Bridget Jonesová: Láskou šílená

Bridget Jonesová: Láskou šílená https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208314/bmid_bridget-jonesova-laskou-silena-Pqc-208314.jpg 3 716 183

Bridget Jones série

Bridget Jonesová se vrací po téměř šestnácti letech na scénu. Leccos se bezpochyby změnilo, ale hodně toho zůstalo při starém. Pravda, Bridget zestárla, sama vychovává dvě děti, ale na jejím přístupu k životu se nezměnilo zhola nic. Někde pod povrchem té současné dospělé Bridget je pořád ta rozpustilá třicítka, co se po hlavě vrhá do nových dobrodružství, věří v lásku až za hrob, je magnetem na trapasy a neustále řeší svou váhu. A i když do jejího seznamu předsevzetí přibyly nové výzvy („Přestanu před dětmi varovně počítat „Raz… dva…“, aniž jsem rozhodnutá, co vlastně udělám, až řeknu „tři“…“) a některé zůstaly stejné („Nebudu jíst víc než tři Big Macy nebo panini se sýrem a šunkou ze Starbucks týdně…“), je jasné, že Bridget, kterou milují miliony čtenářů po celém světě, je zpátky v plné polní. Bridget je zpět a je prostě skvělá! Budete se smát, budete plakat a hlavně – budete ji milovat!... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR) , XYZ (ČR)

Bridget Jones: Mad About the Boy , 2013

Alisce
09.06.2015 3 z 5

První dva díly jsem nečetla, viděla jsem jen filmy, které mi přišly super. Ze začátku jsem byla z knihy trochu v rozpacích, ale po chvilce se to rozjelo. Konec moc přeslazený, ale jednou za čas. ) Vidím to tak na 3,5 hvězdičky. :-)

Pet007
07.06.2015 3 z 5

Začátek nic moc, málem jsem knihu odložila, ale pak už to bylo dobré. Bridget se zase našla, je jí o pár let víc, je zase skoro sama, ale humor úplně neztratila. Konec dobrý, všechno dobré.

krtica
22.05.2015

Těšila jsem se, ale nakonec nedočetla.

Tinoušek
17.05.2015 2 z 5

Obrovské zklamání... Těšila jsem se na další skvělou Bridget - oba minulé díly byly skvělé, tento mě ale naprosto zklamal... :-( Zdlouhavé, přitažené za vlasy, nudné, za celou knihu možná dvě tři vtipné situace a hlášky.

michimuller
11.05.2015 3 z 5

Moje první knížka s B. J. není to prostě můj preferovaný žánr, ale zkusila jsem ji v audioverzi jako oddechovku na cesty do práce. Hodně dobře načtená paní Martinou Hudečkovou, tady odvedli kus poctivé práce a knížku to určitě zvedlo o level výš. Nepřeháním - zážitek! Hodnocení knížky z mé strany by stačilo vyjádřit jedním slovem prostě praštěná, ovšem kdo nic neočekává, nemůže být zklamán. Já se u tohodle bláznivého románku bavila a jen doufám, že ve věku B. J. budu mít jiné starosti a preference :o) doporučuji audioverzi.

romana3802
10.05.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, Bridget je pořád stejně praštěná :) akorát autorce nikdy neodpustím,že mi usmrtila Marka :/ jsem zklamaná!!! protože bez něho to není ono ..

Rup
04.05.2015 3 z 5

Zde se opět potvrzuje známá věc, že láska a sociální sítě, a to nezávisle na sobě, dělají i z docela obyčejných lidí blábolící idioty. Až na to, že si autorka plete lásku a sexuální nadrženost, chcete-li chtíč, je kniha čtivá a v mnoha ohledech jistě pravdivá. Troufám si doporučit.

carolinesbook
03.05.2015 3 z 5

Ocekavala jsem oddechovku a taky se tak stalo. Bylo to vtipne, pohodove cteni. Presne takova kniha kdyz prijdete po celodennim shonu z prace a chcete vypnout. Ale souhlasim se vsemi, chybel tam Mark, sceny s mladickem to nezachranily:-)

cameronova
21.04.2015 3 z 5

Nejvíce oceňuji, že počet narážek na 50 odstínů se vešel na počet prstů jedné ruky, ačkoliv to autorku muselo stát velké úsilí.

greetchen
13.04.2015 3 z 5

Bridget Jonesovou znám pouze filmovou, první dvě knihy jsem nečetla. Řekla jsem si ale, že to snad vadit nebude... a nevadilo. Kniha je příjemná, takové milé, humorné, ale poněkud naivní čtení. Humor povětšinou funguje, i když někdy sklouzává do trapnosti. Ale autorka umí výborně popsat vše - Bridgetina nového milého, malé raubíře, outfit i každodenní patálie - natolik dobře, že vás příběh vtáhne a odpustíte mu i nejedno malé škobrtnutí. Jako oddechové čtení dobrá volba, lehounce nadprůměrná.

Ditules
10.04.2015 2 z 5

Ten humor tam pořád je, ale strašně mi chybí jedna postava... :(

petrra
22.03.2015 2 z 5

nedočetla jsem to. Třicetiletá potrhlá Bridget byla vtipná, ale teď už to jaksi nefungovalo a navíc bez Marca to bylo úplně divné.

zuzepka
05.03.2015 5 z 5

Bridget miluju,nezklame a zaručeně pobaví.Hlavně ať z toho není film,protože si neumím představit kdo by hrál tak dokonale vykreslené děti a jejich hlášky.Pokud chcete zapomenout na špatný den a plout na vlnách smíchu tak po ní určitě sáhněte.

Faustka
03.03.2015 4 z 5

"Kdo je sexy, je sexy, kdo není, není. Ale jídlo tu bude vždycky."
... Jako kdybych se dívala do zrcadla.

misssicccka
28.02.2015 3 z 5

protoze jsem prvni dve Bridget necetla a po shlednuti filmu to uz pro me nemelo cenu, dala jsem si predsevzeti, ze treti si budu predstavovat drive nez si pustim film. Zatizena vyrazem Rene a zanetem nosohltanu jsem zalehla s Bridget do postele. Zjistila jsem, ze zas tak zatizena nejsem. Ctu Mark, vidim Colina, ctu Daniel, vidim Hugha, ale ctu Bridget a vidim...paneboze dyt ja ji ani nemam blondatou, ja mam vyzablou brunetu bez ohledu na to, kolik ma v sobe pytliku strouhaneho syra a vodky. Takze ja mam dve Jonesove a to je fajn.Ta jedna je jen moje. Jinak nic narocneho, v nemoci idealni volba. Jen snad by to nemuselo byt tak happyendove, i kdyz kdyby se probudila ze sna po peti letech, bylo by to horsi

demlice
20.02.2015 5 z 5

Bridget v tom zase pěkně lítá a abych pravdu řekla, ani se jí nedivím :-). V padesáti, sama a ještě vychovávat dvě děcka... Nooo, to chce odvahu! A taky dostatek přátel, vína a jídla. Nasmála jsem se! Pořád jsem si kladla v duchu otázku, jestli budu v padesáti taky takhle střelená, ale to asi není nikdo kromě Bridget. Ty její myšlenkové pochody o tom, že už patří do starého železa a pak pocit štěstí s mladým zajíčkem, se kterým neřeší téměř nic jiného než pšouky a zvratky. Jako bych to sdílela s ní. Ale co si budeme povídat, autorita je autorita a bývalý příslušník SAS prostě musel vyhrát ;-).... Za mě báječný!!! Legrace, spád, vtip a dokonce i ta slza ukápla :-)

Tejuš
18.02.2015 4 z 5

Bridget opet nezklamala,pri cteni jsem se bavila:-) jako vzdy dobra oddechova cetba,ackoli vyvoj udalosti a celkove dej bych pro zaverecny dil trilogie zvolila zrochu jiny:-)

Isew
16.02.2015 1 z 5

Bridget táhne na padesátku, ale chová se stále jako třicátnice. Neřeší téměř nic jiného než sebe a svůj milostný život. Do toho se jí čas od času přimotají její dvě děti. Pětiletá dcera, která šišlá a nikdo se nad tím nepozastaví, natož aby to řešil. Proč to taky řešit, když maminka má plnou hlavu svého milostného života. Stejně jako v jedničce se i zde objevuje nepříjemný a otravný chlápek, kterého Bridget nesnáší a do kterého se nakonec zamiluje. Déjà vu. Proč nezopakovat koncept, který skvěle fungoval v prvním díle, že. První díl fungoval skvěle, protože obsahoval humor. Ve třetím díle humor chybí. A to podstatně. Pokud si autorka myslí, že opakováním slova prd vyvolá salvy smíchu, tak u mne to tedy nefungovalo. Číst tuto knihu je ztráta času.

MartinaF
14.02.2015 4 z 5

Trochu jsem měla obavy, zda autorka bude prezentovat Bridget jako dámu ve středních letech, ale zůstala stejná jako ve třiceti - stejně bláznivá, stejně ztřeštěná. Moc se mi čtení líbilo. Narozdíl od předchozích dílů však zde byly i smutnější věci, ale stará dobrá Bridget se svými přehmaty a trapasy převládla.

Siraelxy
08.02.2015 2 z 5

Poslední ( doufám) z ranku O Bridget, je kniha Bridget Jonesová: Láskou šílená. Dostala jsem ji k Vánocům, sama bych ji nekoupila, protože jsem tušila.....
On snad někdo autorku, Helen Fieldingovou, někdo, pod pohrůžkou smrti, donutil tu knihu napsat. Anebo si říkala, že čtenářky, milující Bridget, skousnou všechno.
Jednapadesátiletá ženská, která není schopná sama a včas vyzvednout děti ze školy? Která se svým milým nejraději smskuje a mluví o prdění? Pětiletá dcera, která má myšlenkové pochody jako dospívající? Neschopnost stárnoucí ženy soustředit se na práci....vlastně na nic jiného než nato, že CHCE CHLAPAAAAAA!!!!???
Bláboly, kecy a nesmyslnosti. To je podle mně třetí díl o Bridget.

láska ženy humor pro ženy

Helen Fielding
britská, 1958