tak, aby neztratilo sympatie čtenáře. Prakticky každá autorka se v tom plácá, činy si často protiřečí. Opravdu hodně mi vadí, když hlavní hrdinka svou líbezností nebo prostořekostí změní ďábla v anděla. I když jsou to pohádky, tak chci aby to působilo věrohodně. A tady to funguje naprosto skvěle. Liam je opravdový nevyzpytatelný parchant, ze kterého jde strach. Jessica je ideální protějšek, protože pochází z podobného prostředí, přesto je to takové naivní neviňátko, které se snaží zprvu jen přežít. Líbí se mi nenápadná přeměna jejich vztahu, která korespondovala s jejich charaktery. Čtení jsem si opravdu užila a ke knížce se určitě v budoucnu vrátím znovu.

PS: bohužel to neplatí o následujících dílech...

Cmacuba
03.02.2023 5 z 5

Navzdory většině komentářů se mi to líbilo. Bala jsem se, co to bude za materiál a za mě super :⁠-⁠) asi jsem prostě násilný úchyl. Nevadily mi ani vulgarity, ani drsny sex (klidně se mohla spisovatelka jeste rozepsat). Děj celkem ušel, uz jsem takovych knížek pár četla, takže je to tak nejak porad dokola. Každopádně mi to přišlo jako příjemně úchylná oddechovka :⁠-⁠)

monishek
05.12.2022 3 z 5

Nakonec precteno, ackoliv u prvních stranek jsem si rikala, ze to bude hodne slabota a ztrata casu. Nakonec se pribeh trosku rozvinul a byla tam i romantická linka a ne pouze násilí, vyhrožování, tvrdy sex, .. Jako uplne me to neoslovilo, abych cetla dalsi dily. Takovy mafian, ktery nevi co by, pak je nastvany sam na sebe (je zamilovaný, nebo neni) apod. neni muj šálek kavy. Chlap ma byt rozhodný. Obzvlast, kdyz vystupuje jako silná autorita. Pribeh mi přišel vcelku průměrný.

0197
30.10.2022 4 z 5

Tak jsem si to celé musela nechat trochu projít hlavou. Stále mám takové rozporuplné pocity. No, je to zase něco jiného. Psáno tak trochu bez servítky a hodně vulgárně. Ale vlastně proč ne.

Musím říct, že se to četlo samo. Oceňuji střídání pohledů. Stránky ubíhaly jedna za druhou. Začalo to dost zostra. Asi nemá cenu si nalhávat, že se někde něco podobného neděje. Rozhodně jsou mafiáni, kteří mají dům plný d*vek, ke kterým se chovají hrubě. Pořádají různé aukce, obchodují se zbraněmi, likvidují ty, kteří se jim postaví do cesty nebo je prostě jenom nas*rou. Jo takový byl Liam. Asi nejdrsnější hlavní hrdina, na kterého jsem v knize narazila. Musela jsem kroutit hlavou, jak se budil furt nasranej, i když k tomu neměl ani důvod :-).

Jessica v podstatě neměla na výběr. Upřímně i mně by se nechtělo umřít. Byla celkem mladá a vidno, že to v dětství neměla jednoduché. Nějak dokázala Liama ustát, občas i trochu provokovala a vystrkovala drápky. Celkem statečně snesla jeho chování, které nebylo něžné ani laskavé. Máme tu i desetiletý věkový rozdíl.

Mám dvě zásadní výtky. Za prvé to samotné zamilování. Nějak jsem nepochopila na základě čeho se do něj Jessica zamilovala. Jako napadá mě jedna věc, vzhledem k tomu, že spolu skoro nic jiného nedělali, tak je to jasné, ale chtělo to za mě něco víc. Kdyby občas udělal nějaké milé gesto. Tak dejme tomu. To že Liamovi se dostala pod kůži bych i pochopila, ale opačně jsem tomu nevěřila. A za druhé byla stále ve svém pokoji. Evidentně bez televize, internetu, knížek, zkrátka bez ničeho. Co tam proboha celý dny dělala?

Kniha je plná nadávek, drsnějšího sexu a nemilosrdného světa mafie. V žádném případě to nedoporučuji slabším povahám. Stále váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, tak že dejme tomu 3,5. Zase nemůžu říci, že bych se do čtení nutila. Hodně mě zajímalo co bude dál :-).

Moniska2410
24.09.2022 3 z 5

Ze začátku mě to moc nebavilo, bylo to dost sprostý. Pak se začal vyvíjet děj a Jess i Liam se do sebe pomalu zamilovávali.
Sem zvědavá na další díl,kam se jejich prvotní láska bude ubírat.

Los Angeles

Kinga Litkowiec