Kouzlo podzimu

Kouzlo podzimu https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/1944/bmid_cekanky-kouzlo-podzimu-0fe-1944.jpg 4 486 54

Čekanky série

Lillian Bowmanová je mladá, krásná, kurážná a nepředstavitelně bohatá americká dáma. Zdánlivě má všechno jen se jí pozoruhodně nedostává ctitelů. Na vině je bezesporu neurozený původ, a tak se společně s matkou vypraví do Londýna, aby se tam poohlédly po ženichovi s modrou krví, který by výměnou za peníze poskytl rodině chybějící společenské postavení. Plán je to hezký, ale Lillian prosedí celou společenskou sezonu potupně v koutě a je okázale přehlížena. Zdá se, že temperamentní dívky probouzejí v anglických gentlemanech místo touhy spíše hrůzu či opovržení. Lillian si navíc nechtěně znepřátelí nejvlivnějšího z aristokratů, sebevědomého hraběte Westcliffa. Její přesně nalinkovaná cesta k oltáři se začíná nečekaně zamotávat. Je vůbec možné, aby na jejím konci našla skutečnou lásku i vytoužený šlechtický titul?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

It Happened One Autumn , 2002

havrmoni
30.03.2015 5 z 5

2x přečteno a pořád dobrý :-).

malazluta
05.12.2014 5 z 5

Série Čekanky si drží svůj vysoký standard... opravdu moc pěkný příběh.

BlueIvy
01.09.2014 5 z 5

Nádherný príbeh! Markus a Lillian zdieľajú spolu s Trevorom a Alanou pomyselný najvyšší stupienok mojich najmilovanejších hlavných hrdinov historických romancí.
Krásny a vtipný dej zasadený do úžasného prostredia (a Lisa je skvelá rozprávačka). Len malé upozornenie - netreba to čítať niekde na verejnom priestranstve - ja som sa totiž musela takmer neustále uškŕňať a ktovie čo by si ostatní ľudkovia pomysleli :)
Nižšie spomenuté "hašteriace subjekty" pobavili :D a určite v knihe pobavia aj vás.

Nibiru
13.08.2014 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší ze všech dílů o Čekankách. Nádherná romance o emancipované a hrdé Lilly a největším sympaťákovi ze všech šlechticů viktoriánské Anglie, Markusi Westcliffovi. Jestli L. Kleypas něco umí, pak vystihnout to přímo hmatatelné erotické napětí mezi dvěma hašteřícími se subjekty, kteří zatím netuší, co se svými pocity a pěkně nechtěně zaměňují lásku za nenávist. Doporučuji k přečtení!!

munka
10.02.2014 5 z 5

Bola som zvedavá na túto dvojicu. Protiklady sa spojili a bolo to krásne. Zaradila som ju ako všetky "Čakanky" do mojich obľúbených.

IFu
28.01.2014 5 z 5

Nutno koupit celou sérii !!!
Tato kniha je 3.dílem série "Čekanky".
1 - Tajná láska, 2 - Tajemství letní noci, 3 - Kouzlo podzimu, 4 - Zimní naděje, 5 - Jarní skandál, 6 - Vše pro lásku.
Přečetla jsem všechny dle pořadí. Opravdu skvělé čtení. Příběhy se prolínají, proto je lepší číst postupně.
Romantický děj, okořeněný zajímavou zápletkou. Dámy, které celou sezonu sedí v koutě a nikdo je nevyzve k tanci se spolu spojí, začnou si říkat čekanky a dohodnou se, že pokud budou spolupracovat a pomáhat si, snáze najdou ženicha. Lepší si pomoci a vždy jednu provdat, než společně prosedět další sezonu. Vezmou to postupně, začnou hledat ženicha nejdříve pro nejstarší z nich a pak to postupuje. Hrdinku v této knize jsem si oblíbila, stejně tak i ostatní. Má skvělý postřeh, prořízlá ústa.
Doporučuji si sérii zakoupit celou abyste se dozvěděli i o ostatních čekankách. :-)

machrus
09.11.2013 3 z 5

No první díl byl lepší.Tady mně něco nesedělo.Ale nevím co přesně to bylo.

luci2
25.08.2013 5 z 5

Naprosto úžasná knížka, ve které nechybí vůbec nic. Westcliff a Lillian splnili moje očekávání. Velmi jsem si oblíbila i Sebastiana a jeho zatím neproniknutelnou a tajuplnou masku. Musím říct, že při čtení tohoto příběhu jsem se již těšila na příběh Sebastiana a Evií. Také musím dodat, že tento příběh bude patřit mezi mé oblíbené, tak jako Tajná láska :-)

PomněnkaPrvní
17.04.2013

Markus Westcliff je nejsympatičtější postava romantického hrdiny, na kterou jsem kdy v románech pro ženy od všemožných autorek narazila. (edit: uběhl další rok /červen 2014/ a můj výrok stále platí: na Markuse nikdo nemá! - totéž potvrzuji v březnu 2015 :) Přečetla jsem romancí mraky, ale žádný hlavní hrdina ho ještě nepředčil.

věra
21.03.2013 5 z 5

Moc hezká knížka,ráda se k ní vracím.

liletka_a
06.03.2013 5 z 5

Nádherná knížka, patří k mým nejoblíbenějším :))Z celé série o čekankách se mi líbila nejvíce. Mám ráda příběhy kdy se ze začátku hlavní dvojice nemá moc ráda a postupně se sbližují a nakonec je to z toho velká láska:)

Lexie321
06.02.2013 5 z 5

pekný príbeh americkej trošku neokrochanej boháčky a anglického šľachtica, ktorí zase raz potvrdili, že protoklady sa priťahujú v divokom ponímani, ktoré vie vykúzliť iba kráľovná červenej knižnice Lisa Kleypas. Vrelo odporúčam :)

lanusinka
09.01.2013 4 z 5

Jeden z těch tradičnějších romantických příběhů, který moc nepřekvapí, ale jako oddechovka dobrý...

ivule85
08.04.2012 5 z 5

Hezký příběh z druhé z čekanek která přes veškeré nepřátelství k hraběti se přece jen do něho zamiluje...už se těším na třetí čast která ukáže že Sebastian nebude tak záporná postava jak se v teto časti nakonec jeví... :-)