Denník Bridget Jonesovej

Denník Bridget Jonesovej https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/197018/bmid_dennik-bridget-jonesovej-197018.jpg 4 1469 252

Bridget Jones série

Bridget Jonesová je celkom obyčajná mladá žena, ktorá má jeden veľký problém - prekročila tridsiatku a ešte vždy je slobodná. Navyše fajči, pije ako dúha a svojimi bezočivými výrokmi vyráža každému dych. Každý deň sa úzkostlivo váži, zapisuje si prírastky na váhe, podrobne sa skúma v zrkadle a hľadá nové vrásky - jednoducho sa duševne mučí, lebo je presvedčená, že ju nikto nechce iba preto, že je tučná. Zo všetkých strán počúva dobre mienené rady. že ak si žena do tridsiatky nenájde partnera, zostane na ocot, a že slobodné ženy majú s pribúdajúcimi rokmi sklon poddávať sa zúfalstvu. Vydaté priateľky Bridget ubezpečujú, že vždy je lepšie byť osamelá ako vydatá za sexuálne neuspokojeného sukničkára. Bridgetinej matke a všetkým známym leží na srdci Bridgetina budúcnosť a dohadzujú jej Marka Darcyho. Keď sa s ním stretne na novoročnom večierku, pri pohľade na jeho krikľavý pulóver a ponožky s čmeliakmi ju prejde všetka chuť nadviazať s ním bližší vzťah. Zato sa postupne zbližuje so svojim šéfom Danielom, a nakoniec s nim skončí v posteli. Ako to všetko dopadne a či si Bridget nájde toho pravého, to sa dozviete z tohto svetového bestselleru, ktorý dosiahol veľký úspech aj vo filmovej podobe v hlavných úlohách s Renée Zellwegerovou a Hughom Grantom.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Briget Jone´s Diary , 1995

martinkaLLL
27.09.2014 1 z 5

Knížka, která mě nebavila. Nic moc vtipného v ní nebylo.

Jihorka
26.09.2014 3 z 5

Nenáročné, lehké čtení, ideální na dovolenou nebo k naladění se pro víkend s kamoškama. Film je poněkud větší taškařice a liší se i dějové. Osobně mi deníková forma moc nevyhovovala. Přišla mi zbytečná.

Tejuš
21.09.2014 4 z 5

Na knize se mi libilo,ze ackoli film jsem videla jako prvni a znam ho pomalu zpameti,lisila se od nej a dokazala me prekvapit tim,kolik jinych zajimavych zaplezek nabidla. U knihy jsem se pobavila a sled udalosti,jak je v ni popsan,se mi libil mnohem vic nez jak si s tim pohrali ve filmu.

knihamouder
16.09.2014 1 z 5

Nevím, jak se podle této celkem nudné knihy mohl natočit tak skvělý film.

Edona
13.09.2014 3 z 5

Filmová Bridget, Renée Zellweger, mě pobavila mnohem více, než knižní předloha.

Esie
10.09.2014 3 z 5

Musím říct, že jsem od toho čekala daleko víc a trochu mě kniha zklamala a pořád jsem jí srovnávala s filmem. Možná v tom byl ten problém, ale i tak to bylo zábavné a oddechové čtení.

Sakafalinka
04.09.2014 2 z 5

Upřímně... tato kniha zklamala mé očekávání. Bohužel, Renée Zellweger u mě zabodovala - film byl mnohem vtipnější. Spisovatelka také měla asi jiné představy o tom, jak vypadá tlustá žena. Mít 58 kilo, tak jsem happy :D

adorjas
02.09.2014 4 z 5

Vtipný, ženský román. Pri čítaní som sa viackrát prichytila pri tom, že sa nahlas smejem. Ak idete na dovolenku, tak túto knihu berte so sebou :)

Al.lio
02.09.2014 5 z 5

Skvělá oddechovka u které se zaručeně pobavíte. Jako plus hodnotím velkou odlišnost mezi knihou a filmem. Zkouknout zfilmovanou knihu by mi nevadilo, ale číst přepsaný film by byla nuda. Rozhodně doporučuji. :-)

Freedyn
08.08.2014 3 z 5

Mě se líbilo, že byla kniha jiná, než film. Bylo to lehké, příjemné čtení.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

Filmu se to vubec nepodobalo, ale i tak to šlo. Škoda, že nevím jestli dopadnu ve svých třiceti letech taky tak a nebo lépe. Huř se snad ani dopadnou nedá.

petrzel
03.08.2014 5 z 5

Líbilo se mi to je pravda ,že film je lépe udělaný.

zebrazoma
20.07.2014 4 z 5

Bavila som sa, Bridget je síce trochu mimo, ale sympaťáčka.

Amandaa
18.07.2014

Odpad! Deníková forma mi vůbec nevyhovovala, byla jsem zklamaná.

trynitrix
03.07.2014 4 z 5

Bridget je prostě boží knihu sem zhltla během dne a večer si musela pustit film.
Kniha dobrý ale film se mi líbí více .

MartinaF
24.06.2014 4 z 5

Vtipné, milé, sympatické. Bridget je moje krevní skupina a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Je sice trochu střelená, ale oblíbila jsem si ji.

Faustka
13.03.2014 5 z 5

"Nebudu utrácet za: strojky na těstoviny, na zmrzlinu a další kuchyňské vynálezy, které stejně nepoužívám; knihy od pisálků, které se jen impozantně vyjímají na polici; exotické spodní prádlo - nemá to smysl, když s nikým nechodím."

Deník Bridget Jonesové je zábavná a inspirující literatura. Stačilo několik stran a Bridget se stala mojí favoritkou. Taky čekám na svého Marka. Přišel. Ovšem skončil u rozvedené sousedky o patro níž. No, nic.. počkám si na takového, který těch pár schodů navíc překoná.
"Tik-tak-tik-tak."

střapatá
09.03.2014 4 z 5

Zaručený lék na deprese a blbou náladu. Tuto knihu pravidelně vytahuji o zkouškovém :)

silazwyku
07.03.2014 5 z 5

Mám jí ráda takovou, jaká je - Bridget celkově ! :-)

Moňa69
13.02.2014 4 z 5

No, britové jsou prostě trochu jiní:) Já Bridget ráda, i když je to nenapravitelná trubka a trochu alpa:)