Milenec z temnot

Milenec z temnot https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34605/bmid_milenec-z-temnot-FFL-34605.jpg 4 1237 179

Bratrstvo černé dýky série

Úvodní román slavného cyklu představuje tajné bratrstvo šesti upírských bojovníků, ochránců svého rodu. Ti ve skrytu noci vedou nekonečnou a neúprosnou válku se svými odvěkými nepřáteli o svá území v Caldwellu. Nejkrvežíznivějším z nich je vůdce bratrstva, Wrath, který touží odplatit dávnou vraždu svých rodičů. Avšak když jeden z jeho nejstatečnějších bojovníků padne a zanechá po sobě nevlastní dceru, musí za ni Wrath převzít zodpovědnost. Zavede ji do světa neživých, o němž dosud neměla tušení, do světa smyslnosti, o níž se ji nesnilo ani v nejdivočejších snech. Dvoumetrová Wrathova postava zahalená v kůži ztělesňuje čirý děs. Dlouhé černé vlasy spadající doprostřed čela, oči, jež nikdy nikdo nespatřil, ukryté pod tmavými brýlemi. Ramena dvakrát širší, než má většina mužů.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Baronet

Dark Lover , 2005

Evaho73
22.10.2021 2 z 5

Upírov vnímame ako nebezpečné
tajomné bytosti, a  tým sú asi atraktívne i pre autorov kníh. Priznám sa, že mňa upíri nefacinujú, ale chcela som si prečítať nejakú upírsku story a zistiť, či jej prídem na chuť.
Možno som si zvolila nie práve najvhodnejšiu knihu s touto tematikou alebo chémia medzi mnou a upírmi dostatočne neučinkovala, ale skrátka ďalšie časti už čítať nebudem.
Nesadla mi charakteristika postáv, ktoré boli ťažkopádne a naivne. Paranormálne scény boli málo popísané a tým sa tajomná príchuť v príbehu vytratila v krátkom časovom  rozmedzí, v ktorom sa zápletka odohrávala.

Ailee
18.09.2021 4 z 5

Četlo se to rychle a svižně. Postavy se občas chovaly naivně, ale bylo to dostatečně zábavné, aby to čtenář první knize odpustil. Na pokračování se docela těším.

vladka16
05.09.2021 5 z 5

Začíná se to slibně vyvíjet, tak že - šup na další díl, líbí se mi to.

Heri76
26.08.2021 3 z 5

Ale tak jo, pro začátek dobrý. V porovnání s Patricii Biggs, Illonou Andrews a Sarah J. Maas příběhově slabé, ale na druhou stranu jsem nečekala ani to, co jsem dostala. Příběh celkem dobře zvládnutý, sexuální scény kurážné a celkem působivé, o drsňáckým Wrathovi by průměrná ženská mohla snít a jeho vztah s Beth je slaďárna na entou. Nicméně celkově dobá oddychovka, která mě neurazila. Na rozjezd fajn. Pasáže s bezduchými mě nebavily a značně jsem jejich čtení zkracovala.... a nic mi tím neuteklo. Konec mi přišel trochu uspěchanej a nedotáhnutej.

roso.mak
18.08.2021 4 z 5

No nejsem já blbá? Série se jmenuje Bratrstvo černé dýky, anotace píše, že je to o upírech, v knihovně je to zařazeno do oddělení fantasy a já absolutně ignoruji název Milenec z temnot a hlavně tu obálku jako nějaký jinotaj.

A překvapení nad překvapení, ono se z toho vyklube porno s příběhem. Nicméně hlavní hrdinka není submisivní pipinka a když ignorujete tu neustále proklamovanou mužnost a potenci hlavního hrdiny, není to špatné čtení.

Smiley96
01.08.2021 4 z 5

Kniha je super, čtivá a vtipná, jen mi přišlo, že je toho hrozně moc najednou do prvního dílu. Každopádně půjdu do dalších dílů.

CiaKawlone
13.06.2021 5 z 5

Nejdřív jsem měla trochu obavu, protože moc nemám ráda knihy v er-formě. Po pár stranách jsem pochopila, že tady by se to asi jinak ani nedalo. Příběh mě strašně strhnul a vždycky jsem vyhledávala chvilky na čtení. Upřímně mě zajímalo, jak to bude dál a jak se to celé vyvine. Ačkoliv jsou upíři trochu otřepaní, tohle má prostě nový svěží nádech. Výborné počtení.

Sisis1999
30.05.2021 4 z 5

Opět se mi naskytl zcela nový pohled na svět, který se skrývá někde pod námi. Knihu jsem zhltla před pár lety, ovšem zbytek odvál čas. Dnes jsem se k Bratrstvu černé dýky znovu vrátila, tentokrát s odhodláním cestu s nimi dokončit. Wrath je podivuhodný začátek cesty. Všechno živé v jeho světě se mu bojí třeba jen podívat do tváře, ovšem on sám sebou neskutečně pohrdá. Díky nešťastným událostem z minulosti je přesvědčený o tom, že si nezaslouží nic z toho, co se mu nabízí. A pak přijde Beth, o které jsem si dlouho neuměla udělat názor. Náhle je dynamika celého příběhu jaksepatří pozměněna. Jak ale kapitoly postupně ubíhaly, do jejich pouta jsem se tak zabrala, až mi bylo místy těsno. Hlavní ale je, že se autorka odpoutala od nesmrtelného ideálu, který našim světem koluje jako horečka. Tudíž, že upír je nejen neodolatelný, ale také bezchybný a hlavně nesmrtelný. Tihle upíři jsou sice neskutečně krásní, ovšem k dokonalosti mají rozhodně daleko. Pokud je říznete, krvácejí. Pokud je zradíte, zlomí je to. A pokud se postavíte mezi ně a jejich shellan, nic a nikdo vám už nedokáže pomoct.. Čtení jsem si užila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

NikolaSkop
29.05.2021 5 z 5

Mela jsem docela problem se zacist. Ale kdyz se pribeh rozjel, uplne me vtahnul! Takze , ano ja jdu na dalsi dil.

petraj30
28.05.2021 4 z 5

Poněkud zvláštní příběh. Trochu jsem očekávala, že se to bude podobat příběhům od Sherrilyn Kenyon za série Noční dravec, ale bylo to úplně něco jiného. Nejsou upíři jako upíři. Nebylo to sice špatné, ale moc se mi nelíbila ta dějová linka s vyšetřováním. Hodně jsem ji přeskakovala. Ta milostná linka se mi moc líbila. Všichni hrdinové mi byli moc sympatičtí a zajímá mě, jak to bude dál.
Sice jsem očekávala něco jiného, protože to nebyl úplně můj šálek čaje, ale pro začátek to nebylo špatné. Rozhodně mě to neodradilo od dalších dílů.

Karoli282
02.04.2021 5 z 5

Tuto sérii čtu už potřetí a pořád se mi stejně líbí. Tenhle díl patří určitě k mým oblíbeným. Celkově jsou všichni členové bratrstva úžasní a já se rovnou přesouvám k druhému dílu. Všem doporučuji.

moudivlacek
11.03.2021 5 z 5

Upíry moc nemusím ani v knihách, ani ve filmu, přesto jsem už dost knih o nich četla. Tento úvod upíří série mi trochu připomíná upíří sérii od Lary Adrian. Trochu jiní nepřátelé upírů, trochu jiný způsob života. Každopádně mě tento díl naladil a hodlám si rozhodně užít i další díly.
Vůdce upírů Wrath dostane několik lekcí - nemá odmítat pomoc příteli, nemá bezhlavě soudit blízké, nemá říkat, že on pravou lásku nepozná. Beth, která zprvu o svém pravém původu nic netuší, velmi rychle pozná, že neznámý Wrath je velmi nebezpečný, no - rozhodně ne ale pro ni.
Seznámíme se se členy Bratrstva, známým Beth policistou Butchem. Všem se změní život a všechny ještě toho spoustu čeká. Ráda si přečtu, co to bude.

vejik
03.03.2021 4 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco lehkého, co by ve mně znovu probudilo mé bezstarostné náctileté já, které hltalo romantické knihy o upírech plnými doušky.
S chutí jsem sáhla i po dalších dílech, ale co se týče kvality, bohužel, série má dramaticky sestupnou tendenci. Škoda, první díl vypadal nadějně...

uminaa
28.01.2021 4 z 5

Musím priznať, že fantasy romance nie sú zrovna môj hrnček kávy :), ale z tejto knihy som bola milo prekvapená. Síce som zo začiatku mala trošku problém sa začítať, druhú polovicu som prečítala na jeden nádych a vôbec nevylučujem, že si po menšej prestávke dám celú sériu :)

petraLI
21.01.2021 5 z 5

Pamatuji si jako by to bylo včera, kdy jsem poprvé začala číst tuto knihu. Od první, až do poslední strany jsem hltala každé slovo. Ano, byla to láska na první pohled:D Pro mě je Wardovka jedna z nelepších spisovatelek. Wrath byl naprosto úžasný, hlavně v momentě, kdy šel zachránit svou milovanou. Skvělá kniha

anna7852
19.01.2021 5 z 5

Jooo tak tohle je pro mě opravdu požitek,hltala jsem to doslova :)

Ella161
10.10.2020 4 z 5

Dost jsem otálela s přečtením. Začátek mě vůbec nebavil. Knihu jsem odložila a začala číst po půl roce, kdy jsem dostala strašnou chuť číst o upírech. Začetla jsem se do ní a zamilovala se. Fakt jsem nepochopila, co se mi na ní kdysi nebylo. Wrath a Beth je pár, který si nejde neoblíbit. Hlavně Wrath to chudák neměl vůbec lehké. Ale to, jak se díky Beth změnil... bylo okouzlující. Jak by za jí bez váhání položil život a to stejné platí na opačné straně. Beth je silná holka, která jako by byla k Wrathovi souzená. Ke konci jsem se opravdu rozbrečela, i když mi bylo jasné, že to skončí úplně jinak. Hezký příběh a já doufám, že se tahle dvojice bude objevovat i v dalších knihách téhle série. Taky jsem si strašně moc oblíbila Z. a moc se těším na jeho příběh.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Tak ... toto je tusim moja prva kniha o upiroch co som citala a wooow ! Kupila som si ju hned ako ju vydali a neskutocne :)

Lucynkaaa
06.10.2020 3 z 5

Musím říct, že jsem se k Bratrstvu propracovala až po hodně dlouhém přemlouvání (a z nedostatku jiných knih) a upřímně? Asi jsem se ještě chvilku propracovávat měla. Netvrdím, že je to úplně špatné, to určitě ne, každý si tam najde to svoje ale místy jsem měla pocit, že čtu porno a místy, že si ze mě autorka dělá srandu. Možná to bylo způsobeno překladem ale představa dvoumetrového zabijáka, jak říká: Až chytím ty uličníky ............a podobné výrazy hodné knihy z roku 1969, to fakt na mě bylo moc. Na jednu stranu se autorka snažila vytvořit dojem drsných válečníku, ze kterých jde hrůza a pak to zabila podobnými výrazy.
Četla jsem první tři díly a dál už to asi bohužel nedám, Rhage byl má oblíbená a jediná mě sympatická postava a jeho knihu už sem četla, za mě max tři hvězdy

lusitta05
21.09.2020 4 z 5

Prečítané už pred nejakým časom, pre mňa žáner novinka, ale keďže má vysoké hodnotenie, tak nemôžem byť pozadu :) Celkom fajn. Vyskúšam ďalšie diely.

upíři láska erotika rodina horory bojovníci

J. R. Ward (p)
americká, 1969
2010  86%Milenec z temnot
2010  91%Probuzený milenec
2014  89%Král
2010  90%Milenec z věčnosti
2013  90%Vytoužený milenec

Kniha Milenec z temnot je v

Přečtených1 948x