Bohové Olympu – Znamení Athény ekniha

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum.

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215078/bohove-olympu-znameni-atheny-215078.jpg 4.7736

Bohové Olympu 3.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno (ekniha)

Kniha Bohové Olympu – Znamení Athény

JBigBang
29.12.2020

Bomba knížka. Jako zatím každá z Riordanových knih nezklamala. Člověk se od toho prostě nemůže odtrhnout. Opravdu super série, dokonce i lepší než samostatný Percy Jackson

DK197
08.12.2020

E-KNIHA: Rozhodně nejlepší díl z celé série - zatím. Vlastně z obou dvou. Zůstává vše dobré - například střídání vypravěče. A autor zde dokázal vykompenzovat i svou ne zrovna zdařilou schopnost pracovat s vedlejšími postavami. Vytvořil během série postupně sedm hlavních, s těmi nás seznámil a zaměřil se na ně. To už mu jde dobře. Každý má svůj kus prostoru, působí to povedeně. Navíc nezapomněl ani na různorodé vztahy ve skupině a připojil emoce. Což myslím k věku hrdinů patří. Výprava skvělá, zápletky taky. Také záporáci mi sedí víc než v původním Percym. A to už vůbec nemluvím o nečekaném dokonalém zvratu na konci! Pokračuji hned dalším dílem...

Drobnou připomínku mám jen jednu - škoda, že samotné sledování znamení Athény nebylo o úkol, či dva další. Náročné to sice bylo, když se nad tím člověk zamyslí, ač na papíře se to nezdá, já sama měla u předposlední části problém něco vymyslet, ale já nejsem dítě Athény. A přijde mi zvláštní, že by na řešení tohoto žádné jiné dítě bohyně nepřišlo. Myslím obecně všechny části úkolu.

hana4834
08.12.2020

Tato série je díl od dílu lepší a lepší

StarPopcorn
06.12.2020

Piper je míň otravná, než byla v jedničce, ale stejně je to nejotravnější postava ze všech. V tomhle díle zvlášť zazáří Leo Valdez, nejzábavnější postava. Percy a ostatní jsou jako vždy super. A ten konec… :D
Když si knihu koupíte/půjčíte, tak k tomu určitě přiberte i Hádův chrám
EDIT: Přečteno podruhé, Piper je pořád otravná, jinak vše OK

Patro
17.11.2020

Za mě je právě toto nejlepší díl série. Annabethina zápletka je dokonalá a ten konec... no, sami si to přečtěte.

kedlis
20.09.2020

(+ SPOILER) Konečně tu máme části z pohledu Annabeth což mě potěšilo, ale čekala jsem že celé putování za 'Athéniným znamením' bude obtížnější než jedna zkouška.
Dále nemůžu nezmínit přemíru milostných dramat kterými knížka překypuje a které mě docela otravovaly. Jako příklad: neustálá žárlivost Piper a Annabeth, milostný trojúhelník eh.
Opravdu není nutné aby každá historická událost měla co dělat s polobohy.
Čím více knížek od Ricka čtu tím méně mě baví jeho vtipy, které se dost opakují. Každopádně si mě pořád drží svižnost děje i když s tím jak jsou knihy delší už to není takové jako v sérii o Percym.

Rollman
09.09.2020

Jsme v půlce a začíná to být čím dál více zajímavější. Všechny postavy po všech strastích konečně pohromadě. Od začátku parádní jízda, která nešetří zvraty a výtečným humorem, o který se stará hlavně Leo, jenž je můj oblíbenec od samého začátku. Prvotní strach z toho, jak autor zvládne vyprávět za všechny postavy, opadl vlastně po pár kapitolách, jelikož se s tím popral přehledně a jako obvykle velmi čtivě. Samotný příběh knihy je zajímavý a vede k ještě k zajímavějšímu konci, který zatočí s osudy postav o 180 stupňů. Akce je zda taky požehnaně a žádná část knihy není vyloženě nudná. Vždy se děje něco zajímavého, ať už se jedna o jakoukoliv ze sedmi postav. Výhodou této knihy je i to, že i když je zde víc postav, každá z nich si utrhne svých 5 minut slávy a to nemusí mít vyloženě samostatnou kapitolu. Tohle Rick opravdu zvládá. Suma sumárum, třetí díl je pěkným spojením mezi tím, co už se stalo a mezi tím, co nás a postavy ještě čeká. Malinko delší rozjezd následně vynahrazuje plno akce, napětí a příjemných chvil, včetně fungujícího humoru. Samotný závěr už je jen třešničkou na dortu a donutí Vás téměř okamžitě si vzít do ruky další díl.(pokud jste ti méně šťastní a nemáte jí po ruce, soucítím s Vámi).

DracoMalfoy
27.07.2020

Bylo hrozně fajn se znovu setkat s posádkou hrdinského Arga II. Kniha mi přišla trochu slabší než Neptunův syn, ale zároveň zůstala dost zajímavá i akční. Za mě spokojenost. 3,5*