Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1269 295

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

Gwendelína
18.09.2017

Bohužel, nejprve jsem viděla, film, který byl naprosto skvělý. A tak jsem si přečetla knihu. A přišlo zklamání. Kniha nebyla tak dobrá, jako film. Možná, kdyby byl postup opačný, byla bych nadšená. Ale nejspíše jsem očekávala víc. Avšak - dobře napsané, vtáhne vás do příběhu, a i když ho znáte, stále očekáváte, co se stane a kdy se to stane. Je to milá kniha. A chyběla mi věta "Přečti mi tohle a já se k Tobě vrátím." Ve filmu bere dech. Tady chybí. Ale jinak moc hezká kniha, pohodová, odpočinková, romantická a moc dobře a čtivě napsaná.

TessaJean
17.09.2017 1 z 5

Kniha mě vůbec nebavila. Dohromady je to téměř o ničem, znovu bych si ji rozhodně nepřečetla. :)

dominica_smith
18.08.2017 4 z 5

Kniha byla dost stručná. Děj byl rychlý a nic nepopsané do podrobna. Myslím ale, že právě tohle byl záměr. Krásný a hluboký příběh vměsnaný do 100 stránek. Vše okolo si člověk může domyslet, to nejdůležitější vime. Myslím, že právě ta stručnost tomu dodala vše potřebné, však dalších 150 stránek by stejnak bylo popsáno tím, jak se milují, možná by se tam musel přidat nějaký zádrhel pro ozvláštnění a právě tomu se spisovatel vyhnul. Film jsem zatím neviděla, ale podle předešlých komentářů věřím, že mě nezklame.

Margie94
12.08.2017 4 z 5

Romantické knihy většinou nečtu, není to příliš můj šálek kávy. Avšak u této knihy jsem udělala výjimku a nebylo to vůbec špatné. Akorát Allie mě teda občas lezla na nervy a Noaha mě bylo líto. Hodnotím jako příjemný nadprůměr :)

Eeli
07.08.2017 2 z 5

Tato kniha mě neoslovila. Příběh samý je sice velmi hezký, nicméně forma textu tak nějak neladí s hloubkou tématu. Je příliš strohý a popisný. Celý příběh tak působí odbytě a zcela postrádá atmosféru. Výjimečně se mi mnohem více líbilo filmové zpracování než knižní předloha.

makynka911
03.08.2017 3 z 5

Asi jako mnoho ostatních tento rok, i já knihu četla z povinnosti čtenářské výzvy. Ale nelituji toho, protože kniha pro mě byla velkým překvapením.
Příběh byl poutavý, místy předlouhé pasáže, ve kterých Noah polemizoval a přemýšlel a vzpomínal, takový průměr.
Knihu jsem začala číst ráno při hodince lymfodrenáže a skončila s ní při příchodu z práce. Není moc knih, od kterých bych se nemohla odtrhnout.
Když to vezmu kolem a kolem, nic co bych četla znovu, ale přes počáteční nedůvěru to nebylo tak špatné :)

Ivuska97
31.07.2017 5 z 5

Láska je v každém z nás a každý jí můžeme věnovat komu nebo čemu chceme. Já jí věnuji této knize, kterou jsem rozhodně nečetla naposledy. Je až neskutečné, jak je příběh v mnoha případech reálný. Až to trochu bolí u srdce. Jak říkám, božský Sparks se vždycky dotkne mojí duše. ❤

munka
11.07.2017 5 z 5

Moja prvá kniha od Sparksa. Pekný dojímavý príbeh. Môžem si konečne pozrieť aj film .

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Krásný příběh. S nádherným happy endem. Snad nej kniha od Sparkse.

destak
08.07.2017 2 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu (pár let zpátky) a musím říct, že mě jako předloha zklamala. Možná ji číst jako první mám jiný názor, ale takto mi přišla spousta "scén" nedotažených, málo popsaných do detailu, tak že nebylo úplně jasné, co postavy prožívají. Nevidět film asi se s nimi nedokážu tolik ztotožnit a vnímat hloubku jejich lásky. Škoda. Za mě málo využitý potenciál příběhu...

Aileena
02.07.2017 5 z 5

Po dlouhé době musím dát pět hvězdiček, ne za lásku, která je přímo pohádková, ale za realistické popsání marného boje s časem a nemocí. Klobouk dolů před autorem a věkem, ve kterém tuhle knížku napsal. Rozhodně nečekejte oddechovku, v podstatě jsem už dlouho nečetla nic tak depresivního, i když krásného zároveň. Nečekám, že knihu plně pochopí a ocení čtenáři mladší pětadvaceti, ale čas je zkrátka prevít a každá bitva s ním je předem prohraná... Jediné co nám zbývá je ztratit ho co nejméně a snaha využít každou chvilku tak, abychom byli spokojeni.

Lykke
26.06.2017 5 z 5

Příběh, který v okamžiku, kdy vás chytí, už vám nedovolí knihu odložit. Nicholas Sparks psát umí.

lilienn
17.06.2017 4 z 5

Cetla jsem knihu diky ctenarske vyzve (zacina otazkou), cekala jen oddechovku, az brakovou literaturu, autor snad promine :), mile me prekvapila. A jeste vice. Rozhodne jsem se diky ni vice zamyslela nad smyslem zivota, lidskeho snazeni, mnohdy az pachteni.

bara9550
15.06.2017 4 z 5

Popravdě, od knížky jsem nečekala mnoho, ale překvapila mě.
Chtěla jsem číst něco oddechového a to určitě splnilo svůj účel, knihu jsem přečetla za dva dny, četla se neuvěřitelně rychle.
Filmovou předlohu jsem viděla, ale kniha se mi líbí víc, naopak mi přišlo, že je mnohem méně popisná než film.
Dvakrát za knihu jsem natahovala a zatlačovala slzu, jednou se mi jí zatlačit nepovedlo.

Nedoporučuji číst tuto knihu při periodě a těhotenství. Vaše hormony s Vámi udělají divy v podobě usedavého pláče s občasným křikem "proč né já" a "to je táák krásný".

Nita17
08.06.2017 5 z 5

Pro koho by tenhle příběh nebyl splněný sen? Čí srdce by netoužilo najít a poznat takovou lásku? Tohle je pravá červená knihovna, žádná levná oddechovka, ale jedno velké přání. Úsměv i dojetí.
Je pravda, že na styl psaní Sparkse jsi musíte zvyknout, ale tahle stojí za to.

niknikita
01.06.2017 5 z 5

Nádherný příběh, který by si přál zažít asi každý, ale ne každému je dopřáno. Tady je na málo řádcích napsáno všecho a tím má tato kniha ještě větší cenu.

martina.culik
30.05.2017 4 z 5

Klasická "Sparksovina" - zatím jsem nenarazila na knihu od tohoto autora, která by mě nebavila. Tuto znám i jako film, ale kniha je kniha.

zuzca.h
09.05.2017 5 z 5

Krásně napsaný příběh o lásce a o tom, že pokud člověk někoho opravdu miluje tak ho neopustí ani v tom nejhorším. Kniha se mi líbila o to víc, že je založena na příběhu skutečných lidí.
Rozhodně doporučuju přečíst knížku, filmové zpracování je nic moc:(

Hanna14
05.05.2017 5 z 5

Stejně jako svět zná Romea a Julii, měl by svět znát Noaha a Allie. A komu se Zápisník nechce číst, ať se podívá na neméně kvalitní filmové zpracování. Tohle je totiž LÁSKA!

Lorej
23.04.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh o osudové lásce. Nejvíce se mně líbil konec, přesněji to, co napsal autor - většina romantických příběhů končí happy endem, nikdy se už ale nedozvíte, co se stalo po 50 letech. Člověka to nutí se nad tím zamyslet.

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 898x