Chatrč

Chatrč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/mid_chatrc-Z40-28576.jpg 4 1227 313

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život.... celý text

Wandulka
13.06.2016

Bohužel nedočteno... přestalo mě to bavit. Nebyl to můj šálek čaje. Ze začátku to bylo velmi zajímavé a tajemné, ale poté, co došel do chatrče.....ne....

Hermoso Risa
08.06.2016 5 z 5

Co říct? Jedna velká metafora! Když jsem knihu četla, přišlo mi to jako smyšlený fantasy příběh, podtrhávala si tužkou myšlenky a četla po kouskách. Stále Vás zajímá, jak tento příběh skončí, takže nepřestáváte číst a chcete stejně jako Mack další odpovědi. Jakmile se Vám dostanou, pochopíte.
Věřím, že tuhle knihu může pochopit každý jinak, každý si odnese něco jiného. Záleží i na tom, kolik je Vám let. Proto si Chatrč ještě jednou v životě přečtu, ale až budu starší, mnohem starší.
Určitě doporučuji věřícím, i nevěřícím lidem a především těm, kteří se neustále hledají.

"Většina z nás se potýká se svým vlastním žalem, neuskutečněnými sny a zlomeným srdcem, každý z nás se vyrovnává se svou jedinečnou ztrátou, svou vlastní chatrčí."

Děkuji za Chatrč.

Ajrad1981
04.06.2016 3 z 5

Prvních cca 80 stránek super, vypadalo to jako detektivka, mohl by z toho být i thriller. Můj šálek. Ale pak... Pro mě coby zarytého ateistu a racionálně uvažujícího jedince je to něco, co jde absolutně mimo mě, mimo můj postoj k čemukoliv. Pochopila jsem smysl a poselství knihy, ale ocenit ho nedokážu. Jestli se ze mě někdy stane věřící, stejně zarytý jako jsem nyní nevěřící, tak svoje hodnocení opravím :-)

BLeeCraleek
22.05.2016 2 z 5

Kniha má zajímavý nápad, to o Bohu jako o černošce je dost dobrý. Líbila se část, kdy kamarád hlavního hrdiny říká: „A nenaser Ho, taky bych si s ním chtěl promluvit.“ Nebo když se pak hlavní hrdina s Trojicí a říká: „Tak sem si představoval, že aspoň jeden z Vás bude běloch…“ Docela mě to odrovnalo… Některé pasáže byly humorné, některé docela slušně (pokud to můžu posoudit) napsané, na jednom místě celkem slušná detektivka, jinde dost strašidelné, pak je tam dost filozofických a teologických částí, spousta míst bylo slabých a konec sem už nezvládla…

Zdá se mi, že krásné literatury je v křesťanských kruzích málo a tak nemá konkurenci a nemá moc tendencí se vyvíjet k lepšímu. Zároveň mě udivuje, že takováto kniha mohla být bestselerem, no ale to asi vychází z toho, co jsem psala předtím o konkurenci a množství takových knih.

humberto
09.05.2016 4 z 5

Young si na sebe vzal obrovskou odpovědnost - mluvil za Boha. Myslím si ale, že mu byla Saraju při psaní nápomocná a tím pádem dokázal vyjevit spoustu hlubokých pravd.

Eliška_P
12.04.2016 4 z 5

Velmi pěkná kniha. Četla jsem ji už před delší dobou, ale dojem z ní mi v paměti zůstal. Jedna z těch knížek, které určitým způsobem též formovaly mou osobnost a můj vztah k Bohu.

syskas
10.04.2016 5 z 5

Výborná kniha, hoci mám na to všetko trošku iný pohľad, je v nej veľmi veľa vecí na zamyslenie a s väčšinou toho, čo tam je, súhlasím.

Peťulka3
16.03.2016 5 z 5

Ani nevím, co k tomu říct...bylo to prostě něco úplně jinýho než jsem doteď četla. Člověk by i doufal,že to tak skutečně je :)

vterinka
13.03.2016 5 z 5

Kniha mě hodně zaujala. Četla se mi skvěle a je v ní mnoho myšlenek. Dává jiný pohled na Boha a jak se na věci díváme, jak o nich přemýšlíme. Rozhodně nelituji, že jsem po ní sáhla.

kacaabba
05.03.2016 5 z 5

Tato kniha se poněkud vymyká knihám, ke kterým sahám, abych si je přečetl. Proto se mi také trochu rozkolísalo mé rozhodnutí knihu přečíst, resp. dočíst. Nejprve nadšen (jestli to tak lze říci, vzhledem k tomu, co se v příběhu odehrávalo), pak přišla krize. Ale pokračoval jsem dál a mé obavy, že teď už to bude jen intelektuální nuda, se stále více a více rozplývaly. Až zmizely úplně :-) Námitky některých čtenářů, že je to až přes příliš niterné a intimní, mně osobně nepřišlo. Naopak si myslím, že kdyby si s hlavní postavou Bůh povídal o fotbale a primárkách v USA, bylo by to plytké a o ničem. Ale sáhnout někam dovnitř, kam si kolikrát nenecháme sáhnout opravdu nikým, vyjevuje živou dynamiku netušené síly. Asi jako když štěpíme atom... A že to je nakonec velmi osvobozující, když to dělá právě Bůh, mohu dosvědčit i já sám.

Kao
02.03.2016 5 z 5

Tahle knížka má moc změnit vám život. A přiznávám, není určena každému, ale každý, kdo ji četl si o ní udělá vlastní názor. Není to jednoduchá kniha - je dost hluboká, myslím si však, že stojí za to si ji přečíst. Je úžasná a její slova ve vás budou ještě velmi dlouho znít a vy začnete pohlížet na svět jinak.

PetK
22.02.2016 1 z 5

Strašně mi ta kniha lezla na nervy. Přišlo mi, jako by ze čtenáře dělal autor blbce a snažil se mu navykládat nějakou pohádku o Bohu, která ale nemá vůbec žádné kouzlo. Navíc mi celý ten příběh jako řešení tragédie - ztráty dcery - přišel neskutečně plytký. Pravda, když jsem to četla, měla jsem celkem čerstvě dceru, tak to možná bude i tím :-) Každopádně nadšení některých mých kamarádek opravdu nechápu.

alena67
03.02.2016 1 z 5

s velikým úsilím jsem to dočetla až do konce (což je na metál), začátek dobrý, ale jak se zjevil bůh a pod. bylo to něco otřesného

amenta
23.01.2016 2 z 5

mno nějak nejsem schopná říct, jestli se mi to líbilo či ne, chvílemi silné, chvílemi překvapivé, ale celkový dojem spíš rozpaky.

klikas
12.01.2016 2 z 5

Uf, proč se Bůh obtěžoval s Biblí, když zde je všechno vysvětleno do mrtě?
Vážněji - pár témat dobrých k přemýšlení, záměr asi ok. - ale hrozně našroubované...a ta čeština to uplně zazdila... "Taťka řekla", Taťka se usmála" atd... ! V angličtině by to bylo přijatelnější, žel tak dobře, abych si četl Vergilia v originále - anglicky neumim.

Janet11
11.01.2016 1 z 5

Bohužel nedočteno. Nejsem sice křesťanka, ale normálně mi náboženské téma nevadí, nicméně tohle na mě asi bylo trochu moc...Líbila se mi první detektivní část, ale když přišlo na první dialog s Bohem, musela jsem knihu odložit. Neměla jsem ani chuť přečíst závěr jako někteří tady...

Aichah
03.01.2016 1 z 5

Někoho tahle kniha nadchne, někoho ne, někomu předá své poselství, jiný v něm žádné nevidí. Já patřím do skupiny pro kterou tahle knížka přínosem není a nebude. Zobrazení svaté trojice mi nesedělo, dlouhé debaty také ne. Rozhodně by mi kniha nepomohla vyrovnat se se ztrátou blízkého. Dočetla jsem jen abych se dozvěděla jak to dopadne.

simviki
08.12.2015 5 z 5

Tak tohle je teda hodně kontroverzní kniha. Zejména mezi křesťany je přijímaná naprosto rozdílně. Někteří jsou z ní nadšení, někteří se cítí pohoršeni.
Mnozí tvrdí, že je to znásilňování křesťanského učení, ale to by koneckonců mohli pak tvrdit i o Letopisech Narnie nebo knize Šifra mistra Leoparda. Spisovatel má podle mě právo naložit s jakoukoliv látkou po svém, pokud to nevydává za literaturu faktu. Někomu třeba víc vyhovuje Ježíš jako lev, který se obětoval za druhé na oltáři bílé čarodějnice, ale někoho možná osloví bláznivý Hipík a naducaná černoška..Mě osobně ta kniha hodně oslovila a koupila jsem jí mnoha blízkým lidem.
Jenže se to nedá číst jako příběh (podobně jako např. u autora Coelho), je třeba spíš hledat ty myšlenky a poselství- tam se pak dá nalézt mnoho z křesťanského učení, i to, že některé si vykládáme po svém, a možná ne úplně nejlíp..
No a k samotnému příběhu- bylo to hodně opravdově a emocionálně napsané, líbilo se mi to. Říkala jsem si ale, že kdyby se to stalo mně, asi bych to nebyla zrovna tak schopná strávit. To jsem ještě netušila, že letos to budu moci prožít takříkajíc „ on line“. Taky se mi ztratila dcera. Naštěstí po 12 děsivých nočních hodinách, kdy jsem si prošla doslova peklem, se našla. Nicméně slova té knihy mi mnohokrát vytanula na mysli. Rozhodně si ji přečtěte, ale počítejte s tím, že vám to pořádně zamotá hlavu. ( Pokud patříte mezi nekompromisní tradiční věřící, uznávající léty prověřený řád a dogmata, pak raději sáhněte po nějaké jiné knížce)

delatrix
03.12.2015 1 z 5

Osobně na tento typ knih nejsem. Přečetla jsem prvních třicet stránek a odložila ji úplně. Mohla by se ale líbyt lidem, co jsou nábožensky a docela teoreticky otevření.

tony64
30.11.2015 3 z 5

Pokud jsem byl dosud ateista,po precteni Chatrce,jsem zacal vahat.Je to tak silny pribeh,ze ac bych nechtel mit takovou zkusenost,jako hlavni hrdina,chtel bych ziskat jeho viru v "tatku" a najit cestu.Ackoliv dobrym muzete byt i bez Boha...Vadili mi dlouhe pasaze o moralce cloveka,bez predchozich slov o beznadeji z nasili,bych nejspis knihu odlozil,ale autor vas skvele vtahne do deje a nepusti vas do posledniho pismene.Byl to zazitek.