Nájezdníci ekniha

Zimní období a nepříznivé počasí je však přinutí přistát u pobřeží. Dokážou najít piráty, až se počasí zlepší? A pokud ano, jak si poradí s těmito zákeřnými zabijáky a hrdlořezy?

Hal a jeho bratrstvo Volavek dokázali nemožné.

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/214973/najezdnici-214973.jpg 4.5436

Bratrstvo 2.

Romány, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha), Egmont (ČR)

Kniha Nájezdníci

Didi15

To stejné jako k dílu předešlému:
Co si budeme povídat, Hranicar je Hraničář, ale i toto není špatné. Baví mě to, i když to nese jasné prvky z Hraničáře, prostě u některých knih jsem schopná ledacos odpustit:)

Hzjena
15.12.2019

Jak už předestřela Zelený_Drak, kniha je plná archetypů, plná bezbřehého hrdinství, džentlmenství ze strany puberťáků a všech těch ,,uvěřitelnejch,, nesmyslů, kterým uvěří děti od 3 do 6 let...jestli tomu věří starší děti, okamžitě bych zvažoval návštěvu psychologa, tam je něco špatně! Starší děti by měli začít pokládat otázky typu ,,Kam chodí na záchod?" ,,To nikdo nechce dát Lídii pusu?" ,,To je Thorn pařád takový válečník po takové době bezdomoveckého chlastání a netrénování?"....adt. Průměr a lepší už to nebude.

Zelený_Drak
24.09.2019

K druhému dílu jsem se dostala až 7 let po prvním. Váhala jsem tedy, zda se vracet k prvnímu nebo rovnou pokračovat. Vyhrálo pokračování, protože jsem kvůli Bratrstvu musela založit a odložit rozečtený 13. díl Hraničářova učně, abych si nepřečetla spoilery k příběhům bratrstva Volavek. Vzhledem k tomu, že jde o knihu pro děti, ale nebyla větší mezera mezi díly problém. Autor toho dost opakuje.

Pronásledování Havrana a piráta Zavaka není tak dobrodružné, jak by se mohlo zdát. Posádka Volavky má spoustu času pokračovat ve výcviku, vynalézat, předělávat a tak nějak celkově nehrozí, že by na Zavaka narazila dřív, než na to bude připravená. Jinak je u Volavek asi vše tak nějak při starém. Sžívají se se svými rolemi na lodi a učí se překonávat problémy společného života. Dobře se to čte a díky většímu množství postav, které jsou na scéně pořád, občas méně napínavé kapitoly odsýpají lépe než v Hraničářůvě učni.

Thornova proměna je také poněkud optimistická. Jak už tu bylo napsané, je podivuhodné, že za tu dobu, co byl naložen v lihu, neztratil zdánlivě nic ze svých starých dovedností. Patří to trochu ke zjednodušování a předsudkům Flanaganem vytvořeného světa. Skandijci moc neplánují, ale zato jsou to skvělí bojovníci a jejich těla vydrží všechno.

Asi nejzajímavější novinkou 2. dílu je Lydia. Lydia je správná holka, protože se neparádí a raději tráví čas v lesích, kde stopuje a loví zvěř. Jeden z Flanaganových výchovných apelů. Pro Lydii má jinak docela dobré téma mladé ženy, o kterou se již zajímají muži a ji přitom ještě příliš nezajímají. Mladí Skandijci jsou naštěstí praví džentlmeni a s touto archetypální Artemis si rychle padnou do noty. Kdekoliv zakotví, snaží se Lydii dopřát maximum soukromí. Zatím autor bohužel nevysvětlil, jak a kam se chodí na Volavce na záchod. Dost by mě to zajímalo. Zvláštní také je, že tato žena dobrodružné povahy potřebuje učiněnou "Řadu nešťastných příhod" k tomu, aby se rozhodla vydat do světa.

Malýmedvěd
14.07.2019

Velká spokojenost, výborná knížka pro čtení dětem i dětmi. Dcera i já jsme ocenili příchod dívčí hrdinky a napjatě sledujeme co bude dál. Opět oceňuji, že to je výchovné, napínavé a nechybí veselé momenty. Jen je to trochu natahované, ale i tak se to pořád dobře a lehce čte.

PhoebePollard
21.05.2019

Asi spíš pro náctileté, ale velmi dobré a čtivé. Vyděděnci jsou o něco lepší, ale i tohle je skvělé.

otula
20.05.2019

Bavilo mne to. Je to hezký uvěřitelný příběh a s chutí si přečtu další pokračování. 90 %

Misan1993
05.02.2019

Číst to jako náctiletej!!! I tak moc pěkná kniha!

žanda545
30.06.2018

Krásná kniha ale vyděděnci byli lepší.