Blackout – Zítra bude pozdě

Blackout – Zítra bude pozdě https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324894/bmid_blackout-zitra-bude-pozde-kdz-324894.jpg 4 1220 355

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech... Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Blackout – Morgen ist es zu spät , 2012

Palorizek85
16.07.2018 4 z 5

Mňo, mám smíšené pocity. Na jedné straně to byla příjemná změna a zajímavý počin, ale na straně druhé to bylo trochu moc "fantasy". Ne že bych nevěřil, že by něco podobného snad nemohlo být možné, ale chování některých postav mi přišlo trochu "mimo mísu". Ale jinak hodnotím pozitivně. PS: Na to jaké měla kniha recenze jsem ale čekal více.

Oliva2010
15.07.2018 5 z 5

Tato kniha ze me udelala preppera :-) nedokazala jsem poctive sledovat vsechna mista a pribehy, nektere veci jsou tezko uveritelne, ale knizka si zaslouzi pozornost svym tematem a ma nam vsem co rict.

roman9276
13.07.2018 3 z 5

Neotřelej nápad na docela zajímavej thriller, se kterym jsem se ještě nesetkal. Kupodivu jsem neměl ani guláš v postavách a výhoda jsou krátký kapitoly. Jako sice je to pěkně popsaný, jak by asi probíhal takovej světovej výpadek proudu a jakej by to mohlo mít vliv na psychiku lidí. Na druhou stranu bych čekal od takovýho děje víc akce, ale konec celkem obstojnej.

koczanska
12.07.2018 4 z 5

Tak jsem se rozhodla, že si domů pořídíme agregát. :-) Teď vážně: myšlenka dobrá, četlo se mi to dobře, ale občas mi děj přišel přitažený za vlasy (hlavně v té druhé polovině knihy). Celkově musím hodnotit kladně.

Atak
05.07.2018 5 z 5

Jako vždy jsem na začátku měl chaos v postavách, některé postavy jen příběh ucelují aby člověk lepe byl vtažen do dění. Super myšlenka zároveň šílená představa. Doporučuji přečíst jedním dechem :)

dzafik
03.07.2018 3 z 5

Tema je to hodne zajimavy, clovek si uvedomi, jak moc je na proudu zavisly. Ale to zpracovani..dost jsem se ztracela v mistech, postavach. Mohlo to byt pojaty lip.. (Mimochodem ještě jednu korekturu by to sneslo - nechápu, jak může projít termín "od znova" - dokonce několikrát! Rve to oči!)

mario.nette
01.07.2018 odpad!

Nuda!! Nedalo se, nedočteno.

martinaandulka
24.06.2018 5 z 5

Elektrizující.V napínavém trhilleru autor popisuje vražedné důsledky celoevropského výpadku elektrických sítí.Kniha neměla hluchá místa,byla napínavá a ukazovala jak by scénář vypadal kdyby nebyla elektřina,byla jsem napnutá do poslední stránky .Bohužel jsi myslím,že to může být reálné být bez proudu a je to opravdu zlá představa.... .V blízké době bych jsi ráda přečetla Vteřinu poté a Rok poté.

Mia77
22.06.2018 3 z 5

Výborné téma, už trochu jeho horší zpracování, ale myšlenka super. Měla jsem dle recenzí více očekávání. Škoda že to nebylo více propracované.

nase_zuzu
20.06.2018 3 z 5

Docela zklamání od druhé poloviny. Asi jsem měla jiné představy, ale začátek parádní.

donnell
31.05.2018 5 z 5

Já to nadšeně zhltl jedním dechem. Mám blízko k technologiím, tak mi možná kniha přišla o to zajímavější. Žena se první polovinu knihy trochu nudila. Každopádně za mě skvělá kniha, kterou doporučuji k přečtení (i následnému zamyšlení :-))

bigben
28.05.2018 3 z 5

Chvílema mě mrazilo, kdyby se to všechno opravdu stalo...jaké nedozírné následky jsou a budou...

petra5588
27.05.2018 5 z 5

Jedním slovem dechberoucí. Hlavně když si uvědomíte, že tahle fikce není tak úplně nereálná...

minek
21.05.2018 5 z 5

Člověku až zatrne, když si uvědomí, že by se tento příběh mohl klidně stát realitou. Elektrickou energii bereme jako naprostou samozřejmost a de facto si nepřipouštíme, že by mohla najednou chybět. Až když chybí, tak nám dochází jak jsme na ní v každodenním životě závislí. Jakkoli jsem ateista, nezbývá mi než poprosit "Bůh nás ochraňuj od takovéto katastrofy".

heavy66
20.05.2018 3 z 5

Román není špatný, jenom trochu sterilní. Zápletka je hlavně o tom, jak se při blackoutu daří elitám a jejich rodinám. Ostatní lidé jsou zahrnuti pod "miliony tam venku". Vyšetřování příčin blackoutu není nijak napínavé, ani závěr to moc nevylepší. Postrádal jsem pocit zadostiučinění, že zlo bylo po zásluze potrestáno. Emočně nejvypjatější scéna v nemocnici je inspirována událostmi v New Orleans po hurikánu Katrina. Znepokojivý a pravdivý je obraz prodejných politiků a nadnárodních firem, pro které je jediným měřítkem zisk za jakoukoliv cenu. Zaplatili jsme více než 100 miliard z našich daní za Temelín (který je v knize zmíněn), a výsledkem je pouze stále dražší elektřina, reálná hrozba blackoutu když se naší rozvodnou soustavou řítí elektřina z německých větrných parků , o "zelené" energii ze solárních panelů radši ani nemluvě.

Metroušek
19.05.2018 4 z 5

Precizně, ale až příliš "poněmecku" detailně a odborně popsaný celoevropský výpadek elektřiny, takže celý ten thriller se v tom trochu ztrácí. Čekal jsem ještě o něco víc. Ale poukazovat na přílišnou složitost a nebezpečnou křehkost současného stupně vývoje civilizace (např. díky elektřině za sebou máme cca 200 neviditelných sluhů, kteří vypnutím proudu přestanou pracovat) není nikdy na škodu... než bude opravdu pozdě. Neffovy české blackouty Tma a Tma 2.0 ve mně však zanechaly větší dojem...

Sharru-ken
17.05.2018 5 z 5

Velmi dobré! Tato kniha se dá jen doporučit. Osobně bych klidně vynechal akčnější části, ale celkový dojem to moc nekazí. U této knihy je totiž nejdůležitější ten kontakt s realitou, při kterém si čtenář začne klást otázky více, než je obvyklé. Někde tam v mozku se usídlí myšlenka, která se dere na povrch pokaždé když koukáte např. na barel vody, plynový vařič nebo bankomat.
Děsivý scénář je velmi dobře napsaný a zvládá elegantně přepínat mezi řešením problému a bojem o přežití. Občas bych ocenil trochu hlubší sondu do života běžných lidí v dané situaci a jejich schopnost či neschopnost se s ní vypořádat. Samozřejmě ne na úkor části ve které se problém řeší, a ačkoli bude mít své technické chybičky, je velmi dobře vysvětlený , zvláště pro laiky.

duben
16.05.2018 5 z 5

Bavilo mě to, přeskakování mezi hodně místy mi nevadilo, naopak podle mě k ději dobře sedí i když ze začátku to vypadalo na moc dějů na moc místech. Hodně překvapila technická část na které je kniha založena, protože je opravdu blízká realitě a nejsou tam vyloženě místa která by po technické stránce nedávala smysl a ohledně počítačů byla mimo realitu. Konec mi přišel utnutý až moc rychle, ale to je z mého pohledu asi jediné negativum.

muchomurka
14.05.2018 4 z 5

Knížku jsem málem odložila, protože mě na začátku nebavila. Prvních 50 stran bylo pro mě nudných, divná jména, místa. Ale vydržela jsem a nelituji. Napínavý příběh, který velmi mrazil, když jsem si uvědomila, jak moc je reálný, jsem nakonec zhltla na jeden zátah.
Co mi trochu vadilo, bylo přílišné střídání různých scén, obešla bych se bez některých postav - kapitol. A také mě fascinovalo, jak hlavní hrdina vždycky dostal najíst a sprchu, i když se všechno hroutilo.
Naopak se mi líbilo, že autor se nebál a narovinu v knize napsal všechny důsledky výpadku proudu. A co čekalo zemi po nahození - to mě ani nenapadlo, že to všechno bude mít tak dalekosáhlé důsledky - v takovém měřítku. Doufám, že toto zůstane jen na stránkách knihy a nikdy to nezažijeme.

kytarka
07.05.2018 5 z 5

Blackout, knihu jsem znala z fotek na instagramu. Než jsem ji začala číst, tak jsem vůbec netušila o čem kniha je. Má opravdu hodně zajímavé téma. V Evropě a následně v USA hackři vypnou elektřinu. Ty katastrofální dopady co přijdou kvůli vypnutí elektřiny jsou neskutečné. Příběh upozorňuje co vše by to mohlo způsobit a jak by mohla tato situaci vypadat. Výsledek je šílený! Zde jde vidět jak moc jsme závislý na ostatních zdrojích...

boj o přežití thrillery blackout, výpadek proudu katastrofy

Marc Elsberg (p)
rakouská, 1967