Cestující do Frankfurtu

Cestující do Frankfurtu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/251213/bmid_cestujici-do-frankfurtu-0D9-251213.jpg 3 141 32

Jedinečné, důvtipné a napínavé příběhy z pera královny zločinu a nejprodávanější spisovatelky všech dob – nyní nově v luxusní edici věnované speciálně jejím detektivkám. Špatné počasí, souhra okolností či pečlivě naplánovaná akce – co způsobilo, že sira Stafforda Nye, chytrého, ale nedoceněného pracovníka ministerstva zahraničí, oslovila na frankfurtském letišti neznámá žena s žádostí, aby kvůli ní riskoval pověst, a možná i život? Sir Stafford jí vyhoví – a od té chvíle se nepřestává divit, do jak nebezpečné hry se dostal. Jde o budoucnost světa, postupně ovládaného mládeží holdující kultu násilí a destrukce. Je možné je zastavit? Kdo za tím vším stojí? A co s tím má společného Staffordova prateta Matilda? Detektivní román se špionážní zápletkou z roku 1970 nezapře autorčiny obavy vyvolané tehdejší nestabilní politickou situací a její potřebu se k nim vyjádřit. Výsledkem je příběh, jehož nadčasovost a naléhavé poselství k nám promlouvají i po více než čtyřiceti letech; příběh, jenž i po tak dlouhé době zůstává stále aktuální – a varuje.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Passenger to Frankfurt , 1970

Fazolka2017
19.08.2017 1 z 5

Nemám ráda knihy, filmy, cokoliv se špionážní zápletkou. Nebaví mě to. Agi miluju, zkusila jsem tedy Cestujícího do Frankfurtu. Nedočetla jsem jí z výše uvedeného důvodu. Překombinované, špióni, konspirační teorie, dlouhé rozhovory o něčem tajném a zároveň o ničem. Navíc v prostředí roku 1970, což už prostě není ono. Z úcty k Agátě dávám aspoň jednu hvězdičku.

Turmee
16.08.2017 1 z 5

První a doufám, že i poslední Agatha, která mě zklamala.
Příběh plný cizích jmen, pro mě nic neříkajících souvislostí a historických odkazů, špionáže a politiky. Skoky v čase, skoky v místě, skoky mezi lidmi. Nikdo nebyl pořádně popsán, ničí postavení mi nebylo jasné. Občas mi přišly některé kapitoly jako zbytečné výkřiky do tmy. Rozhodně to nebyl můj šálek kávy a přiznám se, že jsem tu tenoučkou knížku málem nedočetla.
Jedinou hvězdičku dávám za skvělou postavu tety Matildy, která mi jako jediná připomínala něco z ostatních detektivek.

Acamar
17.01.2017 1 z 5

Jsem fanoušek knih A.CH. a přečetla jsem většinu těch, které u nás vyšly. Má knihy lepší a slabší. A tuto hodnotím jako nejslabší ze všech, které jsem četla. Dokonce jsem si pohrávala s myšlenkou netrápit se s čtením až do konce, ale pak jsem se rozhodla vyčkat, zda to konec nevylepší...nevylepšil, spíš naopak.
Zpočátku trochu zmatené a naivní, v další části bohužel ukrutně nudné. Zařadím k ostatním do sbírky, ale už se k ní nikdy nehodlám vrátit.

stopni
29.12.2016 2 z 5

Kniha je pojatá spíš jako úvaha nad hrozbou dalšího světového konfliktu. Příběh na mě neudělal dojem, proto bych knihu spíše nedoporučila....

Majdule
28.12.2016 2 z 5

Jedna z nejslabších knih velké autorky. Popravdě jsem ji dočetla se sebezapřením (z úcty k Agathě a taky proto, že ji sbírám a je mi hloupé mít ve sbírce něco, co jsem nečetla). Nepřesvědčivá zápletka, nedostatek věrohodných postav, které by posouvaly děj, spousta prázdných slov. Jako politický thiller je to bezzubé, knize chybí ukončení i ujasnění. Řada nesmyslných otázek, na které ovšem nedostaneme ani ty nesmyslné odpovědi. No co, autorka měla už svůj věk a i mistr tesař se někdy utne. A třeba to vystihlo ducha doby, kniha se prý držela na seznamu bestsellerů půl roku. Aspoň se to tradičně lehce čte.

Jane007
14.09.2016 3 z 5

Bohužel se mi knížka nelíbila. Bylo to zmatečné, příliš politické a nějak jsem se v tom nevyznala.

Brutální_Nikita
20.07.2016 1 z 5

Začátek byl celkem nadějný, ale potom ... Střední pasáž mi připadala jako dílo grafomana. Díla A. Christie jinak miluju, ale tohle mi nesedlo.

Naias
17.04.2016 2 z 5

Čím viac som toho prečítala, tým viac som sa tešila, až to budem mať celé za sebou. Malo to agathovskú atmosféru, to jediné to robilo trochu znesiteľným. Inak hrôza.

konicekbily
10.03.2016 2 z 5

Autorka se pustila na neznámou půdu a tak je to dílo pouze do sbírky bez valného významu pro milovníky pani Christie.

Lenka4
15.09.2015 2 z 5

V knize snad ani nejde o příběh, ten je rozptýlený a často se vytrácí. Jednání postav není příliš srozumitelné a je zbytečně překombinované. V podstatě se jedná jen o pozadí pro zamyšlení autorky nad společenským a politickým vývojem ve světě. Debaty na toto téma jsou velmi podnětné, škoda jen, že některé se opakují. Agatha Christie jistě správně tušila, že ve formě románu může své obavy z budoucnosti sdělit značnému množství lidí v různých zemích. Otázka je, zda nedotažené vyprávění o agentech naléhavost jejího poselství zbytečně nerozmělňuje a nesnižuje jeho údernost.

Henriette
29.07.2015 3 z 5

Zcela odlišná kniha od Agathy. Žádná detektivní zápletka, ale špijonážní román s prvky konspirační teorie. Není to nic, co vás strhne a pohltí, ale v každém případě ji nedokážete odložit. Budete číst s ústy dokořán.

kolacky
26.07.2015 4 z 5

Neobvyklá paní Christie. Jak podotknuto v poznámce překladatelky, takhle se Agatha vyrovnávala s nebezpečím ve světě pod hrozbou násilí... a myslím, že se vyrovnala se ctí.