Chaos v míru

Chaos v míru https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485151/bmid_chaos-v-miru-Lpo-485151.jpeg 4 350 71

Půlnoční běsnění série

„Vítejte v Půlnočním běsnění. Nejsme cirkus, nejsme lunapark. Nemusíte se však ničeho bát – jen toho, že vás připravíme o rozum.“ Dove už od dětství pronásleduje Stín. Nikdy neviděla jeho obličej, slyšela však jeho šepot, byl jako příšera pod postelí a trápil ji v nočních můrách. Když ovšem nastoupila do Půlnočního běsnění, vytratil se. Proč a na jak dlouho? Dove netuší, že její únos a účinkování v nevšedním a nebezpečném atraktivním představení zapadá do dávno promyšleného plánu a že vždy patřila k nim, k Bratrstvu z Kizniče. Kingston, Killian, Keaton a Kyrin, čtyři bratři z Kizniče, nemají zrovna radost z toho, že se Dove stane součástí jejich show a že s nimi má bydlet v karavanu. Nebo to tak není? Jsou mistry lží, triků i kaskadérských kousků, muži s krví na rukou i hříchem v očích, a Dove neví, komu může věřit.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: ekniha , Baronet

In Peace Lies Havoc , 2019

alzbeta2843
17.03.2023 5 z 5

CHAOS! Tak to perfektne vystihuje túto knihu :D

Chaos v mojej hlave, kedy som si neustále kladla otázky: prečo? čo? ako?

Ja som sa k tejto knihe dostala úplne záhadne. Videla som, že je zaradená medzi fantasy a to nie je vôbec môj štýl, ale nejako ma to k tej knihe lákalo a tak som si ju kúpila a mala ju dlhšie na zozname. Ešte treba dodať, že je to moja prvá kniha od autorky a tak som sa i trochu bála a preto som po nej siahla s malou dušičkou. Spočiatku som bola strašne zmätaná, teda čo budem hovoriť, bola som pekne zmätená asi celú knihu :D Napriek tomu, ako na mňa kniha chaoticky pôsobila som jej úplne prepadla a chcela som dostať odpovede na moje otázky. Tie nakoniec prišli až vtedy nastal ten pokoj.

Nevíme, čo viac k tomu dodať, aby som neprezradila viac a neukradla vás o ten pocit pri čítaní. Určite to nie je kniha pre každého. Kniha obsahuje i prvky dark romance, takže sú tam i nepríjemne scény. Najviac na knihe ma bavila tá hudba. Ako to milujem, spojenie hudby a knihy :)

Zuzana215
13.03.2023 4 z 5

Knížka mi byla doporučená se slovy ,,tohle jsme ještě nikdy nečetly!"
Ze začátku jsem byla zmatená a to hodně, ale pak se to konečně vše začalo vyjasňovat.. Byl to mazec..šestice pekelných ďáblů a sedmička nebeských andělů..ani snad nemůžu vyslovit, co vše se mi zdálo při čtení tohoto příběhu.
Mé první setkání s autorkou a doufám, že ne poslední :)

JaAnička
26.12.2022 4 z 5

Téma cirkusu ...nebo varieté ...nebo lunaparku je opravdu nosné, temné a děsivé a není se proto čemu divit, že autorka zvolila toto (často hororovými knihami využívané) téma, aby do něj zasadila svou novou erotickou knihu (opravdu netuším, proč je kniha zasazená do sekce fantasy - psychopati jsou tam úplně stejní jako ve všech ostatních knihách, no dobře - tak možná erotický cirkus je trošku fantasy samo o sobě - uznávám).
Kniha se četla jedním dechem a obsahovala až nepřeberné množství plot twistů (až mi z některých zůstal rozum stát a jenom jsem kroutila hlavou - prostě klasická Amo, na kterou jsme zvyklé).
Jenom ta hlavní hrdinka mi moc neseděla, Dove byla taková...já nevím, nějak ji moc nemusím (ale špatná není, to rozhodně ne, ale asi mi trochu připomíná Madison z EKK), a ani z Bishopa jsem nebyla nějak zvlášť odvažená ...což mě trochu mrzí.
Co ale musím ocenit je, jak - ačkoli se nedokážu s hrdinkami ztotožnit a potkat takové chlapa v realitě, utíkám pryč, až by se po mě prášilo - mě kniha dokáže vtáhnout a ke konci vždycky držím pěstičky, ať láska zvítězí a hrdinové ať jsou spolu šťastní navždycky.

Lavina
14.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Klasická Amo. Půlku knihy jsem vůbec nevěděla o co jde,ale mělo to spád a četla jsem pořád... Pak vše začne dávat smysl, i když dost zvrácený...Konec až překvapivě pěkný. Za mě mohu jen doporučit kdo rád čte knihy od Amo

TerryDee
08.12.2022 5 z 5

O tvorbě Amo Jones se říká, že buď ji milujete, nebo ji nenávidíte. A že nic mezi tím není. S tímto tvrzením nemůže než souhlasit.

Ono je to totiž zvrácené, ale je to zvrácené takovým způsobem, že i tak si to člověk zamiluje.

Nevěřila jsem, že by mě mohl takovýto příběh dostat a pohltit. Každou další stránkou jsem musela číst a číst. Takže ani ne za dva dny jsem to měla slupnuté jak malinu.

Chaos v míru vás zavede do Půlčního běsnění, což je něco jako cirkus s adrenalinovými a erotickými vystoupeními. Dívky vás okouzlí svým tancem a akrobacií a bratři z Kizniče vás ohromí svou show, jenž zahrnuje jízdu na motorkách v kleci.

King a Dove/Per jsou neuvěřitelný pár. Když jsou poblíž sebe, tak cítíte to elektrizující napětí, které mezi nimi panuje. Vnímáte tu nenávist a chtíč zároveň. Prožíváte to s nimi, aniž byste to chtěli. Ale vy to chcete. Chcete to stejně, jako oni dva.

Přijde mi zastrašující, jaký tahle kniha má vliv. To, jak působí na čtenáře. Ještě teď, několik dní po přečtení, na knihu neustále myslím. Nejde mi ji dostat z hlavy.

Micandy
29.11.2022 4 z 5

Autorka píše opravdu šílenosti a je to fantasy takže realitu tu nehledejte. Sama sobě bych lhala, kdybych řekla že mě to nebavilo. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a hltala jsem ji jak šílená :-). Prostě vás to nutí pořád číst, určitě se najdou tací, co jim tenhle Amo styl zvrhlostí nevyhovuje, ale je to prostě únikovka od reality a tak proč ne? Tahle kniha mě zatím bavila nejvíc a pokud chcete něco neobvyklého a šíleného tak doporučuji.

Njangu
05.11.2022 5 z 5

Po přečtení Koruny jsem na další Amo neměla chuť. Přišlo mně to sice vcelku dobré, ale tak nějak neuchopitelné. Asi jsem potřebovala odstup a pochopení, jak Amo píše. Musím se přiznat, že jsem se maličko ztrácela v ději. Občas jsem nechápala. Najednou se prostě všechno převrátilo a děj se ubíral někam pryč a já se ztrácela. Je to něco úplně jiného v porovnání s podobným žánrem. Amo vás vezme na místa, kdy vám rozum zůstává stát.
Ale teď už můžu o jejích knížkách napsat, že je to bomba. Už vím, jakým směrem se bude ubírat zvrat a že to bývá hodně zajímavý. Pochopila jsem její styl.
Maličko bych vytkla, že ta krimi zápletka by mohla být trošku propracovanější a tím by to bylo dokonalé obvzlášť tady v té sérii by to byla naprostá bomba.
Nicméně i tak se mně to strašně líbilo a těším se na pokračování.

Arlienen
10.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Chaos v míru je moje první kniha od Amo. Na její knihy jsem měla políčeno delší dobu, ale nikdy jsem nesebrala odvahu, abych si je přečetla. Když jsem si četla hodnocení u jejich knih od ostatních čtenářů, měla jsem z nich smíšené pocity. Očividně jsou čtenáři rozděleni na dva tábory - jedni její knihy nesnáší a ti druzí je naopak milují. Já se řadím mezi tu druhou skupinu. Amo píše super čtivě. Její styl psaní je podle mého gusta. To pak stránky mizí pod rukama a čtenář se nemůže odtrhnout.

Amo je velice originální. Dokonce i jména hrdinů jsou originální, ty mi daly slušně zabrat. Musela jsem se vrátit k části, kde je Amo popisovala, abych si ty jména - King, Killian, Kyrin a Keaton přiřadila k těm správným postavám. Kluci se netají tím, kdo jsou. Jsou to parchanti, kteří jsou pěkně arogantní, agresivní a brutálně přitažlivý. I přes všechny jejich chyby, jsem si je oblíbila.

Dove / Per se s klukama setkala a stala se součástí Půlnočního běsnění. Je to hříšná, šílená a bizardní show, kterou si divák náramně užije!

Dove/ Per a King.....to byla jízda. Vůbec jsem nečekala, co se z toho vyklube. Autorka si se mnou celou knihu pohrávala. Až ke konci jsem se dozvěděla, proč ji vlastně Kingston nenáviděl a jak to celé bylo.

Už se těším na Killianův příběh, protože ten parchant byl vážně největší sympaťák ze všech!

Dani3
09.08.2022 1 z 5

(SPOILER) Rumunské bratrstvo, sex, drogy a místo rock´n´rollu hromada jiné hudby a spousta dalších šíleností. Je tu od všeho trochu, jen logika chybí.
Aby se Dove/Per dostala tam, kam se dostala, tak ji unesou a týden ji drží zavřenou. Pak ji dovedou do bratrstva a nechají ji tam volně pobíhat a všichni jsou v pohodě.

Je to slušná slátanina a navíc jména všech postav začínají na K, takže jsem v tom měla neskutečný zmatek. Všichni jsou tu úžasní, krásní a ujetí. Žádnou z postav jsem si neoblíbila a ke konci mi bylo jedno komu se co stane nebo nestane, hlavně už aby to skončilo.

NicaCola
04.08.2022 2 z 5

Tak tohle byl...chaos :-D Já fakt nechápu, kde se stala chyba. Takové super hodnocení a já jsem si od dvacáté stránky přála, aby to skončilo.

moma08
30.07.2022 5 z 5

Tohle byla moje první kniha od autorky a díky tomu jaká to byla jízda si myslím, že určitě né poslední.
Děj byl plný chaosu, od kterého jsem se nemohla odtrhnout, jelikož jsem musela vědět, jak to skončí.
A to překvapení na konci, kdy jsem zjistila, jak to všechno vlastně doopravdy bylo, stálo určitě za to.
Klobouk dolů před autorkou, jak tohle dokázala vymyslet.

evineckY
23.07.2022 4 z 5

Představovala jsem si úplně jiné fantasy - toto bylo říznuté thrillerem, ale velice čtivé.
Jména jako - Persy, King, Kill, Kyrin, Keres, Ash, Cartier... :-)
A těch písniček..
Co myslíte - která osoba se na úplném konci představení objevila v hledišti ???

wotana
20.07.2022 5 z 5

Tak tohle byl zase mazec. Amo je prostě jedinečná a já její knihy miluju.

AniDi
18.07.2022 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem od petusska01, Amo je opravdu šílená :) Její příběhy jsou tak neuvěřitelné, až jim uvěříte a od knihy se neodtrhnete. Když se odprostíte od logičnosti a uvěřitelnosti děje, knihu si užijete.

badliar_id
05.07.2022 4 z 5

(SPOILER) "Eye contact is the language that no one can speak, but chemistry is fluent with; it's the language of fate. It's two souls catching on fire without a single word being spoken."

***
Dark romance si občas (když mám náladu) přečtu a většinou právě sáhnu po Amo Jones. Amo je skvělá autorka a miluju její knihy.. Ano, některé jsou slabší, ale ve finále mě od ní zatím bavilo
všechno :).
Chaos v míru je první díl ze série Půlnoční běsnění a už teď tu sérii miluju!! Opět tu nechyběly šílené scény a ještě šílenější plot twisty :dd.. Postavy byly skvělý. Každého si jinak oblíbíte nebo ho nenávidíte.
Per byla zajímavá postava. Sice jsem si vyspoilerovala, že Dove vlastně není Dove, ale Per, každopádně už jsem nevěděla důvod.
A musím říct, že Amo má vždycky ty plot twisty skvělé napsaný a odhalený.
King mě občas vážně štval, ale jinak jsem si ho hned oblíbila. Co dodat, muži od Amo Jones si hned získají moje srdce :D..
Killian mě rozsekával pokaždé co otevřel tu jeho pusu. Už se těším na jeho knihu, což je shodou okolností hned druhý díl.
Každopádně mě nejvíce ze všech "bratrů" uhranul Keaton. Škoda, že je jeho kniha až čtvrtá v pořadí, protože se na něho fakt těším.
Úplně mi dává stejný vibe jako Brantley..
Konec byl super, sice jsem čekala trochu něco jiného, ale jinak jsem velice spokojená.
Pokud se rozhodnete číst knihy od Amo Jones, tak se určitě nejdříve podívejte na trigger warnings a počítejte s tím, že je to dark romance, tudíž se v knize objeví věci, které vám třeba nemusí být příjemný číst.

Miška935
25.06.2022 5 z 5

Tohle bylo wow!! Nádhera, nemam slov hltala jsem každou stránku.

Eliška2110
19.05.2022 5 z 5

To byla jízda! Naprosto úžasné, zatím nejlepší co jsem od Amo četla.

petusska01
28.04.2022 4 z 5

Ako som už povedala, Amo je šialená. Vytvára svety typu Pána prsteňov, či vlastne Mordoru? Napriek tomu, že väčšinou pri čítaní si niekoho obľúbime, nájdeme spllocne črty s postavou a tým si príbeh ešte viac zamilujeme...tu veru u mňa to tak nefunguje, napriek tomu sa nedá od príbehu odtrhnúť. Akoby využívala silu "morbidnej" zvedavosti, lebo my vieme ze niečo sa stane, my vieme ze to bude bolieť, že to bude niečo ohavne, nelegitimne alebo čokoľvek mimo nášho bezpečného sveta ale my to proste chceme vedieť, čítať a prežívať. Na niektoré pasáže jej kníh by som dala značku nevhodné pre citlivé povahy. Ale napriek tomu, som zvedavá co bude ďalej. A aj na ďalšie série. Smelo do toho, posúvajme hranice aj nášho čítania a cítenia teda.

ptavichripkaa
19.04.2022 5 z 5

Páni... netuším jak to Amo Jones dělá, ale od knihy se nedá odtrhnout. Ten příběh mě úplně pohltil.

Zuzi_cte
17.04.2022 5 z 5

Tak jo. Stribrna labut byla na muj vkus trochu bizar a sem tam mi neco nedavalo smysl. Takze jsem do Chaosu v miru sla s nadhledem. Zaujala me anotace jinak bych asi Amo sanci znovu nedala. ALE, tohle me fakt bavilo. Bylo to ujety jen trosku :) a rozhodne si prectu dalsi dil.
Jen v tech jmenech rodicu jsem se obcas ztratila: Keres, Klaus, Kaius...uz chybel jen Koitus :D