Boss Babiš

Boss Babiš je reportážní kniha o temném světe miliardáře a politika Andreje Babiše. Shrnuje, v čem je oligarcha Babiš nebezpečný, jak zbohatl, s kým se zapletl a co všechno ještě tají. Popisuje nejen jeho skutečný podnikatelský zrod a nemilosrdné praktiky v byznysu, ale přibližuje i jeho roli ve polosvětě kolem kmotrů Františka Mrázka, Tomáše Pitra či Radovana Krejčíře. Kniha je zčásti postavená na reportážích časopisu Reportér. Přináší však celou řadu novinek a dosud nepublikovaných informací, které tvoří zatím nejucelenější obraz oligarchy Babiše....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/356510/boss-babis-6Yo-356510.jpg 4.4187
Literatura faktu, Biografie a memoáry, Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno:, JKM - Jaroslav Kmenta

Ben Nevis
včera

Dala bych více bodů, ale kniha je moc prošpikovaná osobními antipatiemi. Novináři by politiky neměli mít rádi, ale někdy to vypadá, že když nemají rádi jednoho, tak se přimknou k jeho oponentovi.

Kmenta se naštěstí věnuje jenom špíně z podnikání AB. Nicméně je tu jedna spekulace za druhou a hlavní tah na branku má být spojení Babiše se zahraničními pračkami na peníze.
Nicméně jsem se dozvěděla plno zajímavých souvislostí a dostala přehled, jak Babiš pracuje.

Závěr: Babiš je rádoby oligarcha, moci se nebrání a lže jako běžný politik. Jeho kampaň je vystavěná na iluzích. Ale to neznamená, že je automaticky neschopný vladař nebo že jeho konkurenti jsou lepší. Volební výsledky jasně ukazují, že Babiš zastínil všechny další strany a to přes tuto knihu, Čapí hnízdo a další materiály.

Peleus

Pozoruhodná kniha plná ověřených informací a z nich plynoucí někdy nečekaných souvislostí. Zamrzí snad jen mírné zvolnění tempa kvůli přepisům telefonních rozhovorů. Chápu, že autor chce ukázat, jak širokou má informační základnu, z níž pro svoje dílo čerpá, avšak přece jen.

apron

Supr knížka, pokud má někdo pochybnosti, tak zde je vše rozkryto ad A až po Z

lachtan77

Od Kmenty jsem už přečetl hodně. Vážím si ho za jeho objektivitu a snahu ukázat pravdu. Co se týká Babiše je to bohužel jen zrnko písku v poušti. Myslím si, že kdyby se zaměřilo na většinu politiků (taky od školy) asi bychom se divili. Je to bohužel dobou, kdy se krade a podvádí ve velkém už na kumunální úrovni. Do vysoké politiky se pak tito lidé přes svůj vliv snáz dostanou a jejich obchody naberou jiný rozměr. Neházejme však všechny do jednoho pytle a věřme, že těch pár jedinců tam ti špatní nenakazí.

misantroop

Po přečtení téhle knížky je mi bohužel úzko. Kdyby to byl scénář k filmu, tak je to skvělý materiál. Jako kniha mapující realitu založená na dlouholeté kvalitní novinářské práci mě bohužel spíše děsí. Detailem zůstává to, že jsem jí přečetl za tři večery.
Hodnocení 5 hvězdiček patří panu Kmentovi za čtivost, přehledné zpracování a za jeho práci a přístup opravdového novináře. Panu Babišovi z mé strany nepatří žádný obdiv, jeho voličům a lidem kteří ignorují všechny ty prapodivné věci lemující jeho vzrůst pak bohužel patří jen ušklíbnutí.
PS: To, že je pan Babiš nepochybně schopný a inteligentní člověk je věcí jistou. Otázkou zůstává v kolika důležitých momentech své kariéry se pohyboval a pohybuje na hranici minimálně dobrých mravů. Obklopení se kreaturami, které se dobře etablovali v minulém režimu stejně jako v letech následujících je odporné.

Jack Bauer

Vítejte v Babišistánu. Komunista, estébak...Italská Chobotnice hadra. Vše rozkradené a nepotrestané. Za koblihy se dá koupit lidská blbost. Kniha člověku otevře oči, pro mne místy trochu náročné čtení a těžko jsem se v ní orientoval, ale svým obsahem naprostá bomba, takže si zaslouží plný počet. U knih hodnotím hlavně čitelnost, musí se číst sama pak až obsah, jinak povinná četba k volbám.

Lucienka

Dlouho se mi žádná kniha nečetla takhle těžce. Množství sesbíraných informací o našem Bossovi mi nedělalo dobře a předčilo veškerá očekávání. Jen škoda, že nemělo vliv na loňské i letošní volby. Jak je vidno, bohužel převažuje mezi námi generace bez idejí a těm jsou podobné informace i vyšší principy lhostejné a jdou cestou populismu s AB.

Janek

Odvážná, skvěle odvedená novinářská práce, jejíž výsledky nedávají moc důvodů ke klidu a radosti. Jen škoda, že lidé, kterým by tahle knížka mohla otevřít oči, si ji pravděpodobně nikdy nepřečtou.

Lussier

Investigativně dobře odvedená práce. Kvalita je vysoká, ale slabší nežli knihy s Mrázkem, Bártou, Krejčířem a Klimentem

Ivetaa

Oceňuji odvahu napsat takovou knihu. Smekám pomyslný klobouk, pane Kmento a držím palce pro další psaní.

Warty

Pořádně nevím, co k této knize dodat. Je neuvěřitelné (a smutné), co v téhle zemi člověku beztrestně projde...Knihu mohu všem vřele doporučit (i když její četba člověka přinejmenším rozesmutní).

m.valova

Skvělá novinářská práce,obdivné,jak se pan Kmenta dokáže ve věcech orientovat,škoda že většina toho národa nečte.

liskulka.lida

Skvělá novinářská práce. Pan Kmenta dává ucelený přehled aktivit pana Babiše. Přiznávám, že sledovat a pamatovat si některé podniky mi dělalo problémy. Také jsem musela knížku několikrát odložit, protože jsem to už nemohla číst (začala jsem ji číst po volbách). Každopádně přestože to pro mne nebylo snadné, dočetla jsem ji. A myslím, že by si tuto knihu měl přečíst každý. Obzvlášť pak voliči Chemického Aliho.

iampatrik

Smekám před prací pana Kmenty. Obdivuji jeho výsledky, jak už v této knize tak v jiných, ne jen knižních "projevech".
K této knížce snad jen, že hodnocení je spíše jako takový nutný detail. O čtivosti a podobných charakteristických rysech knihy se špatně hovoří, natož hodnotí. Ať už má člověk jakýkoli názor na AB, určitě stojí za to přečíst.

nai.ivka

Začátek poněkud samožerský.
Ráda se dívám na investigativní pořady, nešlo nevědět o Babišovi, jen to asi někteří lidi vytěsnili.

Lenies93

Skvělá kniha. Člověku otevře oči. Doporučuji přečíst všem!

jana3526

Opět mistrovská práce, takže musím před panem Kmentou smeknout svůj pomyslný klobouk. Dočteno právě v čas, když se má hlasovat o Babišově vydání:)

Rania

Boss Babiš - navrhuji přejmenovat na Kmotr Babiš. Kdo četl Kmotra od Puza, pochopí společné rysy :-D

Hana H.

Tak tenhle má klíč od naší Korunovační komnaty????

Žemlák

Je to větší grázl než jsem si myslel...

Luciášek666

Z toho by měla být povinná literatura a mělo by se veřejně předčítat na náměstích! Při čtení mě fakt mrazilo. Ukazuje to koncentrovanou Babišovu špínu ve vší nahotě.

nikah

Těžce obsah knihy vydejchávám, hnus a děs. Doporučuji přečíst každému, kdo si váží svobody a demokracie, kdo chce otevřít oči a zjistit, jaké osobnosti nám vládnou. Babiš vylíčen jako mazaný prevít, škodí, kudy chodí, hrabe si miliardu k miliardě... a po něm potopa.
Oceňuji odkazy na osoby a události, které byly v předchozích kapitolách zmíněny, takže se člověk neztrácí v souvislostech a není nucen listovat celou knihou zpět a vzpomínat, kde už tuhle zmínku četl. Děkuji za skvělou investigativní práci a doufám, že téma nebude zameteno pod koberec a pan Kmenta nebude umlčen. Kéž by se podařilo knihu dostat i do rukou voličů a obdivovatelů AB.

indyka

350 stran brodění se tím nejodpornějším bahnem. Nepamatuji si, kdy jsem během čtení knihy cítila hnus, děs, strach, úzkost a naštvanost. Ta kniha je něco neskutečného, skoro mi bere chuť do života, když vidím, s jakými ochcávači sdílím svět a kolik jejich voličů se mezi námi najde. Tohle by měla být povinná četba k volbám.

U pasáže o převzetí Kosteleckých uzenin se mi zvedal tlak i žluč a odteď začínám na etiketách číst výrobce.

Pan Kmenta odvedl neskutečný kus poctivé práce. Divím se, že se z tolika hrabání se v bordelu nezbláznil a doufám, že ve své práci bude pokračovat - a že neskončí jako František Mrázek.

kalishane
31.12.2017

Pokud se nad tím člověk zamyslí obecně, tak jednoduše obdivuje pana Kmentu (a možná je i trošku překvapený, že ten pán je stále mezi živými). Nicméně, nebudu se opakovat, žurnalistika od tohohle pána je pro mne absolutně "TOP", hluboce smekám před jeho investigativním výkladem politických událostí a "kulišáren" s ní spojených. Táhne se to se mnou už od doby, kdy se mi do ruky dostala kniha o "Mrázkovi". U tohohle pána si můžete být jisti jednou věcí - není to příjemné čtení, ale dozvíte se spoustu zajímavých věcí o pánovi, kterého (bohužel) spousta z Vás volila. Děkuji Vám pane Kmento....

Zlatovláska
28.12.2017

Jelikož roky obdivuji práci J. Kmenty a právem ho pokládám za "našeho" nejlepšího investigativního novináře... a vím, že tvrzení - "novinář by měl být hlídacím psem demokracie" právě Kmenta svou dosavadní činností potvrzuje... Z tohoto důvodu jsem již očekávala od tohoto titulu mnoho velmi zajímavých informací...
A mohu směle říci, že tato kniha předčila i má náročná očekávání.
Je to "neskutečný fičák informací" a šílené je to, že jsou pravdivé.
Knihu hodnotím na pět hvězdiček a doporučuji k přečtení všem..., ale vím, že ti, kteří AB volili, si ji stejně nepřečtou; to je marná snaha...
J. Kmentovi patří opět můj velký dík a stálý obdiv.

squirrel2.O
17.12.2017

Z pohádkového království za sedmero řekami zvaného Maroko přišel do ČR člověk, co bohatým bral a na chudé sr*l.

Pro ty, kteří se bojí "nahlédnout do králičí nory" tahle knížka vážně není. Popis stbáckých metod,které zůstaly nepotrestány, naopak pomohly Burešovi stát se nejmocnějším člověkem v republice (sorry Kellnere, ale premiér je premiér), v člověku zanechá pocit bezvládnosti a znechucení. Doufám, že i tahle knížka se dočká zfilmování, ideálně trilogie: Gangster AB - Bureš začíná, Anofert vrací úder a Návrat obžaloby.

Nejzajímavější pasáže: přepis sms s Kafkovou k ovládnutí Kostelce a příběh privatizace Unipetrolu.

vorenus
15.12.2017

Obrovská odvaha, že pan Kmenta knihu vůbec napsal. Cítím hrdost, že existují v této zemi ješte takový lidé a hluboce s úctou k autorovi poklekam. A zároveň mu za ty řádky a jeho práci moc děkuji. Místy hodně brutální čtení a pomalu se člověku nechce ani věřit kam až se Béčko dostal a kolik lidí mu to žere.

Valeyman
12.12.2017

Knihy pana Kmenty mám hodně rád a mám všechny, ale tohle byl dle mého jasně nejslabší kousek.
Na začátku se autor sám sebe vykreslí jako rytíř ve zbroji, který nese štít demokracie. Celá kniha se nese v duchu : Babiš zřejmě udělal, dá se vytušit, že asi tohle bylo tak , jedna indície napovídá, že to bylo pravděpodobně tak........ Celé je to o tom, že Babiš nepodnikal v rukavičkách ( překvapivé že ? ) . Navíc pro lidi kdo četli jeho předchozí knihy nebo mají předplatné Reportéra jako já, se dost věcí opakuje a pan Kmenta sám sebe trochu vykrádá. Neustále omílaná Mrázek, Krejčíř. Zkrátka pro mě nic nového + spousta název firem, akcionářů ,struktur, které hodinu po zavření knížky nepamatujete. Nejsem rozhodně fanouškem AB , ale tohle mě zkrátka nebavilo. Celá kniha se nese v duchu : Ztratí se štangle salámu v sámošce a zřejmě za to může Babiš. Z celý knihy úplně čiší antipatie autora k Babišovi, myslím, že už je to zčásti posedlost a už v půlce knihy mi to otravovalo, s někým spolupracoval a hned bylo třeba vypátrat, že ten dotyčný měl nějakýho příbuznýho z pátýho kolene co měl něco společnýho s STB.

papillionnek
05.12.2017

Mráz po zádech a nauzea po celou dobu čtení, ale za ty pocity to stálo. I přes náročnější pasáže, kdy jsem se ztrácela v různých firmách a peněžních tocích se kniha četla jedním dechem. Díky za ni pane Kmento.

Olda101
24.11.2017