Znamení Athény

Znamení Athény https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215078/mid_bohove-olympu-znameni-atheny-215078.jpg 5 929 89

Chystá se velké setkání řeckých a římských polobohů. Posádka z Tábora polokrevných vyráží po moři na bitevním korábu Argo do Tábora Jupiter. Jejich plány však narušuje proroctví sedmi, které se začíná naplňovat. Skupina hrdinů se proto musí vydat do rodiště antických bohů, krajiny Mare Nostrum.

Alenes
10.02.2014 5 z 5

Už jsem si ji přečetla dvakrát a měla jsem prostě takový zvláštní pocit, ohledně děje. Chtěla bych, aby to dopadlo hezky, aby nikdo neumřel, protože každému teď hrozí nebezpečí.. hlavně Percabeth.. a to s tou bránou smrti by mohlo vyjít, mohli by to zavřít a už by je nevyrušovala žádná příšerka.. a Gaia :) to by bylo super! jo, ale takový Rick Riordan není.. určitě to bude chtít ještě nějak zkomlikovat, a pokud bude chtít nechat zavřít bránu nebo ne, to je potom jeho rozhodnutí.. ale pokud by to bylo špatné rozhodnoutí, pak by dopadl takhle: http://jessekavadlo.files.wordpress.com/2012/01/jack-sparrow-pirates-of-the-caribbean2.jpg, takže by to neměla být taková potíž, aby napsal spíše tu správnou variantu :)

noutebook
01.10.2013 5 z 5

celkově je to jedna z nejlepších knih vůbec,celou dobu jsem si hryzala nehty nad faktem,že to končí a já nemám v záloze další díl,jako v první sérii.Skoro neustále jsem čekala na kapitolu,kterou vypráví Percy.Nejvíce mi k srdci přirostl Percy,nesmím zapomenout na Anabeth a taky trenér Hedge dokázal vykouzlit naprosto dokonalou atmosféru.Upřímně přes všechny ty zvraty,zápletky,lásky a boje se mi nejvíce líbily jeho písničky.Nedá se říct,že bych četla v každý knížce o naprosto bláznivým satyrovi,co zpívá pokemonovou písničku s refrénem všechny zabít mám.Trenér Hedge,dokáže taky udělat slušnou aféru z Percyho a Anabethino romantického večeru...Kniha je naprosto dokonalá,ubírám,ale jednu hvězdičku za moc otevřený konec.Každý komu Percy přirostl k srdci,tím musel být naprosto šokovaný...

Kindle82
30.09.2013 5 z 5

Zatím poslední část téhle série skvěle zapadla do děje a opět jsem se nestačil divit, jak se může děj vyvinout a překvapit zásadním zvraty a vývojem. Nicméně jedna malá výtka, a to díky nečekanému ukončení děje v tak zásadní fázy. Ale chápu, že je to záměr :-)

Cleo De Nile
26.05.2013 5 z 5

Vážně ráda bych se rozepsala, ale všechno už bylo uvedeno v komentářích ostatních. Riordan si drží stejnou úroveň kvality ve všech svých dílech, což je samo o sobě neuvěřitelné.
Mám jen jeden poznatek - Piper mi v prvním díle docela vadila, ale tady jsem si ji oblíbila. Těším se na pokračování.

Lestat19
15.05.2013 4 z 5

U třetího dílu se vrátíme v čase kousek zpátky a sledujeme přílet Arga II do Tábora Jupiter z pohledu Annabeth. A sedmička hrdinů z proroctví se dává konečně dohromady. Percy, Annabeth, Frank, Hazel, Jason, Piper a Leo. Oproti předchozím knihám je to pořádný rozdíl! Bohužel se tak každému ze sedmičky dostane trochu menšímu prostoru než tomu bylo u předchozích dvou knih. Ano, i tady se úhel pohledu střídá po několika kapitolách. Jelikož je mojí nejoblíbenější postavou Leo Valdez, těšil jsem se na každou jeho kapitolu. A Rick Riordan mě nezklamal. Héfaistův synek v tomhle díle opravdu válí! Narážím na kapitolu kdy se setkává s Narcisem. Další velice vtipnou scénu mají pro sebe Frank a Percy. Prozradím jen tolik, že důležitou roli sehraje delfín a plechovka dietní coly. V neposlední řadě má svoje vtipné hlášky i trenér Hedge. Prostě je na co se těšit. A o co v tomto díle jde? Je potřeba zachránit Nica di Angelo ze spárů Efialta a Ótose, dvou Gigantů. A to znamení Athény? Annabeth dostane přímo od své matky důležitý úkol, při kterém mnoho jiných selhalo. Na plnění tohoto úkolu musí být jen sama a bude přitom čelit největším hrůzám a nebezpečím. Autor má naštěstí zásobu nápadů, což mi dokázal i tentokrát. Nejen, že se hrdinové setkají na své cestě s postavami z mýtů nebo příšerami! Tentokrát se podívají i do podmořské obdoby Tábora polokrevných.

Co si budeme povídat. Pokud už máte přečtenou alespoň jednu knihu od Ricka Riordana, určitě si budete chtít přečíst i ty ostatní. Ten z vás, kdo si Znamení Athény už přečetl si patrně hryže nehty nedočkavostí, protože autor příběh ukončil v tom nejnapínavějším okamžiku. Můžeme jen čekat na čtvrtý díl. Takže se na to podívejme - vtipné hlášky, akce a řecká mytologie. I tentokrát čtyři hvězdičky, protože tu pátou si schovávám na epické finále.

Nelin
20.04.2013 5 z 5

Mrzí mě, že jsem Znamení Athény měla přečtenou tak rychle. Knihy od Riordana jsou opravdu bezkonkurenční. Spisovatel se nevěnuje zbytečnostem a díky tomu děj nevázne. Když na konci Percy s Annabeth spadli do Tartaru, tekly mi slzy. Moc se těším na čtvrtý díl. Skončilo to otevřeně.

PiperW
15.04.2013 4 z 5

Super knížka, ale druhý díl byl lepší...tady už jsem se posledních 100 stran celkem nudila...každopádně na další díl se těším :)

pilipp
21.03.2013 5 z 5

Nejlepší den a půl :D Hlásím, že mám přečteno a už chci další díl. Jako vždy jsem to hltala jedním dechem.

Nevka
09.02.2013 5 z 5

Naprosto geniální kniha. Skvělý Narcis a další prvky římské mytologie. Hodně mě zajímá Hádův dům a jak se celá série vyvine.