Bridget Jonesová – S rozumem v koncích

Bridget Jonesová – S rozumem v koncích https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/7817/bmid_bridget-jones-bridget-jonesova-s-ro-6k2-7817.jpg 4 728 88

Bridget Jones série

Druhá kniha s ženskou hrdinkou Bridget má stejně jako kniha první – Deník Bridget Jonesové (česky AURORA 1998 a 2001), všechny předpoklady, aby zaujala a pobavila nejen čtenářky, ale všechny čtenáře, kteří mají rádi inteligentní humor. S hlavní hrdinkou Bridget se setkáváme v době, kdy se jí splnil sen – získala perspektivního partnera. Po měsíční známosti s Markem Darcym však zjišťuje, že není všechno zlato, co se třpytí. Trnitá cesta k získání duševní rovnováhy zralé třicátnice je opět popsaná s vtipem, sebeironií a šarmem moderní, inteligentní a chytré ženy.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Aurora (Praha)

Bridget Jones: The Edge of Reason , 1999

Lenka.Vílka
14.11.2014 5 z 5

Druhý díl mě bavil ještě víc než první...už se těším na třetí :)

MartinaF
29.09.2014 4 z 5

Nevím, jak ostatním, ale v tomto dílu měla Bridget více trapnějších situací. :-) Taky mě bylo líto, jaké má milostné problémy s Markem a přála jsem jí, aby všechno dobře dopadlo :-)

Druhý díl mi přišel vtipnější než ten první, dobře se četl a já už jsem zvědavá na ten poslední díl.

knihamouder
16.09.2014 2 z 5

Druhý díl ve filmovém zpracování byl slabší než ten první, ale i tak mohu tvrdit, že se mi líbil. To však nemohu říci o knize, bohužel za mě jedno velké NE.

adorjas
02.09.2014 2 z 5

Nuž, áno- klasický prípad druhého dielu. Nesmiala som sa...

Faustka
18.08.2014 5 z 5

Bridget je svá a to mě baví.

.... 21.30 Mmm. To víno je skvělý. Udělám si malou oslavu. Myslím na všechny hodné lidi, kteřisemi letos připletli doživota, i na ty, co mi ublíšili. Necítím nic než lásku a odpuštění. Cítit zášč je jednoduchý jak faska.

21.45 Asi teďka napišu ty přání. Udjelam si sesnam.

23.20 Hotovo. Du to hodit.

23.30 Spátkydoma. Podjelany stromisko. Uš tomam. Du pronušky.

Půlnoc. Jo. Je to lepči. Uf. Chce semispat. Jejda. Svalila jsem se na zem.

Capinka
12.08.2014 1 z 5

Strašný, nudný, otravný a divný. Bohužel se mi tato kniha dostala do ruky jako první z řady a kvůli tomu, jak mě tohle vůbec nebavilo, tak se už nikdy neodhodlám k tomu, abych si přečetla jedničku. Vůbec nechápu, jak někdo mohl vymyslet postavu tak blbou s tak blbými přáteli a s ještě blbějším příběhem. Zasmála jsem se maximálně v poslední kapitole.
Nedalo mi to a musela jsem se potom podívat na ty filmy, jestli je v nich hlavní hrdinka taky tak pitomá. A kupodivu se mi film líbil mnohem více než kniha. Ten příběh tam je sice z 80% změněný, ale rozhodně byl zajímavější než neustálé odstavce o nesmyslech, o setkáních s Rebeccou a o tom, proč náhle reportéři ztratili zájem o její kauzu ohledně vězení...
1 hvězdu jsem dala jenom za to, že jsem se u toho udržela až do konce... a snad bez psychické újmy na zdraví jsem šťastně knihu zaklapla s tím, že jí v nejbližší době budu někam zdarma věnovat.

petrzel
08.08.2014 5 z 5

Super,super,super.

1v8na
07.08.2014 5 z 5

po přečtení této knihy si v některých věcech začínám připadat už jako Bridget, ale jinak je to super kniha

trynitrix
08.07.2014 3 z 5

Nevím asi jsem měla jinou představu o pokračování i když sem tam bylo něco vtipné to je tak vše Film se mi líbil více hlavně bych řekla že toho moc společného ani nemají.

Siraelxy
09.02.2014

Kniha je o něco málo lepší než byl, a jelikož film byl total průser, sami si odvoďte zač stojí kniha.

střapatá
01.02.2014 2 z 5

Z vtipně naivní Bridget z prvního dílu se stala blbka. Zápletky jsou navíc tak neuvěřitelné, že vás to začne v polovině knihy štvát. Dočetla jsem pouze s velkým úsilím..

Ikkju
21.01.2014 4 z 5

Schroupal jsem druhý díl deníku hned v závěsu za prvním, jaképak s tím štáchy... Počet vykouřených cigaret za tu dobu: 29, počet nových známostí: 0

Daffodila
24.11.2013 4 z 5

Stejně pohodové a vtipné čtení, jako první Bridgetka.

Jeanie
26.09.2013 4 z 5

Dobrá oddychovka, ale film mě bavil víc.

Belatris
21.07.2013 odpad!

Skoro se mi nepodařilo tuhle knihu dočíst. Jestli mi první díl připadal špatný, pak pokračování se propadlo ještě níž. Jestli o tyto dvě knihy bude stát nějaký antikvariát, mile ráda se jich zbavím.

JeKa
18.07.2013 1 z 5

Docela nuda, abych pravdu řekla...myslím, že jsem se dobře pobavila jen u scény rozhovoru Bridget s Colinem Firthem, kdy se neustále znovu a znovu vrací k proslulé mokré košili...jinak bych celkem ten čas, co jsem nad tím strávila, chtěla vrátit...

hrubik
27.04.2013 3 z 5

Knížku jsem četla až po shlédnutí filmu, který byl pro mě jednoznačně lepší.

MARSgirl
01.03.2013 4 z 5

Tento druh literatury nemám v oblibě a proto ho nečtu. Bridget mě ale docela dost nadchla, v mnoha pasážích jsem se tak smála, až mě to překvapovalo. Plus nákres vzhledu postav z filmů o Bridget: Vzniká oddechová literatura pro toho, kdo moc čte Euripida.

kika 13
27.12.2012 3 z 5

Pohodové čtení a k pousmání příběhy.

princesse
19.06.2012 5 z 5

Opět zábavná, lehká a čtivá kniha pro volné chvíle, relax a pohodu. Zábavné a vtipné čtení. Doporučuji.

láska pro ženy zfilmováno Velká Británie

Helen Fielding