Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

Sonula25
07.02.2015 4 z 5

Příjemné a vtipné čtení ;-) Knihu určitě doporučuji!

ujunka
04.02.2015 3 z 5

Bridget je zkrátka Bridget :-)
Začátek mě šokoval ... smutný .... poté asi třetina knihy nuda, zdlouhavá .... ale pak už mě to chytlo. Úsměvné pasáže jak je u Bridget zvykem. Dost mě pobavila situace, když četli synatorův sloh na téma "Podivnost" a nadpis práce Maminka :-D Jediné co mi celkem vadilo, bylo to šišlání pětileté Mabel.
Jinak se mi kniha libila a konec jsem dočítala s připitomělým a spokojeným úsměvem na rtech :-) Fakt jsem jí to přála :-)

monika675
04.02.2015 4 z 5

Moje obavy z padesátileté Bridget se rozplynuly, jak jsem knihu začala číst. Je to pořád stejná tragédka s anglickým humorem :)

Acinore
01.02.2015 4 z 5

Ta ženská je magor...ale milym způsobem :-) bavila jsem se, nějaký pasáže byly zdlouhavý a asi i úplně zbytečný, ale jako oddechový čtení paráda :-) doporučuju

anoti
24.01.2015 4 z 5

První část mě celkem zklamala.Jednak jsem byla zaskočená s jakou tragédií děj začíná a pak i trochu nudí.Ale potom jsem se nechala unášet na vlnách očekávání s notnou dávkou empatie s hlavní hrdinkou.Byla jsem okouzlena a na konec i dojatá.Kniha ve mě vyvolala spoustu emocí.Až na ten začátek byla úžasná.

Kristel
23.01.2015 4 z 5

Bridget je pro mě prostě srdcovka, nedám na ní dopustit. Miluju její humor i její "úchylku" ve věčném hlídání si váhy. Musím říct, že nejvíc mě na celé knize bavily pasáže s jejími ratolestmi (Billy a Mabel), to jsem se opravdu ze srdce bavila. V některých chvílích mi bylo zase smutno... Prostě přesně tak, jak to v knize má být. :) Jedinou výtku bych měla ke konci, který mi přišel už víceméně uspěchaný a autorka to mohla trochu více rozvést.

Marceles
18.01.2015 4 z 5

Pro ženské ve věku 40 + fajn oddechovka, ve které je přes veškerý humor ukryta taky spousta smutku. Ten šťástný konec jsem jí moc přála.
"Četla" jsem jako audioknihu - podání od Martiny Hudečkové bylo moc příjemné a věrohodné.

silazwyku
16.01.2015 5 z 5

Já mám prostě Bridget ráda od prvního dílu!!! Kniha je opět humorná, skvěle se čte, nejde přestat!

tanika
16.01.2015 2 z 5

Na knížku jsem byla zvědavá, zvlášt po rozporuplných reakcích ostatních. Přiznám se,že pokud by nešlo o pokračování příběhu a knížka by byla od neznámé autorky odložila bych ji nedočtěnou. Takto mě jistá nostalgie svým způsobem "donutila" knížku dočíst. Nelíbily se příliš zdlouhavé pasáže tweetování, smskování, nechutnosti ohledně zvracení, prdění, i Bridget se chovala jako by zamrzla někde kolem třicítky.... Konec je tak trochu předvídatelný, nicméně právě v závěru se mi knížka začala líbit a k Bridget jsem pocítila i jisté sympatie:-)

ivzu77
10.01.2015 4 z 5

Bridget ve " středním věku " mi byla sympatická. Čtení bylo rychlé, vtipné a bavilo mne to. Těším se na filmové zpracování. Oddechovka pro pobavení.

ttinecka
10.01.2015 4 z 5

Je to stále stejně "prdlá" Bridget, i když kapánek starší :-). I přes všechny ty zvratky a prdy a já nevím co, se mi to líbilo. Bridget je stále stejně šílená, ovšem právě to, v jaké je situaci, tomu dodává jakous takous hloubku. Myslím, že kdo četl předchozí díly, ustojí i tento :-)

jirina8439
07.01.2015 1 z 5

Tak jak jsem si přečetla ostatní komentáře,nejsem sama,kdo to asi nedočte :( těšila jsem se,ale přijde mi to jako ztráta času.Navíc po severských detektivkách je tohle opravdu blbost :D

Corell
06.01.2015 2 z 5

Za mě veliké zklamání ...!
Přesně jako ostatním mi absolutně chybí smysluplný děj, snažila jsem se brát styl psaní s rezervou, ale v polovině jsem to vzdala, protože by šlo o ztrátu času. Velká škoda, na Bridget jsem se opravdu těšila.

bookgover
05.01.2015 4 z 5

Příjemné, místy smutné, melancholické, uslintané, uprděné i láskou šílené zakončení příběhu o Bridget. Dočkali jsme se a doufám, že se dočkáme i filmového zpracování (snad nebudou muset tvůrci použít digitální Bridget, když se nám Renée tak omladila). Kniha mě pobavila a to je hlavní!

pocketka
03.01.2015 1 z 5

Tolik zbytečně popsaných stránek. Filmy Bridget mám ráda, proto jsem se na knihu i těšila. Nelíbil se mi styl psaní, nelíbil se mi příběh, bylo v ní jen samé smskování, tweetování...působí to, jako by prostě jen autorka zapomněla, že mezi "dvojkou a trojkou" už přecijen uběhlo pár let... Přečetla jsem víc jak polovinu knihy, pořád jsem doufala, že se teda konečně něco bude dít. Samozřejmě zbytečně, knihu jsem nedočetla, jen jsem zbytek rychle proletěla očima. Opravdová ztráta času. Jednu hvězdičku dávám jen z čisté nostalgie.

hatuli
03.01.2015 3 z 5

Za začátku jsem se nudila.Někdy mi to přišlo přehnané"pšoukaní,zvratky,nebo "podívala se do očí "zjistila že ho miluje "A přišla mi občas jako parodie na Bridget Jones a bez Marka :-(.Potom jsem si ji užívala jako oddechovku :-)

elle.r
03.01.2015 4 z 5

Bridget je stále stejně skvělá... koho jsem si ale zamilovala, je malá Mabel

Esie
03.01.2015 4 z 5

Na pokračování Bridget jsem se neskutečně těšila, ale trochu jsem se bála, aby to nebylo jen další nastavování příběhu. Nečetla jsem ani anotaci, takže pro mě bylo neskutečným překvapením, že Mark, ten sladký oddaný Mark je mrtvý. Bridget zůstala sama a ještě k tomu se dvěma malými dětmi a neustále celou knihu mi akorát dokazovala, jaká je nemožná matka.Bridget se mi nezdála ani dospělejší a ani rozumnější. Vztah se zajíčkem mi přišel trochu nechutný. Ne kvůli věkovému rozdílu, ale kvůli té samé zaprděnosti a zvracení. Tohle autorka mohla vynechat. Bridgetin věk mě strašil na každém stránce a upřímně nedokázala jsem si jí představit. Prostě pořád jsem viděla třicítku, akorát děti volají ,, Mamince je padesát jedna"
Kniha je prostě fajn oddechovka, i když je zde pár slabších momentů. Ze začátku jsem byla trochu zklamaná, ale nakonec mě Bridget zase dostala.

alzbeta4963
27.12.2014 4 z 5

Oproti prvním dílům, kdy Bridget bojuje se singlovstvím a hrůzou, že zůstane sama, je tento díl o dost smutnější v tom, že tentokrát Bridget bojuje s velmi bolestivou ztrátou. Knížka je místy velmi vtipná a velmi smutná. Ale opět mě pohltila a přečetla jsem ji za dva dny.

Firstovka
26.12.2014 5 z 5

Přestože mi byla Bridget vždy blízká svým přístupem k životu a průsery do kterých se dostávala, nic moc jsem od třetího pokračování nečekala, ale o to víc jsem byla příjemně překvapená tématem, které rozehrála autorka. Její praní se s životem, který jí osud nadělil a péčí o dvě děti, které jsou školou (nebo jedno školkou) povinné bylo skvělé a myslím, že jí přineslo zase nové problémy, které Bridget musela zvládnout. A nadhled, který má není až tak samozřejmý a ne vždy se jí daří ho mít, a o to víc mi přijde příběh věrohodnější, protože i pohodář může mít někdy hodně blbé období. Nevím, proč se ostatním kniha nelíbila, ale tipuju, že se nachází v jiné životní situaci/věku než Bridget, nemají děti, nebo ne prvňáčky nebo co já vím co.

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958