Chůva

Chůva https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/429278/bmid_chuva-WFu-429278.jpg 4 686 686

Malá Jo zbožňuje chůvu Hannah víc než svoji matku, a tak když jedné noci Hannah beze stopy zmizí, holčička je naprosto zničená. O třicet let později se Jo vrací do rodičovského domu a je nucena čelit svému složitému vztahu s matkou. Jenže když jsou v jezeře na jejich pozemku objeveny lidské ostatky, Jo začne pochybovat o všem, o čem byla až dosud skálopevně přesvědčená. Pak když na dveře jejich domu zaklepe nečekaný host, Jo zažije další šok. Zoufale se snaží doplnit mezery ve svých nejasných vzpomínkách. Nezbývá jí než přijít na to, co byla její chůva zač a proč zmizela. A především se musí rozhodnout, zda může věřit vlastní matce… Chůva od autorky bestsellerů Spálená obloha či Dokonalá Gilly Macmillanové je temným a nepředvídatelným příběhem plným tajemství a klamu. Je to ďábelsky chytrý thriller, který nám připomíná, že někdy je mnohem snazší přijmout lež namísto kruté, bolestné pravdy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Nanny , 2019

aleza1
29.04.2020 3 z 5

Přečteno. Poměrně málo postav, což až tak nevadí. Téma docela fajn i zápletka, ale konec knihy se mi teda moc nelíbil, bylo to takové honem honem ať už je konec. Chybělo mi propracování, za konec hodnotím max. 3,5 hvězdičky.

certik003
29.04.2020

Líbilo se mi střídání vypravěčů, takže jsme děj mohli sledovat z různých pohledů. Také zápletka byla zajímavá. Nelíbil se mi ale konec, přišel mi takový odbytý. Jo prozřela tak nějak lusknutím prstu a čekala bych, že si s Vivien všechno vyříkají, ale to se nestalo.

berila
27.04.2020 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší z knížek od autorky. Opravdu všem doporučuji k přečtení.

janik6969
27.04.2020 5 z 5

naprosto fantastický příběh

Knižní střípky
24.04.2020 5 z 5

Věděla jsem, že Chůva bude dle mého gusta, a byla. Užila jsem si ji od první do poslední stránky. Miluji příběhy odehrávající se na starých anglických šlechtických sídlech opředených nějakým temným rodinným tajemstvím. A to vše v sobě Chůva skrývá. Autorka perfektně zachytila temné vášně, které mezi hlavními hrdinkami bublají, zprvu pěkně skryté pod povrchem, postupem času se však již ututlat nedají a rozjede se slušná jízda. I když jsem celkem brzy rozklíčovala, jak se bude příběh vyvíjet, vůbec mi to neubralo nadšení ze čtení.

VasnivaCtenarka
23.04.2020 4 z 5

Kniha má takové pomalejší tempto. Nejsou v ní žádná chluchá místa, ale je to takové příjemné a oddechové čtení, kdy se budete pomalu prokousávat dějem.

Charaktery postav byly popsány moc dobře. Tady musím dát spisovatelce jedničku s hvězdičkou. Ať už byla kapitola z pohledu Jo nebo Virginie – oběma jste dokonale rozuměli a vlastně jste se celou dobu ptali, jak je možné, že se celý život míjí, když obě chtějí vlastně totéž – lásku té druhé.

Kniha má dvě dějové linky. Ta první je zasazena do současnosti, kdy prožíváme život spolu s Ruby, Jo a samozřejmě s Virginii a Hannah (chůvou). Druhá dějová linka nám odkrývá minulost a jak se věci vyvíjely.

Kniha mne rozhodně nenudila. Přestože jsem v ní postrádala jakékoliv napětí, musím uznat, že jsem si čtení opravdu užila. Knihu mohu tedy jen a jen doporučit.

LP113
20.04.2020 4 z 5

Knihu mi půjčila kamarádka a nějak se mi do toho moc nechtělo, mám rady vraždy typu Carter, Kepler apod. Nicméně jsem se do toho pustila a nemohla přestat číst. Kniha je z pohledu několika osob a je opravdu zajímavě napsaná a rozhodně není nudná. Naopak, pořád vás to nutí číst, protože jste zvědavá jak to bude dál.

jana79
18.04.2020 5 z 5

Perfektni,brilantně napsáno. Takovou detektivku jsem dlouho nečetla. Svižně ubihajici děj,žádné prodlevy a přesto vše krásně zahaleno tajemstvím,které pomalu rozpletate. Myslíte,že uz vite konec příběhu a znovu se objevi dalsi dílek informací,ktery rozbije obraz,který jste si složili. A konec,ten vás překvapí a věřte,že by jste na konci chtěli ještě aspoň dvě kapitoly číst

Danago
15.04.2020 5 z 5

Tak toto se povedlo. Četla jsem jedním dechem. Příběh je napínavý, skvěle vymyšlený, plný nepředvídatelných zvratů a odhalení. Bez jediného hluchého místa. Opravdu napínavé až do úplného konce. Podle mě nejlepší knížka od autorky.

Racík
14.04.2020 4 z 5

Napínavý, čtivě napsaný příběh. Výborně se čte. Líbil se mi posun děje z hlediska více hlavních postav. Jediné, co mě zklamalo byl závěr. Nepřipadá mi reálný. Možná jsem naivní, ale nemyslím si, že by "normální" člověk byl schopen takto všechny události zpracovat a žít dál. Jinak ale doporučuji, určitě kniha stojí za přečtení.

anája
13.04.2020 5 z 5

Moc pěkně napsaný příběh, plný napětí a zvratů. Doporučuji přečíst všem co milují psychothrillery. Bez zbytečného násilí a krveprolívání se stejným efektem.

Miro67
10.04.2020 5 z 5

Někteří lidé jsou horší než štětina v …. Hned na začátku tu máme zločin, vcelku brzo máme i pachatele, ale čí je to tělo? No a závěr to všechno ještě rozmíchá. Napínavé až do konce.Vřele doporučuji.

kachnat
09.04.2020 5 z 5

Příjemná četba, psychothriller bez zbytečné krve. Nemohla jsme se odtrhnout. Až do poslední chvíle jsme jen spekulovala o tom, kdo vlastně chůvu sejmul. Psáno z pohledu několika postav (matka, dcera, chůva a detektiv), dvě časové linie.

Kerberos
07.04.2020 3 z 5

Knížka se sice dobře četla,ale obávám se,že si za pár týdnu nevzpomenu o čem byla.

hanka6036
06.04.2020 5 z 5

První kniha od autorky a určitě jí nelituji! Byl to zase trošku jiný thriller, než jaké jsem zvyklá číst, ale o to víc mě bavil. Líbily se mi i ty kapitolky z pohledu více lidí (matka, dcera, detektiv), opět to zase bylo trošku něco jiného.
Knížka byla napínavá, žádná krev, žádné extra násilí. Určitě bych si ji přečetla znovu.

Mentolka78
04.04.2020 4 z 5

Úžasně čtivá, napínavá, kdo má rád psychotr., doporučuji :-)

111moni
04.04.2020 5 z 5

Autorka mě začíná bavit , jako by s čtenářem licitovala,bude to tak, nebude. Líbí se mi styl psaní, pocit, že chcete už na začátku někoho osobně zaškrtit , napovědět , aby se postavy vyvarovaly a nakonec čekáte, zda to prostě "dobře" dopadne. Není to ten klasický thriller - potoky krve, uštvaný detektiv, vrah , který má nekonečné štěstí.
Jdu na další :-)

Stani95
04.04.2020 4 z 5

Líbily se mi kapitoly z pohledu různých osob a vztahu matka-dcera. Přečteno rychle, ale za thriller bych to nepovažovala, taková "lehčí" detektivka. Nicméně kniha uměla vtáhnout do děje.

Sumatrae
03.04.2020 4 z 5

Protoze prvni knizka, kterou jsem od teto autorky cetla me moc nenadchla - Dokonala, pristupovala jsem k teto s rezervou... a mela jsem ji prectenou behem dvou dni... Napinava, dobry dej, prijemne prostredi, mam rada prolinani nekolika casovych linii, jen hlavni hrdinka mi uplne nesedla...prijet do matcina vlastniho domu po xletech v zahranici a rozhodovat, kdo tam bude a nebude bydlet me rozcililo snad vic jak Virginii... Opravdu me autorka mile prekvapila, rozhodne doporucuji

Hvězdinka
28.03.2020 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Kniha se čte dobře, konec trochu zvláštní, kdo ví, zda by to takto někdo "vyřešil ", zda to dřímá v každém z nás ....

lhaní, lži chůva

2016  79%Spálená obloha