Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429278/bmid_chuva-WFu-429278.jpg 4 684 219

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Nanny , 2019

jeny-v
17.01.2020 4 z 5

Také moje první kniha od autorky. Děj knihy je zajímavě a napínavě sepsán, tedy alespoň větší část. S každou přečtenou stránkou i kapitolou jsem se těšila na další. Ovšem závěrečná část mě zklamala, prostě nebylo to, jak se říká "pravé ořechové". Z hlavních postav jsem měla nejraději Ruby. Ano, stojí za to si knihu přečíst.

monika0356
12.01.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se rychle a s každou další stránkou jsem byla zvědavější. Hannah mě přímo vytáčela doběla, ale to je asi dobře :) jinak závěr jsem čekala víc zapeklitější ale i tak to bylo dobré čtení.

Šánka
11.01.2020 4 z 5

Od této autorky jsem kdysi četla její výbornou prvotinu Spálenou oblohu, takže jsem se na poslední knihu dost těšila.
Chůva je povedený thriller s temnou atmosférou, který se čte opravdu dobře, i když se dá celkem brzy tipnout, kudy se děj bude ubírat. Ale těch převapení a tajemství je v příběhu i tak dost a závěr se povedl. Nebyl sice šokující (podle obálky), ale překvapil (podle mne :-)).
Za mě tedy spokojenost, jen si asi dlouho nebudu pamatovat, o čem kniha byla....

Ondra_P
11.01.2020 4 z 5

Moje první kniha od téhle autorky. Měl jsem ji přečtenou rychle, kapitoly jsou poměrně krátké, takže se to četlo samo. Líbilo se mi střídání pohledu matky, dcery a detektiva, které navazovalo tam kde předchozí skončilo. Kniha byla celkem napínavá, ale závěr jsem odhadl správně.

Tereziee
10.01.2020 4 z 5

Krásné 4*. Čtivý thriller, který mě mile překvapil. Konec mohl být lépe propracovaný a některé kapitoly mohly být kratší nebo úplně vynechané...i tak se mi ale knížka líbila.

Dela111
09.01.2020 3 z 5

Tady jsem měla velká očekávání, protože autorku mám oblíbenou a jsem lehce zklamaná. Knihy Gilly Macmillanové mívají pomalejší tempo, ale vždy jsem oceňovala dějovou bohatost, poutavé vyprávění a propracovanost příběhu po psychologické stránce. Bohužel toto všechno tady tentokrát chybí nebo je nedostatečné.
Začátek ještě ušel, ale postupně to pro mě ztrácelo na přitažlivosti, protože dějově je kniha celkem jednoduchá a rozuzlení lze brzy uhádnout. Námět není originální a tři hlavní ženské postavy se zápletkou, která mezi nimi je, připomínají spíš román pro ženy s tajemstvím.
Hodnotím jako průměr, přečíst se dá, ale pro mě je nejslabší z knih této autorky u nás vydaných.

veronika9761
08.01.2020 4 z 5

Ne tolik sokujici, jak bych ocekavala. Ale i presto ctiva a zajimava knizka. Ale k dalsim dilum autorky me nepresvedcila.

SilvieSisinka
03.01.2020 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Námět skvělý. Já jsem ráda že jsem to zkusila koupit a přečíst.

Krchnaida
03.01.2020 5 z 5

Sama jsem se nestačila divit. Příběh super, ale zažít to v reálu - no tě pic

Laduš94
03.01.2020 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla. Bylo to napínavé čtení, klasický "page turner" a díky krátkým kapitolám a různým úhlům pohledu se kniha rychle četla. Jako nevýhodu bych zmínila nadbytečné postavy detektivů (mnohem radši bych tam četla pár kapitol z pohledu Ruby), pořád zabedněnou Jo, ale především hrozně uspěchaný konec. Slabší 4*.

Miretti
02.01.2020 4 z 5

Na novou autorčinu knihu jsem se moc těšila. Její styl mi sedí. Ani zde nebyla o napětí nouze. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu matka, dcera, i když k Jo jsem bohužel sympatie nenašla, taktéž tým vyšetřovatelů mi přišel poněkud nadbytečný. Se samotným závěrem jsem měla trochu problém.. přesto doporučuji..

cleopatra11
01.01.2020 5 z 5

Velmi dobrá zápletka. Ukáže se vám, že ne vždy všechno je tak, jak si myslíte a pamatujete..

Pípasek
29.12.2019 5 z 5

Z Jocelyn mě rozbolela hlava. Tak natvrdlou důvěřivou ženskou, aby jeden pohledal. To neznamená, že by kniha nebyla zajímavá a napínavá až do konce.

romanka26
28.12.2019 5 z 5

Za mě nejlepší kniha autorky.

anak.anisek
27.12.2019 4 z 5

Od autorky jsem už četla Dokonalou, která mě nadchla. To byl důvod proč jsem se rozhodla si přečíst i tuto knihu.
Děj byl spletitý a zajímavý stejně tak, jako napínavý.
Dala bych více prostoru lady Holtové a méňe Jo. Ta byla na můj vkus moc upjatá a neotevřená pravdě.
Celkově mě ale kniha zaujala, přestože Dokonalá se mi líbila více.

DominaCZ
23.12.2019 1 z 5

Hvězda za obálku.
Tolik stran se člověk pachtí, pořád o staré bábě a tom, co zas holka provedla, kam vylezla nebo jakou smsku napsala svý matce, co ona odepsala, co se událo v "práci" (postávačku v galerce u obrazu párkrát tejdně díky známosti nepovažuju za práci) a pár flashbacků, na straně +- 304 dvě strany popisu akce a na konci ten "šokující děj" - info policie. To má jaký význam, když na té straně 300 už jsme se dozvěděli, co se stalo??
To za a), a za b) to nebylo šokující ani za mák. Spíš nuda o ničem.
Čekala jsem něco o hnusné chůvě, ne zbohatlické bábině a nervní navrátivší se ženské, která neustále něco řeší kolem děcka a všechno hrozně hrotí ... ve finále o NIC nešlo. O nic.
Takže zklamání.

karol.cadex
23.12.2019 4 z 5

Klasický thriller s klasickou zápletkou, nic nového pod sluncem, ale rozhodně mě to neurazilo. Postavy byly sympatické, jen škoda, že Lady matka neměla víc prostoru, zajímalo by mě asi víc retrospektivy z jejich života než Jo fňukání.
Ale dobrý!

Nickyheat
20.12.2019

Gilly Macmillan se zlepšuje knihu od knihy - tohle bylo hodně dobré

mariva
18.12.2019 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší autorčina kniha. Napětí se stupňovalo a nedovolovalo knihu moc odkládat. Po celou dobu jsem se opravdu bála o osud hlavních postav. Krátké kapitoly se dobře četly a rychle posouvaly děj. Jen postavy vyšetřovatelů tentokrát byly spíš jen do počtu.

lhaní, lži chůva

2016  79%Spálená obloha