Chirurg

Chirurg https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175837/bmid_rizzoliova-islesova-chirurg-JVW-175837.jpg 5 842 191

V Bostonu řádí šílený vrah žen. Proniká do domů v noci, své oběti dlouze mučí a pak je zabíjí skalpelem. Tisk mu přezdívá Chirurg. Co je to za šílence?... V Bostonu žije i doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok - jenže ona svého mučitele zabila. Jak tedy může někdo opakovat jeho metody do nejmenších podrobností, které nikdo jiný neznal? Detektiv bostonské policie Thomas Moore a jeho kolegyně Jane Rizzoliová začínají věřit, že vysvětlení zločinů musí hledat právě u Catherine. Ale ani oni ji nedokážou před lovcem, tak pečlivě si vybírajícím svou kořist, ochránit.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

The Surgeon , 2001

Peslik
01.06.2017 5 z 5

Když mi klokan.1905 napsal typ na tuto knihu, začala jsem číst zrovna něco jiného. Nejsem fofr čtenář, některá kniha mi trvá i týden, ale co už, když něco načnu, tak to dokončím. O to více jsme se těšila a byla to pecka.
Chirurg mě v táhl do děje a pustil až na konci. Napínavé, čtivé, krátké kapitoly i soukromý život vyšetřovatelů a myšlenky zločince. Prostě vše co dobrý thriller má mýt. Doporučuji a těším se na další díl. Myslím, že litovat nebudu.
Dávám 5* a zaslouženě.

Olga.S
18.05.2017 5 z 5

Ta Tess je rozhodně nejlepší. Každý kousek od ní je nápaditý a napínavý, Chirurg samozřejmě také.

klokan.1905
17.05.2017 5 z 5

Chirurg od Tess Gerritsen...
V Bostonu řádí sílený vrah žen. Proniká v noci do jejich domů, své oběti dlouze a zvráceně mučí, a pak je teprve zabíjí - skalpelem...
V hlavní roli v této knize se objevuje doktorka Catherine Cordellová, která před dvěma lety přežila podobný útok... Z policistů se zde objevují zejména Thomas Moore a Jane Rizzoliová...
Já jsem touto knížkou absolutně nadšený. Narazil jsem na ni jenom díky hodnocení a komentářům čtenářů zde na databázi knih... Takže moji milí kolegové - čtenáři - moc Vám za to děkuji... Bez Vás by se mi tento kousek do rukou nedostal...
Takže Chirurg od Tess Gerritsen - za mě rozhodně ano, jednoznačných 5*... Nyní má tato kniha hodnocení 93%... Naprosto zasloužená procenta...

Miruš
24.04.2017 5 z 5

tedy, šíleně napínavé....

mili159
22.04.2017 5 z 5

Velmi pěkně napsaná detektivka. Má to spád, napětí, skoro jsem se od ní nemohla odtrhnout. Seriál jsem nikdy neviděla, takže nemohu porovnat, ale knížka je super. Od autorky jsem četla první knížku a zdaleka nebude poslední. Doporučuji.

sun.from.ibiza
07.04.2017 5 z 5

Za mě ano! Dostala jsem se k této sérii kvůli seriálu, který jsem si velmi oblíbila. Jsem z knihy tak nadšená, že rovnou otevírám druhý díl :)). Budu zase zklamaná, až dojdu na konec, to je mi jasné již nyní. Doporučuji.

PetK
20.03.2017 5 z 5

Příjemné překvapení, oproti průměrnému, sériově vyráběnému seriálu. :-) Za tohle potěšení plný počet. Velmi dobré čtení.

karavela
10.03.2017 4 z 5

První kniha ze série o Rizzoliové a Islesové,zatím ještě bez Maury.Výborná a napínavá detektivka.

jasnyj
31.01.2017 5 z 5

První kniha této autorky. Výborný, drsný detektivní příběh, velmi dobře propracovaný i přes svou brutalitu (u autorky-ženy až překvapující detaily co se týče drsnosti). Připomíná mi to styl J. Deavera. Skvěle se čte. Chystám se na Učedníka, doufám, že neztratí tempo.

Majulda8
19.01.2017 5 z 5

Je to čtivá kniha, pěkná detektivka. Tento styl mi sedí. Moc se mi líbila.

ewisek22
03.01.2017 5 z 5

Nooo, moje první kniha od této autorky a musím říct, že mám poslední dobou šťastnou ruku při výběru knih, které čtu. Další autorka, která rozhodně stojí za povšimnutí. Velice dobře a svižně napsaná detektivka. U Rizzoliové mi vůbec nevadilo, že má její představitelka v seriálu naprosto odlišnou povahu - spíše jsem to přivítala:) Nemám co vytknout. Kniha mě velice překvapila - a to myslím v tom nejlepším světle:) A proto dávám plný počet hvězdiček.

aleza1
17.12.2016 5 z 5

Knihy mám připravené na čtení více jak rok a stále odkládala. Hned po prvních stránkách jsem byla mile překvapena. Napínavé od začátku do konce. Trochu styl Sběratel kostí. Kniha a seriál....jakoby naprosto odlišné verze. Rizzoliová v knize nesympatická a protivná, ale zde je jen ve vedlejší roli. Už se těším na Učedníka.

harena
10.12.2016 5 z 5

Moje první kniha od Gerritsen a už si v knihovně objednávám Učedníka a Hříšnici. Velmi dobrá detektivka, napínavá a čtivá do poslední stránky. Určitě doporučuji.

muchomurka
04.12.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se bála, aby mě knížka bavila, ale po prvních dvou kapitolách jsem se začetla a byla napnutá. Líbil se mi spád děje, žádné nudné dlouhé popisy. Ale nějak moc mi nesedla detektiv Rizzoliová. Byla mi nesympatická - protivná, ufňukaná, ukřivděná malá holka. Snad se to v dalších dílech zlepší. A ještě bych se teda obešla bez těch náhledů do vrahových myšlenek. To mě nebavilo a myslím si, že to knize ani moc nepomohlo.

Lolila
30.11.2016 5 z 5

Veľmi dobrá detektívka, napínavá od začiatku až do konca. Autorka píše štýlom, ktorý vás "priklincuje" ku knihe:-) a vy musíte čítať a čítať.....

DJANKA
10.10.2016 4 z 5

Super knížka. Čtete a čtete, nemůžete přestat a najednou je konec. Už se těším na další díl série.

Beky
25.09.2016 5 z 5

Líbí se mi styl, jakým autorka píše.
Nechá vás v nevědomosti až do samotného konce, kdy se ukáže, kdo je pachatelem.
Napětí do poslední chvíle. :-)

irefir
29.07.2016 5 z 5

Moje oblíbená autorka. Zatím se mi nedostala do ruky žádná její kniha, která by mě nebavila:)

sadlo
26.07.2016

Všechny knihy této autorky jsou výborné detektivky, nedoporučuji pro čtenáře "mírnějších " detektivek.

Fzuzik
24.07.2016 5 z 5

Prvotina, kterou jsem měla možnost od autorky číst mě nenechala klidnou a přečetla jsem ji jedním dechem.
S radostí se k její tvorbě vracím.