Chata v Jezerní kotlině

Chata v Jezerní kotlině https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183904/chata-v-jezerni-kotline-183904.jpg 5 1523 162

Jezerní kotlina série

4.vydání. Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem.... celý text

koubin007
30.11.-0001

Je zvláštní, jak autror dokáže vytvořit až skoro kouzelně nádhernou atmosféru něžné přírody a krásných chlapeckých snů.
Přítelkyně o mě říká, že nejsem romantický tip - namám rád zamilované romány, pretty woman ani svíčky a vanu plnou lístečků z růže...to je pravda. Ale podle mě to neni romantika. Romantika je tohle. Příroda, rozkvetlá louka, zpěv ptáků a vůně lesa. Kamarádství, věrnost a odhodlanost. To je romantika jak si ji představuju já.

poz3n
30.11.-0001 5 z 5

Po Rychlejch šípech je tohle pro mě asi nejopakovanější a nejoblíbenější Foglarovka.