Znamení Athény

Znamení Athény https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215078/mid_bohove-olympu-znameni-atheny-215078.jpg 5 929 89

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum.

Byxy123
23.01.2016 4 z 5

Kdyby to šlo, tak dám 4 a půl hvězdy. Příběh parádní, zápletka geniální, vývoj postav a vlastně celého příběhu úžasné. Jediné co knihu trochu kazilo byly překlepy a podle mě chyby v překladu. Nebylo jich mnoho, ale trochu mě to kazilo dojem z knihy.
Ale to nebrání tom, abych si hned přečetla další díl. :)

kendllajf
26.11.2015 5 z 5

Má to ten nejblbější konec. Proč to muselo skončit takhle.

JanaDor
09.08.2015 4 z 5

Tento díl nezaostává za předešlými. Opět je nabitý akcí a velmi čtivý. Baví mě, že autor pomalu odkrývá o čem asi tento díl bude. Jakože od začátku mají hrdinové jednu nápovědu a až ji najdou, je jim sděleno, kde a co hledat dál. Takže jsem byla neustále v napětí a se zvědavostí jsem čekala, co bude příště. Trochu těžší mi to dělaly názvy bohů, které se zde objevovaly v obou podobách, jak římských tak řeckých, což se mi někdy pletlo. Ale to nebylo nijak šílené.

Vianescee
10.07.2015 5 z 5

Pořád fantastické pokračování, jsem ráda, že se konečně všichni setkali. Děj byl zajímavý a zábavný. Miluju tuhle sérii a nemám, co více k tomu říct.

Jano.
07.07.2015 4 z 5

No... stále je to výborné a dá sa to zhltúť kľudne aj za deň (ak náhodou vonku prší, sneží, škvarí, blýska sa, deje sa prírodná katastrofa, povstanie... chápeme sa?), ale prišlo mi to skôr ako taký výplňový diel. :D

9187
20.05.2015 5 z 5

Lidi..To je cool kniha, na 100 procent to není, ale na 95 určitě. Závěr se Rickovi povedl, ale nevím proč vám tolik vadí ta 1. polovina-ti duchové, kteří napadali těla hrdinů to bylo....cool.

kklepkaa
05.05.2015 3 z 5

Abych řekla pravdu, tak první polovinu jsem se fakt nudila. Neskutečně mě rozčilovala postava Annabeth. Nevzpomínám si, že by mě za celou dobu někdy štvala víc než v této knize. Rick to tady celkově trochu dokonil. Docela mě rozčiloval i překlad, kdy postavy říkají např. To je můj kluk. Zní to hrozně... kdo někdy řekl nahlas to je můj kluk? Když už tak přítel... no vim, je to kravina, ale stejně. Druhá polovina byla daleko zajímavější a závěr ohromující. Jsem v pokušení začít hned další díl, ale stále mě straší ta první naprosto příšerná polovina knihy. Ta třetí hvězda je jen za ten konec.

trynitrix
21.04.2015 4 z 5

Jak on to dělá :-D příběh vypadá že už spěje ke konci a najednou bum a je příběh na další knihu a tak nenápadně to tam dám že se těšíte na další díl :-D Znamení Athény super :-)

Marký016
02.04.2015 5 z 5

Miluju tuhle sérii :3

Mishak
18.03.2015 4 z 5

Četla jsem jí strašně moc dlouho… Nemohla jsem se do ní pořádně začíst. Ne že by nebyla dobrá, ale spíš asi na ní nebyla nálada. Měla jsem sáhnout po nějaké jiné, nebo jí proložit jinou knihou. Nu, každopádně zdárně jsem dosáhla konce a stydím se za sebe, že to nebylo dřív.

Může obsahovat spoilery - omlouvám se...

Bohužel mě kniha i trošinku zklamala. Čekala jsem, že když v ní má jít o Znamení Athény, že se samostatnému úkolu Annabeth bude autor věnovat více. Všechno se seběhlo tak strašně rychle... Škoda, že těch zkoušek nebylo víc... =( (- z tohoto důvodu hvězdička dolů)
A ten konec? Jak jste nám to mohl udělat???? ... Nečekala jsem, že je takhle nechá spadnout... =( Dostalo mě to!! A nemohla jsem tomu uvěřit...

Každopádně kniha měla spád, je krásně promyšlená s krásnými zápletkami (ostatně jako každá kniha téhle série). Neskutečně se těším na další díl, protože cestování Tartarem? Páni....!!! Jsem neskutečně zvědavá, jak to autor pojal a vymyslel.

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Tento díl byl hodně silný, jak emocionálně tak napínavě. Mohla jsem se jakkoli přemlouvat, ale knihu jsem přečetla během chvilky a pak jen přemýšlela nad koncem. Jak jsi mohl strýčku Ricku?
Jediné co musím vytknout je to, že stále hrdinové mají hrozně málo času. Vždy jsou tam na sekundu přesně, nemají žádný čas na víc. Možná je to ale dobře. To nevím, ale mně to přišlo moc časově seřízené.

marketka40
01.12.2014 5 z 5

Nejlepší ten konec, skoro celou sérii nebyla žádná romantika, ale ten konec opravdu mě to dojalo.

warca
19.11.2014 5 z 5

Do téhle knížky se mi moc nechtělo, ale jakmile jsem se do ní pustla, tak jsem skoro nemohla odtrhnout oči. Vážně mě to vždycky dostane...

Adel703
28.10.2014 5 z 5

nejlepší díl! :)

Haiska
09.10.2014 5 z 5

Skvělé kniha i zakončení, u kterého mi ukápla i slza, nemůžu se dočkat, až se začtu do dalšího dílu :)

alisondidilaur
20.08.2014

Jako celá serie.Prostě bomba!!!

bookshelf
17.07.2014 4 z 5

Je to zvláštní. Při čtení takřka každé Riordanovy knihy se nemůžu dočkat až skončí, ale po jejím přečtení už se těším na čtení dalšího dílu.

MisuleB
10.07.2014 5 z 5

Dobré čtení do volných chvil, nenudí, plné akce ze světa polobohů. Ale původní série Percyho Jacksona byla lepší, tady si pořád nemůžu zvyknout, že knihy nejsou psané v "ich-formě" jako P.J. Ale jinak super.

La Fiera
13.03.2014 4 z 5

Pro mne asi zatím nejlepší díl z tého série. Dlouhá cesta. Sice jsem čekala trošku delší putování po znameních Athény, ale nevadí. Byla zase spousta jiných událostí a konec? No už je vidět, že tento příběh pokračuje a je dál vymyšlený. Konec jsem tak trošku očekávala od určité chvíle. Na Hádův chrám jsem opravdu zvědavá.

CHB-SPQR
11.03.2014 5 z 5

nejlepší bylo na Twitteru : Rick: na konci nechám Percyho spadnout do Tartaru!
Jeho syn: Tati to je moc sobecký!!!
Rick: No dobře tak tam s ním spadne i Annabeth