Denník Bridget Jonesovej

Denník Bridget Jonesovej https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197018/bmid_dennik-bridget-jonesovej-197018.jpg 4 1468 252

Bridget Jones série

Bridget Jonesová je celkom obyčajná mladá žena, ktorá má jeden veľký problém - prekročila tridsiatku a ešte vždy je slobodná. Navyše fajči, pije ako dúha a svojimi bezočivými výrokmi vyráža každému dych. Každý deň sa úzkostlivo váži, zapisuje si prírastky na váhe, podrobne sa skúma v zrkadle a hľadá nové vrásky - jednoducho sa duševne mučí, lebo je presvedčená, že ju nikto nechce iba preto, že je tučná. Zo všetkých strán počúva dobre mienené rady. že ak si žena do tridsiatky nenájde partnera, zostane na ocot, a že slobodné ženy majú s pribúdajúcimi rokmi sklon poddávať sa zúfalstvu. Vydaté priateľky Bridget ubezpečujú, že vždy je lepšie byť osamelá ako vydatá za sexuálne neuspokojeného sukničkára. Bridgetinej matke a všetkým známym leží na srdci Bridgetina budúcnosť a dohadzujú jej Marka Darcyho. Keď sa s ním stretne na novoročnom večierku, pri pohľade na jeho krikľavý pulóver a ponožky s čmeliakmi ju prejde všetka chuť nadviazať s ním bližší vzťah. Zato sa postupne zbližuje so svojim šéfom Danielom, a nakoniec s nim skončí v posteli. Ako to všetko dopadne a či si Bridget nájde toho pravého, to sa dozviete z tohto svetového bestselleru, ktorý dosiahol veľký úspech aj vo filmovej podobe v hlavných úlohách s Renée Zellwegerovou a Hughom Grantom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Briget Jone´s Diary , 1995

padajicidvere
29.07.2012 3 z 5

Upřímně, ze začátku jsem byla celkem frustrovaná z toho kolik Bridget váží..a na jakou "ideální" váhu se snaží dostat. Snažila jsem se to vyrovnat její spotřebou cigaret:D S mnoha situacemi jsem se dokonale sžila, i když mi spíš víc připomíná jednu moji kamarádku, která je stejně PAF z každé situace:D Celkem mě i zklamalo, že v knize bylo málo scén s Markem Darcym. Beru to spíš jako takový průměr, jelikož to byl spíš monolog labilní 30leté svobodné neurotické pracující ženy. Ovšem kniha i pobavila:)

Darf...
02.07.2012 4 z 5

Miluju knihu i film...velmi povedené. Humorné a dokonale čtivé. Nejvíc jsem se smála pasážím, ve kterých jsem se sama našla. :-D

princesse
19.06.2012 5 z 5

Výborná kniha pro relax a pobavení. Čtivá a humorná. Četla jsem několikrát a nezklamal ani film, což není vždycky pravda. Doporučuji.

kivera
04.04.2012 5 z 5

Co dodat. Miluju knížku i film.

Calwen306
12.03.2012 3 z 5

Príbeh vtipný a zábavný. Hlavnú hrdinku som si okamžite obľúbila. Veľmi príjemné oddychové čítanie.

pufina
27.01.2012 4 z 5

Četla jsem až po zfilmování a musím říct, že kniha toho vystihuje o dost víc, ale svým způsobem jsou filmy mnohem lepší. Opravdu se nedivím, že se v Bridget mnoho žen vidí - mám občas podobné sklony. Helen Fielding to vystihla naprosto přesně, tomu porozumí právě jen ženy. Doufám, že neskončím ohlodaná od vlčáků..

Miru
14.11.2011 4 z 5

Jak kniha, tak její filmové zpracování se staly v podstatě kultovními pro spousty žen na celém světě. A upřímně - nedivím se. Film si pouštím každoročně a mám pocit, že i ke knížce se budu ráda vracet. Obojí pro mě představuje příjemný a vtipný holčičí relax :-)

Tcica
30.10.2011 3 z 5

Mě to připadalo nějak depresivní - dva dny jsem potom chodila po bytě a cítila jsem se pod psa.

Judy24
26.10.2011 5 z 5

Četla jsem, že důvodem proč je ta kniha tak populární, je fakt, že se v ní každá žena může najít. Ne, není mi třicet, nejsem moc tlustá, ani nemám depresi, že pořád nevím, s kým budu chodit (no dobře...to poslední možná občas trochu). A stejně jsem se v Bridget našla.

Její problémy jsou totiž všem ženám na celém světě dobře známé, je normální mít občas prostě špatnou náladu, něco neskutečně zvorat, stydět se za sebe a pak to všechno zapít. A Bridget se nad všechny tyhle drobné nezdary umí povznést a ještě tak, že jsem se tomu musela nekonečně dlouho smát. Začátek každého dne, kdy píše, kolik zhubla/vypila/přibrala/vykouřila tomu dodává ten správný rytmus a pravidelnost. Zřejmě to taky dost ulehčovalo a zpříjemňovalo čtení v novinách, když to ještě vycházelo jako sloupky na pokračování.

Helen Fielding dodala hromadě žen na světě naději, že v tom vážně nejsou samy a že i ony se mohou dočkat svého happyendu. A to i-když je jim třicet, mají zadek jako parní lokomotivu, mastné vlasy a neví, co se děje v Čečensku.
A teď mě omluvte, jdu si pustit scénu z Pýchy a Předsudku, kde leze pan Darcy s mokrou košilí z fontány.

1alena1
11.08.2011

Úžasná knížka, ve které se vidí vysoké procento dnešních žen, skoro každá se tam alespoň v nečem našla. Dobře se čte, ale nutno připomenout, že byla i vynikajícím způsobem zfilmována a hlavní představitelka báječným hereckým umem v některých detailech přivedla tento příběh k dokonalosti. Jak knihu tak film nutno doporučit širokému spektru kulturních nadšenců.

jasmína
17.07.2011 5 z 5

Nadšení veliké, dvojka kniha se mi už tak nelíbila.. a to jsem ještě nevěděla, že to zfilmují s okouzlujícím a sexy charizmatickým Hughem Grantem....

dzejnyka
30.11.-0001 3 z 5

Veľa moderných mladých žien sa v Bridget aspoň čiastočne našlo :-)