Hustej nářez

Hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195858/hustej-narez-195858.jpg 4 1422 256

Dávné legendy, které o nich kolovaly v různých civilizacích, nelhaly. Možná, že kdysi byli lidmi, ale změnili se. Změnili se natolik, že jako lidé už jenom vypadají. Říkají si Bratrstvo krve. Vyvolení, kteří se živí lidskou krví. Nikdy se však k sobě nechovali jako bratři. Desítky klanů spolu po tisíciletí bojovaly o moc a vládu nad lidmi, jejich územím a říšemi, jež vznikaly a zanikaly podle toho, jak ve své skryté válce vítězily jednotlivé klany. Dlouho se považovali za nejmocnější bytosti na světě. Jenže svět, který znali, byl jen malou součástí vesmíru. Z jeho nekonečných dálek se vynořili Kartani, jimž se jejich vlastní svět zdál malý, a kteří se rozhodli ovládnout planetu Zemi a její obyvatele zotročit. Invaze se cizincům podařila. Měli vyspělou techniku a zbraně, které ty lidské stonásobně předčily. Jenže svět, který ovládli, už své vládce měl. A ti se, narozdíl od lidí, tak lehce podrobit nenechali.... celý text

Svářeč
02.01.2018 3 z 5

No, rovnou řeknu, že mě tahle kniha zklamala. První třetina je dost nuda a když už jsem si v hlavě dával dohromady nějaký ten posměšný, šťavnatý komentář, tak se to sice trochu rozjelo, nicméně na Kulhánka to určitě nemá. Postavy nejsou moc zajímavé, zvlášť hlavnímu hrdinovi bych nevěřil, že pochází ze středověku, působí na mě jako takový "rutinní" drsňák, kterých je literatura plná. Sex v přiměřeném množství neuškodí, ale tady je ho vážně dost (a někdy je dost odvážně popsaný). Ten děj a postavy mě prostě nedokázali strhnout tak, jako třeba v Kulhánkově Stronciu nebo Divokých a zlých. Za uši by zasloužil i korektor, pokud nějaký vůbec byl (v tiráži neuvedený), na jaké chyby nebo překlepy v té knize narazíte, to je neuvěřitelné... Co mě však bavilo byl autorův humor, jeho přirovnání, narážky a odkazy se mu vážně povedly, bez nich bych šel s hodnocením ještě o trochu níž. Hlavně pak ta HODNĚ povedená reklama, u poslední Pevnosti jsem se vážně bavil. Pokračování zkusím, ten potenciál v tom je, nicméně euforické výkřiky (byť trochu s nadsázkou) o nové hvězdě české fantastiky a nástupci Kulhánka jsou dosti přehnané...

Vlk.kh
31.12.2017 1 z 5

Nelíbilo. Jak se mi zalíbila Perunova krev, tak tohle ne. Splácávat upíry emzáky dohromady, to není noc pro mě.

Pan_Skala
25.12.2017 5 z 5

"Myslím, že je to začátek krásného přátelství" ... aneb poslední věta z knihy vystihuje přesně moje pocity. Ano je to braková literatura se vším všudy, ale je to přesně to co člověk potřebuje. Prostě si sednout s knihou v ruce a užít si něčeho odpočinkového. Jsem rád, že jsem se nakonec dokopal k tomu si tu knihu koupit a přečíst. Teď jenom, abych šel zase objednávat další.

Archie
22.12.2017 3 z 5

Od nadseni, pres ocekavanou oddychovou rezbu, po repetitivni prumer. Tech bezvychodnych prestrelek, deus ex machina a vzkriseni na posledni chvili bylo opravdu mozna az prilis. Nicmene, Kotleta vzdycky vystrihne nejaky WTF okamzik, kterym akci stylove prolozi. Vztah postav se navic nejakym zpusobem porad vyviji, beckova upiri mytologie v kombinaci s ufony pusobi spravne brakove a sex tomu, spolu s devkou Katerinou v prusvitne kosilce a neustale pripravenou baculkou Petrou, dodava ten spravny riz. Hustej narez. Jednou ale stacilo.

Allebith
06.12.2017 1 z 5

Uz dlouho se mi nestalo, ze bych knihu musela odhodit hned po prvnich strankach. Tahle k nim ale patri! Asi si prilis vazim sveho casu na to, abych ho travila vulgarne nevkusnymi hlaskami a odstavci s kadenci tak 4 prirovnani na radek. Ne, dekuji. Fakt se to neda cist. (Chtela odlozit po 15, odlozila po 35 stranach.)

tygřík2
27.11.2017 5 z 5

Jak praví název.
Čte se samo. Až si seženu neprůstřelnou vestu, jdu do dalšího dílu.

Gotry
25.11.2017 5 z 5

Hustej nářez.

Lucie89
21.11.2017 5 z 5

Tenhle druh literatury jsem četla poprvé a chytlo mě to. :) včera jsem už načala druhej díl :D

Aya81
21.11.2017 4 z 5

Prostě dobře napsaná oddychovka, takový hvězdičkový "béčko" jak má být. Ráda přečtu i další :)

LucyBrand
13.11.2017 4 z 5

Tuto knihu od pana Kotlety jsem četla poprvé a nějak mě oslovila, že jsem si ji musela přečíst. Tento druh literatury jsem ještě nečetla a nejsem tím favoritem. Kniha se mi líbila a začla ji číst. Je to trilogie 3 knih a určitě kdo má rád od každého něco tak rozhodně ať si přečte tuto. Kniha byla pro mě oddechovou kategorií.

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Takže moje první setkaní s mistrem Kotletou, které mě okamžitě nadchlo. Tenkrát jsem ještě nevěděl, že Hustej nářez je fakt hustej. A už vůbec jsem netušil, že bude hustý pokračovaní. A proto díky za nářez a bože dej aby mistrovy tvorba vydržela. Ještě jednou srdečné díky do Bruntálu za hustotu.

NightGepard
08.11.2017 5 z 5

Začíná to docela drsně, ale pak se nám Kotleta trochu uklidní a začne vypravovat svojí zajímavou verzi o původu upírů. Kniha je nabitá akcí, hláškami, sexem, ale ne samoúčelně a je součástí napínavého děje. Autor vymyslel zajímavé pojmenování létajících talířů - kolotoče. A podobných nápadů je tam více. Určitě stojí za přečtení, komu tenhle žánr sedí.

Elea
28.10.2017 5 z 5

Vynikající kniha, děj má úžasný spád a nekonečně nápadů. Podobnost s Nočním klubem vyvolává otázku, kdo je vlastně autor.

Drowned
10.10.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem začal číst hned po přečtení série Divocí a zlí od Jiřího Kulhánka. Nevím jak vám ostatním, ale mě se to zdá hodně podobné. Zpropadeně jestli Kulhánek není Kotleta, tak snad sním celou svoji obsáhlou knihovnu :-) Už jen popis na ereadingu mluví za vše a mám dojem, že nás někdo tahá za fusekli:

Podle recenzí a ohlasů, a dokonce i podle samotného Jiřího Kulhánka, je František Kotleta jeho hrdým učněm a následovníkem, který má touto knihou šanci dotknout se mistrovy velikosti a dokonce ji překonat.
"Kdybych nebyl Kulhánkem, chtěl bych býti Kotletou." - Jiří Kulhánek

Námět, styl, zasazení do českých reálií i podobný humor, nabušený děj krvavou akcí až po okraj... Já jsem z Bratrstva krve nadšený a hned načínám druhý díl.

smazenaryba
07.10.2017 odpad!

Od oddychovej literatúry tohto typu, inak nazývanej aj brak, nikto nečaká intelektuálne pozdvihnutie, či hlboké posolstvo, no tiež by mala spĺňať isté základné kritériá. Podobnej literatúry som svojho času prečítal požehnane a dovolím si tvrdiť, že tento počin si nezaslúži byť zaradený do rovnakej kategórie s knihami ako napríklad často spomínaný Nočný klub. Toto je brak v pravom slova zmysle a už dlho som nezažil pocit tak zbytočne premárneného času.

AdalbertS
24.09.2017 5 z 5

Úžasně napsaná knížka, jednoduchá, čtivá a poutavá.

PJurista
21.09.2017 5 z 5

NO já nemůžu dát méně, takhle mě kniha (a to ji považuji prakticky za brak) nechytla za dlouhou dobu, čtení bylo napínavé, dobře psané a hlavně zábavné a to je pro mne alfa i omega.

prochyn
20.09.2017 5 z 5

Přečetl jsem všechny díly Bratrstva krve a je to fakt hustej nářez. Více méně všechno řekl v komentáři Gordonlord. Kotletovy knížky se dají číst několikrát, trochu mi připomínají knížky Jiřího Kulhánka. Za mě 100%.

maja8148
15.09.2017 3 z 5

Můj první Kotleta a možná i poslední... (komentář může obsahovat Spoilery- záleží jak moc si umíte věci vydedukovat)

Českou literaturu celkově moc nečtu (prostě mě ještě žádný náš autor dostatečně neuchvátil a nepřesvědčil ke zkoušení dalších nebo k vracení se k tomu jednomu). Co se týká této knihy, tak jsem kolem ní chodila minimálně rok. Jenže pak jsem zjistila, že se mi hodí do letošní výzvy a dokonce i od kamošky mi bylo sděleno, že to není špatný a mohlo by mě to bavit a tak jsem se do toho pustila.

Moje první reakce byla No ty Vole! a neskutečné nadšení, které mi vydrželo cca prvních 50 stran (četla jsem to v telefonu, kde se to přestránkovalo na cca 550 stránek), i poté mě to dalších cca 200 stránek celkem bavilo (hlavně po stránce humorné) jenže pak už se humor buď začne vytrácet, nebo se k němu stanete imunní a po snad milionté bitvě (a zázračném znovuzmrtvíchvstání) vás to už přestává bavit (navíc, když všichni kromě Jana jsou mrtví a z jeho nové čubičky je největší badass upárka na světě) a vlastně už je vám úplně jedno jestli to někdo přežije. No jediné co vás možná zajimá je to jestli se dojde pomsty , ale pokuď by jste se to nedozvěděli, tak vám to asi ani vadit nebude...

Dervish
01.09.2017 3 z 5

Tak co si budeme povídat, je to taková slátanina až jde hlava trochu kolem. Ale jako oddechovka s lehkým vtipem to funguje výborně. Trochu mně vadili jen dvě věci. POZOR SPOILER !!! Jednou je použití té kufříkové atomovky na konci - to už bylo vážně moc. A druhou konec Kateřiny, celou knihu se "kočkují", že člověk očekává epické finále a ono ... fik fik, konec Kateřiny popsán na deseti řádcích, hotovo šmytec. Tady to autor poněkud odfláknul, potenciál to mělo rozhodně větší. Každopádně se těším na pokračování, snad to bude fakt hustej nářez.