Fakt hustej nářez

Fakt hustej nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127164/bmid_fakt-hustej-narez-6W2-127164.png 4 1092 126

V první knize to mimozemšťanům ještě prošlo, teď se ale zbytky zdecimovaného upírstva vydaly do posledního boje. A že tenhle boj začíná ve čtvrti plné bojechtivých transvestitů, není nakonec na škodu. Jenže žlutí okupanti mají dost síly vzdorovat, a jestli po něčem touží, tak je to odkázat upíry jednou provždy do mýtů a legend. Ve hře je ale ještě jeden hráč – někdo podivný, kdo za sebou zanechává radioaktivní stopu… Pokud má být lidstvo znovu svobodné, je potřeba odpálit pár bomb a najít spojence, kteří mohou být mnohem nebezpečnější než ti nejhorší nepřátelé. František Kotleta se vrací a je ještě hustější, akčnější a zábavnější.... celý text

petr5364
15.11.2021 4 z 5

Jako cajk, nic jiného jsem nečekal a možná by mi to i vadilo. Jede to na své "vlně" a své příznivce to do jisté doby mít bude.

berry1009
22.10.2021 3 z 5

Tentokrát mě Kotleta bohužel moc nezaujal. Je to stále to samé, ale tentokrát plytké a nudné. Snad bude další díl lepší.

evika02
22.08.2021 5 z 5

V návaznosti na první díl se mi to tentokráte číst chtělo. Zakousla jsem se a nepustila až skoro do konce, kdy jsem uvažovala, že odložím i plány na večer :D pak jsem to dočetla a říkám si, co to jako bylo za konec? No nic, jdeme na třetí díl. Jen bych potřebovala den volna, abych to zvládla na jeden zátah a prostor bez narušitelů...

Maud22
08.06.2021 5 z 5

Odboj posledních upírů proti mimozemšťanům pokračuje. Za cenu různých zranění a na pokraji smrti se jim daří unikat a škodit. Vše komplikuje vědomí nejstarší z nejstarších uhnízděné v těle upírky Petry. Barvitý děj se přelévá z Jižní Ameriky zpět do Evropy, kam jinam než do Čech (a na Moravu). Oblíbila jsem si postavu Germána Gerharda, ostatně, kdo by toho, slovy Jana Bezzemka, starého skopčáka, neměl rád! :-) A vzhledem k tomu, že druhý díl obsahuje kromě sexu i lásku, tak lovestory bude zřejmě pokračovat i ve třetím díle. Spád ani humor nepolevují. :-)

kuruteku
08.05.2021 4 z 5

Oddechová knížka, dá-li se tak říkat knížce, kde lítají kulky a granáty, padají domy, trhají se nožičky, ručičky, hlavičky lidem a mutantům a krev teče proudem. Ale což, papír snese hodně. A jeden je zvědavej, jak to celé dopadne. Pobavilo mne "vyhánění" Saget v Tobrúku, Tiranský panelák i travestité v Brazílii. Inu, co postava, to karikatura, co země, to klasický "předsudek". Ale k tomuto subžánru to musí patřit.

rakosnicek333
07.04.2021 5 z 5

Za mě lepší než jednička. A musím říct, že takhle jsem se hodně dlouho nenasmála. Spad miluju, ale Bratrstvo je ještě o kapánek lepší :)

1972Sixo
07.02.2021 4 z 5

Prvú časť deja sa prešukali polkou Európy, aby od polovice knihy mohli partizánčiť za lepšie zajtrajšky. Alebo, keď Radegast vzýva Ódina (skoro som sa...)

Malarkey
24.01.2021 4 z 5

První díl skončil tak, že když bych na něj čekal další půl rok, tak bych se toho třeba ani nemusel dožít. Začít jsem tedy musel okamžitě, to pro jistotu, kdyby náhodou přišel nějaký ten covidgeddon. Autor stejný, psané slovo stejné, ale přeci jen jsou tu trošku rozdíly od prvního dílu. Jednak autor ubral na lechtivých scénách. Pak také musím říct, že mi chyběly víc české reálie, kterých jsem se vlastně ani moc nedočkal. Také už tu František Kotleta tolik nepopisuje minulost upírů, vše zřejmě bylo řečeno v knize první. Více si tu ale diktuje podmínky akce...a to tak, že mimořádně. Navíc postava Diana je naprosto perfektní a jakákoliv diskuze s Gerhardem k nezaplacení. Jelikož je ale závěr ještě brutálněji utnut, než v díle prvním, neváhám a pokračuji v rozjetém kolotoči. Tuhle sérii prostě dočíst musím.

iiiccc
18.01.2021 4 z 5

Jan Bezzemek za pomoci dalších upírů a lidí pokračuje v boji proti kartanské nadvládě. Tentokrát už je jejich nepřítelem číslo 1. Zase to bylo napínavé, akční a místy vtipné, ale prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky. Uvidíme, co přinese třetí díl.

Fonzi1990
02.01.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení plné násilí, sexu a humoru

OldaB
30.12.2020 3 z 5

Boj pokračuje a kopa šílených nápadů k tomu. Více asi netřeba hledat.

Selve
29.12.2020 5 z 5

Za mě se jedná o úspěšné pokračování skvělého příběhu. I tuto knihu jsem přečetl tak říkajíc jedním dechem a hltal jsem každou stránku. Jak už někdo v komentářích psal, ani já si nedokážu vybrat oblíbenou postavu, každá má něco do sebe. Opět vřele doporučuji ;)

Fengr
07.12.2020 5 z 5

První díl jsem si hodně užil. Druhý, jakbysmet.
Neskutečně jsem si oblíbil Gerharda, ne, vlastně Petru... no tak jo, všechny hlavní postavy. Každá má něco jiného, každá se vyvíjí, a každá mě baví.
Je to taková fajnově-odvazová-krvavá-ulítlost, která je v dnešní době potřeba... Těším se na další díl.

lydia7088
04.12.2020 5 z 5

Kotletuv styl je jedinečný jeho tvorbu miluju ale bratrstvo krve je podle mě to nejlepší co napsal

Patrik02
01.12.2020 5 z 5

Přímou úměrou, čím více Gerharda, tím větší nářez. Pokud bych se měl o druhém díle rozepsat, nejspíš bych se opakoval. Brutální akční upířina, kde se kulkami nešetří stejně, jako hláškami. A jsem fakt rád, že ten neřád Gerhard dostal v druhém díle mnohem více prostoru, než v tom prvním.

soupik2012
30.11.2020 5 z 5

Kniha v podstatě přímo navazuje na úvodní příběh, Hustej nářez. A tak i mé hodnocení bude podobné. Tato kniha mě bavila o maličký fous ještě víc, protože jsem již věděla co mě čeká a byla jsem připravena na humorné hlášky, které jsou hlavní předností této oddechové literatury. A v této knize je jich podle mého názoru ještě víc a jsou trefnější. Jinak je to v podstatě blbost, ale zároveň je to pořádná zábava. Konec mě hodně zaskočil. Bylo to jako když z nenadání vypnou proud a neočekávaně nastane tma. Musela jsem se jít přesvědčit, jestli je audiokniha kompletní. Byla. Audioknihu čte pan Richard Fiala. Ke zpracování a způsobu načtení audioknihy nemám žádných výhrad.

kamila5406
28.11.2020 odpad!

Co díl to blbost

PETERYY
12.10.2020 5 z 5

....V řadě za touhle podivnou trojicí stála četa kartanů. A když říkám četa, tak myslím skutečně četu. Muselo jich být nejmíň čtyřicet. Táhli se do dálky ve dvojstupu jako panici ve frontě na pokus o světový rekord v bukkake.....

Gordonlord
09.09.2020 4 z 5

Málem jsem zapomněl, co se mi na prvním dílu před lety tak strašně líbilo, že si skvělé pocity z jeho čtení pamatuji dodnes. A hned se mi to vrátilo !

Nejen že je kniha skvěle podaným akčním béčkem plným sexu, násilí, vulgarit, akce a černého humoru - což by samo o sobě u mě obstálo jako dobrá zábava, ale ne materiál na čtyři hvězdy - ale navíc se Kotletovi daří vykreslit v neuvěřitelném světě plném upírů a ufonů velmi uvěřitelné postavy, které jednají, mluví a chovají se vcelku jako normální dnešní lidé a ne jako statické dějové posuvníky bez charakteru, chuti a osobitosti, jak je u 99% (nejen) béčkových románů téměř pravidlem. Ohromné plus u mě navíc obstaral humor, vtipné narážky mezi hrdiny a jejich jemné charakterové koření, které tuhle vulgární krvavou jízdu pozdvihlo na vyšší level bez výrazné námahy.

Konec knihy je poté ustřižen téměř uprostřed souvětí, takže cliffhanger jako prase a pokud nemáte po ruce okamžitě třetí díl, asi budete zuřit. Ale i tak rozhodně doporučuji. Příznivci tohoto žánru prostě nemohou být zklamáni !

t_gon
19.08.2020 4 z 5

Po ohňostroji v severním Polsku si zbytek „vampýrů“ hraje na schovku s Kartony v Brazílii a volné chvíle si krátí pozorováním místní komunity. Růžové komunity. A nejen díky počasí a komunitě v sukni jim bude sviňsky teplo. Naštěstí se díky pečlivě plánované akci, která zahrnuje demolici komunikační základny žluťásků (ne, Číňani to nejsou) se lodí vydáme na objevování nejen Albánské pohostinnosti. Což je skvělé, protože ten přiteplený úvod se velmi dlouze a nezáživně táhl.

*** „Stejně vypadáte jako idiot, Herr Generál“, prohlásil jsem. „A vy zase jako někdo, kdo je spíš sám transvestita, než kdo je sem přišel balit, Herr Bezemek,“ odfrkl si vztekle. ***

Po prvním útoku, menších ztrátách a pořádných jatkách už následuje klasicky skvělá jízda, která kromě rozšiřování odbojové základny (Lidová fronta pro osvobození planety Země od kartanské okupace potřebuje nové členy jak sviňa drbání) taktéž rozšíří mytologii kolem geneze upírů, jejich komunity a také doplní nudné hodiny dějepravy o podstatné detaily ze života Českých králů.

*** A vedle něho stáli pánové Dino a Piero. Slovo „kurva“ v mé mysli zaznělo snad tisíckrát. Ale tady bylo na místě. Tady by kurvoval i papež. Co papež, sám Buddha by křičel: Mrdat všechny zasraný egyptský zmrdy do prdele ostnatým drátem! ***

Kotletovy jde sypání hlášek a sarkastických rýpaní výtečně, málokdy utne slovem vedle, jen ten detailní koitus v některých pasážích bych čekal spíše v Bravíčku v sekci „Ona hledá sebe a řádně ji jebe“. Příběh má pořádný spád, repetetivnost obsazování základen a haluze, kterou Pozemek má v rukávu taky zatím neomrzela plus výprava Sagot slibuje velké věci do budoucna (taková Kotletovská Cesta krve). Takže zatím skvělé a pojďme do finálního aktu…

*** „Změřili jste mu teplotu?“ řekl mutant. ***