Stín noci

Stín noci https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402356/bmid_stin-noci-rRN-402356.jpg 4 836 158

Pokračování Času čarodějnic, literární senzace roku 2011, a druhý díl z plánované trilogie zavádí Dianu a Matthewa do temných uliček alžbětinského Londýna, v nichž se to jen hemží špióny, lstmi a úskoky, kde pátrají po čarodějnici, která by Dianu naučila lépe ovládat její magické schopnosti, a hledají stopy vedoucí k tajemnému svazku č. 782. Do hry však znenadání vstupuje mysteriózní spolek starých Matthewových přátel známý jako Škola noci a Matthew a Diana se vydávají na podivnou cestu, která je zavede až k 1500 let starému upírskému tajemství…... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Shadow of Night , 2011

snilek.holka
07.11.2014 4 z 5

Jako první díl tak ani tento nezklamal...Dokonce i když historické knihy mě moc nebaví,tohle mě nadchlo. Nevím co víc k tomu dodat...je to super série :)

Rinoa18
16.08.2014 5 z 5

Někdo by si možná řekl, že propojit čarodějnice, upíry a démony s opravdovými historickými ikonami (případně je z nich udělat) není moc dobrý nápad. Vezmeme-li v potaz prostředí soustředící se především na rudolfinskou Prahu, zajímavé, ale za těchto okolností?!
A ono to kupodivu funguje. A funguje to zatraceně dobře.

padajicidvere
12.07.2014 5 z 5

Na tuto knihu mám protichůdné názory. V první řadě jsem se na ni ohromně těšila a tím pádem měla jisté očekávání..což je snad nejhorší pocit pro čtenáře. Kniha mě do sebe vtáhla okamžitě, nespala sem celý den a další skoro nejedla, jen abych věděla jak dopadne další kapitola..a další..a další. Pak mi ale zase přišla kniha naprosto zdlouhavá svým nekonečným popisem každičkého miniaturního detailu, i když je to někdy zapotřebí..to jistě..ale na mě toho bylo opravdu moc. Pak zase nekonečný příval nových informací, který sem si pořád opakovala, jako bych z toho měla dělat doktorát. Neutuchající příval nových postav. A popis každého nepodstatného úkonu, dne nebo onoho detailu. V tomto mi to přišlo opravdu přehnané, a jsem si jistá že min. o 50 stran se kniha mohla "osekat". Ale i tak je pro mě zpracování originální, nápadité, kreativní a propracované..i když sem se ztrácela. Opravdu jsem si bláhově myslela že tento díl bude konečný.. :D Ale i tak se těším na další díl. Samozřejmě že s jistým očekáváním.. :) :D

kolacky
06.07.2014 5 z 5

Nádhera! Autorka dobře nastudovala historické reálie rudolfinské Prahy - a proto předpokládám, že i alžbětinského Londýna. Jedna se tak při čtení bezděčně i vzdělává, což vůbec není marná kombinace! Už se nemůžu dočkat třetího dílu a rodiny na francouzském panství...

Scharks
10.06.2014 4 z 5

Po nadšení z prvního dílu jsem se s chutí pustila i do jeho pokračování a musím říct, že jsem byla trochu zklamaná... Nevím jestli to bylo očekáváním, nebo se mi prostě zrovna netrefila do chuti, ale kniha se mi četla celkem těžko a nedokázala mě tak vtáhnout do děje jako předešlý díl... Každopádně se těším na její pokračování a doufám, že mě dokáže pohltit stejně jako začátek této série :o)

Kátí09
04.06.2014 5 z 5

Moc se těším na pokračování, jen mě trochu mrzel ten konec bylo to takové zvláštní, otočila jsem stránku a zjistila jsem že už to nepokračuje. No zajímalo by mě co přinese autorka v následující knize.

Bíba1968
19.05.2014

Super super super!!!! Už se memohu dočkat třetího dílu.

trynitrix
20.02.2014 4 z 5

První díl jsem četla to už bude nějaký pátek vlastně hned jak vyšel, tak proto mi dělal problém začátek této knihy ,děj předchozího dílu a jména chvíli mi to trvalo než jsem zapadla takže mě začátek ani nějak moc nebavil ale pak se to rozjelo a díl byl super ohledně historie nejvíc se mi asi líbila část Londýn a čarodějnice :-) a Praha taky nezklamala. Takže opět čekat na další díl jak to vše dopadne.

Hereret
03.02.2014 5 z 5

Skvělá kniha zavádějící čtenáře do alžbětinské Anglie i rudolfínské Prahy. Po prvním dílu jsem se bála, aby autorka udržela laťku, kterou prvním dílem nastavila opravdu vysoko, ale po přečtení této knihy musím uznat, že laťku nejenom udržela, ale i zvýšila. Podle mě ještě lepší než první díl a to už je co říct. Od knihy se nešlo odtrhnout a opravdu se moc těším na další díl.

P.ary
31.01.2014 5 z 5

No prostě, jednoduše, stručně... CHCI DALŠÍ DÍL!!!!!!

LiLLu
07.01.2014 5 z 5

Včera dočteno a ještě to ve mě všechno doznívá. Mrzí mě že musim čekat na dálší závěrečný díl. Zvykla jsem si na ty dva, že s nima prožívám každý den něco....
Nevim proč tu čtenářky píšou, že první díl byl lepší? není to podle mě pravda, je to jeden dlouhý příběh který je rozsekaný do třech knížek, protože do jedné se nevešel. Nejde číst dvojku bez jedničky a nedá se končit jedničkou....a ve dvojce se toho stalo tolik že pro mě byl asi zajímavější...
Na to že to je spisovatelky prvotina (ta trilogie) , to vyšlo bezvadně. Její smysl pro historii je hodně znát a mě moc bavilo, že do příběhu zasadila skutečné postavy našich dějin a psala o skutečných událostech podle pravdy. Je to první kniha, kde jsem si opravdu připadala jako hozená do alžbětinské doby.....ve které bylo tak nesnadné žít. A když se hrdinové objevili u nás v Praze na hradě u císaře Rudolfa II. kde se objevil magist E. Kelley hodně mě to potěšilo, protože to bylo přesně jako ve filmu císařův pekař:-)) i když autorka ten film jistě vidět nemohla. A kdo by se chtěl na vlastní oči přiblížit víc alchymii z knihy, velmi doporučuji navštívit muzeum alchymie http://muzeumalchymistu.cz/
Ted si jen můžem přát, aby nám třetí díl vyšel brzy, za mě *****:-)
zapoměla jsem napsat, že autorka ten příběh má velmi propracovaný a promyšlený, nic co by jste uhádli v půlce prvního dílu:-)

kaninaj
09.12.2013 5 z 5

bezva knížka, ale dle mého názoru první díl byl o trošku lepší.
Děj se odehrává v Anglii i v Praze za vlády Rudolfa II.
Diana se v 16. století, ve kterém se schovali, naučí ovládat své schopnosti, a přiblíží nám tehdejší svět - co se týče kultury, politiky, zvyků. Druhý díl se četl velice dobře, prostě knížka, ke které se rádi vracíte.

pikacka
03.11.2013 4 z 5

na tento díl jsem dlouho čekala než vyšel. Dějově zajímavé ,ale myslím, že první díl byl lepší. V tomto dílu vystupuje mnoho postatv až je to místy dost zmatečné a musela jsem se vrátit trošku zpět ,abych pochopila děj. Největší část příběhů se odehrává v Anglii ,ale podíváme se s hlavními hrdiny i do Prahy za vlády Rudolfa II. Vystupuje zde kromě hlavních hrdinů mnoho historický postav.
Určitě doporučuji přečtení a těším se až někdy vyjde 3 díl.

Arianne
30.10.2013 3 z 5

O dost slabší než první díl, hrdinové se vyrovnávají se svými starými a novými já. Tento proces se odehrává na pozadí víceméně napínavých událostí, které se odehrávají v rychlém sledu za sebou, bohužel tak děj působí dost nekoordinovaně, roztříštěně a jaksi neuvěřitelně. Všichni se o Dianu zajímají, ale jejich zájem působí nepřirozeně a postrádá pevný základ. Matthew je naproti tomu dost nepříjemný, sympatickou majetnickost vytřídala protivná zakomplexovanost. Nicméně pořád věřím, že to byl jen slabší střed výborné trilogie a čekám strhující závěr.

kneslova
29.10.2013 5 z 5

Jsem z této fantasy série nadšená, moc se mi líbí

Safienka
25.10.2013 5 z 5

Do knihy jsem se pustila díky nadšení z přečteného prvního dílu. Ten jsem ovšem četla zhruba před rokem, takže mé informace o návaznosti byly maličko mlhavé. Přesto se kniha četla velice dobře. Autorka se vyřádila v 16.století. Máme si tak možnost užít informace nejen o kultuře, ošacení, ale i o zvycích a praktikách, ke kterým se v tomto století uchylovalo. Čarodějnice s upírem se vracejí do minulosti, aby našli temný svazek, Diana se naučila ovládat své čarodějné schopnosti a hlavně aby uniklli všem pronásledovatelům (bohužel už si je všechny nepamatuji :o) V knize bylo o trochu míň napětí a akce než v předešlém díle. Avšak zobrazení doby to vyrovnalo a dílo to tak vyvýšilo na vyšší příčky.

Babouš
30.09.2013 4 z 5

Místy mi vadila ta romantika, ale ty historické souvislosti a vykreslení reálií je dechberoucí! A samozřejmě potěšila rudolfinská Praha... Pokud se zajímáte o historii, magii či nadpřirozeno, mrkněte na to. Moje nejoblíbenější pasáže jsou ty, v nichž jsou historické postavy - např. Rudolf II., Christopher Marlowe nebo Tadeáš Hájek z Hájku vykresleny jako normální chybující lidé s city a charakterem.

Wahlker
18.06.2013 5 z 5

Čakala som aj v tomto diely kopu vyčerpávajúcich opisov ako v predchádzajúcej knihe, ale som prekvapená, že ich tu až toľko nie je. Príbeh sa mi zdá už trošku dynamickejší ako v jednotke a oproti nej sa mi číta trošku ľahšie