Vzkaz v láhvi

V zapadlém koutě Skotska, na policejní stanici ve Wicku, leží už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC a je to napsáno krví. Když se tahle hrůzná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", začnou se dít děsivé události. Carl Morck a jeho asistent Assad se ponoří do hrůzného případu sekt a zmizelých dvojčat, jejichž rodiče nikdy nenahlásili jejich zmizení. Náhle zjistí, že čas se krátí... Vzkaz v láhvi získal Harald Mogensen Prize, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno význačné literární ocenění Glass Key 2010 za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesb?, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/132479/carl-morck-vzkaz-v-lahvi-YJr-132479.jpg 4.71552

Carl Morck (3.)

Flaskepost fra P (2009)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

PavlínaAlžběta
06. prosince

Knihu jsem si koupila před lety jako paperback na dovolené ve stánku a četla ji v chorvatštině což neměnilo kvalitu. Místo romantické oddychovky, jsem šáhla po knize o které jsem neměla tušení, jen obálka vypadala mnohem děsivěji než vyšla v ČR. Byla to moje první kniha severských detektivek a první od tohoto autora, také nelituji koupě. Knihu jsem četla jedním dechem, napínavý propracovaný příběh, hlavně postavy. Doslova jsem byla vtáhnuta do děje, až jsem se bála. Pachatel versus vyšetřovatel... skvělé čtení, místy vtipné, ale přesto strašidelné. Doporučuji

Zdenekvdf
05. prosince

Dobře napsané, tedy se dobře četlo. Po přečtení předchozí knihy Žena v kleci jsem nepochyboval o tom, že se určitě pusím i do dalších pokračování od tohoto autora. Jako další krimi příběh se mi dostal do ruky Vzkaz v láhvi. Asi jsem něco přeskočil (zřejmě 2. Zabijáci), ale vůbec to nevadilo, nenavazuje dějem. K Zabijákům se určitě vrátím. Vzkaz v lahvi patří k těm knihám, u kterých se po odložení před spaním těším, až ji další den opět otevřu, zvědav na pokračování.

Alex.rrr
30. listopadu

Už podle názvu se mi kniha líbila a dlouho jsem zvažovala jestli 3 nebo 4 hvězdy, ale s porovnáním dalších 4hvězdových bych asi knihu přecenila. Děj je zajímavý a čtivý, celkem neobvykle zasazený, za což bych dala malé plus. Chvílemi jsem se ze srdce zasmála průpovídkám Asada a Carla, ale co mě trošinku vadilo bylo moc povrchové poznání okolních postav i když měli v ději větší význam. V knize je až moc nečekaných náhod, aby to opravdu byly jen náhody. Asi bych zatím řadila k slabším dílům, nicméně si přečtu ráda další.

theale
18. listopadu

Po Ženě v kleci a Zabijácích mi přišel Vzkaz v láhvi trošku slabší, ale i tak se těším na další díl!

000nugatovej
05. listopadu

Čtenář od relativně pomalejšího a trochu natahovaného počátku paralelně sleduje postupné kroky zločince a odkrývá i jeho motivaci a vedle toho postup Carla a jeho pomocníků. Ke konci dostává kniha velmi rychlý spád. Pak už se čte jedním dechem.

černá puma
05. listopadu

Docela napínavá kniha,konec jsem přečetla jedním dechem.

gordon13
04. listopadu

Opravdu hodně dobré

Ywonek
03. listopadu

První knížka od tohoto autora a musím říct, že určitě ne poslední.

elisa194

Uz jsem precetla asi moc detektivek, u me se zase takove nadseni nekonalo. Čekala jsem dle recenzí něco opravdu výjimečného. Průměrná detektivka, zadné napětí, žádné zvraty...

Len04

Tak tohle byla opravdu skvela detektivka, precetla jsem ji hrozne rychle na to, jak byla dlouha. Uzila jsem si to a tesim se na dalsi knihy ze serie.

ddkk

Nekriticky miluju celé oddělení Q, autor patří mezi ty nejlepší autory detektivek poslední doby.Doporučuji.

Booky84

Opět další skvělá detektivka se zajímavým příběhem a konečným rozuzlením.

Jasta

Skvěle napsané, napínavé až do konce! A to jsem nikdy neměla ráda detektivky :)

Danago

Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", jsem si velice oblíbila. Série mě zatím hodně baví. Každá kniha je napínavá , dobře promyšlená a taky se špetkou humoru, což dává knihám ještě více na čtivosti. Jsem ráda , že sérii čtu popořádku jak knihy vyšly. A vidím případně provázaný vedlejší děj . V této knížce se řeší samostatný případ, který začíná nalezením láhve , ve které je dopis psaný krví. Zápletka je dobře vymyšlená, velice dobře propracovaná a závěr hlavního příběhu je dokonale uzavřený.

Sorrow

Jussi je jeden z mála autorů, který ve mně dokáže vyvolat emoce když dojde na postavy. Možná jsem divná, ale hrdinové knih jsou mi obvykle volní a je to parametr, na kterém mi celkově v knihách záleží asi nejméně. Pro mě je hlavní styl, atmosféra, prostředí, děj, zápletka, rozuzlení, pak dlouho nic, a pak teda postavy. Ne tak u Jussiho. Tady se o ty postavičky regulérně bojím a koušu si ret, aby z toho všichni vyvázli.
Zakládáte-li si tedy na signifikantních a dobře prokreslených postavách + k tomu chcete ještě i všechny ty body, na kterých zas záleží mně, tenhle dánskej sympaťák je prostě někdo, koho nemůžete vynechat!
PS: Navíc je to děsně vtipný.
PPS: Jo a děsně návykový!
PPPS: Abych nezapomněla, právě čtu P.S.ko od Geislerový, tak možná proto všechna ta "péeska" :D

SilvieDee

Moc hezky napsané a celkově napínavé čtení. Určitě to dle mého názoru není kniha do postele, kdy už na půl spíte a hledáte něco oddychového. Celé téma knihy (které he právě na tomto příběhu tak zajímavé) chce více soustředění a čisté mysli. Určitě moc doporučuji!

Daskak

Napinava

Toffee

Výborná detektivka. Čtivá, napínavá.

canis

Zajímavá detektivka psaná čtivým, napínavým způsobem.

LadyAnn

Musím přiznat, že jsem si na základě přečtených recenzí od této knihy hodně slibovala, takže můj finální dojem je i přes vysoké hodnocení trošku rozpačitý. Čekala jsem prostě od zápletky víc. Ale postavy, autorův styl psaní, celkové prostředí a tematika se mi moc líbily a určitě na další případy oddělení Q nezanevřu.

Zorka

Kniha se čte docela dobře, nicméně čekala jsem od ní mnohem více. Trochu složitější zápletku, méně průhledná traumata, která vedla pachatele k činu.

Adelajda_4

Možná byla chyba, že jsem knihu začala číst po mém miláčkovi Nesbovi, přiznám se, že prvních asi 150 stránek jsem se opravdu nudila, nechápala jsem, co na té knize všichni vidí a chtěla jsem ji odložit. Kdybych tak učinila, byla by to velká chyba! Nakonec se příběh proměnil v pro mě velmi napínavý a já jsem byla nadšená. Byl zde skvělý námět, který rozhodně má potenciál a jak do sebe pak všechno zapadlo? Perfektní!

pazdy15

Opět další super díl "ujetého" týmu odd. Q :) Nic víc než doporučit nemohu !

konicekbily

Někde děj natahuje, komplikuje, ale je to výborné čtení.
Moc hezky napsaný krimithriller! Dokonalý popis hlavních postav, chvílemi se mi líbil i pachatel. Scény do sebe zapadají a přípěh má spád. A i konec je skvělý, jen tak dál! Jdu na další autorův kousek.

March

Moje první kniha od autora a byla jsem nadšená. Napínavá severská krimi, nemá chybu. Vrhám se na dalšího Carla Morcka:-)

Dukatka

skvělá kniha. severská detektivka s Karlíkem v hlavní roli :D

joslin

Fantastický záporák.

andrea2302

Skvele...

Loginus

Tak tady se mi hodně líbila záporova linie, skoro stejně jako vyšetřovatelská. Opět jsem se skvěle bavil, přečteno jedním dechem. Pěkně nastíněné otázky víry, fanatismu. Vzpomínal jsem přitom na Vystěhovalce.

Jaruš7

Velmi bohatý na záludnosti a spletitosti propracovaný příběh. Pachatel je chameleon a bazilišek v rouše Adonise s mozkem lstivého gaunera. Jistá sugesce víry je zde natolik konfliktní, že je základem pro detektivku jako stvořená. Najít takové téma už to budí obavy o prostředí v jakém žijeme.
Až teď v porovnání ocením jisté naše poválečné zákony.
Citace : " Idiot co pasoval sám sebe do role tlumočníka božích slov, a když někdo​ porušil boží přikázání , potrestal své vlastní potomstvo." (kazatel víry)
Načtená na MP3 má v sobě dynamiku navíc.