Cynik

Cynik https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1064/bmid_cynik-slF-1064.jpg 5 1033 88

Cesta krve série

Milióny zemřely při útoku mimozemšťanů či byly Cizinci odvlečeny neznámo kam. Maxmilián však zkázu přežil, i když byl vlastně dobrák. Možná jen proto, že se v něm probudilo jeho druhé Já: Cynik. V okamžiku, kdy se blíží ke svému vytčenému cíli na jihu Afriky, však zjišťuje, že existují mnohem zákeřnější protivníci, než jsou mrtváci, upíři a popelnice Cizinců. Cestu mu zkříží lidé, kteří se obratně přizpůsobili nové situaci...... celý text

kaffa
19.02.2020 5 z 5

tak jo, po prvním jaksi trochu kostrbatějším prvním díle musím prohlásit, že toto je ta opravdová kulhánkovina, kterou tak milujeme :-D mňam

Patapuf
20.10.2019 5 z 5

To vám zase jednou byla jízda... po dočtení sem zjistil, že čím víc hlavnímu hrdinovi ubývalo tělo, přímou úměrou narustalo jeho šílenství.. a že epický konec vlastně nebyl konec....

MichalPuchovsky
29.07.2019 3 z 5

Lepšie ako Dobrák, ale stále to má rezervy. Pribudli postavy, záporáci a hneď je kniha o niečom. Keby sa riadne preškrtala jednotka a spojila s mierne vykrátenou dvojkou, tak by sme tu mali veľdielo na úrovni Vládcov strachu. Vo svojej dobe mohla byť séria Cesta Krve veľký kult, ale z dnešnej perspektívy kvalitatívne "pokulháva".

tonysojka
20.11.2018 5 z 5

I pro mne to bylo zjevení.Pak ještě Noční klub.Potom vše,co napsal,šlo do kytek.Dobře,že už nepíše.

RyonMathrin
24.10.2018 5 z 5

Hutnější pokračování prvního dílu. Opravdu "kulervoucí". Nad fantazií autora mi klesla čelist. Místy přitažené za vlasy, ale v rámci příběhu OK (hledání vozidla v poušti...) Nové zvraty, mnohonásobně větší počet vystřelených projektilů, ještě cyničtější humor (musíme se držet názvu, že), amputace vlastního chodidla, ... atd. Pozor, kdo z vás se štítí pavouků, varuji, je jich tam plno a z hodně těžko představitelné perspektivy. Přesto mohu jen doporučit. Ne nadarmo se stal Kulhánek králem žánru.
A nejlepší prvek v závěru byl Drobek.

RemiBlack
20.10.2018 5 z 5

2018/44
Super pokračování, o dost lepší než první díl. V půlce se to úžasně rozjede a to je pro mě v celé sérii jakýsi zlom, kdy hlavní hrdina opravdu (konečně) přestává být ten Dobrák. Na to čekám celou dobu! Sice se ještě furt cestuje sem a tam, ale jak zmiňuje v komentářích někdo přede mnou: Kulhánek přepnul na FORSÁŽ - to je svatá pravda.

LiberX
14.09.2018 3 z 5

Velice čtivé, jak je na Kulhánka zvykem, leč místy repetitivní. Celkově pak spíše lepší průměr.

Oproti prvnímu dílu chybí zejména hutná atmosféra konce světa. Až na výjimky vyprchala i chemie, která skvěla fungovala v dialozích mezi Maxmilianem a "Tím druhým".

Kuba96
13.09.2018 5 z 5

Bohuzel ubylo much :-D

tlllk
16.08.2018 3 z 5

tak toto už bolo stále na jedno kopyto, a keď som v polovici zistil že to ma ešte tretiu časť a tú dokonca napísal niekto iný, stratil som všetky ilúzie o hlbokej pointe ....

slawa.cap
10.07.2018 5 z 5

Maxmiliánova cesta za pomstou pokračuje. Saladinova inteligence roste a Cizinci nejsou jediní nepřátele. Koneckonců v tomto díle cizinci skoro ani nejsou...

TERRORDROME
05.05.2018 5 z 5

Po prečítaní Cynika je viac viditeľné že predchádzajúci Dobrák bolo dosť pubertálne dielko s jasne svietiacimi chybami. Pokračovanie je vo vyprávaní omnoho kompaktnejšie a doťahuje akčný brak na vyššiu úroveň. Pravda, Maxmilián a jeho supertank Saladin to na africkej misii schytávajú tak strašne že snáď tretina knihy bola vlastne detailným popisovaním všetkých zranení, popálenín a amputácií ( hrdina si musí odrezať nohu v členku a tanku zas ufiknúť kus kanónu ) ktoré obaja absolvujú. Došlo to až tak ďaleko že sa tank váľal opustený uprostred púšte v jame plnej šrotu a Maxmilián po wellness pobyte v plesnivej kadibúdke a nasadení mentálnej čelenky robil otroka hnusným posluhovačom emzákov. V tomto diely sa totiž až na dvoch náhodných upírov bojuje výhradne proti ľudským beštiám. Hrdina a jeho najlepší kovový priateľ na ôsmich kolesách sa každou ďalšou stránkou menia na stále väčšie trosky, ale to im nezabráni vziať plne vyzbrojenú nepriateľskú pevnosť útokom na rozheganom podvozku a drevenou protézou na plyne. Helter skelter scéna s africkým mega superkillerom a atómovým výbuchom bola vážne orgastická a následné sekerové besnenie prinieslo potrebnú satisfakciu. Zožral som tú knihu na jeden záťah a teraz už len uvidíme čo bude v treťom pirátskom pokračovaní, ktoré už nepísal kulhánek.

Drowned
14.04.2018 5 z 5

Cynik pokračuje v nastaveném rytmu první knihy dokonce bych řekl, že pan Kulhánek přepnul na FORSÁŽ neboť akce střídá akci a ke konci děj letí přímo kosmickou rychlostí. Objevují se nové postavy ať už sympatické nebo čekající na popravu hlavním hrdinou. Vyjasňuje se spousta dosud tajem obestřených skutečností. Nevím jestli je dobře, že se pokusil příběh uzavřít někdo jiný než mistr Kulhánek. Váhám zda se pustit do třetího dílu nebo nechat Maxmiliánův příběh tam kde skončil. Za mě výborná kniha s pozoruhodnou evolucí hlavního hrdiny.

Veverka94
10.04.2018 5 z 5

Dokonalé, skvělý vývoj postavy! Pecka!

Ramiel
08.04.2018 2 z 5

Bohužel je zde stále (stejně jako v 1.díle) mnoho stránek jaksi zbytečných, jen strach z pavouků je vystřídán "požitkem" z jejich pojídání. Když se po dlouhých, samotářských pasážích v knize konečně objeví další postavy, jsou za pár dalších stránek znovu ponecháni v dáli za obzorem a pokračují další nudné, mnohostránkové, samotářské pasáže.

Maxmilian85
08.11.2017 5 z 5

Kniha od ktere se neodtrhnete

Peti
01.09.2017

Druhý díl o Maxmiliánovi a ten je teda drsný. Čekala bych, že lidé budou držet při sobě, ale vůbec ne. Pavouky naprosto nesnáším, proč jich je v tomto díle tolik? A copak se asi stalo s Jonášem a Sanghai? Dle mého slabší díl než první, ale pořád čtivé.

Petroff
30.08.2017 4 z 5

Saladinu už to docela zapaluje a Maxmilián žere pavouky ostošest.

lachtan77
06.08.2017 4 z 5

Super jako první díl. Možná si dám příště práci a spočítám mrtvoly. Kam se hrabe Rambo :-). Jdu na trojku.... Počítám, že na konci Max pojede na invalidním vozíku. Já to ale stejně žeru :-)

saez
19.05.2017 5 z 5

Cynik je cynik a Kulhánek mě baví.

frantisek8863
13.05.2017 2 z 5

Po prvním dílu, který mě na začátku dost chytil je tohle jen akčně nastavená samohrdinská kaše, ale budiž. Nenadchlo mě to, ani mě to neurazilo...