Žena v kleci

Žena v kleci https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/131155/bmid_zena-v-kleci-mHg-131155.jpg 4 3584 711

Případy oddělení Q série

Komisař Carl Mørck je po traumatické události, utrpěné během služby, přeložen do nově založeného oddělení Q, kde se má zabývat nevyřešenými případy z minulosti. Případ mladé političky Merete Lynggaardové, jež před pěti lety beze stop zmizela, v něm probudí detektivní instinkty, které považoval za dávno vyhaslé. V pátrání mu účinně pomáhá svérázný arabský přistěhovalec Asad, jehož přítomnost v díle je zdrojem multikulturního napětí i mnoha humorných situací. Čím hlouběji Carl Mørck do případu proniká, tím větší nachází nesrovnalosti. Je opravdu možné, že ta žena je stále ještě naživu, že ji někdo vězní a týrá na neznámém místě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Kvinden i buret , 2007

MiaVanAcid
05.12.2013 5 z 5

Až moc dobré, to jsem nečekala :-) Pravděpodobně první krimi kniha, u které jsem se v určitých pasážích
(hlavně s Asadem) smála.Oceňuji autora za tato odlehčení v knize.

Lowelllyyp
25.11.2013 4 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, že by tahle knížka mohla být AŽ tak dobrá, opravdu ne. Udržuje vás v napětí vlastně do posledních stran, s tou ženou prožíváte každičký její okamžik a ten konec taky není až tak očekávaný. Je to jedna z mála knih, u kterých jsem neuhodla vraha věznitele (nebyl to zahradník).

Komisař Carl se stal ihned mým oblíbeným - fakt - protože se nebojí říct svůj názor, ať to stojí, co to stojí. Nehledě na peníze. Navíc způsob jakým klade otázky a vyšetřuje případ, jeho myšlení.. Je skvělý, a Asaad též.

Takhle knížka je zfilmovaná a to se stejným scénáristou, jako měli Muži, kteří nenávidí ženy. Už to slibuje dokonalou precizní práci. Akorát, vzhledem k tématu, se trochu bojím na to kouknout. Trailer je totiž .. pff .. silný.

standa521
20.11.2013

Detektivka, která se čte jedním dechem. Předvádí, jak je těžké pro vyšetřovatele dobrat se k věrohodným důkazům. Dokonale připravený únos úspěšné političky a její věznění v úkrytu, který byl původně určen na zkoušení odolnosti tlaků atomových zařízení, je podrobně popsán. Cesta k odhalení je poněkud zdlouhavě popisována, ale to je zřejmě úmysl autora dokázat profesionalitu kriminalistů a napínat čtenáře až do konce.
Knihu jsem si vypůjčil v krajské knihovně v Kladně.

Kaihomielisyys
15.11.2013 5 z 5

Plný počet hvězd...a už se těším do kina na filmové zpracování..

egan
13.11.2013 3 z 5

Priemerné, po všetkých stránkach.
Oceňujem dvojicu vyšetrovateľov a občasný humor.

beetlinka
31.10.2013 3 z 5

Kniha me prilis nenadchla. Zatim u me vede ze severskych autoru Jo Nesbo...

Ronin Roujin
27.10.2013 4 z 5

Další skandinávská detektivka, kterou bych umístil mírně nad průměr. Některé věci jsou zde dosti překombinované až nereálné ale bavilo mne sledovat sžívání hlavního hrdiny s novým "parťákem". Jsem rád, že jsm se nedal odradit trošku plonkovým začátkem.

nier
22.10.2013 4 z 5

Konečně zase detektivka, kde mi přišlo, že detektivové / detektiv / mají víc rozumu než štěstí - k výsledku se musely poctivě dopátrat...
a Asad je týpek doslova k nezaplacení

xtraks
19.10.2013 5 z 5

Úžasné, skvělé. Hodně se mi to líbilo. Přečteno za chvíli. Už se těším na další díly :)

Randyz1986
05.10.2013 5 z 5

Podobný styl jako Jo Nesbo. Čtivé, napínavé, místy vtipné. Určitě zkusím i další díly.

Krišot
29.09.2013 3 z 5

Severská krimi mě docela baví a to platí i pro tuto knihu. Výborně napsané hlavní postavy a k tomu super nápad s trápením jedné nejmenovyné političky zastiňují trochu průhlednější pointu. Akorát jeden malilinký problém, prostě každé severské dílo srovnávám s Mileniem a hlavně s jeho první částí a proto nemohu plný počet, i kdyby si to Carl Morck a jeho tajemný kolega zasloužili.

Efca
29.09.2013 4 z 5

Seveřené mě příjemně překvapují. Velmi čtivé a napínavé. Parádně prokreslené postavy - někdy sem si říkala, že bych už Carla s jeho přístupem z oddělení vyhodila, ale Asad ho výborně doplňuje - no kdoví jak by to taky bez něj dopadlo, že...A kapitoly z "klece" jsou vyloženě mrazivé a depresivní, nedokážu si představit, že bych něco takového přežila.

Yorika
29.09.2013 3 z 5

Myšlenka jistě zajímavá.Jen mi vadilo, že jsem zhruba od poloviny knihy věděla, kdo je pachatelem a jaký má motiv.Knihu jsem pak dočetla vlastně jen proto, abych se ujistila, že tomu tak opravdu je.Slabší průměr.

malazluta
16.09.2013 4 z 5

Skvělá a napínavá kniha u které mi ani nevadilo, že již v 2/3 knihy čtenář tuší, kdo je pachatel/pachatelé.

borknagar
15.09.2013 4 z 5

Napětí, akce, humor, Carl Mørck a Asad.....A znovu řešení nevyřešených případů........................ A mám další oblíbenou sérii detektivek. A mám opět na pár večerů vystaráno. A možná na pár nocí. Pro mě milé překvapení a dobré čtení............

Karcoolka2210
05.09.2013 5 z 5

Vynikajuce krimi. Carl Morck a Asad su skvela dvojica. Sledovat pribeh Merete, no az mraz behal niekedy po chrbte. Zistenie, kto stoji za jej zmiznutim a preco. No jednoducho skvele citanie. Adler Olsen je dalsi nadany severan :)

Jack Bauer
04.09.2013 4 z 5

Detektivka se pomalu rozjíždí k zavěrečnému skvělému finále. Líbilo se mi to víc než Milenium.

crazyjuan
27.08.2013 5 z 5

Právě jsem ji dočetl, předtím jsem zhltl Vzkaz v láhvi a musím říct, že tato kniha je jen o málinko slabší, ale to už je spíš otázkou vkusu každého čtenáře. Každopádně další vynikající kousek od Olsena a na mě už čeká další jeho kniha - Zabijáci.

Nikar
22.08.2013 5 z 5

Moje první přečtena kniha od Olsena a mě naopak pohltila. Napínavé od začátku do konce.

HanaNov
08.08.2013 3 z 5

První kniha ze série případů z oddělení Q, velká reklama na další zaručený severský napínák, se kterými se po Larssonovi roztrhl pytel... Čekala jsem podobně jako v případě Hypnotizéra něco víc a mé očekávání bohužel nebylo tak úplně naplněno.
Dle mého názoru se jedná o běžnou detektivku, která mě nedokázala pohltit. Myšlenka je sice zajímavá (a mrazivá), nicméně autorův styl je příliš popisný a trochu "odtažitý". Čtenář tak sleduje dění jako neutrální pozorovatel zvenčí a hmatatelně si uvědomuje, že se ho příběh vlastně vůbec netýká.
Do čtení jsem se musela občas trochu nutit a to na detektivce hodnotím jako velké mínus. Znám spoustu mnohem rafinovanějších detektivek, které zdaleka nebyly tak propagované. Kniha mi přišla dobře nasměrovaná, ale jako by autor nevyužil celý potenciál námětu. Ale možná je to taky proto, že osobně mě moc neberou "odložené" případy:)