Chaos v míru

Chaos v míru https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485151/bmid_chaos-v-miru-Lpo-485151.jpeg 4 350 71

Půlnoční běsnění série

„Vítejte v Půlnočním běsnění. Nejsme cirkus, nejsme lunapark. Nemusíte se však ničeho bát – jen toho, že vás připravíme o rozum.“ Dove už od dětství pronásleduje Stín. Nikdy neviděla jeho obličej, slyšela však jeho šepot, byl jako příšera pod postelí a trápil ji v nočních můrách. Když ovšem nastoupila do Půlnočního běsnění, vytratil se. Proč a na jak dlouho? Dove netuší, že její únos a účinkování v nevšedním a nebezpečném atraktivním představení zapadá do dávno promyšleného plánu a že vždy patřila k nim, k Bratrstvu z Kizniče. Kingston, Killian, Keaton a Kyrin, čtyři bratři z Kizniče, nemají zrovna radost z toho, že se Dove stane součástí jejich show a že s nimi má bydlet v karavanu. Nebo to tak není? Jsou mistry lží, triků i kaskadérských kousků, muži s krví na rukou i hříchem v očích, a Dove neví, komu může věřit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: ekniha , Baronet

In Peace Lies Havoc , 2019

Kačka655
07.12.2021 5 z 5

Amo opět nezklamala naprosto skvělé.. Jsem zvědavá na2 díl snad se dočkáme brzy! A snad i Dove .....

Pedruska01
06.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Na knihu od Amo jsem se neskutečně moc těšila. Ale ohromně, proto, jak jsem mohla, vzala jsem si ji do rukou a taky to tak dopadlo. Padla za pár hodin. Zpětně, jako tradičně, toho lituju, protože tuhle autorku jsem si velmi oblíbila, má čestné místo v mé knihovně a je zapotřebí si jí šetřit. Dovolím si říct, že autorčin styl, ať už psaní samotné anebo trochu toho myšlení (i když tohle je stále velká neznámá a věřím, že nikdy nebude poznaná) už znám. A přesto musím konstatovat, že tady jsem Amo úplně nepoznávala. Respektive, bylo to dobře napsané, skvěle se to četlo, dokázala mě šokovat, překvapit oběma směry. Vymyšlené to měla zajímavě, dobře, ale... ona byla taková mírná! Upřímně jsem čekala větší šílenosti, větší zvěrstva a bizarnosti. Zcela vážně. Všechno to tam samozřejmě bylo, ale... v malé míře na její poměry. Což bylo... nečekané, jiné. Bylo to dost zvláštní, ale nemůžu to brát jako něco špatného ani kaz.
Hlavní hrdinka Dove/Persefona se mi líbila. Byla to mladá holčina, která toho dosud měla naloženo celkem dost. Dokázala jsem si ji oblíbit, fandit jí a celkem se do ní vcítit. Vytkla bych jí jen to, že se snad nezajímala, neprotestovala. Naopak se s tím smířila, brala to jako normální věc, prostě otočila list a zrovna se děje tohle - ok, nemám proti tomu nic a pojedu teď tímhle směrem, bez problému. Já nevím, být v její kůži, tak je zasypávám otázkami, dokud nedostanu adekvátní odpovědi, zvažovala bych snad i útěk, abych mohla říct, že jsem pro to aspoň něco udělala, ale naše hrdinka nic. Nechápu, ale ok. Takový menší chlup na kráse.
Hlavní hrdina King byl prostě...neuvěřitelnej... chlap. Jasně, byl to parchant, velkej zmetek celou dobu a nebylo lehké s ním vyjít, přesto člověk si ho musí oblíbit. Ten týpek si mě získal, i přesto, že se mi mnohé příčilo. Žil ve světě, který je prostě naprosto něco neuvěřitelného. Je to takový svět ve světě. Šílenost. Bizár. Ale ok, měl to v krvi - s tím se nedá nic dělat. Měl drsný úkol a bylo mi ho ke konci trochu líto. I jeho kamarády, "bratry" jsem si dost oblíbila, nejvíc asi Killiana, těžko říct proč. Rozhodně zajímavá parta a určitě bych jí jen tak potkat nechtěla, co si budem. Člověk se může jen těžko bránit. Magoři, šílenci, hajzlové - nejlepší přívlastky pro ně. Ale dostali se mi pod kůži.
Ti hlavní hrdinové kolem sebe kroužili z mnoha důvodů a šlo jim to celkem dobře. Měla jsem sice pocit občas, že to nabralo až moc unáhlený směr anebo to pár kroků a fází přeskočilo - takže bych přivítala pár stran navíc, kde by se to zase dohnalo, ale i tak tam byla chemie, která fungovala. Zajímavé je sledovat. Spolu. Proti sobě.
Ten příběh, svět, zápletka byl hodně dobře vymyšlený. Nebyl dokonalý, rozhodně ne, protože pár věcí nemělo moc logiku, bylo rychlé, neuvěřitelné apod., že by to sneslo kapku péče navíc, ale i tak můžu říct, že se mi to líbilo a ohromně mě to bavilo. Taky je pravdou, nemůžu si pomoct, že mi to v jistých prvcích připomínalo autorčinu sérii Elitní klub králů. Především podobnost Bratrstva, postav s Králi. Vlastně ti tři, co se tam dostali - Bishop, Nate a Brantley byli takoví King, Killian a Kyrin. Nebo naopak, jak kdo chce. To, že se tam dostali hlavní protagonisti Králů jsem uvítala, bylo to milé překvapení, ale lehké zklamání nastalo, když tam vlastně neměli žádnou roli. K čemu mi pak byla jejich zmíňka? Čekala jsem nějaké haló a bordel. :D Škoda.
Závěr příběhu se pěkně rozuzlil a vysvětlil, nenastalo takovéto cosi, co se rozklíčuje až v další knize a na konci čtenář pukne. Je ucelený a ukončený, pro všechny momentálně - respektive tato dvojice King a Persefona mají svůj šťastný konec. Ten dodatek na samém konci je vstupenka do dalšího dílu, díky bohu nebyl nijak konkrétně tajemný, takže mi to zase tolik nešponuje kšandy, přesto se moc těším, až se s tou partou znovu setkám.
Pro shrnutí - četlo se to velmi dobře a rychle, bavilo mě to a líbilo se. Je pravda, že jsem od Amo čekala víc ve více směrech, zdála se mi taková hodná a mírná, oproti tomu, na co jsem od ní zvyklá. Nemůžu to však vytýkat z mnoha důvodů. Přesto to nemůžu vysvětlit mému malému pocitu zklamání. Postavy mi sedli, prostředí dost "zajímavé", bizardní a děj hodně dobrý. Dokázalo mě to pobavit, culit se, strhnout a překvapit. Líbily se mi jména začínající na K, respektive ten nápad, ta provázanost. Těším se na další díl, jsem zvědavá, co bude dál. Rozhodně mohu doporučit a hodnotím to trochu odřenými cípy všech pěti hvězd. :)

katchamccall
03.12.2021 3 z 5

Tak už jsem zjistila, proč knížky od Amo čtu. Není potřeba u nich přemýšlet a trochu arogantně se mi líbí, jak tam jsou všichni krásní ... a blbí :-D.

Lexina1991
01.12.2021 1 z 5

(SPOILER) Nemůžu si pomoc. Ale od série králů (stříbrná labuť atd) se do knih Amo nemůžu začíst. Ano, doslova v příběhu mám CHAOS! zvrácenosti neřeším, tím je autorka proslula. Jen mi přijde že ostatní knihy jsou ušité rychlou nití. Možná je to jen můj pocit a omlouvám se všem fanouškům Amo a jejich příběhu. Jen mi osobně přijde, že strašlivé rychle přeskakuje příběh a člověk má problém se zorientovat. Na jedné straně má 14 let, za další 3 stránky je už dospěla, za dalších 5 stránek ji někde někdo zavře a vlastně ani nevíme proč a ani jak dlouho tam je. Chtělo by to trošku více rozebrat i okolí a příběh samotný ne jenom sex navíc si nejsem ani moc jistá, jestli se v příběhu objevila magie nebo to byl jen můj pocit? A pokud ano, tak kde k ni přišli? Doufám, že v pokračování této knihy se všechny moje otázky vysvětli. jinak já osobně jsem velký fanoušek králů a doufám ze bude pokračování

Mihal27
28.11.2021 5 z 5

Tak a prečítal so ďalšu skvelú knihu do Amo Jones. Tak velmi ma strhla do hlbím tých všetkých temných kútov že som zastavil až jej samom konci a neviem ako mi ten príbeh ubehol. Skvelo strávený víkend.

Petriii
28.11.2021 5 z 5

Musela jsem den počkat,než napíšu recenzi. Vstřebat dojmy...
Tohle mi knížky od Amo dělají. Úplně mě strhnou, pohltí, rozloží.. Naprosto to miluju!!! Její příběhy miluju! Je to něco tak krásně jiného. Je to temné, zvláštní,dechberoucí, sexuální, bolestivé, úžasné. Od začátku jste plní otázek,na každých pár stranách přibude další a ke konci jste tak zmatení. A pak nastane ta chvíle a všechno do sebe zapadne a je to tak... Uspokojující :D její hrdinové,ať už hlavní,nebo vedlejší, jsou vždycky divní,ale prostě jí to ladí. King a Dove. Byli báječní,dokázala jsem se vcítit do jejich bolesti, žárlivosti, nenávisti... Lásky.
No už se nemůžu dočkat dalšího dílu,od téhle boží autorky! 5/5*

MichaelaJan
27.11.2021 5 z 5

Asi jako všechny knihy od Amo, naprosto strhující. Miluji to, jak jsou její příběhy zvrácené. To jak člověk musí některé věci přečíst víckrát, aby to pochopil. A prostě se od toho nejde odpoutat. Už aby byl další díl Snad nám to rychle uteče. Další příběh by měl být Saskie a Killian, na ty se moc těším !!!

lucie.sela
26.11.2021 5 z 5

Znáte ten infarktový pocit, když knihu nečtete, ale doslova hltáte a najednou se nahoře místo čísla kapitoly objeví EPILOG? Protože přesně tohle se mi u této knihy stalo. Čtu s pocitem, že mi kniha přirostla k ruce tím jak nejsem ochotná jí odložit a najednou konec. Moc jsem si tuhle jízdu užila. Ostatně jako i ostatní knihy od A. Jones. Celou dobu si člověk myslí, že pomalu přichází na to "proč", ale bum a výsledek vás vyvede z omylu. Autorka vás umí svými příběhy pohltit a nepustit. Opravdu se těším na pokračování této série i králů a doufám, že časem i dalších knih od Amo :)

Pawca33
25.11.2021 5 z 5

Wauuuu.Na jeden zátah.Honem druhej dil.Proste pecka.Celkem podobne EKK.Amo fakt umi.Ale paneboze,tam bylo tolik jmen na K,ze jsem chvilkama nevedela kdo je kdo :-D Libilo se mi ze tam byl zminěny Manik,tak treba nam ho Baronet taky vydá.
Tricksters don’t have hearts.

anna7852
25.11.2021 5 z 5

Doprdele,co to bylo????
Potrebuju další a další.
Miluji ten chaos co mě drží ve střehu po celou dobu cteni

Majuš333
24.11.2021 5 z 5

„Vítejte v Půlnočním běsnění. Nejsme cirkus, nejsme lunapark. Nemusíte se však ničeho bát - jen toho, že vás připravíme o rozum.“

Trefne napísaná poznámka, Amo Jones ma opäť pripravila o rozum :) Vrele doporučujem :)