Kniha života

Kniha života https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404125/bmid_kniha-zivota-TcX-404125.jpg 4 698 128

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Book of Life , 2014

Safienka
09.02.2016 5 z 5

Líbilo, moc! Hlavně už žádné pokračování prosím. Takto mi to stačilo. Jsem spokojená.
Jak už tady bylo psáno, tak nejvíc akce se dělo ke konci, přesto jsem se nenudila. 500 stran uteklo jako voda. A ještě bych chtěla zmínit moc pěknou obálku.

Hoshi
27.01.2016 5 z 5

Cítím se .... Mísí se ve mně spousta pocitů od zármutku po nehorázné štěstí. Konečně jsem držela tuto knihu, čekání bylo velmi dlouhé a k prvním dvoum dílům jsem se často vracela, toužila jsem si přečíst očekávanou Knihu života, ale teď po přečtení... Říkám si, proč jsem tak moc chtěla znát konec, proč jsem četla tak rychle. Závěr celé trilogie je impozantní, čtivý, i když některé události mě zasáhly a nechtěla jsem tomu uvěřit, ráda se ke Knize života brzy zase vrátím :3

Sarfias
18.01.2016 5 z 5

Tento díl mě naplnil směsicí pocitů. Na jednu stránku mám pocit, že prvních snad 400 stránek se vůbec, ale vůbec nic podstatného nestalo Popisování "cvrkotu" a žádná pořádná akce. Na druhou stránku jsem byla ráda, že na posledních ..100? stránkách se příběh tak rozjel a konec nebyl rázný, nýbrž pozvolný. Nahrává myšlenkám, že bude další díl.
A i když toho Diana prožila už opravdu moc a asi toho má také již "plné zuby", říkám si, že trochu toho dobrodružství, jako ve druhém či prvním díle, by ji ještě potkat mohlo (i když už není žádný magický začátečník).
Kdo četl předchozí díly, obrňte se trpělivostí. Dle mého vkusu je tam opravdu méně akce. Na druhou stránku je kniha psaná opravdu čtivě, takže ani nevíte, kam se ty stránky poděly.

padajicidvere
28.12.2015 5 z 5

Chtěla jsem si přečíst jen jednu kapitolu, abych se dala do správné nálady..kniha mě ovšem pohltila natolik, že jsem ji přečetla jedním dechem, a při posledních stránkách jsem ani nespala. Jak bych mohla spát, když mi běhá mráz po zádech při každé třetí stránce. A ani předtím to nebylo o moc snadnější. Nejedla jsem, nehnula jsem se.. Stejně i tak žiju v obavě, že Matthew zůstane po několika letech Dianina života sám. Mají spolu být navždy, ne dokud nás smrt nerozdělí. Jejich příběh tímto skončil a ve mně něco také. Škoda.. Přála bych si víc dílů, více příběhu a událostí.. Jak to s nimi dopadne? Jaké budou jejich děti? A co jejich budoucnost? A co Gallowglass? Ráda bych znala jejich osudy. A co Kniha života?! Proč ji sestavili přímo z bytostí?

myšák222
08.12.2015 5 z 5

knihu mám už přes měsíc objednanou ale neustále posouvají datum vydání tak jsem to už nevydržela a koupila si ebook a musím říct že kniha se mi moc líbila a vím určitě že tuto serii nečtu naposledy :-)

Knihoslapek
30.11.2015 5 z 5

Skvělé dílo. Knihu jsem četl v angličtině a musím říct, že se mi z celé série asi líbila nejvíc.

kneslova
04.03.2015 5 z 5

Já také musím říct, že celá trilogie je velice dobrá, líbí se mi a myslím je to jedna z dosti povedených Fantasy. Nejsilnější je prostřední díl.

Andulienka
24.02.2015 5 z 5

Ano, páčilo sa mi to! Hoci, keď sa na to spätne pozerám, úplne najviac som naklonená k druhej časti trilógie a prvá časť bola tá, ktorá to všetko rozbehla. Hoci aj táto časť dostala plný počet hviezdičiek, berem to ako celú trilógiu, kjtorá mi zostane v knižnici a určite sa k nej vrátim. Myslím, že by si tento príbeh zaslúžil aj filmovú podobu .

upíři magie čarodějnice démoni

Deborah Harkness