Nepřítel

Nepřítel https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7377/bmid_nepritel-aTU-7377.jpg 5 143 22

Callie Michaelsonová byla neobyčejně krásná. Měla jen jednu chybu - pocházela z Jihu. Daniel Cameron byl charismatický muž, důstojník bojující na straně Seveřanů. Ačkoli stál na opačné straně bitevního pole, nechal se uhranout jejíma očima a nevídanou odvahou. V Calliině sladkém objetí mohl alespoň na jednu noc zapomenout na hrůzy války i na znepokojivou skutečnost, že jsou nepřátelé. Callie sice ze srdce opovrhuje vším, za co je Daniel ochoten položit život, ale chvíle společné vášně nedokáže vymazat z paměti. Ani nemůže, protože jejich krátké setkání nezůstane bez následků. A jako by toho ještě nebylo dost, za nějaký čas je postavena před nejtěžší volbu, jakou kdy musela milující matka přijmout...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

And One Wore Gray , 1992

keiko33
17.04.2024 5 z 5

Tak príbeh Daniela bol rovnako dobrý, ako Jessov, možno o kúsok lepší. V prvej knihe som Daniela vnímala, ako milého džentlmena a vojaka. Tu bol Daniel Južanský plukovník, ktorý bol neporaziteľný bojovník. Z jeho nenávisti som mala zimomriavky. Niekedy som ho mala chuť uškrtiť. Nech robila Callie čokoľvek, stále jej neveril. Príbeh bratov Cameronových je o to zaujímavejší, že vás oboznamuje o skutočnej vojne, o skutočných hrdinoch. Ak ste v škole nedávali pozor, alebo vás táto vojna nezaujímala, tak tu vás pohltí. Toľko zbytočne zmarených životov prevažne mladých chlapcov, ktorí bojovali za svoju krajinu. V boji sa veľakrát stretli so svojimi známymi, či dokonca brat s bratom. Autorka vás dostane nielen dokonalým príbehom dvoch ľudí, ktorí by sa do seba zamilovať nemali, ale aj skutočnou históriou, ktorá písala dejiny.

Domidany
27.11.2020 5 z 5

Krásná kniha, skvělí hlavní hrdinové, též jsem se nemohla odtrhnout.

petraj30
22.10.2020 5 z 5

Byla to krásná knížka, která se dobře četla, ale strasti války na mě zapůsobily v daleko vetší míře než minule.
Jak už jsem psala několikrát, nemám války ráda. Sice jsem se dozvěděla nějaké další podrobnosti z historie, ale tento příběh se mi líbil jen ve chvílích, kdy oba hrdinové byli spolu, i když i mezi nimi probíhaly boje.
Oba hrdinové byli úžasní, i přesto že každý stál na opačné straně barikády, takže tu probíhalo více bojů najednou stejně jako v jedničce.
Ale i přesto přese všechno byla kniha krásně napsaná, někdy i dojemná a asi vážně o něco lepší než první díl.
I když jsem si zřejmě nevybrala téma válek zrovna v nejlepší dobu, budu hodnotit 5 hvězdičkami.

Nym
26.04.2020 5 z 5

Stejně jako předchozí díl, i tato kniha byla velmi zdařilá. Doporučuji.

alekis
02.12.2019 5 z 5

Trilogii o Cameronech jsem začala číst prostředním dílem, ale hodlám ji přečíst celou.
Zhodnocení romantické linky je docela snadné. Jako skoro vždy v knihách tohoto žánru: setkají se, často za dramatických okolností... Zamilují se... Zjeví se překážky... Jsou překonány... Nastává happyend.
Není tomu jinak ani v této knize. Patřičná dávka romantiky a jako lžička medu navrch - sem tam erotická scéna... Ale protože stále tvrdím, že autorky tzv. "románů pro ženy" nejsou ani špatné spisovatelky, ani hloupé husičky, podložím to příkladem Nepřítele.
Autorka zasadila příběh do doby občanské války v Americe, války Severu proti Jihu... takže kromě sladcekrásného čtiva je tady i popis válečných hrůz a dokonce zmínky o skutečných historických osobnostech a událostech, o místech, kde se odehrávají bitvy...
Asi bych se nedala do čtení odborné literatury o této velmi složité a těžké kapitole dějin severní Ameriky. Takto, díky autorce (častokrát nemilosrdně opovrhované "červené knihovny") jsem získala aspoň přibližnou představu o co kráčelo - a očekávám, že ještě víc se dozvím v částech, které mi zbývá přečíst.

preny
08.10.2019 5 z 5

Úžasný příběh, knihu jsem nemohla jen tak odložit, napínavé,romantické,prostě vše, co kniha má mít.

zimolka
05.05.2019 5 z 5

Nádherně napsané,nemohla jsem se od tohoto románu odtrhnout.

mamuš
10.02.2019 5 z 5

První díl byl nádherný, ale toto pokračování Camerons ságy bylo ještě lepší.

Enny4
19.01.2018 5 z 5

Pokračování knihy Zrádce se mi moc líbilo, bezprostředně na sebe knihy navazují. Callie mi bylo chvílemi líto, Daniel byl pevně přesvědčený o její zradě. Oba se brání lásce, stojí každý na jiné straně válečných stran přesto se nedokáží přestat milovat. Krásná knížka, těším se na další pokračování této série.

Lembac
15.01.2018 5 z 5

V této knížce se konflikt Severu proti Jihu zrcadlí i v osobním vztahu Callie a Daniela. On je plukovníkem jižanské kavalerie, ona Unii podporující vdova. To není zrovna ideální situace pro vznik milostného poměru. Daniel cítí ke Callie nedůvěru, protože se domnívá, že ho zradila. Callie to taky nemá lehké, ale nevzdává se.
V této knize je krapet méně války a více romantiky než tomu bylo ve vyprávění o Danielově bratru Jessim (Zrádce). Asi proto se mi tento díl trilogie četl plynuleji a celkově se mi líbil o něco víc.

avalonek
02.09.2017 5 z 5

Tenhle díl se mi líbil asi nejvíc.Callie mi byla hodně sympatická,vtipná a silná žena Daniel samozřejmě fešák.Oba mi sedli a líbilo se mi jak se dokázali popichovat a ta jejich vzájemná přitažlivost.Takže já jsem moc spokojená..

helenkan
25.08.2017 4 z 5

Pěkný romantický příběh.

janqa410
19.05.2017 5 z 5

Kniha mě naprosto pohltila - jedna z prvních, co jsem od S.Drake četla a úplně jsem jí propadla. Nyní patří mezi mé nejoblíbenější autorky!

jluky
25.12.2015 5 z 5

Pre mňa jedna z najkrajších romantických kníh od tejto autorky a preto doporučujem ostatným "romantičkám"!

Barbora H
30.10.2015 5 z 5

PĚT hvězd je mááálo..... Překvapuje mě, jak některá kniha od této autorky stojí za starou belu a jiná zase se nedá odložit a musí se číst, číst a číst a zjistit, že je skvělá...

moudivlacek
03.09.2015 4 z 5

Zas období Sever proti Jihu, obdivuji bratry Camerony, kteří přesto že stojí každý na jiné straně fronty, stále se mají rádi jako bratři a rodina je pro ně vším, tím dokáží překonat vše, i hrůzy války.

ariel platto
14.02.2015 5 z 5

Třetí část knihy byla prostě super.

miruska1
05.02.2015 5 z 5

Veľmi pekne. Autorka nesklamala....

havrmoni
27.11.2014 5 z 5

Tohle se četlo lépe než první díl a taky se mi více líbil. Mám ráda ságy, protože se tam potkávám s postavami z předešlých dílů a tudíž jakoby nejdu do neznáma,ale s těmi starými nabírám nové postavy a jejich příběhy. A naprosto souhlasím,že ani historie v těchto románech není nezajímavá.

Andulienka
09.03.2013 5 z 5

No, Shannon je jedna z tých autoriek, ktorej knihy nemôžem čítať po sebe....až s nejakým odstupom. Možno práve preto sa mi táto kniha páčila, dokonca mi bol Daniel veľmi sympatický (vždy a všade :) )......História nebola v knihe rozpísaná vo veľkom, čo som uvítala, dej pekne plynul, celkovo to bolo krásne, romantické....veď je to Shannon Drake :)