Chatrč

Chatrč https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28576/mid_chatrc-Z40-28576.jpg 4 1227 1227

Missy, nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse, je unesena během rodinného výletu a důkazy o tom, že byla pravděpodobně zavražděna, se najdou v opuštěné chatrči uprostřed oregonské divočiny. O několik let později obdrží Mack, utápějící se v nejhlubší beznaději, podivný vzkaz, který vypadá, jako by byl od Boha, a ve kterém ho pisatel zve na víkend do chatrče. Přestože Mackovi jeho vlastní počínání připadá nanejvýš pošetilé, vrací se jednoho zimního odpoledne na toto místo, aby znovu vkročil do samého středu svých nejtemnějších nočních můr. To, co tam najde, navždy změní jeho život.... celý text

monika2224
29.12.2016 5 z 5

Moc pěkná knížka, mám ji v knihovně zamluvenou a budu číst po druhé.

DasaN
28.12.2016 3 z 5

Popravdě si nějak na tuto knihu nemůžu vytvořit přesný názor. Kniha se čte celkem dobře, příběh není špatný, ale na mě asi moc neskutečný.

Martina23275
23.11.2016 5 z 5

Teď jsem ji dočetla a musím říct, že je to moc pěkná knížka, která je na zamyšlení. Nikomu nic nevnucuje a určité věci jsem pochopila. Knížka má strhující příběh.

petrisek777
06.11.2016

Kniha se mi líbila, rozbíjí zaběhnuté představy a nutí člověka uvažovat, zároveň autor čtenáři nic nevnucuje. Stojí za přečtení

pajuu
02.11.2016 4 z 5

Kniha měla příběh, který nutí k zamyšlení a donutil mě uronit nejednu slzičku. I přesto, že je příběh zaměřen na Boha a otázku víry, nenutí přímo čtenáři tu jedinou správnou a pouze ukazuje cestu Macka k poznání

booklover
31.10.2016 4 z 5

Knihu jsem četla před téměř šesti lety. Nemůžu souhlasit s komentáři typu " náboženská slátanina" Líbí se mi, když se můžu na věc podívat jinak než jen klíčovou dírkou, přes kterou beztak koukáme všichni. Omezeni konvencemi. Nemusíme tomu přeci věřit, nemusíme si na to dělat "racionální" názor natož to odsuzovat. Tomu, komu vadí víra v tomto slova smylsu nechť to pojme jako sci-fi. Myslím, že přečíst by si to měl každý. Knížka je něžná a drsná zároveň. Můžete se naštvat a hodit jí do kouta, ale WM. Paul Young prostě nabídl jiný pohled na věc....

pawla.sevcikova
28.10.2016 2 z 5

Měla jsem na knihu úžasné ohlasy, tudíž jsem od ní hodně čekala. A zklamala mě. Mám na věci, o nichž je v knize řeč, úplně jiný pohled. Kamarádka mi jednou řekla: "Já si to představuju přesně tak, jak to v Chatrči je." A proto byla z knihy nadšená. Já jsem v tomhle směru konzervativnější a knihu nepovažuji za náboženskou, ale vyloženě za sci-fi. Kdybych ji s tímhle už začala číst, možná ji hodnotím výš...

adelaska
25.10.2016 odpad!

No tak to fakt ne...

Sandford
02.10.2016

Dobrá kniha

Niu
29.09.2016 5 z 5

Kniha mi byla doporučena a věděla jsem, že jde o knížku s náboženskou tématikou. Musím souhlasit s některými komentáři pode mnou, že knížka byla velmi dobře čtivá (napětí, humor, lehkost psaní), než Mack dorazil do chatrče. Poté už čtení nebylo tak rychlé; bylo nutné nad tím více uvažovat. Ale našla jsem tam pár vět a pasáží, které mi utkvěly v paměti. Jsem ráda, že mi byla Chatrč doporučena a určitě stojí za přečtení.

limetka2008
02.09.2016 5 z 5

Každý má jiný vkus a není žádná kniha pro každého. Já občas také některé knihy nepochopím, ale to apriori neznamená, že jsou špatné. Tož tak...

l1l1lele
28.08.2016 4 z 5

Pro mě velmi překvapivá kniha. Začátek příběhu mě bavil a četl se krásně, v momentě kdy dotyčný přišel do chatrče se moje rychlost čtení zpomalila a na chvilku jsme knihu i odložila. Po nějaké době jsem to s ní zkusila znova a jsem ráda, že jsem to udělala. Prostřední část příběhu mě donutila více přemýšlet a nečíst tak rychle jak jsem zvyklá. Některé myšlenky mě oslovily, některé jsem nechala jen tak být. Konec knihy byl dojemný a nečekaný. Za sebe můžu knihu doporučit.

Pupidyk
26.08.2016 odpad!

Jediná kniha, kterou jsem kdy hodil do koše.

skautikledec
22.08.2016 4 z 5

Knihu jsem dostal dárkem a byla mi doporučována. První kapitolou se člověk musí vysloveně prokousat, ale jak děj skočí do vypravování počátků knihy, je to už daleko příjemnější, čtivější a méně zmatené. Občas mi některé pasáže připadaly, že na jejich pochopení člověk musí mít vyšší školu, ale obecně vzato, tato kniha je povedená, nádherná a nadčasová. Zajímavý konec (moment překvapení), zkrátka psychologická knížka plná překvapení, se kterou se člověk nenudí.

dalia1769
19.08.2016 4 z 5

Ze zvědavosti jsem sáhla po této kontroverzní knize, ačkoliv jsem coby racionálně založený skeptik měla trochu obavy, aby se nejednalo o "vymývárnu" typu Čtyř dohod apod. Tyto obavy se ale nepotvrdily, kniha nikomu nic nenutí ani nepůsobí vtíravě. Začíná jako napínavý thriller, část prožitá ve snu/kómatu je spíše psychologicko-náboženská, ale závěr vrací celý příběh logickým způsobem zpět do reality. Celá kniha je čtivě psána a oceňuji, že se autor pokouší zodpovědět řadu otázek, které člověka při setkání s křesťanstvím napadají. Jeho vysvětlení jsou celkem zajímavá a stojí za zamyšlení. Popasoval se poměrně srozumitelně i s problematikou Trojice, kterou považuji za jednu z nejabsurdnějších součástí křesťanství vůbec. Autorův přístup není urážlivý ani dogmatický a tudíž myslím, že kniha může zaujmout jak nepředpojatého věřícího, tak nepředpojatého ateistu.

maja128
12.08.2016

Citlivá a mysteriozní kniha mě naprosto vtáhla do děje, slzy smutku i radosti na konci a probdělá noc po přečtení...Ještě dnes při vzpomínce mi běhá mráz po zádech.

buccaneerka
30.07.2016 1 z 5

Zařazení do křesťanské literatury je dost zavádějící, i když v dnešní době běžné. Upřímný křesťan, věřící Bibli, bude zhrozen. Popisovat křesťanského Boha Otce jako tlustou srdečnou černošku nemá s křesťanstvím nic společného.

Přestože jsem knihu před svým obrácením zhltla jedním dechem a doporučila ostatním, nyní hodnotím jako velkou slátaninu, kterou nevidím jako prospěšnou číst.

jaghut
02.07.2016 3 z 5

Vidím to podobně, jako řada dalších. Tři části, tři pohledy na knihu. Thriller, pak trochu náboženského tápání a nakonec probuzení plné odpuštění. Akční pasáže zajímavé, teologie na mne trochu přes míru abstraktní, závěr to dost vyžehlil. Trojjedinost uchopená po "americku", "Taťka" je na mne až dost expresivní. Přesto to určitě stojí za přečtení.

Díky za knihu.

lichma
27.06.2016 4 z 5

Prvních sto stránek jsem přečetla jedním dechem, pak se změnil žánr a já jsem knihu odložila. Protože však nemám ráda nedodělané věci, vrátila jsem se ke čtení a nelituji. K další části se musí přistupovat úplně jinak:nehledat napětí a strhující děj, ale víc přemýšlet a číst po menších úsecích. Nelituji, že jsem knížku dočetla. Je citlivá a moudrá.

hlavinka
21.06.2016 4 z 5

Na zacatku detektivka, v pulce filosofie, ke konci vase vlastni slzy