Chlapec, který rozdával sny

Chlapec, který rozdával sny https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435298/bmid_chlapec-ktery-rozdaval-sny-WyG-435298.jpg 4 1047 279

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili svůj sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém ghettu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, určují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu chce člověk přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie. Román, jenž nás zavádí do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů, vypráví o velké lásce a houževnatosti snu, který zvítězí nad tvrdou realitou.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

La gang dei sogni , 2008

Martina291086
02.11.2022 3 z 5

Já z této knihy nebyla tak úplně nadšená, protože místy byly opravdu rozporuplné pasáže... Nicméně zajímavý námět, který čtenáře zaujme, čtivé pasáže, celkový vzhled knihy je také líbivý... Ale jak tu zaznělo, někdy skoro až agitka a nemohla jsem se ubránit pocitu, že mi to tam jaksi nepatří, že je to přidáno až po celkovém dopsání. Uvidíme, jaká budou další díla. Autor nasadil určitou laťku a je jen otázka, jestli ji udrží...

zuziV
24.10.2022 4 z 5

Velice čtivý román o životě přistěhovalců v americkém prostředí New Yorku a Los Angeles, gangsterech, průbojnosti, lásce, snech, které jeden umí a druhý neumí proměnit ve skutečnost. Pohnuté osudy mladého sympatického Christmase, jeho lásky Ruth a dalších aktérů vás chytnou za srdce (Cyril, Santo, Rothstein, Cetta, pan a paní Baileyovi). Na konci jsem se neubránila slzám při reakci Sala – na povrchu drsňáka, ale v jádru citlivého sympaťáka.

Elapheg
23.10.2022 5 z 5

Tak tohle byl zase velice pěkný lidský příběh z pera Luca Di Fulvia. Touto knihou mám od něj přečtené vše a dost mě to rmoutí, protože jeho příběhy jsou živé a velice působivé. Zaoceánským parníkem přijíždí do New Zorku velmi mladá dívka Cetta, která už má malého chlapce Christmase. Původní sny o krásném životě v Americe, se změní při setkání s realitou, kde existují chudinská ghetta a tvrdou rukou vládne mafie. Na jedné straně velcí chudáci a naopak jsou zde i boháči, kteří vládnou městu. Christmas je ale neobyčejný chlapec, který má fištrón a ví, jak působit na lidi, krom toho má také laskavé srdce, které se zamiluje do bohaté dívenky, již osud nadělil tvrdou ránu do života. Rána je to veliká a sám Christmas, ač krásný a charismatický a hlavně velmi inteligentní, nebude ze začátku moci vyléčit ránu na duši své milované. Dokonce je osud i rozdělí. Príběh je to místy drsný. Na jedné straně láska a ochota rozdat se, na straně druhé zhýralost, násilí, moc peněz. Příběh Christmase a jeho milované se rozjíždí hlavně v druhé polovině knihy, je tu i zlo, které představuje Bill, ale na toho jako ve všech Fulviových knihách také možná dojde, nebo ne? Od druhé poloviny mě příběh zcela pohltil. Knihu doporučuji všem, kteří mají rádi příběhy ze života, kruté, ale i plné lásky a touhy lásku naplnit a hlavně vymanit se z moci mafie, která v New Yorku vládne. Stane se z Christmase gangster, jako z jiných lidí, nebo se dokáže probít a vymanit z chudoby jiným způsobem? A co jeho láska? Dojde naplnění? Je to moc pěkná kniha, kterou vřele doporučuji všem milovníkům románů. Nečetli jste ještě nic od Fulvia? Chyba a veliká, zkuste ho ochutnat. Jeho příběhy jsou opravdu živé. Děkuji pane autore, pro mne jste mistr románů. :-) Snad od Vás něco brzy vyjde. :-)

jaroiva
12.10.2022 4 z 5

L. d. Fulvio mi stylem psaní hodně připomíná J. Archera. Minimálně u této knihy bych to bez znalosti autora určitě na toho Archera tipovala.
Pohádka pro dospělé, jasní klaďasové a jasní záporáci. Na můj vkus byl Bill až příliš černobíle viděná postava.
Knížka mě chytla od samého začátku a bavila až do konce, ale k samému konci mě už rozčilovalo sklouznutí k nějaké téměř agitce, přistěhovalci z Mexika, černoši... Musela jsem si přečíst alespoň zkrácený životopis autora a ujistit se, že není Američan a nepíše tak, že tam musí alespoň lehce nějakou tu jemnou politickou linku vmáčknout.
Ono to bylo jen jemné naznačení, ale společně s linkou Billovy hvězdné kariéry mi to trochu zkazilo celkový dojem.
Český název mi připadá nepřesný. Nechala bych ten původní "Gang snů". A několikrát během čtení jsem si říkala, že se to mělo jmenovat Diamond dogs.

zd0981
25.08.2022 3 z 5

Kdyby ten závěr byl o 20 stránek delší tak to budou jen 2 hvězdy. Já myslel, že to bude Opravdová Literatura a zatím se z toho vyklubala prachsprostá Komerce...

No, nakonec je to o rozdávání snů...

mataaskorice
15.08.2022 4 z 5

Luca di Fulvio umí vyprávět - to se mu musí nechat. Christmas mi od počátku připomínal takového di Capria z Titanicu v mužnější formě. Knížka se čte skvěle, čtenář se díky barvitému líčení ocitne na periferii New Yorku dvacátých let minulého století. Sexuální násilí kolem postavy Punishera není můj šálek kávy, ale mimo tohoto pro mě nepříjemného tématu kniha tvoří příjemný celek nabitý atmosférou dané doby.

rajen
02.08.2022 4 z 5

Velmi čtivý příběh, vtáhl do děje a nechtěl pustit. Mám ráda knihy z tohoto období, takže mi kniha velmi sedla.

Malýmedvěd
17.07.2022 3 z 5

Pohádka pěkná a dostatečně zajímavá tak, že jsem to vydržel až do konce. Motiv PTS dobře zpracovaný a uvěřitelný. Popisy prostředí a komunit se kterými nemám žádné zkušenosti byly pro nezasvěceného zajímavé. Milenecká linka jak z červené knihovny včetně závěru. Ale! Neskutečně natahované a zbytečně dlouhé. Platit spisovatelům za stránky generuje něco takového. Spousta příběhů a odboček tam byla zbytečných a opakování nemělo z mého pohledu žádné opodstatnění. Vyškrtal bych odhadem třetinu balastu.

sladkovka
15.07.2022 4 z 5

Příběh v zemi o splněných snech většiny lidí z doby na začátku dvacátého století. Popsaní hlavních postav autorem a jejich psychiky i prostředí mě moc bavilo. Při čtení jsem se přistihla, že se na hlas slovy snažím knihu komentovat.

Darja.8
24.06.2022 5 z 5

Příběh o tom, že se nemáme nikdy vzdávat.
Přináší to ovoce:)

zofie3000
15.05.2022 2 z 5

Děj mě nezaujal, postavy sice byly barvité ale situace ve kterých se ocitaly byly nemastný neslaný. Český název knihy taky sliboval něco trochu jiného

Michelleee
11.05.2022 3 z 5

Kniha byla určitě zajímavá a krásná, ale některé kapitoly mi přišly zbytečně dlouhé a jiné tam nemusely být vůbec. Kniha o těžkém životě, snech a cestou za jejich splnění.

uhnavka
12.03.2022 4 z 5

dobré čtení

Penicuik333
03.03.2022 2 z 5

Nečekaně dobrá kniha, ač mě obálka původně odradila. Má spád, zajímavý děj, propracované postavy, atraktivní prostředí a období. Za sebe můžu doporučit.

gladya
27.02.2022 5 z 5

Marně vzpomínám, kde jsem o téhle knížce vlastně dozvěděla. A přiznávám, dostala mě. Vím je to pohádka pro dospělé, drsná a smutná pohádka. Jak dopadne nebudu ani naznačovat.
Některé postavy byly naprosto dokonalé, zdaleka nejde jen o hlavní dvojici mladých milenců. Třeba se sympatičtější představitelkou nejstaršího řemesla jsem se v literatuře snad nesetkala (ani Sugar z Kvítku karmínového a bílého mi tak nepadla do oka). Cetta je na jednu stranu silná a dokáže bojovat, na druhou stranu, když je potřeba, umí být i smířená s osudem . Tak explicitní scény já osobně zrovna nemusím, přemýšlím, nakolik byly v knížce potřeba, ale celkový dojem z knížky mi nepokazily,

Alizon
27.12.2021 4 z 5

Roman o chlapci, ktery sel za svym americkym snem. Jeho fantazie mu pomohla prekonat nelehke detstvi v chudinske ctvrti New Yorku. A s fantazii pracoval i dal, touzil po tom prosadit se v zabavnim prumyslu a jen tak neceho se nezalekl. Ctiva kniha se slusne vykreslenou atmosferou, a s mnoha vrstvami (milostny pribeh, gangsteri, zabavni prumysl). Zacatek me bavil hodne, ke konci kniha na pritazlivosti trochu ztratila (skoda).

Knihomolka506
24.12.2021 5 z 5

"Z doby kamenné "
Život v ghettech byl složitý. Pro dva hlavní aktéry v příběhu obvzlášť...

Zuknihomol
28.11.2021 3 z 5

Kniha byla zajímavá, poutavá a s celkem originálním námětem. Avšak absolutně mě nesedělo vyprávění z pohledu Billa/Punishera. Dělalo se mi z něho nanic, abych byla upřímná. Kniha je o nadějích a snech vymanit se ze spárů chudoby, gansterů a prostituce. Z knihy silně zaznívá touha stát se někým jiným, touha být Američanem a zažít na vlastní kůži americký sen.

otesánek
10.07.2021 3 z 5

Trochu zklamání.Poslední kniha kterou jsem od autora četla a jak jsem z předchozích byla nadšená, tak tahle je slabota. Rozvlekle hledání své velké lásky.Naprosto divný konec hlavního záporáka. Ještě ,že jsem jí nečetla mezi prvními....nevim zda by zlákala ke čtení dalších knih od autora.

gaaabi
09.07.2021 4 z 5

Zajímavé a čtivé jako vždy... tento autor nikdy nezklame!