Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

Liana
28.10.2015 1 z 5

Počúvala som to ako audioknihu, ale žiaľ nebola som schopná to dopočúvať. Jednoducho otrasné. Hlavná hrdinka sa absolútne nechovala adekvátne svojmu veku a tomu, čo mala za sebou, prišlo mi to detinské a trápne.

Paja.12
08.10.2015 2 z 5

Třetí díl Bridget Jonesové je zdárným příkladem toho, že snažit se mermomocí napsat pokračování po několika letech nemusí být vždy ten nejlepší nápad. Zvlášť pokud z roztomilé, zábavné hlavní hrdinky uděláte ze dne na den starou, vystresovanou vdovu se dvěma ratolestmi na krku. Abych řekla pravdu, se starou dobrou Bridget Jonesovou tato kniha nemá mnoho společného, snad jen kromě názvu a milostné dějové linky, která velmi nápadně připomíná první díl. Všechny vtipné momenty nevyznívají v konečném důsledku tak vtipně, jak by měly, vzhledem k celkovému kontextu, a na mnoha místech se přistihnete, že je vám Bridget spíš líto, než abyste se jí a jejím trapasům smáli. Celý příběh je totiž prosycen (ač to jistě nebylo záměrem) poněkud depresivní atmosférou, vzhledem k tomu, že půlka postav už nežije a další půlka se vyrovnává s faktem, že už jim moc času také nezbývá... No a o předvídatelném a přeslazeném konci lepší nehovořit… Nemůžu se zbavit dojmu, že tento díl byl naprosto zbytečný a autorka by udělala lépe, kdyby nechala Jonesovou s dokonalým Darcym na pokoji žít jejich šťastným životem a vymyslela raději zbrusu nový příběh o nové Bridget.

1v8na
07.10.2015 5 z 5

Příběh se mi líbil. Byl komický, úžasný. Naprosto mě odrovnal. Když jsem jezdila šalinou nebo jiným MHDčkem, měla jsem co dělat, abych se nezačala smát nahlas. Bridget opět nezklamala. Škoda, že už tam nebyl Mark, to mě docela mrzí. Nicméně by mě zajímalo jestli i tento díl bude zfilmovaný.

Jity-Lovies
19.09.2015

Chvilkama mě kniha nebavila, ale pak jsem se začetla a a čtení si opravdu užila :)

Lily28
05.09.2015 2 z 5

Myslím, že každému, kto vie o čom boli predošlé dve knihy bolo od prvej kapitoly jasné, ako skončí táto. Trošku ma sklamalo, že autorka siahla po takomto, opakujúcom sa motíve, viac by som ocenila opis manželských a rodičovských starostí, ktoré prežívali s Markom, samozrejme, okorenené nejakým flirtom.

sBety
01.09.2015 5 z 5

Tohle léto jsem přečetla všechny Bridget a bylo to skvělé. Nejtlustší díl jsem stihla za nejkratší dobu. Boží počtení, výborný humor namíchaný se smutkem, dětmi, twitterem, kolouškem a vším tím co dělá Bridget tak šílenou a zábavnou. Pro mě to rozhodně zklamání nebylo a čekám další díl z domova důchodců, kjucinál!:-)

jarka2222
28.08.2015 2 z 5

Velké zklamání. Knížku jsem dočetla jen proto, že jsem se na ní tolik těšila. Už se k ní určitě vracet nebudu.

Aaliyan
24.08.2015 2 z 5

Tahle knížka mě neskutečně zklamala. Vlastně jsem se u ní nenasmála ani z polovina tak, jako u těch předchozích. Přijde mi, že celé to je o jiné Bridget. Změnilo se prostě to, co podle mě, mělo zůstat stejné. Knihu jsem dočetla spíš "z povinnosti" a už se k ní nehodlám vrátit.

Carmichael
20.08.2015 3 z 5

Knihu jsem dostala k Vanocum. Nedokazala jsem se do ni radne zakousnout, tudiz lezi stale rozectena v policce. Je to porad nase blazniva Bridget, bohuzel to uz neni ono. Kazdopadne mi zustal skvely pocit z prvnich dvou dilu a doufam, ze se mi jednou podari docist i tento:)

Madlenkačte
20.08.2015 4 z 5

Bridget je skvělá, jako vždy, akorát v některých chvilkách to už trošku "hraničilo" :) Fieldingová mě pěkně namíchla, že nechala umřít Marka Darcyho, to si dovolila dost!! Má to být komediální knížka, ale já jsem u ní 3x brečela, pokaždé při zmínce, že Mark umřel a nechal Bridget samotnou s miminkem a malým synkem nebo jak na něj Bridget stále vzpomíná, to bylo moc smutné :(

konformita
23.07.2015 5 z 5

Na mě to taky působilo zpočátku trapně, jako ona jsem se snad ani nikdy nechovala a když tak někdy před dvacítkou. Navíc pořídit si dítě v 47 letech je tak trochu Basikovský úlet. V polovině se to začalo lámat a ke konci jsem byla nadšená. Dávám plný počet.

Petaxis
19.07.2015 3 z 5

Bridget Darcy, padesátiletá matka, která je stále tak nezodpovědná a neschopná jako ta třicetiletá Bridget Jones. Problém je v tom, Bridget, že v padesáti už to nepůsobí tak roztomile. O její děti se stará její chůva víc, než ona a jediný čeho má Bridget v padesáti! plnou hlavu, jsou chlapi. Protože koho by zajímala kariéra nebo rodina, že? Když je vám padesát tak je přece nejdůležitější si pořádně zašukat! Mám z toho takovej pocit, že Helen Fielding nutně potřebovala další prachy a tak napsala pokračování. A jelikož jediný důvod, proč jsme četli Bridget, je to, že je tak strašně naivní a neobratná a neschopná a nezodpovědná, bylo Helen jasné, že taková Bridget musí být i teď, o dvacet let starší. A aby tohle všechno mohla dělat, tak nějak tak nemůže být vdaná. A kdo by se rozvedl s Markem, nejlepším chlapem na světě, že? Takže jedinej způsob, jak to napsat, je zbavit se Marka. Damn you Helen! Mark Darcy nemůže bejt mrtvej, Mark Darcy má být kurva nesmrtelnej! Nelíbí se mi, jak Bridget dopadla a tak budu raději předstírat, že jsem knihu vůbec nečetla a že vlastně vůbec neexistuje. Pro mě Bridget žije ve šťastným manželství s Markem Darcym, panem božským, rozplývají se nad svýma dětma (když už je teda museli mít) pod vánočním stromečkem a tím to končí, čau.

střapatá
15.07.2015 2 z 5

První díl miluju, druhý díl jsem dočetla jen stěží a třetí stojí na pomezí. Chování Bridget už není tak iritující jako ve dvojce, ale "zápletka" je docela o ničem. Možná kdyby mi bylo padesát a vychovávala sama dvě děcka, tak bych byla z knihy odvázaná, ale to (bohudík?) nejsem. Nicméně když přimhouřím oči, tak jako oddychovka dobrý.

KACABAK
05.07.2015

Kniha mě pobavila. Bláznivá Bridget se snaží sama vychovávat 2 děti. Kniha je poutavě nabitá popisem každodenních situací s dětmi, které zná každá máma, ale Bridget se často vymknou z rukou:) Když vylezla na strom zachránit svého syna a u toho jí jako a potvoru vylezlo spodní prádlo z riflí a k tomu ji viděl ten příšerný morous ze školy a.... Dlouhé zápisky v deníku jsem občas ale přeskakovala. Nehledejte v knize žádná moudra, ale jistě Vás pobaví.

VeronikaZ
04.07.2015 5 z 5

Lepší než předchozí díly, i když je od začátku jasné, jak to skončí.

Hella
26.06.2015 4 z 5

Moc se mi to líbilo. Moc. Prostě pořád stejná "stará, dobrá" Bridget. Vtipné, milé, vcelku realistické, nepřeslazené. Za mě zkrátka vážně dobrý.

viva71
24.06.2015 2 z 5

Prostě přečtená. První dvě knížky jsem nečetla, ale filmy se mi líbily. Takže si počkám na film a uvidím.

Jaruce
13.06.2015 4 z 5

Hezká a humorná kniha která nezklamala tak jako nezklame nikdy Bridget.

Jenny3
12.06.2015 3 z 5

Po obou super filmech jsem se tak těšila na pokračování, že jsem se rozhodla třetí díl přečíst.....no nebyl to zrovna dobrý nápad....Mark po smrti a Bridget je snad ještě víc roztěkaná. Její stále přirovnávání všeho ke všemu mě po nějaké době začalo nudit, docela byl problém se knihou prokousat. Konec ale nedopadl tak špatně, aspoň vím, jak to s Brigdet skončí, což byl důvod četby, takže to účel splnilo. Jinak neurazilo, nenadchlo.

renata5823
11.06.2015

"četla" audio knížku ...konec sem celkem předpovídala ...jen mě teda zamrzelo že ten Mark umřel :-(

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958