Boss Babiš

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356510/boss-babis-6Yo-356510.jpg 4.3453
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

Kniha Boss Babiš

Verrrunka

No ještě, že jsem knihu nečetla později, to bych z toho taky mohla porodit....
Musím se přiznat, že dost často jsem úplně nerozuměla pasažím, kde se rozebíraly akcie a ekonomické věci, není to zrovna můj koníček. Ale rozhodně bylo zajímavé sledovat, kam až prsty pana Koblihy sahají a do čeho je možná zapletený. Styl psaní mi vyhovoval, Kmenta píše velice čtivě.
Tuhle knihu povinně do každé rodiny a možná by mi nebylo z naší společnosti tak smutno. Chápu ale, že lidé s nějakým omezeným přístupem k informacím, kteří se nepídí po faktech a vidí jen to líbivé, se nechají snadno lapit.

Targa Dall

Analytická kniha. Spíše náročné čtení, ale přesto doporučuji, jelikož téma je velmi zajímavé a navýsost aktuální.

Dejf_ano

Hodnotit knihu je opravdu těžké. Líbí se mi styl jakým pan Kmenta píše, ale obsah ? Kdyby byla pravda jenom polovina už to stačí, aby Andreje Babiše žádný člověk se selským rozumem nevolil. Knížku by měl přečíst každý kdo pana Babiše chvalořečí jaký je to super člověk.

Auto999

Vláčně, nezáživně napsaná kniha. Podstatné údaje by se vešly na 20 stránek. Zbytečně moc detailů o nepodstatných lidech.

MCGinger

Nad formulací této recenze jsem docela dlouho přemýšlel.

Určitě to není tak, že by mě knížka nadchla, ohodnotil bych ji 100 procenty a autorovi věřil každé slovo. Do 100% chyběla nějaká přehlednější forma a například uvádění zdrojů. Ale na druhou stranu, toto byla moje první knížka z oblasti investigativní novinařiny a vlastně nevím, jestli je takovéto konkrétní uvádění zdrojů obvyklé. Každopádně si kvůli tomu nechávám nějaký prostor pro spekulace, ale kdyby i jen půlka byla pravda (což si myslím, že je daleko víc), tak je to síla. Opět na druhou stranu zas může platit, že kniha třeba jen potvrzuje "tu mou pravdu", takže jí snadno věřím.

Abych se dostal k podstatě knihy. Babiš je pro mě od jeho vstupu do politiky nevolitelný a obrysy části kauz týkajících se jeho osoby jsem znal, ale tato kniha mi do nich poskytla podrobnější vhled a hlavně rozkryla část jejich pozadí směrem za hranice státu a do minulosti minulého režimu a devadesátých let.

Na konec moje včerejší úvaha před spaním, když jsem dočítal knížku. Proč Babiš Jaroslava Kmentu za tuto knihu nezažaloval, když se tak urputně soudil na Slovensku za vyškrtnutí ze seznamů StB? Že by zmoudřel a mávnul nad tím rukou, že se ho nějaké "lži a pomluvy" (v podobném smyslu se o knížce vyjádřil) nemůžou dotknout? Nebo si spíš spočítal, že kdyby Kmentu zažaloval, tak by u soudu musel dokazovat, že kniha obsahuje lži, ale ve skutečnosti by tím jen potvrdil její pravdivost, protože by se žádné důkazy o jeho výkladu svých kauz nenašly?

Bohemians

BEZ SPOILERŮ:

Některé pasáže jsou trochu táhlé, až se člověk ztrácí. Nicméně je nutné dodat, že to dodává autenticitu knize a očividně autor ví, o čem píše a tuto oblast má dokonale zpracovanou. Velmi mě bavily přepisy z odposlechů, občas mě až mrazilo v zádech. "Přečetl" jsem jako audioknihu - jednohlasná. Velmi hezky zpracované, jediná výtka byla k výslovnosti "lambordžíny". :-) Doporučuji k poznání elementárního náhledu na Babiše, kdy člověk dostane dávku nových informací a především je autor pochopitelně, lidsky, spojuje.

Pumpkin

Zajímavá. Trošku složitá a spletitá, ale určitě informačně bohatá.

Chajda69
29.12.2018

Bosse Babiše jsem začínal nadvakrát - poprvé před kauzou únosu Babiše mladšího na Krym, kdy jsem měl Babiše tak akorát, ještě abych o něm četl knihu. Když kauza ustoupila do pozadí, pustil jsem se do knihy znovu.

Kmenta z mého pohledu odvedl velmi dobrou, detailní a precizní investigativní práci. Nepochybuji, že je to práce zajímavá, ale zároveň velmi nevděčná - novinář stráví několik let zjišťováním informací na jeden dva články. Kmenta je špičkou v tom, co dělá a já mu za to držím palce.

Popis ovládnutí Mafry je zajímavý, ale podnikatelský vzestup Babiše je něco, o čem se (zřejmě pro složitost tématu) v mediálním prostoru příliš nemluví. Ano, téma je nutné pojmout zevrubně a od píky, aby vůbec dávalo smysl a chápu, že takový velkorysý prostor dnes tištěná média (snad až na magazín Reportér) nenabízí, internetovým médiím se o něm zase psát nevyplatí, protože - zřejmě opět pro svou složitost - netáhne.

Momenty, kdy jsem byl opravdu znechucen, byly hlavně dva - nepřátelské převzetí Petrimexu a ovládnutí Kosteleckých uzenin.

Člověk, který koncentruje moc v takovém rozsahu jako Babiš, člověk, který apeluje na morální integritu občanů a sám jí nemá, ani co by se za nehet vešlo, se možná ke svému majetku dostal legální cestou a jeho jednání bylo v souladu se zákonem, ale v mnoha ohledech rozhodně nebylo etické a morální. A takový člověk, příznivci prominou, nemá v čele státu co dělat.