Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429278/bmid_chuva-WFu-429278.jpg 4 684 219

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Nanny , 2019

Mruskulka
29.03.2022 4 z 5

Velmi podařené dílo. Moc se mi líbilo skákání současnost a minulost a také, že příběh vyprávělo více osob.
Musím říct, že s Jo jsem moc nesympatizovala, jak se chovala ke své matce i ke své dceři.
Konec se mi zdál moc zbrklý, říkala jsem si, že do konce pár stránek, ale velmi spokojená

Astonius
26.03.2022 1 z 5

Pro tak velký rozsah knihy málo vymyšleného děje a málo osob, takže čtenář je nucen číst neustálé výplně v podobě jalových rozhovorů, dětských problémů a dalších nikam nevedoucích situací a myšlenek. Zúčastněné osoby pracují s předpokladem, že je úplně normální zbavovat se beztrestně lidí, když jsou nevyhovující, všichni myslí jen na sebe a svůj prospěch a žádná z postav není normální. Autorka zase pro změnu pracuje s předpokladem, že logika není pro knihu důležitá, takže skutečnosti ohýbá podle potřeby tak dlouho, až tento absurdní příběh dovede k nějakému konci. A po něm všichni asi žili šťastně až do smrti..... Opět kniha se zlatou plackou bestselleru a opět zklamání.

gudaska
04.03.2022 3 z 5

Začátek napínavý, pak hodně hooooodně táhlý, pak zas trochu zaujme, nuda a konec zase pěkně jel, ale opravdu jsem čekala více na označený bestseller :-/

Holly.W
28.02.2022 3 z 5

Čekala jsem víc. Děj byl pomalý, pozvolný, bez jakýchkoliv překvapení. Místy jsem se nudila. Kniha klidně mohla mít tak do 300 stran, to by bohatě stačilo. Postavy nezajímavé, hlavně Jocelyn mi byla protivná. Svou chůvu bezmezně milovala a slepě jí věřila a přes to nejel vlak. Konec taky ničím nepřekvapil, bohužel. Proto dávám jenom tři hvězdičky.

mirinda973
25.02.2022 4 z 5

Do knížky jsem se začetla hned. Byla napínavá a stránky rychle ubíhaly, ale konec mě trošku zklamal....konečné rozuzlení na pár stránkách. Za mě trošku odfláknuté, proto o hvězdu míň za lehké zklamání z konce

Lucie401
17.02.2022 1 z 5

Kniha nebyla spatna.

Monni
10.02.2022 3 z 5

Chvilku mi trvalo než jsem se do knihy zacetla,ale potom to už utíkalo docela rychle. Kapitoly nejsou moc dlouhé, což mám ráda. Nicméně jsem si vždycky udělala nějakou teorii, která byla v podstatě v další kapitole potvrzena, takže žádné překvapení. I když na konci jedno malé wow bylo, ale rozhodně jsou i lepší knihy tohoto žánru. Zlatý střed, nelituji, že jsem si ji přečetla, ale znovu už ji číst určitě nebudu.

Majulle
14.01.2022 2 z 5

Kniha mě zezačátku moc nechytili, až sem si říkala zda ji neodložím. Nakonec se to nějak rozjelo a příběh byl celkem zajímavý. Ale jednou přečíst stačilo :) Unešená jsem nějak nebyla. :)

Mona7741
02.01.2022 4 z 5

Kniha mě chytla hned na samém začátku, četla se sama. Moc se mi děj líbil, celou dobu jsem byla napnutá. Akorát mi nebyla sympatická hlavní hrdinka Jo.

deny_ba
01.01.2022 5 z 5

Hodně kvalitní čtení. Na této knize mě bavilo úplně všechno. Nebyl problém se od začátku ihned začíst, četla jsem každou volnou chvíli, protože to napětí ve mně prostě bylo. Autorka skvěle zmate čtenáře, takže jsem za celou dobu podezřívala asi čtyři osoby ze zločinu, ale závěr byl samozřejmě pro mě nečekaný. Už se mi dlouho nestalo, že bych o ději knihy přemýšlela i mimo čtení. Navíc mám čím dál raději knihy, kde se prolíná čas, ale i dějství jednotlivých postav. Střídavě vidíme pohled ze strany Jo, její matky, detektiva i chůvy.

kulatina
31.12.2021 4 z 5

Zajímavý příběh babičky, dcery a vnučky s kriminální zápletkou nenudí, a kdyby holky ještě chvíli vydržely, mohly by žít s čistým štítem. Kdyby autorka napsala pokračování, skoro bych se bála Božích mlýnů.

lenkaabooks
28.12.2021 3 z 5

První část knihy mě držela v napětí, které postupně sláblo. Z hlavních postav mi byla nejblíže malá Ruby, matka i babička mi byly protivné, o další postavě nemluvě. Celé to bylo nějak překombinované, konec se mi nelíbil vůbec. No a vyšetřovací linka mi přišla úplně zbytečná.

LasakovaLe
19.12.2021 3 z 5

Kniha byla čtivá. Zajímavé rozuzlení příběhu. Ale už jsem četla lepší knížky.

Ajina76
14.12.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Doporucuji.

SumýšIrena
24.11.2021 1 z 5

Nemám ráda intriky v životě ani v příbězích. Bohužel, tato kniha je jedna velká intrika. Dočetla jsem to jenom proto, abych věděla, co se v minulosti stalo. Navíc mi byly nesympatické všechny tři dospělé ženy.

Ráčkajda
23.11.2021 5 z 5

Tak to byl doslova šálek mé kávy....miluju takovéto knížky s podobnou tématikou, hltala jsem každou stránku a vyprávění z pohledu více osob bylo jen třešinkou na dortu.

Evišťátko
21.11.2021 4 z 5

Během čtení jsem neustále kolísala mezi tím,na čí stranu se pomyslně přidám,jestli na stranu dcery nebo matky. A to mě na ni bavilo. Hlavní zločin sice překombinovaný ,ale celkově dávám knize 4 hvězdy

Tereza6102
12.11.2021 4 z 5

Napínavé a zajímavé čtení. Autorka dokázala události popisované v minulosti napsat tak, že mě poté jejich rozuzlení v přítomnosti překvapilo. Jediný, co mi vadilo byla zaslepenost Jo.

Martiiiik
11.11.2021 4 z 5

Tak u této knihy jsem měla velmi rozporuplné pocity.. Nejenže jsem měla pocit, že se pořád mluví o tom samém dokola, k tomu mě ještě hlavní hrdinka neskutečně lezla na nervy.. A to asi nejvíc, co se mi kdy stalo.. :-D Takže jsem celou knihu myslela na to, ať se konečně probere :-D Co ale zvedlo mé hodnocení byl příběh.. Ten byl hodně překvapivý.. Ale Spálená obloha a Vyvrhel se mi líbily trochu víc.. :-)

lapagerie
01.11.2021 3 z 5

Příjemné napínavé čtení, i když si myslím, že za chvíli zapomenu, o čem kniha byla. Postavy mi nebyly sympatické, žádná mi nepřirostla k srdci. Závěr překvapivý.

lhaní, lži chůva

2016  79%Spálená obloha