Zápisník jedné lásky

Zápisník jedné lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73536/bmid_zapisnik-jedne-lasky-l4z-73536.jpg 4 1269 295

Calhounovi série

Poutavý milostný příběh se odehrává roku 1946 v Jižní Karolíně. Jedenatřicetiletý Noah Caulhoun, válečný veterán z amerického Jihu, se po druhé světové válce vrací domů, aby začal nový život a obnovil zašlou krásu starého venkovského domu na plantáži. I když mu práce přináší uspokojení, stále ho rozechvívá vzpomínka na krásnou Allie, s níž se setkal před čtrnácti lety a kterou miloval hlubokou a upřímnou láskou. Přestože se mu nepodařilo dívku znovu najít, nemůže zapomenout na jejich společně strávené léto. Pomalu se smiřuje s tím, že bude do konce života pouze vzpomínat, když se jeho milovaná náhle vrací do města, aby se s ním setkala naposledy... Podle bestselleru Nicholase Sparkse natočil režisér Nick Cassavetes pro filmové studio New Line Cinema epický příběh o ztracené a znovu nalezené lásce, o nových začátcích a druhých šancích.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Notebook , 1996

ajka91
05.04.2018 4 z 5

Film s Rachel McAdams a Raynem Goslingem je jeden z nejkrásnějších a nejzamilovanějších filmů vůbec. Proto jsem si musela samozřejmě přečíst i knihu. Jedná se o nádherný příběh, avšak místy přeslazený a konec mi přišel už moc přitažený za vlasy. Kvůli tomu dávám o hvězdu méně.

Kekik
16.03.2018 5 z 5

*Ty a já se od sebe lišíme. Pocházíme z různých světů, a přece jsi to byla ty, kdo mě naučil znát cenu lásky.*
Zápisník jsem kdysi přečetla coby součástí knihy Světového čtení. A mnohokrát shlédla film. Teď, po letech, kdy si kompletuji Sparksovu sbírku, jsem se na Zápisník vrhla znovu. A opět mě příběh naprosto dostal. Věřím na lásku na celý život. A ty nádherné dopisy... Má romantická duše nyní plesá, ale i pláče. Noah je pro mě ztělesněním nesmrtelné lásky. Příběh Noaha a Allie chytne za srdce. Mě tedy rozhodně. Zápisník jedné lásky je pro mě výjimečný ještě v jednom bodě- je to jediný případ, kdy se mi filmové zpracování líbí o chloupek více než kniha, ale za to nejspíš může Ryan Gosling :-) Rozhodně knihu DOPORUČUJI. Je vážně nádherná. Toto umí jen Nicholas Sparks.
*Vím, že v tuhle chvíli už jsme jako den a noc- stále spolu, stále od sebe odděleni.*

LenysekC
04.03.2018 1 z 5

Film jsem neviděla, a po přečtení knížky ani nechci. Byla jsem zvědavá, proč je to tak zprofanované, ale nepřišla jsem na to. Věřím na všechno to, o čem kniha je, žiju to, a přesto - nebo právě proto - to byl jeden z nejhorších milostných příběhů, jaké jsem kdy četla.

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Myšlenka že po tolika letech spolu, je láska pořád tak silná si mi líbí.
Jsem sice realista, ale člověk může snít a tajně doufat :)

Poutavě napsaná knih, která mě uchvátila. Film je stejně tak povedený, ale jak je známo kniha je kniha a doporučuji začít knihou.

georginaa
27.02.2018 5 z 5

Jak kniha, tak i film stojí za shlédnutí, ale doporučuji pro čtenáře vždy jako první knihu. To z důvodu, že je obsáhlejší děj a né vše je ve filmu použito. Sparks má dobré vcítění lidí a perfektně to umí do příběhu vložit.

Dandy1
15.02.2018 3 z 5

Zajímalo by mě, jestli by mohla doopravdy existovat taková láska ještě po padesátiletém soužití. Moc tomu nevěřím. Ale bylo by to krásné.

Charmedka
31.01.2018 4 z 5

Miluji film s Rachel McAdams a Ryanem Goslingem. Je to jeden z nejhezčích romantických filmů a můžu ho vidět stále dokola. A jelikož ho znám téměř zpaměti, kniha mě už tolik nechytla. Je krásná, o tom žádná, ale ten film má pro mě větší kouzlo a atmosféru.

booksSendy
24.01.2018 5 z 5

Ukápla mi slza. Krásný zamilovaný příběh, který by se podle mého mohl uskutečnit i v reálném životě.

Andrée
19.01.2018 1 z 5

Moje hodnocení je bohužel ovlivněno tím, že jsem jako první viděla film.
Kniha se pro mne stala něčím tak nezáživným, že jsem si přála, ať se co nejdříve dočtu konce.

Barbora H
11.01.2018 3 z 5

Nějak to není úplně můj žánr, raději shlédnu občas film...

lenka7348
29.12.2017 5 z 5

Kdo by v životě nechtěl zažít lásku, která ho pohltí tak, že má pocit, že může hory přenášet a bez toho druhého se ani rána nedožije...

K této knize mě přivedla čtenářská výzva, a rozhodně nelituji, že jsem si ji přečetla. Velmi obdivuji p. Sparkse, že jako muž dokázal tak krásně popsat veškeré emoce, které čtenáře (pokud není z kamene) zasáhnou - to se často nevidí. Nicméně po dalších jeho knihách prozatím sahat nebudu, abych si případně nezkazila dojem. :-)

PavlínaAlžběta
22.12.2017 3 z 5

Asi jako poslední čtenář na světe jsem dnes dočetla knihu od N. Sparkse, Zápisník jedné lásky. Knihu jsem si přivezla z dovolené, kde jsem ji nečetla a ani po letech jsem ji nečetla, film jsem také neviděla. Co se týče romantiky, tak v tomto příběhu se na ní nešetří. Pohádková láska v dnešním světe snad nemožná, ale přesto se mě příběh docela i líbil, rozhodně neřadím knihu mezi mé oblíbené romantické knihy. Děj se nevleče a osudy hlavních postav, včetně jejich citů jsou vykresleny a popsány silně a krásně, to se nedá upřít. Námět na příběh je velmi romantický, postavený na hlubokých pocitech, velké lásce až do smrti. Každopádně knihu po druhé číst nebudu a film také vynechám.

Zuzvil
17.12.2017 3 z 5

Knizku jsem prave docetla, ano, je krasna, pribeh je nadherny a velice romanticky, ale ja asi nebudu takovy romantik, proto hodnotim tremi hvezdickami. Libi a oslovil me “system” kapitol, kdy pribeh zacina v soucasnosti, jde do minulosti a vraci se zpet do pritomnosti. Naopak me vubec neoslovil konec, nebudu to vice komentovat, abych nespoilerovala, ale konec za me ne-e. Podivam se urcite jeste na film. Vsem romantickym dusim knihu ale vrele doporucuji!

DéňaPéňa
14.11.2017 3 z 5

Knihu Milý Johne od Sparkse jsem přečetla jedním dechem, ale Zápisníkem jedné lásky jsem se musela přímo prokousávat. Možná to bylo i tím, že jsem nejdříve viděla film, což byla asi chyba. Příběh je to ale stále krásný, dojemný a ocukrovaný.

nelly2712
12.11.2017 3 z 5

Na knizku jsem se strasne tesila, ale uprimne me trochu zklamala. Mate pocit, ze je v podstate o nicem, kdyz ji ctete, nema to vpodstate zadny dej. Nebylo to hrozne, ale cekala jsem asi vic. Na druhou stranu film se mi strasne libil, takze mozna mi jen knizka nejak osobne nesedla:)

gordon13
12.11.2017 5 z 5

Nádherný příběh té ,,pravé" lásky, která je v reálném životě většině lidí naprosto vzdálená a komu se podaří ji potkat a prožít je v podstatě velmi šťastný člověk...

Aneta6
11.11.2017 3 z 5

Sparksovy knížky jsou všechny přeslazené a na jedno brdo...průměr

nikiem
08.11.2017 5 z 5

Romantická klasika, kterou by měl znát každý - je jedno jestli si přečtete knihu či zkouknete film, vyjde to nastejno.

kikiodvi
31.10.2017 4 z 5

Jako první jsem viděla film, a proto jsem byla hodně zvědavá na jeho knižní předlohu. Nakonec jsem byla překvapená, že i na 150 stránkách se dá napsat poutavý příběh. Autor zbytečně nerozepisuje detaily a naopak se soustředí na podstatné momenty. Někdo může říct, že je to moc přeslazené. Já nevidím důvod proč by dva lidi, kterým na sobě opravdu záleží, nemohli společně dokázat nemožné (třeba i překonat zákeřnou nemoc). Ještě se k ní vrátím, až si budu potřebovat oddechnout od všech těch "krváků".

mishka1976
29.10.2017 5 z 5

Velice čtivý příběh o životní lásce. Krásně svižně napsaný, nesouhlasím s tím, že by příběh nebyl propracovaný, naopak hloubka citů byla až skoro hmatatelná. Posledních 40 stran jsem pro slzy skoro neviděla. Síla člověka a síla jeho lásky takřka přes smrtí je popsána strhujícím způsobem.

láska zfilmováno stáří Amerika léto Jižní Karolína

Nicholas Sparks
americká, 1965
2010  87%Milý Johne
2013  84%Zápisník jedné lásky
2010  88%Poslední píseň
2013  83%To nejlepší z nás
2012  85%Bezpečný přístav

Kniha Zápisník jedné lásky je v

Přečtených1 898x