Vzkaz v láhvi

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.71488

Carl Morck (3.)

Flaskepost fra P (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

ddkk

Nekriticky miluju celé oddělení Q, autor patří mezi ty nejlepší autory detektivek poslední doby.Doporučuji.

Booky84

Opět další skvělá detektivka se zajímavým příběhem a konečným rozuzlením.

Jasta

Skvěle napsané, napínavé až do konce! A to jsem nikdy neměla ráda detektivky :)

Danago

Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", jsem si velice oblíbila. Série mě zatím hodně baví. Každá kniha je napínavá , dobře promyšlená a taky se špetkou humoru, což dává knihám ještě více na čtivosti. Jsem ráda , že sérii čtu popořádku jak knihy vyšly. A vidím případně provázaný vedlejší děj . V této knížce se řeší samostatný případ, který začíná nalezením láhve , ve které je dopis psaný krví. Zápletka je dobře vymyšlená, velice dobře propracovaná a závěr hlavního příběhu je dokonale uzavřený.

Sorrow

Jussi je jeden z mála autorů, který ve mně dokáže vyvolat emoce když dojde na postavy. Možná jsem divná, ale hrdinové knih jsou mi obvykle volní a je to parametr, na kterém mi celkově v knihách záleží asi nejméně. Pro mě je hlavní styl, atmosféra, prostředí, děj, zápletka, rozuzlení, pak dlouho nic, a pak teda postavy. Ne tak u Jussiho. Tady se o ty postavičky regulérně bojím a koušu si ret, aby z toho všichni vyvázli.
Zakládáte-li si tedy na signifikantních a dobře prokreslených postavách + k tomu chcete ještě i všechny ty body, na kterých zas záleží mně, tenhle dánskej sympaťák je prostě někdo, koho nemůžete vynechat!
PS: Navíc je to děsně vtipný.
PPS: Jo a děsně návykový!
PPPS: Abych nezapomněla, právě čtu P.S.ko od Geislerový, tak možná proto všechna ta "péeska" :D

SilvieDee

Moc hezky napsané a celkově napínavé čtení. Určitě to dle mého názoru není kniha do postele, kdy už na půl spíte a hledáte něco oddychového. Celé téma knihy (které he právě na tomto příběhu tak zajímavé) chce více soustředění a čisté mysli. Určitě moc doporučuji!

Daskak

Napinava

Toffee

Výborná detektivka. Čtivá, napínavá.

canis

Zajímavá detektivka psaná čtivým, napínavým způsobem.

LadyAnn

Musím přiznat, že jsem si na základě přečtených recenzí od této knihy hodně slibovala, takže můj finální dojem je i přes vysoké hodnocení trošku rozpačitý. Čekala jsem prostě od zápletky víc. Ale postavy, autorův styl psaní, celkové prostředí a tematika se mi moc líbily a určitě na další případy oddělení Q nezanevřu.

Zorka

Kniha se čte docela dobře, nicméně čekala jsem od ní mnohem více. Trochu složitější zápletku, méně průhledná traumata, která vedla pachatele k činu.

Adelajda_4

Možná byla chyba, že jsem knihu začala číst po mém miláčkovi Nesbovi, přiznám se, že prvních asi 150 stránek jsem se opravdu nudila, nechápala jsem, co na té knize všichni vidí a chtěla jsem ji odložit. Kdybych tak učinila, byla by to velká chyba! Nakonec se příběh proměnil v pro mě velmi napínavý a já jsem byla nadšená. Byl zde skvělý námět, který rozhodně má potenciál a jak do sebe pak všechno zapadlo? Perfektní!

pazdy15

Opět další super díl "ujetého" týmu odd. Q :) Nic víc než doporučit nemohu !

konicekbily

Někde děj natahuje, komplikuje, ale je to výborné čtení.
Moc hezky napsaný krimithriller! Dokonalý popis hlavních postav, chvílemi se mi líbil i pachatel. Scény do sebe zapadají a přípěh má spád. A i konec je skvělý, jen tak dál! Jdu na další autorův kousek.

March

Moje první kniha od autora a byla jsem nadšená. Napínavá severská krimi, nemá chybu. Vrhám se na dalšího Carla Morcka:-)

Dukatka

skvělá kniha. severská detektivka s Karlíkem v hlavní roli :D

joslin

Fantastický záporák.

andrea2302

Skvele...

Loginus

Tak tady se mi hodně líbila záporova linie, skoro stejně jako vyšetřovatelská. Opět jsem se skvěle bavil, přečteno jedním dechem. Pěkně nastíněné otázky víry, fanatismu. Vzpomínal jsem přitom na Vystěhovalce.

Jaruš7

Velmi bohatý na záludnosti a spletitosti propracovaný příběh. Pachatel je chameleon a bazilišek v rouše Adonise s mozkem lstivého gaunera. Jistá sugesce víry je zde natolik konfliktní, že je základem pro detektivku jako stvořená. Najít takové téma už to budí obavy o prostředí v jakém žijeme.
Až teď v porovnání ocením jisté naše poválečné zákony.
Citace : " Idiot co pasoval sám sebe do role tlumočníka božích slov, a když někdo​ porušil boží přikázání , potrestal své vlastní potomstvo." (kazatel víry)
Načtená na MP3 má v sobě dynamiku navíc.

whiolet

Naprostá bomba!
Miluju Carlovo styl myšlení a sarkastické poznámky.
Miluju Asadovo jazykovou bariéru, která knize dodává "to něco navíc"
Miluju Rose, která svým záhadným chováním zamotává hlavu nejen Carlovi,ale i čtenáři

gonegirl

Myslela jsem, že už od autora nemůžu čekat víc, ale očividně jsem se spletla. Strhující!
Prokládání knihy pasážemi z pohledu vraha, retrospektiva, kdy se vrací do dětství, záhadný Asad a ještě záhadnější Rose a temná atmosféra těch nejtemnějších zločinů.
Úžasná myšlenka a ještě lépe zpracovaná.

Pichoval

Strhujici pribeh,ktery mne pohltil. Npinavy az do posledni chvile. Jsem rada,ze cela trilogie nemela stejny motiv. Postavy pomocniku Asada a Rose byli jako pomocnici celkem zvlastni,avsak velice schopni,skoda ze byl jejich pribeh jen nastinen. Tenti pribeh se mu libil ze vsech tri nejvic.

Helikp

Zatím nejlepší, co jsem od něj četla. Strhující děj, dobře propracované.....Krapet mě mátla Rose a její alter ego, o to byl celý příběh pikantnější. Bavilo - od prvního do posledního písmenka.

oskli

Carl Morck opět nezklamal! A já si zamilovala kombinaci audioknihy (namluvil úžasně Igor Bareš) při běhání a večer klasické čtení v knize. Hodně mě to bavilo, ale pachatel byl v tomto případě skutečně hodně těžký kalibr... i když na druhou stranu, to co jsme se dověděli o jeho dětství, bylo dostatečně děsivé k tomu, aby bylo zřejmé, že normální člověk z něj vyrůst nemohl. Dialogy Carla a Asada tentokrát nebyly až tak perlivé, ale zase jim solidně sekundovala Rose, takže i odlehčení z té hrůzy vždycky fungovalo dobře. Kniha má skvělý spád, napětí se stupňuje, představivost jede na 100 % a člověk úplně cítí ten chlad a vlhkost v loděnici, i auru zla toho padoucha. Jussi je prostě geniální vypravěč, klobouk dolů.

Vesmich

Třetí případ pro Zvláštní skupinu! Tentokrát ji obohatil Smažič hranolků z policejního bufetu a trochu se projasnilo kolem kolegyně Dva v jednom. Sestava akorát tak do sklepa, odkud také úřaduje. Hlavní pachatel je tentokrát Arcilotr, nic černého mu není cizí a napáchá zla na několik životů. Navíc nesnese, aby mu jen trochu dělal někdo něco z toho, co dělá všem kolem. Takže je celý špatný , když mu někdo lže a podvádí ho. To se nad sebou hned rozteskní. Jinak je to ovšem Drsoň jaksepatří mrazivý. Autor je rozhodně ve formě, neztrácí na originalitě a vypravěčském umu. Napínavé je to pořádně, detektiv je sympaťák, pomocník je jedno velké tajemství a příběh temný a studený.

denib

Nemůžu si pomoct, ale Carl Morck mi spíš než severskou krimi připomíná detektiva ze staré školy, což je super. Je hodný, ale věčně nabručený, se zálibou si za stolem zdřímnout, i když k tomu nemá moc příležitostí. Samozřejmě do čeho se pustí, to vyřeší. A jen tak bokem přitom pomůže vyřešit i případy jiných oddělení :-) A možná ještě o něco víc, než samotný případ, mě opravdu baví vztahy s jeho podřízenými - takový vyšetřovací tým se jen tak nevidí. Tato kniha, je podle mě zatím nejlepší ze série.

Veeris

Fakt skvělá detektivka, poutavá od začátku až do konce. Mám nejradši detektivky, kde je střídavě i život a pohled vraha, ne jen policajtů. Musím říct, že částečně jsem tohoto vraha chápala. Ne samozřejmě že by měl zabíjet, ale ten odpor k náboženství, ve kterém byl nucen žít. Náboženští fanatici fakt způsobují jen zlo.. Ještě, že jsem svobodomyslný ateista..
Jediné, co mi chybělo byla ještě jedna stránka navíc. Zajímalo by mě, jak měl podle autora dopadnout Benjamin.. Tyhle "otevřené "konce zrovna v oblibě nemám.

kikadoo

Zatím nejlepší čtení ze série. Zajímavé téma, propracováné do detailů.

Peťulka3

Zase jedna super detektivka