Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

kikies
23.12.2014 4 z 5

Je vážně super, že má Bridget pokračování, jen si říkám, že ten skok je možná až moc velký. Ano, je to pořád Bridget, stejně poblázněná, stejně zmatená, stejně splašená, jen o dvacet let starší a se dvěma dětmi (do deseti let) na krku... je to zábavné, ale ne tak k popukání jako předchozí díly, z Bridget je prostě dáma v letech, a to je možná ten hlavní a asi jediný problém, který s ní mám, po celou dobu čtení se mi k hrdince nepodařila přiřadit tvář... těžko říct, jestli je to tím, jak moc mám Bridget spjatou s její hereckou představitelkou, ovšem padesátiletou Bridget si opravdu neumím představit (a stejně tak stárnoucího Daniela :D ).

anetaV
22.12.2014 2 z 5

Na knihu jsem se těšila a hodně mě zklamala. Do poloviny jsem trpělivě čekala na děj a pak jsem to vzdala.

cie
15.12.2014 1 z 5

Strašná kniha, žádný děj, jen samé tweetování a smskování...zajímalo by mě, jak podle téhle knihy natočili film!?

vikaa
10.12.2014 4 z 5

Bridget je pořád Bridget a za těch patnáct let se rozhodně moc nezměnila, Naštěstí:-) Jenom ten konec jsem předvídala od začátku. Ale pěkně jsem si početla a žádné zklamání se nekonalo.

Nikolieta
08.12.2014 4 z 5

Spousta lidí je zklamaná. Proč? Ten příběh byl skvělý, Helen píše stylem sobě vlastním. Může být zklamaný ten, kdo čeká Bridget jako před před 15 lety. Jenže Helen F., Bridget i všichni ostatní se vyvíjí, mění a tím se mění i příběh. Nejsem zklamaná ani trochu. Knížka byla vtipná, zajímavá... super :-)

Lenka.Vílka
08.12.2014 4 z 5

Kdyz jsem se poprve setkala k knizni Bridget delilo nas neco pres deset let a kniha me dostala...autorka po letech napsala pokracovani...s hlavni hrdinkou nas deli pres dvacet let, ale i tak jsem byla nadsena! To same v blederuzove? Rozhodne, protoze problemu, prusvihu, trapasu s pribyvajicim vekem neubyva...autorka pise stale stejne lehce a vtipne a ja se tesila na kazdou dalsi stranku...proste neprislo zklamani...naopak jsem pochopila, ze followri jsou duleziti...ze bych si tu blbost taky poridila? :D

elliefant
23.11.2014 4 z 5

4* dávám z čisté nostalgie. Pokud jste byli fanoušci předchozích knih, nedá vám a stejně si ji přečtete. Já doporučuji do toho jít bez přehnaných očekávání a brát to jako poslední schůzku s milou známou. Pobaví, rozněžní, bude vám líto, do čeho se dostala a budete jí fandit. Prostě příjemná oddychovka.

zuzana4291
28.10.2014 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala, přečetla jsem jí jedním dechem. Bridget je pořád stejná zmatkářka jako vždy. Do většiny problémů se dostává svým osobitým způsobem, jak jsem zvyklá z předchozích dílů. Už se těším na filmové zpracování.

LuciLux
26.10.2014 2 z 5

Od třetího dílu jsem rozhodně nečekala bůhvíjakou kvalitu, leč těch několik málo momentů, které mě upřímně rozesmály, nevyváží celkové rozčarování nad tím, že autorka, místo aby popustila uzdu fantazie nad manželským životem Bridget, tak se vrátila ke stále opakovanému konceptu svobodné ženské, o to méně věrohodnějšímu, pokud má čtenář stále na paměti její aktuální věk.

sabanka
25.10.2014 odpad!

Filmy jsou trapné,ale knížka ? Katastrofa :OO Pardon ,ale to i já bych napsala něco lepšího než tenhle s prominutím švár :D

sabanka
25.10.2014 odpad!

jana3866
17.10.2014

Hruza a des. Jak me prvni dil bavil, druhy dil rozciloval, tak treti dil me vylozene se*e. Po tolika letech se autorka nezmohla na nic lepsiho? Na kazde strance zminka o "psoukani" nebo zvraceni. Neda se to cist. Zariti Bridgetomilove to mozna vezmou na milost, ale ja fakt ne. Kdo byl spokojen s koncem druheho dilu, at u toho zustane. Nekazte si chut. Takovou knizku by pres vikend napsal skoro kazdy:(

Mikik
15.10.2014 2 z 5

Asi se posune věková hranice čtenářů. Bridget ve 30 mi byla blízká, rozesmála mě, řešila stejné problémy jako já, i když jsem byla o nějaký ten rok mladší. Teď v padesáti je pro mě už dost vzdálená, a i když je to stále ta nejistá Bridget, kterou máme rádi takovou jaká je. Ale přiznejme si to, místy pokus o humor působí spíš trapně a Bridget bez Marka není to, co to bývalo. A nezachrání to ani Daniel jako kmotr dětí. Takže pro mě bohužel trochu zklamání.

LadyCotton
14.10.2014 4 z 5

Bridget je 50, má 2 děti a je vdova... Nemůžu říct, že by to byla špatná kniha (co taky čekat od třetího pokračování). Nicméně autorka velmi často zapomínala, že Bridget je už 50 let a nikoliv 30... Objevovali se pasáže, které byly "trapné" i na Bridget... Ty 4 hvězdičky dávám za nostalgii...
A pozor! V e-knize je velké množství překlepů !!

MagdaS
14.10.2014 4 z 5

Pořád stejná Bridget. Mark tam opravdu chybí, ale kniha se mi líbila. Už se těším na filmové zpracování, a to opravdu můžu říct o minimu knih. Musím dodat, že už při čtení některých pasáží jsem měla pocit, že sleduju film :).

Ivuska.09
09.10.2014

Nenáročná knížka vhodná k odreagování. Při čtení dalšího příběhu Bridget opravdu zažijete řadu nekončících emocí. Na jednu stranu je Bridget pořád stejná, na druhou stranu je v knize znatelný posun její osobnosti. Určitě stojí za přečtení, i když je jasné, že nejde o žádné intelektuální čtení - při snaze o odreagování určitě po téhle knížce ještě sáhnu.

Arianne
30.09.2014 5 z 5

Bridget je pořád Bridget. Je sice starší, zodpovědnější a méně potrhlá, ale ze stránek pořád dýchá mladiství nadhled a životní optimismus. Kniha je neskutečně živá, chvílemi veselá, chvílemi smutná a plná obyčejných životních situací. Je třeba číst a číst, jen aby člověk zjistil, zda bude osamělá matka dvou malých capartů zase šťastná.

Neri
30.09.2014 3 z 5

Pořád to byla ta dřívější Bridget Jones - chaotická, vtipná, neurotická, ale.........děj knihy se mi zdál dost těžkopádný, chyběla mu původní lehkost, některé momenty už se mi zdály dost násilně zakomponované a místy na hranici trapnosti. A také, Bridget Jones bez Marka Darcyho - to nemohlo fungovat.. Přesto jako odpočinkové a úsměvné čtení to zase tak hrozné nebylo a z věrnosti ke starým knižním přátelům si určitě 3* zaslouží.

Ninusatko
18.09.2014 3 z 5

Príjemná oddychovka, Bridget Jones mi vždy zdvihne náladu a dobre sa zabavím na jej príhodách, ani v tomto pokračovaní tomu nebolo inak :)

Asenath
04.08.2014 3 z 5

Nic moc, čekala jsem víc.

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958