Bohyňa pomsty

Bohyňa pomsty
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/38577/bmid_bohyna-pomsty-S0Z-38577.jpg 4 4133 4133

Harry Hole série

Sympatického nórskeho policajta môžu čitatelia opäť stretnúť v bestselleri Bohyňa pomsty, ktorý v Nórsku zaraďujú medzi najobľúbenejšie romány všetkých čias! Inšpektor Harry Hole vyšetruje lúpež a vraždu, ktoré sa udiali pri bankovom prepade. Zároveň mu osud nadelí i osobné problémy. Stáva sa podozrivý z vraždy svojej expriateľky Anny, ktorú nájdu mŕtvu v jej apartmáne. V osudnú noc sa stretli, aby definitívne potvrdili svoj rozchod. Ráno sa Harry budí s obrovskými bolesťami hlavy a vôbec nič si nepamätá. Keďže bol posledný človek, ktorý mal Annu vidieť živú, podozrenie padá naňho... Kto zabil Annu? A kto je bankovým lupičom a vrahom? Je možné, aby tieto násilné činy vykonala jedna a tá istá osoba?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Sorgenfri , 2002

Enti
25.12.2019 4 z 5

V sérii Harry Hole pro mě první opravdová detektivka se zajímavou zápletkou a velmi dobře vykreslenou postavou geniálního padoucha Raskola. K Halvorsenovi přibude nová kolegyně Beáta Lonnová a dále se rozvíjí Harryho vztah s Rachel. Škoda, že záporná postava policisty Waalera je autorem odhalená a jen čekáme, kdy jej Harry "dostane".

AnickaRozlilka
17.12.2019 5 z 5

mrazivé počtení :) Jako každé od pana autora

Tetipu
15.12.2019 5 z 5

Ale jo bylo to dobré. Celkem rychle to odsýpalo a člověk se nenudil. Jen občas jsem měla pocit, že je to až moc zamotané, ale to není na škodu.

TomTomis
02.12.2019 4 z 5

Nějak asi nejsem schopen dát tomuto autorovi plný počet hvězd. Četlo se mi to dobře, opět bravurní závěr, celou knihu se bavím, oddechovka jak prase, ale kdesi v pozadí mám v hlavě tu myšlenku, zda je tohle realistické... Ale navzdory těmto pochybám budu pokračovat v dalších dílech, i když koupených jich mám prozatím deset...:)

EvikU.
23.11.2019 5 z 5

Přečteno za 2 dny. Bylo to velmi napínavý. Moc mě to bavilo. Otáčela jsem stránku za strankou. Díl od dílu je lepší. Začíná mě hrozně rozčilovat Tom Waaler.

Spoiler:
Jediný co mi přišlo trochu divný je ta promyšlená pomsta od Anny. Jak věděla, že všechno klapne tak jak naprogramovala. Už i to,že to vůbec uměla naprogramovat by spíš sedělo k chlapovi. A další, že nechtěla sledovat jak její msta vychází. Ale její msta byla postavena tak, že ji zabil jeden z jejích bývalých milenců. Bezva nápad a jak říkám. Knihu doporučuju, byla velmi čtivá.

Kuffenbach
24.10.2019 1 z 5

Tak tohle byla bramboračka, alias slátanina, alias kejda. A filozofující cikán genderově narovnávající mého oblíbeného Sun'C tomu tak nějak nasadil norskou korunu. Jak říká můj další oblíbenec, bratr Po'Ch-Chi-Ho - "Z lejna bič neupleteš..." atd. Severská detektivka je pro mě mrtvé téma.
Lidé, bděte! A nebaštěte (jim to).

jfialova
16.10.2019 4 z 5

Další z napínavých pokračování ze série detektivek s Harrym Holem. Tentokrát poodhalíme trošku více z jeho minulosti a seznámíme se s jednou z jeho osudových žen. Už v detektivce od Jussiho Adler Olsena s názvem Marco jsem se setkala se zasazením příběhu do romského prostředí a přijde mi, že je to z pohledu českého čtenáře takové divné téma. Asi na to máme trochu jiný pohled. Byť se rozhodně nepovažuji za rasistu a člověka trpícího předsudky, přijde mi, že autoři vytváří jakési romantické představy o tomto prostředí a celkově mi jejich knihy pak přijdou takové divné. Jo Nesbovi jsem to odpustila, protože jinak byl příběh poutavý a poctvé 4 hvězdy si zaslouží.

Aya81
10.10.2019 5 z 5

Zatím nejlepší příběh HH (když čtu od 1. dílu postupně). Opravdu promyšlená kombinace dvou krimi zápletek a osobního života Harryho. Je to celé zamotané dohromady, ale působí to uvěřitelně a přitom tak nějak prostě a jednoduše. Rozhodně to nebude má poslední kniha od Jo Nesba.

Monika_cz
25.09.2019 5 z 5

Geniální! Je to neskutečně úžasná kniha. Příběhy s HH čtu postupně od prvního dílu a musím říct, že je vidět vývoj jak autora, tak hlavního hrdiny. Navíc se mi líbilo, že v pozadí stále probíhala dějová linie s Ellen, která začala v předchozí knize. Kniha je napínavá skutečně až do poslední stránky. Už se těším na pokračování.

Modrina
13.09.2019 5 z 5

V očekávání nového Harryho příběhu jsem z nostalgie nahlédla na všechny předchozí a s hrůzou jsem zjistila, že jednu jsem z nějakého důvodu nečetla - Nemesis. Tuto nedbalost jsem rychle - a ráda - napravila. Moc se mi příběh líbil, některé drobnosti zapadly do Harryho celkové dějové linie. A zase jsem se na notu toho dvoumetrového magora naladila tak, že už netrpělivě vyhlížím Nůž. :)

kannibal28
11.09.2019 3 z 5

bez slov

esterkucerova
08.09.2019 5 z 5

Přílišná překombinovanost působí u většiny autorů jako rušivý element.
Nesbo ale není jako většina autorů.
To, jak dokázal dva předměty vyšetřování paralelně proplést tak, aby to bylo pro čtenáře zajímavé, napínavé, ale zároveň se v tom neztrácel je famózní.
Nemesis mě vážně bavila moc a těším se na další Nesbovku.

jittik
27.08.2019 5 z 5

Skvělé čtení. Nesbøa nikdo nenahradí

onyx84
26.08.2019 5 z 5

Super...díl od dílu lepší a lepší...Harry mě opravdu baví...

kytikyti
21.08.2019 4 z 5

Tenhle dil se mi docela libil. Prislo mi ze ma vetsi spad nez predchozi.

Evelyn2
13.08.2019 5 z 5

Je genialni!

Predator666
31.07.2019 4 z 5

Další, téměř povedená detektivka s hlavním hrdinou, kterého možná ani nikdo nechce kopírovat. Není jednoduché být úspěšný vyšetřovatel a alkoholik v jednom. Příběh je lehce složitý s trochou rasizmu, ale jinak napínavý a s velmi zajímavou pointou.

pavels36
30.07.2019 4 z 5

Ty zápletky autora jsou užasne a co kniha to severská perla. Doporučuji

martiline
22.07.2019 5 z 5

Wow ... pro mne první čtení od tohoto autora a naprosto ... wow ... zapeklité, propletené, něco nedokončené, ale přitom vyřešené ... no já jen koukám. Prostě naprosto dokonalé !!! Musela jsem to prostě dočíst, ačkoliv už je jedna hodina v noci ...

VeronikaAug
21.06.2019 5 z 5

Opět 5 hvězd, příběh mě bavil, rozuzlení mě napadlo, ale to proto, že Nesba už po těch prectenych knihách trochu znám a tak člověk může předpokládat, že vyústění zápletky nebude jednoduché, zato bude originální a promyšlené. Nemesis je pomsta dotažena téměř k dokonalosti.