Kniha života

Kniha života https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404125/bmid_kniha-zivota-TcX-404125.jpg 4 698 128

Závěrečný díl světově úspěšné trilogie. Hlavní hrdinové a milenci, čarodějnice Diana Bishopová a upír Matthew Clairmont, se vracejí v čase z alžbětinského Londýna zpět do naší současnosti. Diana je těhotná a o to víc odhodlaná bránit se proti těm, kteří chtějí ukrást a zneužít tajemství objevené čarodějnicemi v dávných dobách a ukryté v tajemném Ashmoleově svazku. Než se však Dianě a Matthewovi podaří odhalit obsah tajného rukopisu alias Knihy života, musí uhájit i svůj zakázaný vztah.... celý text

Literatura světová Pro ženy Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Book of Life , 2014

ludek.n
18.09.2020 4 z 5

Naposledy se setkáváme s příběhem čarodějnice Diany Bishopové a jejího partnera upíra Matthewa Clairmonta. A stejně jako v předchozích knihách tohoto cyklu máme co do činění s upírskou romancí, která nicméně není sladkobolně roztoužená ani nevystrkuje svůj červený opar nějak výrazně do popředí. Spíše naopak. Harknessová přistupuje k tématu racionálně a se vší vážností. Nikam nespěchá, pohrává si s detaily a vytváří mohutnou příběhovou klenbu, která se zpočátku líně převaluje na jednom místě, aby v závěru nabrala přece jen poněkud ostřejší tempo. A právě za ono závěrečné, především emocionální, vzepětí si ode mne Harknessová nakonec odnáší o „půl“ hvězdy navíc, oproti svým předchůdcům. Na druhou stranu je však také nutno přiznat, že série už více méně mele z posledního a tak trochu přežvykuje sama sebe. Stejná slohotvornost, opakující se idiomy a de facto žádné překvapení či náhlé vzrušení. Nebýt tam ono adrenalinové střetnutí s Benjaminem, Kniha života by nejspíš shořela jako papír. Takto si však uchovává tvář i myšlenku…

Kniholenka9
11.09.2020 3 z 5

Celá série není špatná, ale něco málo mi tam chybělo. Některé pasáže jsou moc dlouhé a nezajímavé.

ydnac
03.09.2020 5 z 5

Nádherná série, skvěle napsáno. Matthew byl úžasný, stejně tak Diana. Bravurně propracováno, kniha mě vtáhla do různých období a to se mi moc líbilo. Někomu mohlo připadat hodně popisování zdlouhavé, ale mně to nevadilo, užívala jsem si to. Snad autorka napíše nějakou další sérii :-)

zandu
24.07.2020 5 z 5

Ani třetí díl nezklamal. Ano, musím říct, že tato série se mi zaryla pod kůži :-)

cori
06.07.2020 3 z 5

Celá lovestory Diany a Matthewa dospěla ke šťastnému konci a velkému odhalení, jak je to s DNA lidí a bytostí. Trochu mi dělalo problémy zorientovat se v tom, kdo je čí pradědeček, strýc, vnuk, bratranec a pod. Musím říct, že se mi víc líbil druhý díl, který se odehrával v minulosti. Syn Benjamin se zde objevuje jako největší nepřítel, který dokonce vraždil panny s čachtickou paní a řádil ve vyhlazovacím táboře Chelmno.

michaella03
22.06.2020 5 z 5

Jo, tak tohle se mi líbilo snad i víc, než první díl. Byla jsem sice trochu rozčarovaná z toho neustálého stěhování, ale mělo to tolik zvratů... Vůbec se nešlo odtrhnout, posledních cca 200 stran jsem přečetla na jeden zátah. A bože, ten konec?! Musela jsem to chvíli rozdýchavat.
Doufám, že i u nás brzy vyjde "Time´s Convert", a snad i další knížky, které by autorka měla vydat.
Tahle série patří k mým nejoblíběnějším.

lisell
05.05.2020 5 z 5

Za mě nejlepší z celé série. Jsem ráda, že ne úplně všechno bylo zalito sluncem a skončilo dobře. Stejně jako v životě nás opouští lidé, které máme rádi a my se musíme naučit, jak žít dál. Konec mi vyrazil dech a musela jsem knihu dočíst dokonce, protože nešlo odejít. Na počáteční problémy s prvním dílem, jsem moc ráda, že jsem se do série nakonec začetla.

Hana3441
20.04.2020 4 z 5

Pěkné ukončení série

Baru1236
03.04.2020 3 z 5

Budu tady hodnotit druhý i třetí díl, protože jsem je oba přečetla rychle po sobě, částečně proto abych to už měla za sebou.
Oba díly byly lepší než první. Už nebyly plné vědeckých termínu, děj odsýpal svižněji.
Opět, svět co autorka vytvořila je úžasný. Je propracovaný do detailů a je v něm použito mnoho originálních prvků.
Ani hlavní postavy už mi tak nevadily, ikdyž neříkám, že mě jejich chování někdy nefrustrovalo.
Bohužel, co mi na celé sérii vadilo byl autorčin styl psaní. Patřím mezi lidi, co občas čtou fan-příběhy na internetu a tohle je přesně ten styl, co se tam hojně objevuje.
Asi jsem od autorky "světově úspěšné trilogie" čekala víc.

Scathia
21.02.2020 4 z 5

Ten uspěchaný a příliš sladký konec knížce uškodil. Ne často dávám pět hvězd, za celou trilogii jsem uvažovala, že bych je udělila, ale bohužel ne. I přes to oceňuju neskutečně široce pojatý příběh. Někdo nadává na rozsah knih, já bych ocenila klidně i dvojnásobnou délku. :-)

RMarkéta
06.02.2020 5 z 5

Opět velmi propracované i co se týká postav, ale to už beru od paní spisovatelky jako standard. Nejlepší je číst knihy hned po sobě, protože přesně na sebe navazují a taky je tu velké množství postav. Může se velmi dobře stát, že se člověk přestane orientovat. Všechno konečně do sebe zapadlo jako dobře promazaná ozubená kolečka. Přiznám se ale, že jsem očekávala poněkud akčnější konec. Vždyť to vypadalo, že se schyluje k pořádné bouři. Ale když se ohlédnu nazpět za celou sérií, tak tenhle konec k tomu sednul akorát. Paní spisovatelka přesně věděla, co dělá. Takhle to prostě mělo být. Z tohoto dílu a i z těch předchozích jsem si odnesla pár zajímavých myšlenek, které se dají aplikovat i v tomto světě, nejen ve fantasy příběhu. Už teď můžu s čistým svědomím říct, že se budu k celé sérii ráda vracet.

Nika431
28.10.2019 5 z 5

Třetí díl byl stejně úchvatný jako první a druhý, děj byl sice hodně zdlouhavý a až na konci přišla dějová bomba, ale za mě moc příjemná a odpočinková fantasy.

kachnat
26.10.2019 5 z 5

Velmi čtivé, upíři, čarodejnice, démoni, nadpřirozeno, historie. Zápletka prochází všemi třemi díly, samozřejmě víte, že to dobře dopadne, ale stejně jste napjatí :-) Trochu se táhne děj, mnohdy bych zkrátila. Ale i tak se mi celá serie líbila.

vladka16
09.10.2019 5 z 5

Pro mě to nemělo chybu.

Jennkie
29.09.2019 4 z 5

Přišlo mi to trošku rozmělněné a zdlouhavé a na konci do toho spadla bomba s dějem. Ale pořád dobré

DragonflyT
12.09.2019 5 z 5

Třetí díl celkem odsýpal. Stále se něco dělo, Diana konečně začala pořádně čarovat a vše do sebe začalo zapadat. Jen tedy chudáček Gallowglass, zasloužil by lepší konec.

lenka7679
26.08.2019 4 z 5

Píši až u posledního dílu, protože hodnotím jako sérii. Knihy jsou napsané velmi čtivě, ale bohužel velmi dopodrobna. Je to opravdu místy až ucourané a děj se táááááhne a táááááhne. Tajemství, která už by neměli mít si stále odkrývají všemi třemi knihami napříč, taktéž strachu se oba zbavují poměrně hojně a často, i když už se ho měli údajně zbavit. Tohle mě štvalo a takových absurdit tam bylo více. Zakousla a dočetla jsem to jen proto, že mě zajímal konec, i když se dal docela dobře předjímat. Bohužel mě občas docházely síly. I tak ale knihy hodnotím nadprůměrně, jelikož i to ucourané a táhnoucí bylo napsáno čtivě a vykreslovalo situaci. Osobně si myslím, že každé knize by hodně pomohlo ubrat minimálně 100 stran a to říkám minimálně, pak by děj dostal i krapet spád. Chápu, že má někdy autor potřebu dostat na papír úplně všechno, bohužel si neuvědomuje, že pro čtenáře je to zbytečné.

caldap
19.08.2019 5 z 5

Opravdu vydařená trilogie. Stejně jako předchozí dily - poutavý děj, ve kterém stále něco odehrává. Určitě doporučuji.

Medasek
04.08.2019 5 z 5

Určitě nejlepší díl. V knize už není tolik popisu okolí. Je tam mnohem více akce. Bavilo mě číst o tom jak celá rodina drží při sobě a bojuje proti společnému nepříteli.

vade_mecum
03.08.2019 5 z 5

Četl jsem překlad vydaný v roce 2019 a musím říct, že mi učaroval. První díl jsem viděl jako 8 dílný seriál a další 2 jsem četl formou knihy. Kniha života byla první, u které jsem dojetím btečel. Úplně mi je líto, že už není další dil. Některé věci jsem byl dokonce schopen odhadnout už předem. Jiné mě překvapily. Je to první kniha, ve které jsem po dočtení zpětně listoval a opakovaně četl oblíbené pasáže. Ještě několik dní to ve mně bude doznívat. Umět čarovat a díky tomu mít moc významě měnit svět aby byl lepší, to je to co si občas přeji a tahle kniha mě vtáhla tak, že se mi to na pár okamžiků splnilo. Miluji tento příběh a stal se mojí součástí. Přeji hezké počtení...

upíři magie čarodějnice démoni

Deborah Harkness