Selfies

Selfies https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375825/bmid_selfies-gMU-375825.png 4 1312 329

Případy oddělení Q série

Sedmý případ oddělení Q. Vedení kodaňské policie usoudilo, že počet objasněných případů oddělení Q je výrazně pod hranicí očekávání. Prokázat opak dostává za úkol Rose, která se ale propadá do psychického pekla, jehož kořeny sahají hluboko do temné minulosti. Mezitím v kodaňském parku najdou zavražděnou starší paní, šílený řidič zahájí smrtící hon na mladou ženu a jinde se plánují další trestné činy: děje se to bez vzájemné souvislosti, nebo mají případy něco společného? Carl, Asad a Gordon stojí před záhadou dalece přesahující všechny, které dosud řešili. A jejich kolegyně Rose má vážné problémy. Čtveřici chybí jeden člen, a jak se zdá, smůla se jí lepí na paty. Dokážou zabránit zavření oddělení Q a zastavit zabíjení v Kodani?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Selfies , 2016

petra5167
19.02.2021 3 z 5

Slabší díl série.

Šura
31.01.2021 2 z 5

Hodně slabé. Dočetla jsem, ale jen proto, že s oddělením Q se znám od začátku a zajímal mě osud vyšetřovatelů. Trvalo mi asi dva měsíce, než jsem se knihou prokousala. Byla to slátanina. Všechny případy, které se zde řešily, byly hooodně přitažené za vlasy.

Polinka92
31.01.2021 4 z 5

Opět Adler-Olsen nezklamal :)

maris123
24.01.2021 4 z 5

Tento díl se v rámci série trochu vymyká jednak důrazem na Rosinu minulost a pak též určitou nepravděpodobností kriminální zápletky. Takové zřetězení náhod je opravdu přitažené za vlasy, ale mě ta místy až absurdita tentokrát docela bavila.

katst
10.01.2021 5 z 5

Možná zbytečně trochu překombinované a zápletky mnohdy málo uvěřitelné, ale to nic nemění na tom, že i tento díl série mě bavil.
Vítám, že se autor konečně více zaměřil na jednotlivé hlavní postavy série a seznámil nás s minulostí Rose...

Ivan F
30.12.2020 4 z 5

Olsenove príbehy sa veľmi dobre čítajú, hoci ich kvalita je premenlivá. Okrem toho majú tú výhodu oproti iným autorom zo severu Európy, že nepotrebujú šokovať detailným popisom brutalít. Tentoraz spisovateľ zvolil taký civilnejší prístup a mne sa to skutočne páčilo. Vôbec mi nevadilo, že podrobne rozoberá Rose, práve naopak, boli to najlepšie pasáže z celej knihy. Čakal som, že sa konečne dozviem niečo viac o Asadovi, ale autor ma prekabátil a naservíroval mi Rose. Takže Asad niekedy nabudúce. No a čo sa týka osôb, ktoré si spravili selfie momentku, tak podľa mňa dostali čo si zaslúžili. Vedel som sa vžiť do konania Anne-Line, predsa len vyžíriek sociálneho systému je asi všade dosť. Téma povrchnosti, vypočítavosti je veľmi aktuálna a bude to veľký európsky problém. Vlastne si myslím, že autor chcel poukázať, že máme dosť vlastných pijavíc, ktoré cucajú sociálny systém a nepotrebujeme k nim pridať ešte ďalších "prisťahovalcov", ktorí systém podoja mocnejšie. A kto to všetko zaplatí? No nič, odpoveď nám dá až budúcnosť. Nakoniec ešte jedna vec, vrahyňa znova uniká väzeniu a hynie (podobne končia predchádzajúce dva alebo tri prípady oddelenia Q), čím šetrí štátne výdavky. Olsen vidí to, čo vidia aj iní, a takto skryto cez beletriu nato poukazuje a ja mu fandím.

efka.saf
05.12.2020 2 z 5

Tak tohle bylo tedy hodně slabé a ujeté. Carl vždy patřil mezi mé oblíbence, ale tenhle díl ho v žebříčku sesadil pěkně nízko :(. Asi opět procházím čtenářskou krizí, a i proto mi trvalo poměrně dlouho knihu přečíst, ale kdyby byla čtivá, určitě by mě strhla aspoň od poloviny. To se ale nestalo.
Zápletka mi v tomto kriminálním případu přišla strašně slabá - překombinovaná až na půdu, naprosto nevěrohodná, plná podivných náhod. Závěr byl také slabý, rychle sfouknutý a osobně netuším, co nakonec vyšetřovatelé všechno věděli a dali si dohromady. Bylo to asi tím, že stejně hlavní postavou v tomto díle byla Rose a její psychosvět. Osobně mě paradoxně tato linie bavila nejvíc (rozhodně mi to přišlo zajímavější než samotná krimi zápletka), ale nutno podotknout, že autor se tedy nežinýroval naložit Rose na hřbet řádnou dávku ho*en.
Vzhledem k tomu, že v dalším Q-čkovém díle se řeší život Asada, předpokládám, že si ho dřív či později ze zvědavosti přečtu, ale po zklamání z tohoto počinu si myslím, že to bude spíše později.
(Mimochodem, proč se vlastně kniha jmenuje Selfies???)

michalka S.
04.12.2020 5 z 5

Knížka se mi moc líbila
Carl Mørlock muj další oblibenec....

dominika2585
19.11.2020 3 z 5

Za mě zatím nejslabší díl z celé série. Sledujeme spoustu případů, které se v závěru knihy spojí v jeden. Dějová linka s Rose mě bavila, alespoň jsem se dozvěděla něco z její minulosti, ale je škoda, že díky této dějové lince bylo celé vyšetřování odsunuto do pozadí. Těším se, až se konečně dozvím něco o Asadově minulosti.
Celkově trochu vycpávkový díl.

Asterixxka
17.11.2020 2 z 5

Tak tohle se tedy moc nevydařilo. Složka 64 byl top a těžko jí něco překoná - Selfies tedy určitě ne. Nehledě na to, že "hlavní případ" se řešil tak na čtvrtině knihy, zbytek bylo hlavně řešení Rosiných psychostavů, tím pádem byl celý případ takový povrchní a nedodělaný. Pasáže o Rose na mě působily až zbytečně depresivně a ke konci až nechutně a vůbec mi to do příběhů o Odd. Q nesedělo. Bohužel jsem si koupila i další díl a teď se budu dlouho odhodlávat knihu otevřít. Velké zklamání celé tak dobré série.

Jenny055
10.11.2020 3 z 5

Napriek tomu, že mám celkom rada prípady oddelenia Q, tento sa mi zdal málo uveriteľný. Áno, sociálnej pracovníčke na úrade práce môže preskočiť a môže vraždiť, ale naozaj má schopnosti, aby bez problémov kradla autá, použila zbraň, odvliekla mŕtvolu...no mimoriadne šikovná. A odd. Q mi pripadalo mimoriadne neschopné.

eliska8413
09.11.2020 1 z 5

Nuda nuda šeď šeď. Zápletka přitažená tak strašlivě za vlasy, že ani autor sám nevěděl jak tu matlaninu skončit.
Pan má očividně nějaké osobní spory s dánským sociálním systémem, protože náznaky na jeho prohnilost prostupují všemi jeho knihami. Je s podivem, že se Dánsko umisťuje na první příčce ve spokojenosti života, když podle tohoto pána je to tam tak strašně strašné. Popis mladých je povrchní, vše je fádní, zhýralé a prohnilé zato "hlavní hrdina" Carl je asi sexsymbol 21. století. Všichni kolem něj jsou vlastně trosky a jen on sám je úžasný skvělý a dokonalý. Děkuji nechci.
Dějová linka s Mohou je nudná a určitě tomu tak budu věřit že se po ní 8 let souží jak devatak po svojí sexy třídní. V posledních třech dílech si naše velká trojka pěkně štafetově předala šílený závěr,při kterém MÁLEM zemřeli. Hlavního zaporaka nechytli už ehm potřetí, protože se raději zabil sám / úplně nešťastně se mu stala fatální nehoda.
Autorovi bych dala tak na dva roky stopstav aby si utřídil myšlenky a napsal konečně pořádnou detektivku a ne rodokaps.

Katulinka69
06.11.2020 4 z 5

Za mě jedna z nejlepších ze série

Hakate
03.11.2020 3 z 5

Za mě nejslabší z celé série.
Plusem je pouze dějová linie Rose.

pavel9410
01.11.2020 5 z 5

Precteno na dva dechy. Brilantni zapletka i odhaleni minulosti Rose.

moudivlacek
01.11.2020 5 z 5

Životní příběh hlavně o Rose. Ale abyste jej pochopili, je určitě lepší číst sérii od prvního dílu. Sice na sebe nenavazují příběhy, ale osudy hlavních hrdinů určitě ano. Také je to příběh sociální pracovnice, která už má dost lidí, kteří zneužívají sociální systém a jen se ostatním pracujícím vysmívají. A už toho má právě dost. A je to příběh mladých dívek, kteří mají za to, že díky kráse těla mají nárok na výjimečné zacházení od všech ostatních. A je tu žárlivost a vypočítavost a upřednostňování vlastního ega. Takže Carl a Assad s Gordonem mají plno práce.
Milovníkům této série rozhodně doporučuji.

tlllk
26.10.2020 4 z 5

Slušná zápletka , ale ta dejová linka s Rose mi už prišla ako moc prekombinovaná. Celkovo to lepšie z tohto žánru....

jaHanicka
20.10.2020 5 z 5

Knihu jsem rozečtenou odložila a vrátila se k ní asi za půl roku, takže jsem musela začít znovu. JEŠTĚ, ŽE JSEM TO UDĚLALA! Za mě zatím asi nejlepší ze série. Neohranost a zvraty, které nečekáte ani omylem, emoce, přiznávám, že u epilogu i slzička ukápla.

kachnat
30.09.2020 4 z 5

První půlka knihy mi nějak nešla číst, prala jsme se s ní. Pak se děj rozproudil a v momentě, kdy se začal zaplétat a rozplétat Rosin život mě tento díl pohltil. Hned sem vlítla na další, abych zjistila, co s s Rose dělo dál :-)

Alex.rrr
29.09.2020 4 z 5

Tahle parta mě baví, zajímavý příběh, ale přišlo mi, že u tohoto dílu snaha řešit více případů docílila toho, že jsem se nevžila ani do jednoho. I tak jsem si ale ráda přečetla další případy oddělení Q a těším se na další. Hlavně co vypadne z Asada.