Kniha života

Kniha života https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404125/bmid_kniha-zivota-TcX-404125.jpg 4 698 128

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Book of Life , 2014

akinomV
29.07.2019 5 z 5

Dočteno a za mě velká spokojenost. I když jsem četla ohlasy, že je to pomalé, nudné a podobně, já si čtení užívala a i když jsem se vždy bála velkého počtu stránek, nakonec se každá ze tří knih série četla rychle. Oceňuji, že se autorka v knize vyvarovala přílišné brutalitě. Obdivuji autorčin cit pro příběh a to, jak se mi kniha odvíjela před očima jako nějaký film. Rozhodně jsem zvědavá na pokračování seriálu - i když knížky jsou knížky :-)

Lomeril
26.07.2019 3 z 5

Preferovala bych epičtější finále a také zůstalo spousta nevyřešených detailů, na druhou stranu jsem si čtení užívala a bavila jsem se u každé stránky. Nečekejte intelektuální zážitek, velké přemýšlení také není dobré (obzvlášť platí pro čtenáře, kteří mají nějaké znalosti biologie a genetiky), ale pobavíte se dobře. Velmi jsem oceňovala důvěrnou znalost akademického prostředí a starých rukopisů, která z knihy dýchala.

iv.kohoutova
18.07.2019 5 z 5

Celou dobu jsem si nedokázala představit jak to skončí. Byla jsem hodně napnutá. Projevila se u mě obvyklá nemoc "Jen dočtu kapitolu a půjdu spát" ????????

Niu
18.07.2019 1 z 5

Tohle byl porod! Omlouvám se všem, ale můj názor na tuhle knihu a celou trilogii po shrnutí: jedna velká slátanina. Třetí díl se četl kupodivu líp než díl předchozí. Ale ... Děj byl natahovaný, jak jen to šlo. Hlavní pointa se ztratila někde po cestě a bylo mi jedno, jak to dopadne. Spočítala bych na prstech jedné ruky situace, kdy mě knihy bavily (ano, všechny tři), ale vzhledem na rozsah, to bylo málo. Nebýt čtenářské výzvy, tak skončím již druhým dílem. Ale tím, že obě knihy tématicky seděly, tak jsem to vydržela - strašné slovo a u knihy se mi to ještě nestalo :o(

Niky91
30.06.2019 4 z 5

Miluji tuhle autorku, uzavření příběhu se povedlo.

Dani3
04.06.2019 5 z 5

Poslední díl série se mi líbil nejvíc, hlavně proto že tu bylo více akce než v předchozích dílech.
Diana se zbavuje strachu a přijímá samu sebe, jaká opravdu je a začne konečně pořádně čarovat. Všechny dějové linky se pěkně propojily a uzavřely.

Mikky01
31.05.2019 5 z 5

Třetí díl byl solidním zakončením této série. Konečně jsem dostal informace na otázky, které jsem si kladl v prvním a druhém díle. v tomto díle se Diana konečně oprostila od svého univerzitního života a stala se pořádnou čarodějnicí, která dokázala usměrnit kongregaci za pomoci rodiny a přátel. Také mi přišlo zajímavé, jak zde autorka naložila s knihou života (Diana byla pak tak trochu orákulum, že jo? :-D). Rozhodně doporučuji, stojí za přečtení všechny díly. :-)

roman9276
17.05.2019 5 z 5

Přesně takhle si představuju závěr série. Po utahanym druhym dílu, to tady pěkně od začátku šlapalo jedna radost. Odhalujeme další tajemství, je tady super záporák, Diana už neni konečně jenom puťka, co se stará o výběr jídla k večeři a nákupu šatů, ale proměňuje se v trochu badass čarodějnici, která už začne pořádně používat svojí moc. Takhle se mi to líbí.

Pavla79
07.05.2019 5 z 5

Asi bych našla menší mouchy..., někde děj moc rychlý, jinde se to zbytečně prodlužovalo..., ale to se dá hledat ve všech knihách. Na posledních dílech je dobré to, že vlastně nehodnotíte knihu jako takovou, ale dolehne na vás pocit celé série. A pokud se závěrem líbilo, i poslední díl byl dobrý. Za mě je vše poskládáno, utkáno.... a dobro zvítězilo nad varem krve. :) Celou knižní sérii hodnotím velmi kladně a teď už nezbývá, než se těšit na pokračování té filmové. :)

Eeli
22.04.2019 3 z 5

Trochu lepší než díl předchozí, ale je to možná tím, že se jednalo o zakončení série, a došlo tedy k dosazení všech dílků skládačky a k happy endu. Tentokrát jsme se nestřetli s historií v takové míře jako předtím, postavy se utkaly spíše samy se sebou a se svými nepřáteli. Vše ale probíhalo tak nějak hladce, jako by autorka už také byla vyčerpaná vymýšlením dalších zádrhelů.
Jako celek hodnotím sérii jako lepší průměr, navíc oceňuji cílení na dospělé čtenáře a ne na YA, jak to u tohoto žánru bývá běžnější.

x-lee-x
18.04.2019 5 z 5

Krásné zakončení. Vše skončilo šťastným koncem i když by mě trochu zajímalo jak to tedy bude s nimi dál. Nechá se Diana proměnit v upirku a nebo zestarne. Pokud by se rozhodla zestárnout a později zemřít co s Matthew? Který prohlásil, že bez ní nedokáže žít... Nějak se mi nechce smířit se smutnou zprávou, že nebudou žít věčně jako Philip a Isabeu.

mandari
05.04.2019 3 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem četla všechny tři díly hned za sebou, se mi tento už zdál spíše prodlužováním příběhu. Určitě se mi ale líbilo, jak vše do sebe začalo zapadat a šťastný konec k tomu :) Každopádně ale tento pohodový příběh stojí za přečtení (alespoň pro milovníky nadpřirozených bytostí) :)

Michalka98
18.03.2019 5 z 5

Tuto sérii jsem si opravdu zamilovala. Fantastická ústřední dvojice, zajímavý příběh, který kombinuje fantasy s historií. Moc se mi líbilo, jak autorka zakomponovala nadpřirozené bytosti do současného světa a také to, že se děj odehrává v akademickém prostředí. Ano, má to své mouchy, ale je to tak skvěle napsané, že jsem schopná nedostatky prominout. Závěr byl opravdu krásný a nepředvídatelný. Některé věci zůstaly nedořešené, tak uvidíme, jestli se něco nového dozvíme v knize Time's Convert, nebo se budeme muset spolehnout na fantazii. Každopádně skvělá série, které bohužel škodí srovnávání se Stmíváním.

slezakmartajh
07.03.2019 5 z 5

samozřejmě jsem se těšila moc na poslední díl.Někdy moc informací, spousta nových jmen a postav někdy chaos,
ale za mě dobrý všechny tři

BarkaS
16.02.2019 3 z 5

Jak jsem Dianu v prvním díle hájila, tak se musím přiznat, že Diana v třetím díle mi vyloženě lezla na nervy. Jsem z celé série spíš zklamaná, a to jsem ji začala číst, protože se mi zalíbil seriál. Příliš tozvleklé, intelektuální, nedostala jsem vůbec odpovědi na podstatné otázky a konec byl nejprve strašně uspěchaný a následně utahaný.

Vik40
13.02.2019 3 z 5

Série dost dobrá, ale třetí díl nejslabší.Skoro 600stran a z toho jen asi 100 napsaných tak, že mne zaujaly. Až moc popisné na úkor dynamiky.
Po druhé bych na knihu nesáhl. Kdybych měl hodnotit v procentech, tak 70.

Lena52
10.02.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, série se mi líbila. Mam rada nadprirozeno, ale ukončit děj jen tak z ničeho nic. Přišlo mi, že je to vlastně předposlední díl. Čtete, čtete a najednou konec :-). Ale první řada filmové verze je mazec Matthew Good se sve role ujal s veškerou britskou grácií.

DarylDixon
08.02.2019 3 z 5

Tak to jen potvrdilo, co už bylo řečeno. Ani závěrečný díl nevynesl celkový příběh do nějakých závratných výšin. Prostě to zůstalo jen na průměru.

SoniaR
08.02.2019 5 z 5

Skvěle napsáno!
Četla jsem pouze v tabletu, ale tuto sérii bych si ráda pořídila do knihovničky.

Ferum
31.01.2019 3 z 5

Řekla bych, že nejslabší kniha z celé série.
Jedna kapitola super a deset o ničem. Já nevím, ale asi autorce už došla fantazie a potřebovala to jen nějak uzavřít.
A navíc mám po přečtení knihy víc otázek než odpovědí. A pořád si říkám proč proč proč.

upíři magie čarodějnice démoni

Deborah Harkness