Tajemství Temného hvozdu

Tajemství Temného hvozdu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391158/bmid_tajemstvi-temneho-hvozdu-EFf-391158.jpg 5 259 29

Cesta šamana série

JE ŠAMAN POUHOU FIGURKOU VE HŘE MOCNÝCH? Na to má Mahan důraznou odpověď! Barliona. Virtuální svět narvaný k prasknutí monstry, bitvami a samozřejmě hráči. Hvězda Mahana, hackera odsouzeného k tomu, aby si v Barlioně odpykával svůj trest, mezi nimi rychle stoupá. Po převratu v herním systému se barlionské klany předhánějí v tom, kdo si urve větší kus moci a kdo přejde na stranu nového císařství. Mahan je rázem středem pozornosti, o to víc, když ho Korporace, která hru provozuje, pevně spojí s celým novým rozsáhlým scénářem, na jehož pokoření si brousí zuby všichni špičkoví hráči serveru. Na výpravu do Temného hvozdu je potřeba silný tým, ale v něm si nejdřív Mahan musí vybojovat patřičný respekt a právo velet. Jinak totiž hrozí, že jeho instinktům šamana nikdo nebude věřit – a že místo odhalování tajemství skončí největší hrdinové Malabaru jen jako upíří večeře…... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Тайна Тёмного леса (Tajna Tjomnogo lesa) , 2014

nikolthestrange
13.11.2018 4 z 5

První dva díly jsem zhltla nahned, na další jsem si už musela počkat, vyšel totiž teprve nedávno. Odmlka mi však neuškodila - na pokračování jsem se těšila o to víc. Z knihy se dozvíme mnoho nových informací! Téměř od začátku děj přímo srší akcí a objevuje se na scéně též spousta známých i neznámých postav (ale vyznala jsem se v nich bez problémů). Bohužel, prostor pro zdokonalování hrdiny po stránce výroby byl dost osekaný, nedostalo se ani nijak zvlášť na aspekt "běžného života" - je to škoda, jelikož v tom bylo doposud hlavní kouzlo série... Nicméně, jako kompenzaci máme právě to dobrodružství na misi se spoustou interakcí s ostatními hráči. Nejvíce se mi líbil Plintův character development. Nejméně obálka (fuj) :/

KnihoMorka
12.11.2018 5 z 5

prahnu po další

vlad77sk
12.11.2018 3 z 5

u jedneho komentara som sa pekne nasmial a plne s nim suhlasim a citacia-Od orgastického chrochtání nad stránkami až po bušení čtečkou do polštáře a křikem: Ať už jde ta pizda Anastaria někam,akurat ze nemam tu cteckui ale knihu.Nemozem povedat ze ju ako postavu nemam rad ako ine vysie postavy na vysokej urovni ale aj ono zacinaly od urovne 1 ale nejako rychlo na to zabudli,ale mozno zavidia ten rychly postup hlavneho hrdiny.Dufam ze v dalsej casti bude mahan ako drak viac vyvijat svoju postavu a ostatni budu kakat pri pohlade nanho.

Deaner
10.11.2018 5 z 5

Kniha se mi líbila. Závěr skvělý, těším se na další díl.

Xslyepov
01.11.2018 4 z 5

Tohle bylo trochu slabší.
Jak se píše už níže řeší se zde nejen politika ale i vzájemné vztahy mezi hráči co komu jak dluží.

Objevili se zde nové postavy které taky dostali trochu prostoru.Je zde i vidět ze i Mahan je jen člověk. Na druhou stranu Anastazia se mi začíná mírně hnusit.Plinto válí na celé čáře.

Závěr byl velice smrsknutý jakoby měl autor limit stran.Chaos bez napětí a očekávaný závěr s mírným pokračováním proto mínus hvězda.

Fifth Element
25.10.2018 5 z 5

Prostě nádhera! Nepřenesu přes srdce, jestli v češtině nevyjdou všechny díly... :)))
Už někdo začal programovat Barlionu? ;)))

Jacinda
24.10.2018 4 z 5

Během čtení se mi mnohokrát měnila nálada. Od orgastického chrochtání nad stránkami až po bušení čtečkou do polštáře a křikem: Ať už jde ta pizda Anastaria někam. Původní komentář jsem nakonec dala pryč, protože se názor trochu změnil, stále ale trvám na tom, že kdyby jel Mahan výpravu trochu méně bombastickou, vyšlo by to ve výsledku lépe, i kdybychom měli sklouznout ke klišé. Právě klišé mi možná tentokrát chybělo, toho levlení taky ubylo a když už bylo, šlo hned o epické, unikátní a superior události. Závěr knihy (tradičně) nepřehledný, děsivě překombinovaný a snad i ulítlý. Nicméně Mahaněnka i nadále žeru, něco se prostě skousne a zbytek předupe závislost na hraní počítačových her. Btw. za mě rozhodně nejlepší postava Plinto!

makynka911
11.10.2018 4 z 5

Myslím, že žádný další díl nedosáhne kvalit prvního dílu. Druhý díl byl sice naprosto boží, ale něco mu ještě pořád chybělo.

Co se týče třetího dílu, v něčem zklamal, v něčem potěšil. Jak napsala Kroana3, klanová politika a chování NPC daly knize určitý náboj. To vše ale na úkor informací o levelování profesí a aktualit o vlastnostech a bodech postavy.
První myšlenka byla udělit knize plných 5*, ale po tom, co jsem si to nechala v hlavě uležet, jsem došla k názoru, že tato kniha mi připadá jako typické zachraňování některých titulů her. Je základní hra moc ohraná, přidejtě DLC Noční život a máte upíry, přidejte Mazlíčky a máte pety, přidejte Trosečníky a máte osamělé hráče v Temném hvozdu.

Začátek knihy až někam k dvousté stránce si těch 5* zasloužil, ale o zbytku už to z mého pohledu říct nelze. Ale určitě se těším na čtvrtý díl, který by mimochodem měl podle edičního plánu Fantom Printu dorazit ještě letos :)

Kroana3
10.10.2018 5 z 5

Znovu absolutně dokonalé. NPC umí být bestie, což bylo evidentní už v předchozích dílech... Ale co předváděly tady, to bylo hodně drsné. Navíc se začala probírat klanová politika (do téhle části jsem se absolutně zažrala) a trochu víc prostoru dostali další hráči. Moc se mi líbí systém povyšování povolání a celou dobu ve mně hlodala myšlenka, že tuhle hru bych si fakt ráda zahrála. Nemůžu než doporučit, pro libovolného hráče MMORPG se Cesta šamana stane okamžitě srdeční záležitostí (pokud se tak už nestalo). Nutně potřebuju čtvrtý díl.

hry dobrodružství virtuální realita LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi) fantasy

V. Mahaněnko (p)
ruská, 1981