Denník Bridget Jonesovej

Denník Bridget Jonesovej https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197018/bmid_dennik-bridget-jonesovej-197018.jpg 4 1469 252

Bridget Jones série

Bridget Jonesová je celkom obyčajná mladá žena, ktorá má jeden veľký problém - prekročila tridsiatku a ešte vždy je slobodná. Navyše fajči, pije ako dúha a svojimi bezočivými výrokmi vyráža každému dych. Každý deň sa úzkostlivo váži, zapisuje si prírastky na váhe, podrobne sa skúma v zrkadle a hľadá nové vrásky - jednoducho sa duševne mučí, lebo je presvedčená, že ju nikto nechce iba preto, že je tučná. Zo všetkých strán počúva dobre mienené rady. že ak si žena do tridsiatky nenájde partnera, zostane na ocot, a že slobodné ženy majú s pribúdajúcimi rokmi sklon poddávať sa zúfalstvu. Vydaté priateľky Bridget ubezpečujú, že vždy je lepšie byť osamelá ako vydatá za sexuálne neuspokojeného sukničkára. Bridgetinej matke a všetkým známym leží na srdci Bridgetina budúcnosť a dohadzujú jej Marka Darcyho. Keď sa s ním stretne na novoročnom večierku, pri pohľade na jeho krikľavý pulóver a ponožky s čmeliakmi ju prejde všetka chuť nadviazať s ním bližší vzťah. Zato sa postupne zbližuje so svojim šéfom Danielom, a nakoniec s nim skončí v posteli. Ako to všetko dopadne a či si Bridget nájde toho pravého, to sa dozviete z tohto svetového bestselleru, ktorý dosiahol veľký úspech aj vo filmovej podobe v hlavných úlohách s Renée Zellwegerovou a Hughom Grantom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Briget Jone´s Diary , 1995

Siraelxy
09.02.2014

Film super a kniha taky. Takovà oddechovka pro třicátnice :-)

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Zkrátka Bridget - knihu jsem si přečetla po shlédnutí filmu a mile mě překvapilo, že je dosti rozdílná. Vtipné, čtivé.

wikiniki
31.10.2013 4 z 5

Dobrá kniha, takové ideální odpočinkové čtení.

Jeanie
26.09.2013 4 z 5

Film mě bavil víc, ale jako oddechové čtení to je super.

Pakuna
11.09.2013 3 z 5

Knihu jsem četla až po shlédnutí filmu a bohužel musím říct, že film byl pro mě zajímavější. Párkrát jsem se v knize musela přemlouvat, abych ve čtení pokračovala.

monz
26.07.2013 3 z 5

Čekala jsem od toho víc, ale jako oddechovka dobré.

Marčullkas
22.07.2013 2 z 5

Bohužel musím uznat, že film se mi v tomhle případě líbil daleko víc, než kniha.

Belatris
21.07.2013 odpad!

Oproti filmu zklamání. Film přinesl trend, který nějakou dobu formoval žánr romantické komedie, ale kniha na mě působí jako ryze hloupá koláž toho, jak bych rozhodně nikdy nechtěla vidět ženy. Působí to jako póza bez nadhledu. Velké zklamání.

JeKa
18.07.2013 2 z 5

Po filmu docela velké zklamání, v podstatě nechápu, jak se to v Británii mohlo stát tak velkým hitem, ale na druhou stranu musím vzdát velký hold scénáristům, že z toho vytáhli tolik!

Mikejla1308
10.07.2013

Ani nevím, jestli jsem dřív viděla film nebo četla knihu. Obojí však skvělé!

pifffka
12.06.2013 5 z 5

Většinou je kniha lepší než film. Tohle není ten případ. Ale i tak za plný počet.

Jitka.Š
18.05.2013 5 z 5

Tahle kniha odstartovala na intru před 7 lety moji čtecí "kariéru". Od té doby čtu a čtu a čtu :-)

hrubik
27.04.2013 3 z 5

Knížku jsem četla až po shlédnutí filmu, který byl pro mě jednoznačně lepší.

umbra
09.03.2013 4 z 5

Takové roztomilé čtení. Film je minimálně stejně dobrý jako kniha. Pokud bych se někdy chtěla k Bridget zase vrátit, tak rozhodně zvítězí Renée Zellweger.

aychend
04.02.2013 5 z 5

Senzační vtipná knížka (i film), právě jsem ji podruhé přečetla a opět jsem brečela smíchy u scény vaření modré polívky a marmelády. Tohle se prostě nedá číst v hromadných dopravních prostředcích. :-DDD

Ikkju
28.12.2012 4 z 5

Vlčákům se kniha také líbí... ale pšt! :o

Firstovka
05.11.2012 5 z 5

Mnohem radši mám knížky o Bridget než filmy s ní. Hlavně druhý díl knihy se mi zdá mnohem lepší než film! Tento styl jsem si zamilovala.

nelcisko
25.09.2012 4 z 5

Prvně jsem viděla film, ale pak jsem se nějak rozhodla si přečíst i knihu :) Nemohu tvrdit, že kniha je lepší než film, příjde mi to na stejno, a proto už u mně kniha tolik nezabodovala. Ale i přes to se mi líbila :)

Klarv
13.09.2012 2 z 5

Film zbožňuju, ale knížka se mi nelíbila vůbec.. Třeba to bude tím, že je mi 18 a ne 30, nekouřím, nepiju a jsem zamilovaná :D :D :P.

vavito
10.09.2012 5 z 5

Pohodové čtení pro relax, pobavení, ale i poučení. Knihu asi čtou převážně ženy, ale já bych ji doporučil ke čtení každému muži. Kniha rozkrývá nejedno tajemství složité ženské duše. U mě plný počet hvězdiček.