Bratři Lví srdce

kniha od:


KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Krásný, nevídaný, strhující příběh odvahy, cti a věrného přátelství, které zvítězilo nad smrtí, zradou a nenávistí, prožili sourozenci Jonatán a Karel zvaný Suchárek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161524/bratri-lvi-srdce-161524.jpg 4.6570
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Bröderna Lejonhjärta, 1973

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (112)

Kniha Bratři Lví srdce

Přidat komentář
Josh
14. ledna

Příběh od začátku do konce o ne/uvěřitelném vztahu sourozenců, dvou bratrů. Když nic jiného kvůli tomu by si každý rodič měl knihu přečíst a zamyslet se, jak je to u jeho dětí…. Autorka zvolila zajímavou formu metafor pro mnoho situací v reálném světě, tedy i v životě dětí. Spolu s bratry se mohou děti vydat na dobrodružnou cestu, na které je potká jak přátelství a odvaha, tak trápení a zrada. Mohou se učit rozpoznávat, vidět možnosti jak překonávat překážky, problémy a správně volit. Hrdina nemusí být ten, kdo někoho v boji statečně přepere. Vyvážený, živý, zajímavý příběh, jež předává a ukazuje nejen co je mravní síla a skutečná láska. Kniha pro každou generaci….

Madla81
08. ledna

Nádherná, hluboká kniha s filozofickým přesahem, o lásce, zradě, bolesti a odvaze. Četla jsem ji před patnácti letech až jako dospělá, ale navždy se dostal ado mého srdce. Je emotiní, ale ne prvoplánově. Když jsem ji četla svým dvěma synům, přiznám se, že jsem u některých kapitol plakala. A to se mi u knih nestává. Kniha je vhodná spíše pro starší čtenáře, ale myslím, že nejlépe ji pochopí dospělí.


simonit
24.11.2020

Smutná, přesto ale duchaplná a zajímavá knížka. Doporučuji si přečíst.

Adrim
07.11.2020

Astrid Lindgrenová má svůj styl, který se mi líbí. A přesto jsou knihy různého ducha.
Bratři lví srdce mi svým způsobem připomínala knihu Jižní louka, která se mi osobně i líbila více. Bratři lví srdce je kniha zajímavá, často ale předvídatelná. Všem však doporučuji si přečíst.

martineden
26.10.2020

Smutek na entou. Ale krásná kniha.

Luigi1
25.10.2020

Poutavý příběh a krásné čtení doporučuji

0249
19.10.2020

Tu to knihu jsem měla v povinné četbě takže jsme ji četli ve škole ale mě to nedalo a přečetla jsem si jí sama doma je to nádherný příběh který mě kdysi oslovil jako malou holku

Wasdy
02.09.2020

(+ SPOILER) Dojemná kniha, začátek byl velice smutný. Kniha byla fajn.

1