Cantervillské strašidlo / The Canterville ghost

Druhé dvojjazyčné vydání knihy, která obsahuje kromě Cantervillského strašidla také další krátká díla Oscara Wilda: Neobyčajný milionár/The Model Millionaire, Zločin lorda Arthura Savila/Lord Arthur Savile's Crime a Sfinga bez tajomstva/The Sphinx Without a Secret.

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234148/cantervillske-strasidlo-the-canterv-234148.jpg 4116

The Canterville ghost

Vydáno:, Petrus

Kniha Cantervillské strašidlo / The Canterville ghost

Tebby
06.05.2018

Příběh Cantervillského strašidla je pro mě jedním z nejoblíbenějších a ráda se k němu vracím.

klaritkaa
17.12.2017

Krátké, byť zábavné čtení.

Edice
07.09.2017

Nejdříve jsem začala číst Obraz Doriana Greye, ale četba mi zcela nesedla. Tak jsem se pustila do značně kratšího Cantervillského strašidla. A byla jsem spokojená. Je to krátký příběh napsaný se smyslem pro humor i jakýsi detail. Reakce rodiny Otisových mě opravdu pobavily. Nebohý Simon se s nimi, především s dvojčaty, značně natrápil. Konec příběhu byl opravdu dojemný, ale dílo si ponechalo svou odlehčenou atmosféru i nadále. Opravdu pěkné počteníčko. :)

Terata
01.11.2016

Tato kniha mě opravdu bavila. Dopomohla mi k tomu, abych se vyhrabala z čtecí krize, kterou určitě mnoho z vás zná.

Milos 15
11.10.2015

Povidku "Cantervillské strašidlo", lze najít v těchto knihách:

- Cantervillské strašidlo / The Canterville Ghost

- Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye

- Cantervillské strašidlo a jiné prózy

- Strašidlo cantervillské

- Strašidlo Cantervillské | The Canterville Ghost

Sorrow
23.04.2015

Povídku jsem četla v Aj a musím říct, že se mi líbila. Přišla mi taková milá, dojemná a místy i trochu legrační, ačkoliv po většinu času mi ducha bylo spíše líto. Nicméně se trochu obávám, že tato povídka je lehce zapomenutelná...uvidíme časem.

Kate.S
15.07.2013

Příběh je to čtivý a vtipný. Čtení v angličtině je v tomto případě opravdu jednoduché, takže není potřeba ani české kontroly hned na druhé stránce. Zkusím si přečíst i další knihy z této série. Na procvičení angličtiny bych řekla, že je to velice dobré. Doporučuji i přesto, že je to snadnější čtení.