Christina

Christina https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31380/bmid_christina-Qa7-31380.jpg 4 1088 113

Středoškolák Arnie zahlédne stařičké auto Plymouth a okamžitě zatouží ho mít a pro radost si ho opravit. Jeho rodiče však mají naprosto odlišné představy o tom, jak by měl syn trávit čas a utrácet peníze. Příběh, založený na typických reáliích amerického způsobu života, k němuž automobil nerozlučně patří, pojednává o zdánlivě banální roztržce mezi dospívajícím chlapcem Arniem a jeho rodiči. Jenomže to by autorem nesměl být Stephen King...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Christine , 1983

Tomsimas
27.11.2015 4 z 5

Na díle SK je pozoruhodné to, že pokud vynecháte nadpřirozeno, tak je to velice přesný popis skutečného života, v tomto případě problémy v pubertě ( auto, první láska, konflikt mezi rodiči a jejich dospívajícím synem, kamarádi od dětství se začnou vzájemně odcizovat)... atd.

Hjuud
25.11.2015 4 z 5

Bylo to parádní. Dennis nyní patří mezi moje nejoblíbenější hlavní hrdiny. Líbilo se mi taky střídání ich a er formy v průběhu knihy. Jasně, celé to bylo spíš takové béčko, ale psychologie postav byla jako vždy vykreslena na jedničku a kniha se četla svižně, neměla hluchá místa. 4*

Eigis
17.11.2015 4 z 5

Existuje řada autorů, kteří dokážou ,,zazdít" dobrý námět a pak existují autoři jako Stephen King, kteří umí z někdy doslova ,,hloupého" nápadu, vytvořit velice dobrou knihu, jak předvedl v tomto případě. Béčkový hororový námět démonického auta, které zabíjí, je v kombinaci s přátelstvím, láskou, zradou a psychologií hlavních postav více než slušným románem, který stojí za přečtení.

Etelea
08.09.2015 4 z 5

Pro mě další perla z Kingova spisovatelského umění, neotřelý příběh s podivuhodnou hlavní "postavou", 90%

Maus
25.07.2015 5 z 5

úžasná knížka s napínavým dějem, ze začátku se mi to četlo pomaleji, ale pak jsem to přečetla jedním dechem. Trochu mě mrzí ten konec, ale jinak se tahle knížka Kingovi moc povedla! :)

R.A.B.
04.06.2015

Úžasná knížka, která mě chytla od začátku a drtila až do konce :)

Valentine
24.05.2015 3 z 5

Christina mi dala těžce zabrat. Stejně tak jako všem ostatním, kdo s ní kdy měli tu čest. Atmosféra děje byla neuvěřitelná a po počáteční nechuti nasednout do toho zatraceného auta nyní nelituji, že jsem četla dál. A že jsme spolu s Christinou dojely až do hořkého konce...

Terva
29.04.2015 4 z 5

Ono se to musí pojmout trochu jinak. Američané byli a jsou ve své podstatě závislí na přesunech do velkých vzdáleností a jejím nejlepším přítelem jsou automobily. Tak proč jim to trochu neznepříjemnit, že pane King. Takový obrácený Škoda Ferrat Nosferatu.

Radůz
11.04.2015 4 z 5

Zajímavá a velmi čtivá kniha, ale určitě ne strašidelná.

Budicek51
09.03.2015 4 z 5

Nějak jsem si to auto oblíbila.... :-)

veronika9388
14.01.2015 3 z 5

Nemohla jsem to vůbec dočíst. Kniha nebyla špatná, ale nemohla jsem se naladit na příběh.

Monix
07.01.2015 5 z 5

Tohle byla má první kniha od Kinga a tím jsem si ho zamilovala...

Toomm
24.10.2014 5 z 5

To že S. King umí pracovat s vývojem a psychikou svých postav není žádná novinka, to co se ale děje s Arniem v této knize mě dostalo. Perfektní. 90%

namoki
12.09.2014 3 z 5

Kniha typicka Kingovka s vyborne popsanymi postavami, jejich vztahy a problemy. Zajimavy dej, nenudila jsem se, ale mezi ostatnimi jeho knizkami spis becko :-)

patas.burda
19.08.2014 4 z 5

Kniha mě hrozně bavila, prostředí, postavy. Všechno by bylo na 5*, kdybych knihu bral jako nějaký společenský román o dospívání. Jenomže jsme si půjčil horor a jako horor kniha na 5* rozhodně není. Mnohem víc mě zajímalo jak nakonec dopadnou vztahy mezi jednotlivými postavami. Snad jedině závěr je celkem děsivý a epilog to vše elegantně uzavírá.

callahanh
08.08.2014 4 z 5

Tahle kniha je přesně jako to auto - pomalu se rozjíždí, ale když se rozjede a dostanete se dovnitř, naprosto vás uchvátí a pohltí. Skvěle zobrazená proměna jednoho ušlápnutého teenagera v neovladatelné a zlé monstrum. Kniha je plná děsivých momentů, např. jak se auto před Dennisovýma, ale i Arnieho očima samo opravuje. Závěr je naprosto strhující, čte se jedním dechem, navíc je doplněn o skvělý epilog, který celou knihu dokresluje v ještě hrůzostrašnější příběh. Mráz bude spolehlivě po zádech běhat a k plnému počtu opět není daleko. Ale přece jen kousíček chybí. 90%

mailo-s
28.07.2014 4 z 5

Moc příjemné počteníčko celou dobu mě to bavilo a konec jak se na kinga patří.

helmiczka
30.04.2014 3 z 5

Keď sa nad tým človek zamyslí, tak je to strašné B-čko. Ale nesmierne pútavo napísané, čo sa týka postáv. Celý čas som si predstavoval, ako by to vyzeralo vo filme a hľa, ono to už je sfilmované :)

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Příběh kluka outsidera, který se zamiluje... Problém je v tom, že se zamiluje do Christiny. Christina je auto. A navíc auto přímo z pekel, které po nocích řídí mrtvola.
A Christina miluje svého nového mladého majitele, žárlí na něj a tak nemilosrdně likviduje ty, kdo ublíží jí a nebo jejímu řidiči.
Rozhodně bych neřekla, že se jedná o slabší Kingovo dílo, podle mě je příběh zpracován velmi dobře a já osobně si budu dávat pozor na auta, která se záhadně sama opravují...

bonifacka
14.05.2013 5 z 5

Moje první kniha od Kinga a naprosto splnila očekávání. King se ukázal jako mistr, který umí vtáhnout do děje. Postavy a dialogy jsou tak realistické, že z toho až mrazí. Perfektní atmosféra, perfektní dialogy, super tempo (přiznávám, táhlý začátek mohl být o pár stran kratší).