Citová divočina

Citová divočina https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63507/bmid_citova-divocina-4AE-63507.jpg 4 369 76

Ženy by pro to, aby byly šťastné udělaly cokoliv. Chodily po rukou, nechaly si přifukovat prsa kompresorem, živily se čtyřlístky… ženy by pro štěstí udělaly cokoliv, vyjma jediného: být samy sebou. Citová divočina je příběh čtyř kamarádek, které na konci cesty za štěstím nacházejí svoje skutečné já. Je to příběh žen, které až ve středním věku pochopily, že tím jak vidíme samy sebe, vytváříme předlohu pro to, kým se skutečně můžeme stát.... celý text

davidurban1973
22.05.2022 4 z 5

Pohodová, oddechová knížka monitorující osudy čtveřice žen, které mají větší či menší problémy s muži a vztahy. Četlo se to dobře, působilo to uvěřitelně. Za mě ok :)

Vivetkav
25.02.2022 3 z 5

Oddechovka ale Monyovka ... Ráda si připomenu.. vždy jsem ráda čekala na další knihu.. vtipné pasáže

Daenerys
28.07.2021 4 z 5

I když je mám přečtené snad všechny, čas od času znuvu sáhnu po nějaké té Monyovce a vždy je to příjemné připomenutí.

Sahti
02.12.2020 odpad!

Mám ráda knížky s hlubokými myšlenkami, které mě někam posunou, rozšířím si obzory, mohu hloubat nad dějem, jak se vyvijí, ráda se vcítím do pocitů hrdinů.
U této knížky jsem po 4 kapitole odložila, prostě se to nedá...

Janulano
01.09.2020 3 z 5

Taková oddychovka na odpoledne k bazénu. Velmi čtivá knížka ze života, u které se nemusí přemýšlet. Není to úplně můj šálek kávy,ale po všech válkách, koncentrácích a unesených nebo prodaných dětech,co většinou čtu,to byla příjemná změna.

evik2710
25.08.2020 4 z 5

Bezva knížka moc se mě líbila

Kerberos
27.06.2020 4 z 5

Příběh čtyř kamarádek,které chtějí od života něco jiného, než zrovna mají.Dojde k naplnění jejich snů a nebo zmoudří?

Baja333
07.04.2020 5 z 5

Velmi čtivé. Dovoluji si tvrdit, že snad každá žena se v knize najde (alespoň v některých pasážích). Život hlavních hrdinek knihy je popsán bez přikrášlování a tak jak to opravdu v životě je....

Honkovae
26.02.2020 5 z 5

Zase jsem si zapsala spoustu hlášek. Proste mě to baví. Milovala jsem jako mlada Lanczovou a tohle je Lanczova pro dospělé. Vzdycky se daná knížka, daný příběh bude víc líbit tomu,koho se téma týká.

viweb
01.02.2020 4 z 5

Pro mě klasika, ke které se vracím ráda.Doporučuji

NymphMaeve
16.09.2019 4 z 5

Velmi příjemná oddechovka o čtyřech kamarádkách, které spojuje svatební salón Čtyřlístek. Každá je jiná a má jiné osobní problémy, jež vyplynou dohromady, sledujeme jejich životy a vývoj. Vyprávění probíhá z pozice každé zvlášť, je to dobře oddělené a docela snadno se mi v tom orientovalo. Dle rozsahu je to krátká milá kniha a příjemná rychlovka ze života.

Aleh
05.04.2019 4 z 5

Příběhy od Simony Monyové jsou ze života kolem nás. S jejich hrdinkami prožijete určité etapy jejich života během jednoho dne nebo večera. Často myslím i na to, jak bych se zachovala já sama. Tahle Monyovka vybízí k zamyšlení se nejen nad hrdinkami tohoto příběhu, ale i sama nad sebou. Jsem vždy jen opravdu sama sebou? Jak obstát se ctí ve světě plném nástrah a překvapení?

Vendas
19.03.2019 5 z 5

Knihu by si měla každá žena přečíst

MakiMel
17.03.2019 4 z 5

Zajímavé osudy čtyř žen, které se vyvíjejí úplně jinym směrem, než by si dotyčné přály. Zajímavé, překvapivé a hlavne čtivé a uvěřitelné.

PetiJelinkova
08.12.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila :)

Analady
23.11.2018 3 z 5

Autorčin styl se mi opravdu moc líbí. Obdivuji, jak úžasně si uměla hrát jazykem, baví mě její trefná přirovnání. Z tohoto hlediska je kniha skvělá. Co mě oslovilo už o něco míň, to byl příběh čtyř kamarádek, které řeší svou nespokojenost ve vztazích. Ale celkově to nebylo špatné. Takové pohodové čtení.

DaPo
15.11.2018 5 z 5

Výstižné, velice realisticky popsané... autorka bravurně vystihla různé pocity zcela odlišných žen, vztahové problémy dnešní společnosti... nemám co dodat... jenom, že je mi upřímně líto, co se stalo této skvělé autorce.... "každá z nás si musí to své štěstí najít sama v sobě"...

amaenium
31.08.2018 2 z 5

Opravdu oddychové čtení. Příběh čtyř různých žen, které dosud nenalezly svoji hodnotu a posuzují ji podle mužských. A házejí všechny trable na ně. Nakonci ale jim to dojde.
Vypadá to, že knihy od spisovatelky budou vždy mít velmi podobný ráz, a tím nemyslím její styl psaní.

saphiral
29.06.2018 4 z 5

Zábavné čtení k vodě.

esfinge
30.05.2018 3 z 5

Posledni kniha autorky...
Zas dalsi pohodove cteni, proste oddechovka. Vzdy si prectu 2-3 knizky od autorky za sebou a pak vim, ze si musim dat cca pul roku pauzu. Ale rada se k ni vracim.

Simona Monyová (p)
česká, 1967 - 2011
2011  76%Srdceboly
2003  82%Tchyně a uzený...
2006  76%Sebemilenec
2005  81%Krotitelka snů