Blackout – Zítra bude pozdě

Blackout – Zítra bude pozdě https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324894/bmid_blackout-zitra-bude-pozde-kdz-324894.jpg 4 1220 355

Jednoho chladného únorového dne zhasnou světla v Itálii. A nejen tady. Chvíli nato ve Švédsku, pak v Německu, Francii, Rakousku, Belgii a Holandsku. Všude v Evropě se hroutí elektrická síť, přestanou fungovat výtahy, metra uváznou v tunelech... Italský bývalý hacker a programátor Piero Manzano věří, že ví, kdo je za to zodpovědný, a tak se to snaží sdělit odpovědným orgánům. Ale nikdo mu nevěří. Až francouzský komisař Europolu François Bollard je ochoten ho poslouchat. Ale když mladá a atraktivní novinářka Lauren Shannon objeví, že z Pierova počítače byly odeslány podezřelé emaily, začne klást nepříjemné otázky, a Bollard jej začne podezřívat. Manzano má proti sobě mazaného a neviditelného soupeře a je z něj lovná zvěř. Mezitím se situace v ulicích stává stále více dramatičtější. Zdá se, že v Evropě nic nefunguje. Několik evropských jaderných elektráren je v kritickém stavu a ohrožují životy milionů lidí. Závod s časem začíná. Závod, který lze jen stěží vyhrát.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Omega

Blackout – Morgen ist es zu spät , 2012

C.Skilark
15.12.2018 2 z 5

Příliš mnoho dějových linek a miliarda postav vykreslených naprosto plytce a nerealisticky a spousta nudných technických popisů, co a jak funguje: To je Black out! Autor zřejmě nikdy neslyšel, že miliony mrtvých je statistika, kdežto jeden mrtvý tragédie.

Rogi72
14.12.2018 3 z 5

Myslím, že z toho námětu by se dalo vytěžit víc. Popis toho, co by se kdyby se byl zajímavý a nutí k zamyšlení. Děj jako takový moc napínavý nebyl. Ale dalo se to. :-)

krži
12.12.2018 4 z 5

Ale jóóóóóóóóóó, mě se to i docela líbilo. Nebyla to žádná americká SUPER HERO přehnaná McClane hrdinská honička za teroristama, ale spíše takový hezký nástřel, jak by to asi mohlo vypadat, kdyby se něco podobného stalo, kdy v ději se samozřejmě objeví ,,hrdina", který všechny zachrání - má to tedy dobrý konec, tak nějak jsem to ale tomu ,,hrdinovi" věřil a ani nemusel použít moc svalů, aby to dopadlo. Neříkám, že to na mě někdy nebylo trošku nudné, protože tomu chvilkama tak bylo, ale jako celkem to na mě fungovalo dobře, rád jsem si o podobném problému přečetl a fakt se mi líbilo, jak autor poukazoval na různé následky, které by takový blackout mohl mít - člověka sice napadne hodně věcí, autor ale viditelně čerpal s různých zdrojů (i vládních, jak sám přiznal) a poukazuje na věci, které ani normálního smrtelníka nenapadnou - za to opravdu palec nahoru a místo 3 * s klidným svědomím 4*

hanzmb
07.12.2018 3 z 5

Právě jsem dočetl a mám docela rozporuplný pocit. Co se týče tématu nic nového. U nás např. Tma, která mě ve své době zaujala podstatně víc. Asi i tím, že to bylo z našeho prostředí, podstatně bližšího než nějaké euro-struktury. Ani literární zpracování a prokreslení podstav nic mimořádného. Co bych už hodnotil podstatně výš je nalezení optimální hranice mezi literaturou a technikou. To je to, co vytváří bestselery. Je to zajímavé, ale ještě pořád čtivé. Všelijakých kata a postkata jsem přečetl mnoho. Tady mi ale 2x zatrnulo - 1. Likvidace nemocných, kterým nikdo nedokáže pomoci (i třeba z důvodu nadměrné váhy a nemožnosti manipulovat - za normální situace banalita) Tématu eutanazie se zdrcující většina autorů vyhýbá. 2. Popis nevydojených, v krátké době k smrti odsouzených krav. Z toho vlastně vyplývající likvidace mlékárenství a dalších odvětví. Vzhledem k reprodukci krav nahraditelné až v řádu desetiletí. Takže stojí za přečtení, ale až zase taková bomba to není.

orinka3
05.12.2018 1 z 5

Čekala jsem něco víc, než senzacechtivé zpravodajství. Jo, tak by to dopadnout mohlo. Jenže na celou knihu se nevystačí s popisem situace po výpadku energie.

Frenkis
04.12.2018

Spíše než o napínovou knihu jde o zajímavý popis toho, co se skutečně může jednou stát a jak by to vypadalo v Evropě po výpadku proudu. Člověk si uvědomí co všechno s proudem souvísí a jak to ovlivňuje životy všech a každý den.

swayno
25.11.2018 4 z 5

První půlka knížky byla trošku boj, ale v druhé polovině nešla odložit!! Super příběh.

vipera
23.11.2018 4 z 5

Hledala jsem dobré scifi a našla jsem víc než dobré scifi. Našla jsem příběh, nad jehož zápletkou se občas asi zamyslel každý, ale autor ji byl schopen promyslet do nejmenších detailů.

Dáma s hrnstjm
19.11.2018 2 z 5

Ano, kniha nutí k zamyšlení, to je dobře. Ale děj, postavy a celkové zpracování mě nezaujalo. Už tu několikrát padlo slovo "povrchní" - to sedí; měla jsem pocit stejné povrchnosti, jakou přinášejí běžné americké akční filmy. Super-extra-nadaní a (všeho) schopní hrdinové, kteří nás všechny zachrání a ostatní jim akorát házejí klacky pod nohy. Škoda, téma je zajímavé. První polovina mi přišla lepší, když si tedy člověk zvykl na neustálé střídání lokalit a osob. Závěr mě vyloženě nebavil. Překlad nic moc, místy krkolomné obraty.

tomas4924
17.11.2018 2 z 5

Na to, aký to mal byť hit, tomu chýbajú gule (okrem samotného nápadu ako spôsobiť blackout mi tam chýbal akýkoľvek moment prekvapenia). Veľmi zaujímavá myšlienka, ale niečo tomu jednoducho chýbalo... chýbalo tomu "dám si ešte pár strán a pôjdem spať... a kurňa to už sú 2 hodiny ráno?".

Poetika_slov
14.11.2018 5 z 5

Děsivý scénář, který by se skutečně mohl stát, nám dokazuje, se v současné době až příliš spoléháme na moderní vymoženosti.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Skvělé čtení a opravdu děsivá představa. Mělo by být povinnou literaturou pro všechny.

pstast
11.11.2018 5 z 5

Zcela realistický scénář narušení elektrické rozvodné sítě a následků pro lidskou civilizaci

freddy18
28.10.2018 4 z 5

Za mě skvělá kniha. Čtení občas sice trochu zmatené a nepřehledné. Téma je však tak aktuální a děsivé, že Vás to donutí si knihu dočíst. Dnešní svět je opravdu postavený na hlavu, ale Blackout opravdu není řešení. Tak snad někoho nenapadne si brát z knihy inspiraci. Peace.

regenka
27.10.2018 3 z 5

S touto knihou mám trochu problém. Čekala jsem víc scifi, víc postapo a dostala jsem... detektivku.. spoustu odborností, ale povrchních. Ztrácela jsem se ve jménech a občas i v ději ... Ale celkově hodnotím jako zajímavý kousek.

veverrka11
22.10.2018 5 z 5

Je až neuvěřitelné, jak je dnešní člověk technikou ovlivněn. Trošku děsivé je zjištění, že způsobem popsaným v knize je skutečně možné blackout nastolit. Kniha byla velmi napínavá, nemohla jsem se od ní odtrhnout!

L.Helena
21.10.2018 4 z 5

Člověk si ani neuvědomuje, že vědecké vymoženosti, které by nám život měly usnadňovat, vlastně způsobují, že bychom bez nich nedokázali přežít.

hankavanikova
16.10.2018 4 z 5

Skvělý a aktuální napad, pribeh hezky gradoval, mate porad chuť vědět vic a vic, ale konec mne trošku zklamal, cekala jsem větší "pecku", nejak se překvapení nekonalo. Ale mohu vřele doporučit, velmi aktuální tema, kdy si spoustu veci ani neuvědomujeme...

Irsaf
14.10.2018 5 z 5

Bavilo me to.

Evelyn2
05.10.2018 5 z 5

Výborný námět, skvělé zpracování, prostě pecka. Přečteno jedním dechem od začátku do konce. I když prvních 20/30 stran může být matoucích, rozhodně doporučuji!

boj o přežití thrillery blackout, výpadek proudu katastrofy

Marc Elsberg (p)
rakouská, 1967