Čarodějův synovec

Čarodějův synovec https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/2269/bmid_carodejuv-synovec-P90-2269.png 4 2152 235

Letopisy Narnie série

V předposledním díle Letopisů se vracíme proti proudu času, abychom se spolu s dětmi Divišem a Gábinou podívali na smotný počátek země Narnie, která vznikla zpěvem Lva Aslana. Seznámíme se s tím, jak do čisté, zlem neposkvrněné Narnie pronikla první zášť a jakou nápravu předpověděl Aslan.

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Magician's Nephew , 1955

Laco13
26.06.2017 4 z 5

Prvá polovica sa mi zdala nie velmi zazivna ale druha polovica bola vyborna, velmi rychlo precitana.

kacenka7206
20.06.2017 3 z 5

Začátek knihy mě vůbec nebavil, ale jelikož jsem si knihu již koupila, tak jsem to nechtěla vzdát. Jsem ráda, pak už mě to začalo bavit.

Arisis
19.06.2017 3 z 5

Rozhodně nejnudnější díl z celé série :) Ještě do teď si pamatuji konec knížky. I když díl byl nejnudnější, tak prostě krásný. V dílu je úplně úžasně vysvětleno jak vznikla Narnie.
Může být knížka nudná a krásná dohromady? Může :)

helusa2
02.06.2017 5 z 5

Překvapivě mě zaujala. Krásný jazyk a inspirující myšlenky.
Četla jsem 3x. Krásný je především okamžik vzniku Narnie :-)

Klára2216
25.05.2017 3 z 5

Bylo milé se zase vrátit ke knížce kterou jsem četla coby děcko před patnácti lety. Kniha přečtená za odpoledne, nicméně i jako dítěti se mi tento díl líbil nejméně, ale nemění to nic na tom, že tento fantasy svět je prostě skvělý.

Schwestrn
24.05.2017 5 z 5

Až teď, když jsem si ji přečetla v originále, mi došlo, jak krásný a laskavý celý Letopisy jsou!

Anet012
15.05.2017

úžasná kniha všem doporučuji. doporučuji malým dětem před spaním ale i pro starší.když se do ní začtete tak je potom těžké se od ní odtrhnout. tak znovu opakuji. doporučuji

kej7my
10.05.2017 5 z 5

myslím že tahle kniha je jednou z nejlepších z celé série. Líbila se mi například mnohem víc, než Lev, čarodějnice a skříň. a podotýkám, že nejsem dítě.

dancadragneel
07.03.2017 5 z 5

Kniha je krásná poutavá a pro děti rozhodně jednou z nejkrásnějších. Rozhodně doporučuji. Nemohu se dočkat až si přečtu další díly.

ptacicek
01.03.2017 5 z 5

Kniha je napsaná velmi poutavým a srozumitelným stylem. V knize je barvitě popsáno nejen prostředí nově vznikající Narnie ale i postavy- Pro mě (jako pro čtenáře s velkou představivostí) byla četba úžasným zážitkem.

Audrina
23.02.2017 3 z 5

Když jsem se asi před deseti lety poprvé dostala k příběhům o Narnii, nijak extra mě nezaujaly. Ani teď se nestanou mými nejoblíbenějšími, ale nahlížím na ně už trochu jinak. Obecně mi přijde, že styl jazyka je vhodný spíš pro starší čtenáře než pro úplné děti, možná i proto jsem knihu více ocenila nyní.
I když je tento díl napsán, aby osvětlil některé věci, přijde mi, že stále zůstává spoustu otázek.

DUNIKO
08.02.2017 5 z 5

Lepší než první díl.

BorknagarSK
07.02.2017 4 z 5

Jednoduché, zaujímavé, pútavé, dejovo strhujúce a zaujme každého, mladého, či starého... tak by sa mali písať všetky knihy... celej sérii 5/5... bravo, pán Lewis...

fvalek
31.01.2017 5 z 5

Pro mě osobně nejlepší díl. Zapůsobil na mě mnohem víc než chronologicky další díly. Krásné prostředí, sympatické postavy a hlavně je to prequel a ty já prostě zbožňuji, protože rád odhaluji tajemství "vzniku". Polly a Digory (v češtině Gábina a Diviš) mi přišli mnohem lepší než známá čtveřice dětí, popřípadě Eustác a Julie. Opravdu moc pěkná kniha, zajímavé zápletky, nové světy. Starý dobrý příběh Narnie ještě předtím, než se to v pozdějších dílech zvrtlo a začalo to být trošku zdlouhavé a šlo to k čertu. Raději jsem si ani nevšímal náboženských prvků, které do díla autor přidává. Hodně se vytýká jeho antifeministický postoj, kdy jsou dívčí postavy marnivé, ženy jsou záporačky... ale ono bez Jadis by se to neobešlo ;)

LadyCharlene
21.01.2017

Nechápu tak nízké hodnocení. Tuto knihu jsem četla jako první, je to vlastně, po Harrym Potterovi, moje první zkušenost s fantasy, ani jsem v tom věku nevěděla, že nějaké fantasy existuje. Zamilovala jsem si postavy, i Poll i Diggoryho, jeho strýček mi přišel tedy krajně nesympatický a jako záporák, pravda, ale za setkání s Aslanem to stálo. Miluju kočičky, čím větší, tím lepší. A nezapomenu na tu kapitolu, ve které byla popsána veliká síň, ve které jsme se poprvé setkali s "Ledovou královnou". Autor vás svou mluvou do děje doslova zatáhne, stejně jako se dostanete jezírky ro různých světů, dostanete se díky sérii Narnie do fanstazijního světa, který vaším čtením ožívá

Kelen30
19.01.2017 5 z 5

Já jsem tenhle díl četla jako první a myslím, že je to tak lepší. Posloužilo mi to jako nějaké uvedení do téhle narnijské série. Dozvěděla jsem se jak vznikla Narnie,kdo vytvořil Narnii a asi i kdo bude první nepřítel v Narnii.Myslím, že jsem tak předešla různým nepříjemnostem.Polly a Digori na mě působili příjemně, bohužel se to nedá říct o všech postavách.Tahle kniha mi připadala taková seznamující s Narnií a teď už můžou začít všechna další narnijská dobrodružství.

dominika2585
18.01.2017 4 z 5

S touto knihou jsem se trochu vrátila do svých dětských let. Sice knize nedám plný počet hvězd, ale čtení mě bavilo, a přečteno jsem měla za jediný večer. Bylo zajímavé dozvědět se jak vlastně Narnie vznikla :)

LoverBooks
08.01.2017 5 z 5

Celou sérii jsem si chtěla přečíst, protože mě zaujaly filmy. Byla jsem překvapená, že má tolik dílů, ale vůbec mi to nevadilo. V této knize jsem se aspoň dozvěděla, jak vlastně Narnie vznikla

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a velice čtivá série. která mne, na základce, bohužel neoslovila natolik, jako ostatní fantasy. Nicméně, teď, když vím i křesťanské pozadí, hodlám jí dát novou šanci.

Markét123
22.11.2016 4 z 5

Super knížka. :) Snad další díli budou taky tak dobrý :)